The National 2014 (sezon 2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The National 2014 – męski turniej curlingowy zaliczany do cyklu Capital One Grand Slam of Curling, rozegrano go między 19 a 23 listopada 2014 w Sault Ste Marie, w Essar Centre.

W rywalizacji wzięło udział 18 zespołów – 15 kanadyjskich, 2 amerykańskie i 1 szwajcarska – czołowe drużyny europejskie w tym czasie uczestniczyły w Mistrzostwach Europy 2014. Pula nagród wyniosła 100 000 CAD. Tytułu z poprzedniej edycji zawodów bronił Glenn Howard, który grę zakończył na etapie ćwierćfinału. Pierwsze miejsce zajął Mike McEwen, który w finale pokonał 5:2 Brada Jacobsa.

Spis treści
  Drużyny
  Round Robin
  123456789  
  Tie-breaker
  Playoff
  ĆwierćfinałyPółfinałyFinał
  BibliografiaZobacz też
2014 (2013/2014) 2014 (2014/2015) 2015

Drużyna[edytuj | edytuj kod]

Skip Trzeci Drugi Otwierający Miasto
Matthew Blandford Darren Moulding Brent Hamilton Brad Chyz Calgary
 Alberta
Brendan Bottcher Tom Appelman Bradley Thiessen Karrick Martin Edmonton
 Alberta
Reid Carruthers Braeden Moskowy Derek Samagalski Colin Hodgson Winnipeg
 Manitoba
Adam Casey Josh Barry Anson Carmody Robbie Doherty Charlottetown
 Wyspa Księcia Edwarda
Benoît Schwarz Peter de Cruz Claudio Pätz Valentin Tanner Genewa
 Szwajcaria
John Epping Travis Fanset Patrick Janssen Tim March Toronto
 Ontario
Brad Gushue Mark Nichols Brett Gallant Geoff Walker St. John's
 Nowa Fundlandia i Labrador
Glenn Howard Richard Hart Jon Mead Craig Savill Penetanguishene
 Ontario
Brad Jacobs Ryan Fry E. J. Harnden Ryan Harnden Sault Ste. Marie
 Ontario
Mark Kean Mathew Camm David Mathers Scott Howard Toronto
 Ontario
Kevin Koe Marc Kennedy Brent Laing Ben Hebert Calgary
 Alberta
Steve Laycock Kirk Muyres Colton Flasch Dallan Muyres Saskatoon
 Saskatchewan
Heath McCormick Christopher Plys Joe Polo Ryan Brunt Blaine
 Stany Zjednoczone
Mike McEwen B. J. Neufeld Matt Wozniak Denni Neufeld Winnipeg
 Manitoba
John Morris Pat Simmons Carter Rycroft Nolan Thiessen Calgary
 Alberta
John Shuster Tyler George Matt Hamilton John Landsteiner Duluth
 Stany Zjednoczone
Jeff Stoughton Rob Fowler Alex Forrest Connor Njegovan Winnipeg
 Manitoba

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
# Drużyna W P
1 Ontario Glenn Howard 5 0
2 Ontario Brad Jacobs 3 2
3 Alberta Matthew Blandford 2 3
4 Wyspa Księcia Edwarda Adam Casey 2 3
5 Ontario John Epping 2 3
6 Ontario Mark Kean 1 4
Grupa B
# Drużyna W P
1 Saskatchewan Steve Laycock 3 2
2 Manitoba Mike McEwen 3 2
3 Alberta John Morris 3 2
4 Stany Zjednoczone Heath McCormick 3 2
5 Manitoba Jeff Stoughton 2 3
6 Stany Zjednoczone John Shuster 1 4
Grupa C
# Drużyna W P
1 Manitoba Reid Carruthers 5 0
2 Alberta Brendan Bottcher 4 1
3 Szwajcaria Peter de Cruz 2 3
4 Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 2 3
5 Alberta Kevin Koe 2 3
6 Ontario Rob Rumfeldt 0 5

