Wersja ortograficzna: To & Owo

To & Owo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
To & Owo
Częstotliwość tygodnik
Państwo  Polska
Wydawca Wydawnictwo Bauer
Rodzaj czasopisma telewizyjny
Pierwszy numer 15 września 1989
Redaktor naczelny Artur Kosiński
Średni nakład (2019) 375 104 egz.
Średnia sprzedaż (2019) 249 602[1] egz.
Liczba stron 116
ISSN 1230-8331
Strona internetowa

To & Owopolski magazyn telewizyjny[2], powstały w Łodzi (wydawcą tytułu była spółka Midas), a od 23 maja 2012 roku wydawany w Warszawie. Zawiera programy polskojęzycznych stacji telewizyjnych.

Wydawany był od czasu schyłku PRL, przed rokiem 1990, kiedy analogowe odbiorniki satelitarne nie były jeszcze szeroko dostępne w Polsce.

W 2001 roku[3] przejęty przez wydawnictwo Bauer, które wielokrotnie odświeżało szatę graficzną pisma, w celu umieszczenia nowo powstałych stacji telewizyjnych nadających poprzez nadajniki naziemne, kablówki, czy też platformy cyfrowe.

Oprócz programów telewizyjnych, tygodnik zawiera rubryki poświęcone gwiazdom filmowym, muzyce, serialom, hitom kinowym i telewizyjnym, podróżom, poradom TV-Sat oraz nowościom video i dvd.

„To i owo” tworzy wraz z tygodnikiem Tele Tydzień grupę „Premium TV” Wydawnictwa Bauer, czyli magazynów telewizyjnych drukowanych w eleganckiej, twardej okładce[4].

„To i owo" w przeciwieństwie do innych gazet telewizyjnych stosuje format programowy sobota-piątek, podczas gdy pozostałe gazety piątek-czwartek.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]