Tianjin Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tianjin Open 2018
Miejsce  Chiny
Tiencin
Obiekt Tianjin International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 08–14.10.2018
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 750 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Stephen Duckitt
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Francja Caroline Garcia
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke
2017 2019
Strona internetowa

Tianjin Open 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Tianjin Open rozgrywany w dniach 8–14 października 2018 roku w Tiencinie na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 750 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
1/WCCzechy Karolína Plíšková 7 finał
02Francja Caroline Garcia 8 zwycięstwo
03Belgia Elise Mertens 14 ćwierćfinał
04Białoruś Aryna Sabalenka 16 ćwierćfinał
05Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 29 półfinał
06Chorwacja Petra Martić 36 ćwierćfinał
07Stany Zjednoczone Danielle Collins 37 1. runda
08Grecja Maria Sakari 43 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Czechy Karolína Plíšková 5 6 6  
 Wielka Brytania Katie Boulter 7 0 3  
  1/WC  Czechy Karolína Plíšková 6 6  
  PR  Szwajcaria Timea Bacsinszky 2 1  
4  Białoruś Aryna Sabalenka 62 65
  PR  Szwajcaria Timea Bacsinszky 7 7  
    1/WC  Czechy Karolína Plíšková 67 3
  2  Francja Caroline Garcia 7 6
  5  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 4  
3  Belgia Elise Mertens 2 0k  
5  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 3 4
  2  Francja Caroline Garcia 6 6  
6  Chorwacja Petra Martić 2 0k
  2  Francja Caroline Garcia 6 1  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1/WC  Czechy Karolína Plíšková 6 63 6  
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 2 7 3     1/WC  Czechy Karolína Plíšková 6 6  
 Hiszpania Lara Arruabarrena 65 2      Słowenia Polona Hercog 1 2  
 Słowenia Polona Hercog 7 6       1/WC  Czechy Karolína Plíšková 5 6 6
 Ukraina Kateryna Kozłowa 1k        Wielka Brytania Katie Boulter 7 0 3
Q  Czechy Barbora Krejčíková 4     Q  Czechy Barbora Krejčíková 3 6 3
 Wielka Brytania Katie Boulter 7 6      Wielka Brytania Katie Boulter 6 1 6  
8  Grecja Maria Sakari 64 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Białoruś Aryna Sabalenka 7 4 6  
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin 64 6 0     4  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  
 Polska Magda Linette 2 6 6      Polska Magda Linette 1 3  
 Rosja Jewgienija Rodina 6 1 4       4  Białoruś Aryna Sabalenka 62 65
 Kazachstan Julija Putincewa 0 6 66       PR  Szwajcaria Timea Bacsinszky 7 7
Q  Japonia Misaki Doi 6 3 7     Q  Japonia Misaki Doi 6 3 5
PR  Szwajcaria Timea Bacsinszky 6     PR  Szwajcaria Timea Bacsinszky 1 6 7  
7  Stany Zjednoczone Danielle Collins 3 k  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 7 7  
 Australia Ajla Tomljanović 64 5     5  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 2 6  
Q  Rosja Wieronika Kudiermietowa 5 6 7     Q  Rosja Wieronika Kudiermietowa 2 6 2  
 Stany Zjednoczone Alison Riske 7 1 5       5  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 4
Q  Słowacja Jana Čepelová 7 3 6       3  Belgia Elise Mertens 2 0k
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 5 6 4     Q  Słowacja Jana Čepelová 2 3
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 5 1     3  Belgia Elise Mertens 6 6  
3  Belgia Elise Mertens 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Chorwacja Petra Martić 3 6 7  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 3 63     6  Chorwacja Petra Martić 1 6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Yuan Yue 0 6 4     WC  Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 0 1  
WC  Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 1 6       6  Chorwacja Petra Martić 2 0k
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yuxuan 7 6       2  Francja Caroline Garcia 6 1
 Rumunia Irina-Camelia Begu 5 3      Chińska Republika Ludowa Zhang Yuxuan 3 4
Q  Chińska Republika Ludowa Xun Fangying 4 1     2  Francja Caroline Garcia 6 6  
2  Francja Caroline Garcia 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 163 265 280
Finalistka 81 251 180
Półfinalistka 43 663 110
Ćwierćfinalistka 13 068 60
2. runda 7195 30
1. runda 4444 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Rumunia Irina-Camelia Begu
Czechy Barbora Krejčíková
25 ćwierćfinał
02Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
25 wycofanie
03Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke
32 zwycięstwo
04Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
120 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Rumunia Irina-Camelia Begu
 Czechy Barbora Krejčíková
6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Liu Yanni
 Chińska Republika Ludowa Wang Meiling
2 0     1  Rumunia Irina-Camelia Begu
 Czechy Barbora Krejčíková
4 6 8  
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
 Rosja Jana Sizikowa
2 1      Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chorwacja Darija Jurak
6 4 10  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chorwacja Darija Jurak
6 6        Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chorwacja Darija Jurak
4 6 5  
4  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
2 6 4        Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
6 1 10  
 Hiszpania Lara Arruabarrena
 Szwajcaria Timea Bacsinszky
6 4 10      Hiszpania Lara Arruabarrena
 Szwajcaria Timea Bacsinszky
63 1k
 Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
6 1 10      Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
7 2  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
4 6 8        Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
4 2
 Japonia Misaki Doi
 Holandia Eva Wacanno
6 6       3  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 6
 Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
4 4      Japonia Misaki Doi
 Holandia Eva Wacanno
3 5  
 Rosja Jewgienija Rodina
 Australia Ajla Tomljanović
3 6 6     3  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 7  
3  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 4 10       3  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
4 6 10
WC  Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
5 3        Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 3 6  
 Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Indie Prarthana Thombare
7 6      Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Indie Prarthana Thombare
4 4
 Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
7 1 10      Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 6  
Alt  Indie Ankita Raina
 Wielka Brytania Emily Webley-Smith
64 6 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 26 031 280
Finalistki 13 544 180
Półfinalistki 7271 110
Ćwierćfinalistki 3852 60
1. runda 2031 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]