The Sims 2: Cztery pory roku

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Sims 2: Cztery pory roku
Producent EA Redwood Shores
Wydawca Electronic Arts
Seria gier The Sims
Data wydania 2 marca 2007
Gatunek symulacja
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe PEGI: 12+
ESRB: T
OFLC: M
Wymagania sprzętowe
Platforma PC (Windows)
Wymagania
  • Procesor 1300 MHz
  • Pamięć 256 MB RAM (wymagane 512 MB RAM jeśli ma się zainstalowane inne dodatki)
  • System operacyjny Windows od wersji 98
  • 1,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Karta graficzna z T&L przynajmniej 32 MB pamięci (co najmniej GeForce 2)

The Sims 2: Cztery Pory Roku (ang. The Sims 2: Seasons) – piąty dodatek do gry komputerowej The Sims 2 wydany w Polsce 2 marca 2007. Wprowadza do podstawowej gry zmianę pór roku.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Z porami roku będą się wiązać sezonowe zajęcia oraz ubrania na każdą pogodę. Konieczne będzie stosownie do pogody odpowiedniego ubrania bohaterów, gdyż w przeciwnym razie mogą na przykład zamarznąć na dworze lub odczuć bolesne skutki oparzenia skóry promieniami słonecznymi. The Sims 2 cztery pory roku wprowadza także możliwość wędkowania oraz uprawy roślin, które możemy rozwijać wstępując do Klubu Ogrodników. Pojawiają się nowe opcje, jak np. łapania świetlików, motyli, lepienia bałwana, bitwy na śnieżki czy balony z wodą. Nie brakuje nowych przedmiotów codziennego użytku i tych zdobywanych za punkty aspiracji (np. urządzenie do sterowania pogodą) oraz nowych karier zawodowych: w dziedzinach edukacji, dziennikarstwa i muzyki, a także jako Poszukiwacz Przygód lub Gracz. Każda z nich wprowadza nowe możliwości i nowe nagrody za osiągnięcia zawodowe. Pogoda jest bardzo zmienna. Wiosną zwykle padają deszcze lub świeci lekkie słońce. W lato często są burze i upały na zmianę, pada deszcz. W czasie jesieni są burze, deszcze i grad. Gdy nadchodzi czas zimy, zaczyna padać śnieg. Każda z pór roku wpływa na wzajemne relacje między bohaterami. Nowe możliwości widoczne są po ikonkach widniejących nad głowami bohaterów. Dodatek wprowadza nowe otoczenie: Kwitnące Wzgórza

Zajęcia[edytuj | edytuj kod]

Pory roku zapewniają, że Twoim Simom z pewnością nie będzie się nudzić. Wiosną można zasiać w ogródku kwiaty i inne rośliny, które pod koniec roku wydadzą obfite plony, jeżeli tylko będziemy zajmowali się należycie ogródkiem. Latem Simowie ochładzają się w basenie, korzystając ze zjeżdżalni. Na leżakach zdobywają piękną, brązową opaleniznę, chociaż jeżeli przesadzą z nadmiarem słońca będą borykali się z czerwonymi i bolesnymi oparzeniami skóry, które z czasem, na szczęście ustają. Jesienią sporo czasu zajmie Simom grabienie liści i zbieranie owoców z roślin. Zimą pójście na lodowisko okaże się strzałem w dziesiątkę. Po drodze znajomi być może zaskoczą śnieżkami. Niech ulepią wspólnie bałwana i robią "aniołki" na śniegu. Twoje Simy będą szczęśliwe, korzystając w pełni z uroków Czterech Pór Roku!

Wędkarstwo i ogrodnictwo[edytuj | edytuj kod]

Tym razem stawy zostały docenione – teraz wiąże się z nimi interakcja. Możemy złowić ryby, które później ugotujemy lub przyrządzimy na grillu. Zaczynamy od standardowej przynęty, czyli robaka. Ryby pojawiają się w naszym wyposażeniu, chociaż możemy złowić buta. Zostały wprowadzone Przyjemne Poletka , na których uprawiamy warzywa i owoce. Bez rangi możemy uprawiać pomidory. Potem zaczynamy się rozwijać i zerwiemy z grządek ogórki, pieprz, bakłażany, truskawki i fasolę. Pojawia się tu błąd tłumaczenia: Zbieraj wszystkie: pomidors , gdyż wyznacznikiem liczby mnogiej w języku angielskim jest zwykle litera S. Na szczęście zostało to poprawione w kolejnych dodatkach. Dostępne są też ambrozyjne drzewa pomarańczowe, cytrynowe i jabłonie. Jeśli chcemy uprawiać rośliny przez cały czas – warto wykorzystać możliwość założenia szklarni. Niektórych drażni, że za uprawianie kwiatów nie dostaje się punktów ogrodnictwa. Owoce ciężkiej pracy z warzywami i owocami możemy wykorzystać do soków o niezwykłych właściwościach!

Simorośl[edytuj | edytuj kod]

W każdym dodatku występuje specjalny rodzaj Sima. W wersji podstawowej jest to kosmita, w "Na studiach" jest to zombie, w "Nocnym Życiu" – wampir, w dodatku "Własny Biznes", po zdobyciu odpowiedniej rangi można skonstruować robota Simopodobnego, w "Zwierzakach" wilkołak, w "Osiedlowym życiu" jest to czarownica, w "Podróżach" możemy spotkać i "przygarnąć" Wielką Stopę, w Czasie Wolnym Cygańska Swatka może przynieść nam dżina, który spełni nasze trzy życzenia, zaś w "Czterech Porach Roku" jest to Simorośl. Simy zmieniają się w Simorośl jeżeli zbyt często stosują opryski chemiczne do roślin. Stan Simoroślizmu nie jest jednak trwały, twórcy przewidzieli możliwość zakupienia odpowiedniego eliksiru przywracającego zwykłą postać (można go kupić u Cyganki, która czasem odwiedza naszą parcelę lub w Klubie Ogrodników). Simorośl jest bardziej odporna, nie musi chodzić "za potrzebą" i może normalnie pracować, a także rozmnażać się bez partnera.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]