Topshelf Open 2014 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Topshelf Open 2014.
Topshelf Open 2014
Miejsce  Holandia
’s-Hertogenbosch
Nawierzchnia Trawiasta
Data 15–21.06.2014
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 426 605 €
Drabinka 32S/27Q/16D
Dyrektor Marcel Hunze
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Hiszpania Roberto Bautista-Agut
Gra podwójna
Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
2013 2015
Strona internetowa

Topshelf Open 2014tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 w sezonie 2014 z cyklu Rosmalen Open rozgrywany w dniach 15–21 czerwca 2014 roku w ’s-Hertogenbosch na kortach trawiastych o puli nagród 426 605 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[a]
1 Hiszpania David Ferrer 7
2 Hiszpania Fernando Verdasco 23
3 Hiszpania Roberto Bautista-Agut 28
4 Hiszpania Marcel Granollers 30
5 Rosja Dmitrij Tursunow 32
6 Kanada Vasek Pospisil 35
7 Francja Nicolas Mahut 40
8 Austria Jürgen Melzer 51

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Q  Portugalia João Sousa 6 6  
WC  Holandia Thiemo de Bakker 4 2  
  Q  Portugalia João Sousa 3 63  
   Niemcy Benjamin Becker 6 7  
 Niemcy Benjamin Becker 63 7 6
  6  Kanada Vasek Pospisil 7 65 4  
     Niemcy Benjamin Becker 6 62 4
  3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 2 7 6
  7  Francja Nicolas Mahut 3 6 3  
3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 4 6  
3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 6 7
  8  Austria Jürgen Melzer 6 2 64  
8  Austria Jürgen Melzer 7 66 7
  2  Hiszpania Fernando Verdasco 63 7 69  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  LL  Włochy Paolo Lorenzi 3 6 3  
Q  Portugalia João Sousa 6 3 6  
  Q  Portugalia João Sousa 6 6  
  Q  Chorwacja Mate Pavić 2 4  
Q  Chorwacja Mate Pavić 7 6
   Kolumbia Alejandro González 64 3  
    Q  Portugalia João Sousa 6 6
  WC  Holandia Thiemo de Bakker 4 2
   Holandia Igor Sijsling 4 64  
WC  Holandia Thiemo de Bakker 6 7  
WC  Holandia Thiemo de Bakker
  5  Rosja Dmitrij Tursunow w/o  
 Stany Zjednoczone Bradley Klahn 3 63
  5  Rosja Dmitrij Tursunow 6 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Hiszpania Marcel Granollers 6 3 4  
 Niemcy Benjamin Becker 4 6 6  
   Niemcy Benjamin Becker 6 7  
   Izrael Dudi Sela 2 5  
 Izrael Dudi Sela 6 7
   Francja Benoît Paire 4 62  
     Niemcy Benjamin Becker 63 7 6
  6  Kanada Vasek Pospisil 7 65 4
   Czechy Lukáš Rosol 4 2  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 6 6  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 4 2
  6  Kanada Vasek Pospisil 6 6  
 Serbia Dušan Lajović 4 5
  6  Kanada Vasek Pospisil 6 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Francja Nicolas Mahut 6 3 6  
WC  Belgia Kimmer Coppejans 3 6 3  
  7  Francja Nicolas Mahut 6 7  
   Stany Zjednoczone Steve Johnson 2 64  
 Francja Kenny de Schepper 63 5
   Stany Zjednoczone Steve Johnson 7 7  
    7  Francja Nicolas Mahut 3 6 3
  3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 4 6
   Australia Matthew Ebden 6 4 6  
Q  Francja Adrian Mannarino 3 6 3  
 Australia Matthew Ebden 5 61
  3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 7  
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 1 3
  3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Austria Jürgen Melzer 6 6  
 Kolumbia Alejandro Falla 4 3  
  8  Austria Jürgen Melzer 5 6 6  
  Q  Słowacja Lukáš Lacko 7 3 3  
Q  Słowacja Lukáš Lacko 6 6
   Rumunia Victor Hănescu 3 4  
    8  Austria Jürgen Melzer 7 66 7
  2  Hiszpania Fernando Verdasco 63 7 69
   Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 2 0k  
WC  Holandia Jesse Huta Galung 6 1  
WC  Holandia Jesse Huta Galung 5 3
  2  Hiszpania Fernando Verdasco 7 6  
 Francja Paul-Henri Mathieu 6 4 4
  2  Hiszpania Fernando Verdasco 2 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 73 350 250
Finalista 38 630 150
Półfinalista 20 930 90
Ćwierćfinalista 11 920 45
2 runda 7 025 20
1 runda 4 160 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
2 Stany Zjednoczone Eric Butorac
Południowa Afryka Raven Klaasen
3 Hiszpania Marcel Granollers
Austria Jürgen Melzer
4 Meksyk Santiago González
Stany Zjednoczone Scott Lipsky

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 7  
 Hiszpania Roberto Bautista-Agut
 Brazylia André Sá
3 5     1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  
 Chorwacja Marin Draganja
 Rumunia Florin Mergea
6 6    Chorwacja Marin Draganja
 Rumunia Florin Mergea
3 4  
 Szwecja Johan Brunström
 Niemcy Martin Emmrich
2 4       1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 3 10  
3  Hiszpania Marcel Granollers
 Austria Jürgen Melzer
6 6       3  Hiszpania Marcel Granollers
 Austria Jürgen Melzer
64 6 6  
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Kanada Vasek Pospisil
4 3     3  Hiszpania Marcel Granollers
 Austria Jürgen Melzer
6 6
 Niemcy Andre Begemann
 Czechy Lukáš Rosol
64 6 10    Niemcy Andre Begemann
 Czechy Lukáš Rosol
3 4  
 Australia Matthew Ebden
 Rosja Dmitrij Tursunow
7 2 8       1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 7
 Polska Tomasz Bednarek
 Czechy Lukáš Dlouhý
7 6       4  Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
3 63
WC  Niemcy Dustin Brown
 Finlandia Henri Kontinen
64 4      Polska Tomasz Bednarek
 Czechy Lukáš Dlouhý
4 68  
Alt  Portugalia João Sousa
 Niemcy Jan-Lennard Struff
4 63   4  Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 7  
4  Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 7       4  Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6
 Niemcy Benjamin Becker
 Austria Oliver Marach
7 6       2  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
4 2  
Alt  Holandia Stephan Fransen
 Holandia Wesley Koolhof
5 3      Niemcy Benjamin Becker
 Austria Oliver Marach
62 22
 Włochy Daniele Bracciali
 Chorwacja Mate Pavić
7 2 4   2  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
7 6  
2  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
64 6 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[b] Punkty (ATP)[c]
Zwycięzcy 23 500 250
Finaliści 12 350 150
Półfinaliści 6 690 90
Ćwierćfinaliści 3 830 45
1 runda 2 240 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 9 czerwca 2014 roku.
  2. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]