Topshelf Open 2015 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Topshelf Open 2015.
Topshelf Open 2015
Miejsce  Holandia
’s-Hertogenbosch
Obiekt Autotron Rosmalen
Nawierzchnia Trawiasta
Data 08–14.06.2015
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 537 050 €
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Marcel Hunze
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Nicolas Mahut
Gra podwójna
Chorwacja Ivo Karlović
Polska Łukasz Kubot
2014 2016
Strona internetowa

Topshelf Open 2015tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2015 z cyklu Rosmalen Open rozgrywany w dniach 8–14 czerwca 2015 roku w ’s-Hertogenbosch na kortach trawiastych o puli nagród wynoszącej 537 050 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Francja Jo-Wilfried Tsonga 15 wycofanie
02Belgia David Goffin 18 finał
03Hiszpania Roberto Bautista-Agut 20 2. runda
04Hiszpania Guillermo García-López 24 2. runda
05Chorwacja Ivo Karlović 25 ćwierćfinał
06Francja Adrian Mannarino 32 ćwierćfinał
07Hiszpania Fernando Verdasco 34 2. runda
08Portugalia João Sousa 44 2. runda
09Kanada Vasek Pospisil 53 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  5  Chorwacja Ivo Karlović 7 4 63  
WC  Holandia Robin Haase 64 6 7  
  WC  Holandia Robin Haase 7 3 4  
  Q  Francja Nicolas Mahut 5 6 6  
Q  Francja Nicolas Mahut 6 6
  6  Francja Adrian Mannarino 1 3  
    Q  Francja Nicolas Mahut 7 6
  2  Belgia David Goffin 61 1
   Luksemburg Gilles Müller 7 6  
WC  Rumunia Marius Copil 64 1  
 Luksemburg Gilles Müller 64 4
  2  Belgia David Goffin 7 6  
Q  Ukraina Illa Marczenko 6 63 2
  2  Belgia David Goffin 4 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    5  Chorwacja Ivo Karlović 7 7  
 Litwa Ričardas Berankis 3 64     Q  Japonia Tatsuma Itō 65 63  
Q  Japonia Tatsuma Itō 6 7       5  Chorwacja Ivo Karlović 7 4 63
 Słowenia Blaž Kavčič 2 5       WC  Holandia Robin Haase 64 6 7
WC  Holandia Robin Haase 6 7     WC  Holandia Robin Haase 7 6
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 63 7 2     7  Hiszpania Fernando Verdasco 64 3  
7  Hiszpania Fernando Verdasco 7 66 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 2 4  
WC  Australia Lleyton Hewitt 3 4     Q  Francja Nicolas Mahut 6 6  
Q  Francja Nicolas Mahut 6 6       Q  Francja Nicolas Mahut 6 6
Q  Szwajcaria Marco Chiudinelli 7 2 7       6  Francja Adrian Mannarino 1 3
 Francja Benoît Paire 63 6 64     Q  Szwajcaria Marco Chiudinelli 3 2
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 4 3     6  Francja Adrian Mannarino 6 6  
6  Francja Adrian Mannarino 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
9  Kanada Vasek Pospisil 6 6  
 Australia Marinko Matošević 3 2     9  Kanada Vasek Pospisil 4 6 66  
 Turcja Marsel İlhan 0 5      Luksemburg Gilles Müller 6 4 7  
 Luksemburg Gilles Müller 6 7        Luksemburg Gilles Müller 7 6
WC  Rumunia Marius Copil 6 2 6       WC  Rumunia Marius Copil 64 1
 Finlandia Jarkko Nieminen 3 6 4     WC  Rumunia Marius Copil 7 6
    4  Hiszpania Guillermo García-López 65 4  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Portugalia João Sousa 6 0 6  
 Uzbekistan Denis Istomin 2 6 2     8  Portugalia João Sousa 3 62  
Q  Ukraina Illa Marczenko 6 6     Q  Ukraina Illa Marczenko 6 7  
 Rosja Michaił Jużny 4 4       Q  Ukraina Illa Marczenko 6 63 2
 Austria Jürgen Melzer 6 65 6       2  Belgia David Goffin 4 7 6
LL  Francja Kenny de Schepper 4 7 3      Austria Jürgen Melzer 62 2
    2  Belgia David Goffin 7 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 97 700 250
Finalista 51 450 150
Półfinalista 27 870 90
Ćwierćfinalista 15 880 45
2. runda 9360 20
1. runda 5540 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
21 półfinał
02Kanada Daniel Nestor
Indie Leander Paes
49 ćwierćfinał
03Wielka Brytania Jamie Murray
Australia John Peers
51 półfinał
04Chorwacja Marin Draganja
Finlandia Henri Kontinen
52 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
64 6 10  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Austria Oliver Marach
7 2 4     1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 7  
 Luksemburg Gilles Müller
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 2 10      Luksemburg Gilles Müller
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
63 65  
WC  Holandia Robin Haase
 Francja Benoît Paire
4 6 7       1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
1 6 2  
4  Chorwacja Marin Draganja
 Finlandia Henri Kontinen
6 3 5        Chorwacja Ivo Karlović
 Polska Łukasz Kubot
6 3 10  
WC  Australia Lleyton Hewitt
 Australia Matt Reid
2 6 10     WC  Australia Lleyton Hewitt
 Australia Matt Reid
w/o
 Szwecja Robert Lindstedt
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
0 3      Chorwacja Ivo Karlović
 Polska Łukasz Kubot
 
 Chorwacja Ivo Karlović
 Polska Łukasz Kubot
6 6        Chorwacja Ivo Karlović
 Polska Łukasz Kubot
6 7
 Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
4 65        Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
2 69
 Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 7      Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
4 62  
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
1 4     3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 7  
3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 6       3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
3 65
 Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
4 6 10        Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 7  
 Hiszpania Guillermo García-López
 Austria Philipp Oswald
6 4 3      Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 7
 Hiszpania Roberto Bautista-Agut
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver
4 3     2  Kanada Daniel Nestor
 Indie Leander Paes
4 67  
2  Kanada Daniel Nestor
 Indie Leander Paes
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 29 680 250
Finaliści 15 600 150
Półfinaliści 8450 90
Ćwierćfinaliści 4840 45
1. runda 2830 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]