Teraz i zawsze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Teraz i zawsze
Gatunek fabularny, obyczajowy
Rok produkcji 2009
Kraj produkcji  Polska
Język Polski
Czas trwania 96 minut
Reżyseria Artur Pilarczyk
Scenariusz Artur Pilarczyk
Główne role Pascal Kaczorowski
Muzyka Łukasz Bryła
Zdjęcia Mariusz Konopka
Scenografia Adriana Laube, Hanna Orłowska
Kostiumy Julia Bouffał, Ewa Maciejczyk
Produkcja Horyzont Studio

Teraz i zawsze – polski film obyczajowy z 2009 roku w reżyserii Artura Pilarczyka.

Plenery: Wrocław, Kamieniec Ząbkowicki.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Teraz i zawsze to film o powołaniu, miłości i wierze. Powołaniu, przychodzącym nagle, do tych którzy się go nie spodziewają. Miłości, która będąc początkowo uczuciem do kobiety, staje się w niezwykły sposób czymś zdecydowanie więcej. Wierze, potrafiącej w swym głębokim wymiarze zmienić całe ludzkie życie.

Wraz z Marcinem, klerykiem a wcześniej studentem AWF, poznajemy hermetyczny świat Seminarium Duchownego. Świat ciszy, modlitwy i pracy. Miejsce, w którym bliskość kobiety jest odległym wspomnieniem lub abstrakcją. Marcin, zanim trafił do Seminarium, chciał być ratownikiem górskim. Zdobywanie kolejnych skalnych ścian okazało się jednak łatwiejsze niż zdobycie uczucia Marty, koleżanki ze studiów.

Wszystko zmieniło się, kiedy prośba złożona podczas przypadkowej obecności Marcina na spotkaniu modlitewnym Wspólnoty Charyzmatycznej, została wysłuchana. Metamorfozę przeszedł również Marcin, który zaczął zadawać sobie nieistniejące dotąd pytania.

Kolejne dni pobytu w starym cysterskim opactwie, zdają się budzić w nim coraz większe wątpliwości.. Czy droga na jaka się zdecydował, na pewno jest właściwa? Wszystko utrudnia fakt, że porzucony świat zewnętrzny, nie pozwala łatwo o sobie zapomnieć.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]