     Awans do fazy play-off

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

19 listopada 2014; 19:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Ontario Brad Jacobs 3 0 1 0 2 0 3 x 9
Ontario Mark Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 1 0 x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 2 0 1 0 2 x 8
Wyspa Księcia Edwarda Adam Casey 0 1 0 1 0 2 0 x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Alberta Kevin Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 1 0 1 1 6
Szwajcaria Peter de Cruz 0 1 0 2 0 0 0 0 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Manitoba Jeff Stoughton 0 2 0 1 1 1 2 x 7
Stany Zjednoczone John Shuster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 0 0 0 x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 3 1 1 0 0 x 7
Stany Zjednoczone Heath McCormick 0 1 0 0 0 2 1 x 4

Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

20 listopada 2014; 9:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
A Ontario John Epping 0 1 2 0 2 0 0 0 2 7
Alberta Matthew Blandford Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 1 1 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
B Stany Zjednoczone John Shuster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 1 1 0 0 0 0 5
Stany Zjednoczone Heath McCormick 0 1 0 0 0 2 1 1 1 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Alberta John Morris 0 1 0 0 0 1 0 x 2
Saskatchewan Steve Laycock Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 1 1 0 1 x 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 1 0 2 0 0 4
Alberta Brendan Bottcher 0 2 0 0 3 0 1 1 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Manitoba Reid Carruthers Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 2 x x x 6
Ontario Rob Rumfeldt 0 0 1 0 0 x x x 1

Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

20 listopada 2014; 12:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Saskatchewan Steve Laycock 0 0 1 1 0 3 0 2 7
Stany Zjednoczone John Shuster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 1 0 0 4 0 0 0 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Alberta Kevin Koe 1 0 0 1 0 0 2 0 4
Alberta Brendan Bottcher Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 1 1 0 1 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
C Ontario Brad Jacobs 0 0 1 0 0 2 0 1 0 4
Wyspa Księcia Edwarda Adam Casey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 0 1 0 1 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Szwajcaria Peter de Cruz 0 1 0 0 2 0 x x 3
Manitoba Reid Carruthers Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 5 x x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Ontario Glenn Howard 0 1 1 0 0 0 2 2 6
Ontario Mark Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 1 0 2 0 0 5

Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

20 listopada 2014; 16:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 1 0 3 x x 8
Ontario Rob Rumfeldt 0 1 0 0 2 0 x x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Alberta Matthew Blandford 0 2 1 0 1 0 0 1 5
Ontario Mark Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 1 1 0 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
C Manitoba Mike McEwen 0 0 2 1 1 0 1 0 2 7
Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 0 0 1 0 2 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Alberta John Morris 0 1 0 0 2 0 1 0 4
Stany Zjednoczone Heath McCormick Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 2 0 2 0 1 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
E Ontario John Epping 0 0 0 0 1 0 3 0 1 5
Wyspa Księcia Edwarda Adam Casey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 1 0 1 0 4

Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

20 listopada 2014; 19:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Alberta Kevin Koe 0 0 0 1 1 0 0 2 4
Manitoba Reid Carruthers Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 0 2 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Ontario Brad Jacobs Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 1 1 0 4
Ontario Glenn Howard 0 2 0 0 2 0 0 1 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Alberta Brendan Bottcher Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 3 0 2 0 1 7
Szwajcaria Peter de Cruz 0 0 1 0 3 0 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Manitoba Jeff Stoughton 0 1 0 3 0 0 3 0 7
Saskatchewan Steve Laycock Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 0 2 0 1 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Alberta John Morris 0 1 1 0 1 0 1 3 7
Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 1 0 0 0 0 3

Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

21 listopada 2014; 9:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 0 3 0 0 1 x 7
Stany Zjednoczone John Shuster 0 0 1 0 2 1 0 x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Ontario Rob Rumfeldt 0 0 0 2 1 0 2 0 5
Alberta Brendan Bottcher Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 2 0 0 1 0 1 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Alberta Matthew Blandford Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 3 0 0 x 5
Wyspa Księcia Edwarda Adam Casey 0 0 0 1 0 1 0 x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Ontario John Epping 0 0 2 0 2 0 2 0 6
Ontario Mark Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 3 0 2 0 1 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 0 1 0 0 2 1 0 x 4
Manitoba Reid Carruthers Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 3 1 0 0 2 x 6

Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

21 listopada 2014; 12:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Saskatchewan Steve Laycock 0 1 0 2 0 1 2 0 6
Stany Zjednoczone Heath McCormick Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 0 1 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 0 0 1 1 0 x x x 2
Szwajcaria Peter de Cruz Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 3 0 0 4 x x x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Ontario John Epping 1 0 0 2 0 2 0 x 5
Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 3 0 4 x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Alberta John Morris Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 3 0 2 2 x x x 10
Stany Zjednoczone John Shuster 0 0 2 0 0 x x x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Alberta Kevin Koe 1 0 0 2 0 0 3 x 6
Ontario Rob Rumfeldt Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 1 0 0 x 3

Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

21 listopada 2014; 16:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Wyspa Księcia Edwarda Adam Casey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 3 3 2 x x 9
Ontario Mark Kean 1 0 1 0 0 0 x x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 2 0 x 4
Stany Zjednoczone Heath McCormick 0 0 3 0 2 0 2 x 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Manitoba Reid Carruthers Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 3 2 0 3 x x x 9
Alberta Brendan Bottcher 0 0 0 2 0 x x x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 1 0 x 5
Saskatchewan Steve Laycock 0 2 0 3 0 0 4 x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Ontario Brad Jacobs Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 2 0 1 1 4
Alberta Matthew Blandford 0 1 0 1 0 1 0 0 3

Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

21 listopada 2014; 19:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Ontario Glenn Howard 1 1 0 1 1 0 1 x 5
Alberta Matthew Blandford Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 1 0 x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Ontario Brad Jacobs Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 1 0 0 2 x 5
Ontario John Epping 0 0 1 0 0 1 0 x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
C Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 1 0 0 1 4
Alberta Kevin Koe 0 0 0 0 0 0 2 1 0 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Szwajcaria Peter de Cruz Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 3 x x 7
Ontario Rob Rumfeldt 0 1 0 1 0 0 x x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Alberta John Morris 0 0 2 0 5 0 0 x 7
Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 1 1 x 4

Tie-breaker[edytuj | edytuj kod]

Play-off[edytuj | edytuj kod]

 
                           
   Ontario Glenn Howard 5  
 Stany Zjednoczone Heath McCormick 6  
   Stany Zjednoczone Heath McCormick 2  
   Manitoba Mike McEwen 5  
 Saskatchewan Steve Laycock 4
   Manitoba Mike McEwen 5  
     Manitoba Mike McEwen 5
   Ontario Brad Jacobs 2
   Manitoba Reid Carruthers 3  
 Ontario Brad Jacobs 6  
   Ontario Brad Jacobs 8
   Alberta Brendan Bottcher 2  
 Alberta Brendan Bottcher 7
   Alberta John Morris 1  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

22 listopada 2014; 12:00

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 1 0 5
Stany Zjednoczone Heath McCormick 0 2 0 1 0 1 0 2 6
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Saskatchewan Steve Laycock 0 0 2 0 0 0 2 0 4
Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 2 0 1 0 1 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Manitoba Reid Carruthers Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 1 0 0 0 x 3
Ontario Brad Jacobs 0 0 3 0 2 0 1 x 6
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Alberta Brendan Bottcher Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 1 1 1 0 1 x x 7
Alberta John Morris 0 0 0 0 1 0 x x 1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

22 listopada 2014; 15:30

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Stany Zjednoczone Heath McCormick Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 0 1 1 0 2
Manitoba Mike McEwen 0 1 1 0 2 0 0 1 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Ontario Brad Jacobs 0 2 1 2 0 3 x x 8
Alberta Brendan Bottcher Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 1 0 x x 2

Finał[edytuj | edytuj kod]

23 listopada 2014; 15:30

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 1 0 1 1 5
Ontario Brad Jacobs 1 0 0 1 0 0 0 0 2

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]