Wersja ortograficzna: The Sims Historie: Z bezludnej wyspy

The Sims Historie: Z bezludnej wyspy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Sims Historie: Z bezludnej wyspy
The Sims Castaway Stories
Producent Maxis
Wydawca Electronic Arts
Dystrybutor Electronic Arts Polska
Data wydania 29 stycznia 2008
PL: 1 lutego 2008
Gatunek Symulacyjna, Gra w boga
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe PEGI: 12+
Język polski
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, OS X
Nośniki DVD (1)
Wymagania

Procesor 1,8 GHz, 256 MB RAM dla XP, 1 GB RAM dla Vista, dysk twardy 2,9 GB

Kontrolery mysz, klawiatura

The Sims Historie: Z bezludnej wyspy (ang. The Sims Castaway Stories) – trzeci osobny produkt z serii The Sims. Światowa premiera gry odbyła się 29 stycznia 2008, natomiast polska 1 lutego 2008.

Opis[edytuj | edytuj kod]

W opisywanej grze, jak sam tytuł wskazuje, wcielamy się w postać rozbitka, który znalazł się na bezludnej wyspie. Kluczowy punkt rozgrywki stanowi tryb fabularny, w którym zajmujemy się wykonywaniem powierzonych przez grę zadań. Początkowo dotyczą one stosunkowo prostych do rozwiązania problemów, jak chociażby postawienia prymitywnego namiotu, czy zebrania odpowiedniej ilości pożywienia. W dalszej fazie rozgrywki przystępujemy jednak do wykonywania bardziej złożonych zleceń, przybliżających naszą postać do powrotu do cywilizacji. Równolegle eksplorujemy tropikalną wyspę, na której znalazł się główny bohater, a także wchodzimy w interakcje z innymi rozbitkami oraz zamieszkującymi okoliczne tereny tubylcami. W miarę postępów w zabawie odblokowujemy nowe nagrody, które możemy następnie umieścić w swojej chatce. W sumie do pokonania są 23 rozdziały historii, co daje około 6-8 godzin zabawy.

Tryb klasyczny przypomina znany z tradycyjnej odmiany Simsów rodzaj otwartej, nieregulowanej fabularnymi ramami zabawy. Możemy stworzyć własnych Simów i ich dom, a następnie samemu decydować o tym, w jaki sposób poradzą sobie w nieznanym i zaskakującym otoczeniu. Jedyna znacząca różnica polega tu na tym, iż wszystkie parcele znajdują się na tej samej tropikalnej wyspie, którą mieliśmy okazję poznać w trybie fabularnym.