Top Kids

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Top Kids
Data startu 1 grudnia 2015
Format obrazu 16:9 SDTV
16:9 HDTV
Właściciel Michał Winnicki Entertainment
Kraj nadawania Polska
Język polski
Siostrzane kanały Top Kids Jr

Top Kidspolski tematyczny kanał telewizyjny skierowany do dzieci i młodzieży, emitujący klasyczne seriale animowane. Stacja jest 4 kanałem uruchomionym przez spółkę Michał Winnicki Entertainment. Oprócz tego w Polsce istnieje kanał siostrzany - Top Kids Jr, który rozpoczął nadawanie od 16 kwietnia 2019 roku do 1 września 2019, zastąpiony przez Junior Music

Historia[edytuj | edytuj kod]

Kanał rozpoczął nadawanie 1 grudnia 2015 roku w dwóch wersjach SDTV i HDTV[1]. Stacja nadaje na podstawie koncesji przyznanej przez KRRiT. Zgodnie z zapisami stacja ma charakter wyspecjalizowany: adresowany do dzieci. Audycje realizujące specjalizację, mają stanowić nie mniej niż 70 proc. miesięcznego czasu nadawania w godz. 6.00-23.00[2].

Top Kids jest stacją płatną, bez reklam, finansowaną z wpływów z dystrybucji[3]. W przeciwieństwie od większości kanałów dziecięcych nadawanych na polskim rynku, emitujących nowsze produkcje, stacja nadaje wyłącznie seriale animowane z lat 80. i 90. XX wieku, w cyfrowo odrestaurowanych wersjach. Audycje powtórkowe zajmą ok. 90% tygodniowego czasu nadawania programu.

Na dzień 1 kwietnia 2016 r. stacja dostępna jest w wybranych sieciach kablowych i IPTV (Toya, Sat Film, Sat-Mont-Service, Elsat, Jambox i in.).

10 kwietnia 2018 r. rozpoczęła działalność czeska filia Michał Winnicki Entertainment, której zadaniem zostało uruchomienie w Czechach oraz na Słowacji lokalnych wersji kanałów Power TV, Adventure HD i Top Kids[4].

Programy Top Kids[edytuj | edytuj kod]

Seriale animowane[edytuj | edytuj kod]

Aktualnie w emisji:

Programy autorskie[edytuj | edytuj kod]

Aktualnie w emisji:

  • Dzika kuchnia

Przypisy[edytuj | edytuj kod]