Tianjin Open 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tianjin Open 2017
Miejsce  Chiny
Tiencin
Nawierzchnia Twarda
Data 09–15.10.2017
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 500 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Stephen Duckitt
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Marija Szarapowa
Gra podwójna
Rumunia Irina-Camelia Begu
Włochy Sara Errani
2016 2018
Strona internetowa

Tianjin Open 2017tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2017 z cyklu Tianjin Open rozgrywany w dniach 9–15 października 2017 roku w Tiencinie na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 500 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1Francja Caroline Garcia 15 wycofanie
2Czechy Petra Kvitová 18 1. runda
3Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 25 półfinał
4Chorwacja Donna Vekić 46 1. runda
5Kazachstan Julija Putincewa 47 2. runda
6Grecja Maria Sakari 50 2. runda
7Ukraina Łesia Curenko 51 1. runda
8Stany Zjednoczone Alison Riske 53 1. runda
9Rumunia Irina-Camelia Begu 57 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  WC  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
Q  Szwajcaria Stefanie Vögele 3 1  
  WC  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
  3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 3 1  
3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6
   Hiszpania Sara Sorribes Tormo 0 1  
    WC  Rosja Marija Szarapowa 7 7
   Białoruś Aryna Sabalenka 5 68
   Stany Zjednoczone Christina McHale 7 62 1  
Q  Włochy Sara Errani 5 7 6  
Q  Włochy Sara Errani 1 3
   Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  
 Białoruś Aryna Sabalenka 6 6
   Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 3 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
9  Rumunia Irina-Camelia Begu 4 2  
WC  Rosja Marija Szarapowa 6 6     WC  Rosja Marija Szarapowa 7 6  
 Polska Magda Linette 3 6 7      Polska Magda Linette 5 3  
 Ukraina Kateryna Bondarenko 6 3 5       WC  Rosja Marija Szarapowa 6 6
Q  Szwajcaria Stefanie Vögele 6 6       Q  Szwajcaria Stefanie Vögele 3 1
 Stany Zjednoczone Kristie Ahn 3 3     Q  Szwajcaria Stefanie Vögele 6 6
Q  Stany Zjednoczone Lauren Davis 62 6 2     5  Kazachstan Julija Putincewa 2 3  
5  Kazachstan Julija Putincewa 7 4 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 7  
Q  Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu 2 65     3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 6 7     WC  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 2 2  
 Czarnogóra Danka Kovinić 3 68       3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6
Q  Australia Arina Rodionowa 2 7 4        Hiszpania Sara Sorribes Tormo 0 1
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 6 63 6      Hiszpania Sara Sorribes Tormo 6 2 6
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 6      Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 4 6 3  
8  Stany Zjednoczone Alison Riske 3 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Grecja Maria Sakari 6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 2 1     6  Grecja Maria Sakari 0 4  
 Stany Zjednoczone Christina McHale 6 6      Stany Zjednoczone Christina McHale 6 6  
 Japonia Nao Hibino 3 3        Stany Zjednoczone Christina McHale 7 62 1
Q  Włochy Sara Errani 6 6       Q  Włochy Sara Errani 5 7 6
 Ukraina Kateryna Kozłowa 2 1     Q  Włochy Sara Errani 6 4 6
 Brazylia Beatriz Haddad Maia 64 6 6      Brazylia Beatriz Haddad Maia 4 6 3  
4  Chorwacja Donna Vekić 7 4 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Ukraina Łesia Curenko 4 62  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 7      Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 3 3  
 Białoruś Aryna Sabalenka 6 6      Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  
LL  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 3 3        Białoruś Aryna Sabalenka 6 6
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 6        Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 3 4
Q  Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 2 2      Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 3 1
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 5 6      Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 6  
2  Czechy Petra Kvitová 4 7 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 111 164 280
Finalistka 55 324 180
Półfinalistka 29 730 110
Ćwierćfinalistka 8898 60
2. runda 4899 30
1. runda 3026 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Ukraina Kateryna Bondarenko
Rosja Ałła Kudriawcewa
164 ćwierćfinał
02Japonia Nao Hibino
Czarnogóra Danka Kovinić
165 ćwierćfinał
03Słowenia Dalila Jakupović
Serbia Nina Stojanović
169 finał
04Chińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
210 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Ukraina Kateryna Bondarenko
 Rosja Ałła Kudriawcewa
0 6 10  
 Stany Zjednoczone Lauren Davis
 Stany Zjednoczone Christina McHale
6 2 7     1  Ukraina Kateryna Bondarenko
 Rosja Ałła Kudriawcewa
64 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
3 4      Rumunia Irina-Camelia Begu
 Włochy Sara Errani
7 2 10  
 Rumunia Irina-Camelia Begu
 Włochy Sara Errani
6 6        Rumunia Irina-Camelia Begu
 Włochy Sara Errani
6 7  
4  Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
6 6        Białoruś Aryna Sabalenka
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
1 64  
 Ukraina Kateryna Kozłowa
 Australia Arina Rodionowa
3 3     4  Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
4 3
 Białoruś Aryna Sabalenka
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 4 15      Białoruś Aryna Sabalenka
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 6  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
4 6 13        Rumunia Irina-Camelia Begu
 Włochy Sara Errani
6 6
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
6 65 11       3  Słowenia Dalila Jakupović
 Serbia Nina Stojanović
4 3
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
3 7 9      Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
3 6 11  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Polska Magda Linette
2 4     3  Słowenia Dalila Jakupović
 Serbia Nina Stojanović
6 1 13  
3  Słowenia Dalila Jakupović
 Serbia Nina Stojanović
6 6       3  Słowenia Dalila Jakupović
 Serbia Nina Stojanović
6 4 10
 Japonia Hiroko Kuwata
 Indie Prarthana Thombare
3 6 7        Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
0 6 4  
 Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
6 2 10      Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou
 Japonia Kyōka Okamura
63 3     2  Japonia Nao Hibino
 Czarnogóra Danka Kovinić
w/o  
2  Japonia Nao Hibino
 Czarnogóra Danka Kovinić
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 17 724 280
Finalistki 9222 180
Półfinalistki 4950 110
Ćwierćfinalistki 2623 60
1. runda 1383 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]