The Sims: Abrakadabra

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Sims: Abrakadabra
The Sims: Makin Magic
Producent Maxis
Wydawca Electronic Arts
Projektant Will Wright
Data wydania 28 października 2003
POL: 4 listopada 2003
Gatunek symulacyjna
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (13+)
PEGI: 7+
ELSPA: 11+
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Mac OS X
Nośniki CD (2)
Wymagania

Pentium II 450 MHz, 128 MB RAM, akcelerator graficzny 16 MB, 1.3 GB wolnego na dysku twardym

Kontrolery klawiatura, myszka

The Sims Abrakadabra (ang. The Sims: Makin Magic) – siódmy i ostatni dodatek do gry komputerowej The Sims. Został wydany przez Electronic Arts 28 października 2003 roku na platformy Windows i OS X.

Opis[edytuj | edytuj kod]

The Sims Abrakadabra jest jednym z popularniejszych rozszerzeń gry. Dodatkowymi jej atrakcjami jest np. zamienianie sąsiadów w żaby, stworzenie eliksiru itp. Pojawiają się też oryginalne przedmioty np. trumna z pokojówką – szkieletem (Kościlda), drewniana misa do ugniatania owoców na sok itd.

Pojawia się też nowa magiczna parcela (Abrakadabrowo), na której znajdują się stragany, na których kupimy magiczne składniki znajdziemy tam również mroczne kolejki i "stadiony" na pojedynki. Pojawia się również nowa magiczna waluta – magimony. Jest to ostatni dodatek do gry The Sims, przed The Sims 2.

W magicznym miasteczku możemy spotkać czterech magicznych sprzedawców: Aptekarza Todda, Królową Wróżek, Wampirzycę Wikę oraz zaklinacza węży. U każdego sprzedawcy możemy nabyć co innego, za magimony. U Wampirzycy Wiki możemy zakupić wszystko co potrzebne do hodowli smoków (przekąski, gniazdo), u Aptekarza Todda gumowe kurczaki i ślinę lamy, Królowa Wróżek ma do zaoferowania złotą nić, a zaklinacz węży – jad węża.

W Abrakadabrowie znajdują się również 3 parcele mieszkalne, które nabywamy za standardową walutę oraz magimony.