The Corre

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Corre – profesjonalna grupa wrestlerów, która występowała w federacji World Wrestling Entertainment (WWE) w brandzie SmackDown!. Grupa składa się z trzech zawodników, a właściwie są to byli zawodnicy grupy The Nexus która występuje również w tej samej federacji wrestlingowej, lecz w brandzie RAW. Wcześniej w skład grupy wchodził również Ezekiel Jackson, ale 6 maja 2011 na gali SmackDown odszedł z grupy. Dnia 10 czerwca 2011 roku w The Corre powstał konflikt, przez który ta grupa się rozpadła.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początki "The Corre"[edytuj | edytuj kod]

Grupa The Corre jest bratnią grupą The Nexus. Tworzą ją zawodnicy którzy w przeszłości byli właśnie związani z formacją "N". Na gali SmackDown! rozegranej 14 stycznia 2011 roku, Wade Barrett miał zmierzyć się z największym atletą świata Big Showem. Podczas walki Big Showa zaatakowali Heath Slater oraz Justin Gabriel. Gdy Show miał się już uporać ze wspomnianą trójką, do ringu wszedł Ezekiel Jackson i powalił Showa na matę[1].

Na kolejnej gali 21 stycznia 2011 Barrett wygłosił przemówienie, w którym to poinformował o powstaniu grupy "The Corre". Spotkało się to z niezadowoleniem General Managera SmackDown! Theodora "Teddy" Long, który poinformował, że jeżeli nastąpi kolejny atak na gwiazdę SmackDown, będzie to dla nich jednoznaczne z zwolnieniem. Na tej samej gali Teddyego Longa zabrała karetka gdyż został znaleziony nieprzytomny w swoim biurze. Tuż po tym incydencie Vickie Guerrero poprosiła "The Corre" by jeden z nich walczył z Edge'em. Justin Gabriel pokonał Edge'a przy pomocy Jacksona który na World Heavyweight Championie wykonał atak gdy sędziego zagadała pozostała ekipa The Corre. Po walce w iście "Nexusowym" stylu Edge został potraktowany przez The Corre[2].

Feudy[edytuj | edytuj kod]

Feud: The Corre – The Big Show[edytuj | edytuj kod]

Wszystko rozpoczęło się 7 stycznia 2011, kiedy to podczas meczu "Fatal 4-Way" który to miał wyłonić pretendenta do pasa mistrzowskiego World Heavyweight Champion, Wade Barrett zaatakował Big Showa i pozbawił go szans na wygranie meczu. Po meczu Barrett mianował się Juliuszem Cezarem i oznajmił, że atak na Showa to znak szacunku który ma przed największym atletą świata[1].

Feud: The Corre – New Nexus[edytuj | edytuj kod]

Na gali RAW, która odbyła się 24 stycznia 2011 roku, doszło spięcia pomiędzy The Corre i New Nexus, czego efektem była zapowiedź General Managera RAW o pojedynku lider kontra lider – Wade Barrett kontra CM Punk, gdzie sędzią specjalnym pojedynku miał zostać John Cena. Nagrodą za zwycięstwo miało być wystąpienie na Royal Rumble (30 stycznia 2011 roku). Walka zakończyła się podwójną dyskwalifikacją i sędzia spotkania zadecydował, że żadna z drużyn nie wystąpi na Royal Rumble. Chwilę później do głosu doszedł anonimowy General Manager RAW i poinformował, że decyzji sędziego nie może zmienić, ale może zmienić zasady i tym samym wysyła obydwie ekipy na Royal Rumble. John Cena został zobowiązany do przeproszenia Barretta i Punka, pod groźbą usunięcia z listy zawodników na Royal Rumble. Cena przeprosił liderów grup, lecz od razu ich zaatakował. W tym momencie do ringu wkroczyli pozostali zawodnicy grup, którzy zaatakowali również Cenę , któremu na pomoc ruszył cały roster RAW[3].

The Corre vs. Ezekiel Jackson[edytuj | edytuj kod]

Na gali WWE SmackDown 6 maja 2011 doszło do sprzeczki pomiędzy Ezekielem a The Corre. Zaczęło się od tego, że Jackson walczył z Big Showem (reszta grupy była koło ringu) ostatecznie wygrał Ezekiel. Po odczytaniu werdyktu walki Justin Gabriel, Wade Barrett i Heath Slater weszli zadowoleni na ring pokazując, że to właśnie ich kolega z drużyny wygrał. Nie spodobało się to jednak Jacksonowi, po czym ten właśnie zawodnik bez słowa opuścił ring. Jeszcze tego samego wieczoru trójka z grupy The Corre poszła do szatni, w której znajdował się Ezekiel, chcąc wiedzieć co się z nim dzieje. Ten jednak zamiast odpowiedzieć coś kolegą to rzucił się na nich, tym samym oznajmując że odchodzi z grupy. Jednak poprzez liczebność przeciwników 3:1 tę potyczkę wygrał The Corre, ostatnią tylko rzeczą jaką zrobili na Jacksonie to rzucenie ogromnym kubłem z brudnymi ręcznikami na tego właśnie zawodnika i odeszli.

Koniec The Corre[edytuj | edytuj kod]

Dnia 10 czerwca 2011 na gali Smackdown! The Corre zmierzyło się w meczu Tag Teamowym z Ezekielem Jacksonem (dawnym członkiem tej grupy) oraz braćmi Uso. Podczas walki Justin Gabriel i Heath Slater bardzo się przykładali do walki, natomiast ich Tag Team partner w ogóle nic nie chciał robić. Lecz gdy nadszedł czas, w którym grupa go potrzebowała Wade po prostu wyszedł z hali, a w tym czasie przeciwnicy mając przewagę nad drużyną The Corre (3:2) pokonali Justina i Heatha. Na backstagu Gabriel i Slater chcieli się dowiedzieć czemu Barrett ich zostawił podczas walki, a on powiedział, że nie może mu się nic stać, gdyż na przyszłotygodniowej niedzielnej gali PPV ma mieć walkę o pas interkontynentalny i nie może doznać żadnej kontuzji, a oni mają mu tylko w niej pomóc. Zdenerwowani słowom Wade'a, Justin i Heath powiedzieli mu, iż nie będą mu w niczym pomagać, bo to jest już KONIEC THE CORRE!!

Członkowie Grupy[edytuj | edytuj kod]

Imię i Nazwisko Data dołączenia się do grupy – koniec grupy Finishery
Wade Barrett od 14.01.2011 – 10 czerwca 2011 The Wasteland[4][5]
Justin Gabriel od 14.01.2011 – 10 czerwca 2011 450° Splash[6][7]
Heath Slater od 14.01.2011 – 10 czerwca 2011 Sweetness[8]

W wrestlingu[edytuj | edytuj kod]

  • Muzyka wejściowa
    • "End of Days" – Emphatic (2011)

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Profile zawodników[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]