The Spectacular Spider-Man (serial animowany)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Spectacular Spider-Man
The Spectacular Spider-Man Animated Series
Gatunek serial animowany
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Liczba odcinków 26
Liczba serii 2
Produkcja
Reżyseria Victor Cook,

Jennifer Coyle, Dave Bullock, Troy Adomitis, Dan Fausett, Kevin Altieri, Michael Goguen,

Czas trwania odcinka 21 minut
Pierwsza emisja
Lata emisji 2008 – 2009
Status przerwany

The Spectacular Spider-Man – amerykańska animowana serią oparta na komiksach opublikowanych przez Marvel Comics i rozpowszechniona w telewizji przez Grega Weismana i Victora Cooka. W warunkach tonu i stylu, seria jest oparta głównie na oryginalnych historiach wykreowanych przez Stana Lee i Steve'a Ditko, z podobnym bilansem działania, dramatem i komedią. Jednocześnie dążono do korzystania z różnych epok komiksu, jak m.in. z serii „Ultimate Spider-Man”, oraz filmów kinowych z człowiekiem-pająkiem w roli głównej.

The Spectacular Spider-Man swoją premierę miał 8 marca 2008 w paśmie Kids' WB!. Drugi sezon serialu emitowany był w Disney XD w Stanach Zjednoczonych i został zakończony 18 listopada 2009 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Serial rozpoczyna się w noc poprzedzającą początek przedostatniego roku szkoły średniej Petera Parkera. Posiada on pajęcze moce już od 4 miesięcy, ale dopiero teraz będzie miał szanse na prawdziwe wyzwanie – pojedynki z super-łotrami. Szkolnymi przyjaciółmi Petera są Harry Osborn i Gwen Stacy, z którą Peter dostaje się na staż u doktora Connorsa, gdzie spotyka swojego dawnego kolegę, Eddiego Brocka.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]