Tony Hawk’s Underground 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tony Hawk’s Underground 2
Producent Neversoft
Wydawca Activision
Seria gier Tony Hawk
Data wydania 4 października 2004
Gatunek Sporty ekstremalne
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (T)
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows PC, Xbox, GameCube, PS2, Game Boy Advance, PSP
Nośniki CD (3) (wersja PC), DVD(wersja PS2)

Tony Hawk’s Underground 2 – szósta część serii gier komputerowych Tony Hawk’s Pro Skater oraz sequel gry Tony Hawk’s Underground wydanej w 2003. Tony Hawk’s Underground 2 został wydany 6 października 2004 na PlayStation 2, GameCube, Game Boy Advance, X-boksa, Windows PC oraz w 2005 na PlayStation Portable.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka w Tony Hawk’s Underground 2 jest podobna do tych, z poprzednich gier serii. Gracz jeździ na deskorolce po różnych miastach i zalicza podane przez twórców gole. Większość goli wymaga jazdy nad lub na różnych obiektach lub wykonywaniu odpowiednich combosów. Punkty są liczone poprzez dodawanie punktów z każdego triku i mnożenie przez ilość wykonanych trików w jednym kombosie. Rozgrywka obraca się wokół gry drużynowej, w której gracz kontroluje grupę 4 skaterów (skater stworzony przez gracza, wybranego profesjonalistę, gościa i ukrytego skatera).

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Tony Hawk’s Underground 2 (THUG 2) zaczyna się w tym samym miejscu, gdzie skończyła się poprzednia część, czyli z bohaterem THUGa 1, który stał się profesjonalistą. Zostajesz porwany przez Tony’ego Hawka i Bama Margerę, aby uczestniczyć w „podziemnym”, całkowicie zwariowanym World Destruction Tour. Zwycięzca wygrywa wszystko, a przegrani płacą za całą wyprawę. Podczas podróży zwiedzisz takie miasta, jak Boston, Berlin, czy Nowy Orlean oraz „podziemny” skatepark nazwany Skatopia, bazowany na prawdziwym skateparku w Ohio (USA).

:Nigel Beaverhausen

Drużyny pierwszy raz spotykają go w Berlinie. Nigel składa im propozycję nakręcenia z nimi nowego skateboardingowego filmu, lecz kończy przylepiony taśmą klejącą do własnej ciężarówki. W Australii został wplątany przez Drużynę Hawka w problemy z miejscową ludnością. W Skatopii relacjonuje finałową część World Destruction Tour, myśląc, że kaseta, którą dostał od Bama Margery prezentuje wyczyny skaterów. Dopiero podczas puszczenia kasety Nigel zdziwił się, że zapisane wideo prezentowało ojca Bama, Phila w toalecie. Znany też jako „stary walibóbr” (ang.old beaverbanger”).

Tryb klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Prawdopodobnie z powodów narzekań fanów na nowy format gry Tony Hawk’s Underground, w której nie było trybu klasycznego, a jedynie tryb fabuły, Neversoft dodał tryb klasyczny, w którym gracz może jeździć tak w nowych, jak i w planszach z poprzednich części wraz z dwuminutowym limitem czasowym, który był dostępny w częściach od 1 do 3.

Remix[edytuj | edytuj kod]

Tony Hawk’s Underground 2 Remix na PlayStation Portable jest bardzo podobna do swojej konsolowej wersji. Zmiany dotyczą dodania czterech nowych poziomów (Kyoto, Santa Cruz, Atlanta i Las Vegas) oraz usunięciu wielu dźwięków i cut-scenek dla zaoszczędzenia baterii. THUG 2 Remix zostało skonwertowane przez Shaba Games, firmę odpowiedzialną za poprzednią konwersję Tony Hawk’s Pro Skater 3, na konsole PlayStation.

Soundtrack[edytuj | edytuj kod]