Tour de France 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tour de France 2017 Cycling (road) pictogram.svg
Hauptfeld Tour de France 2017 bei der 2. Etappe von Düsseldorf nach Lüttich (35671704645).jpg
Szczegóły
Wyścig 104. Tour de France
Konkurencja UCI World Tour 2017 2.UWT
Etapy 21
Daty 1 – 23 lipca 2017
Dystans 3540 km
Państwa FRA Francja
GER Niemcy
BEL Belgia
LUX Luksemburg
Miejsce startu Düsseldorf
Miejsce finiszu Paryż
Zespoły 22
Zawodnicy na starcie 198
Zawodnicy na mecie 167
Średnia prędkość 40,996 km/h
Podium
Pierwsze miejsce GBR Chris Froome (Sky)
Drugie miejsce COL Rigoberto Urán (Cannondale-Drapac)
Trzecie miejsce FRA Romain Bardet (AG2R La Mondiale)
Punktowa AUS Michael Matthews (Sunweb)
Górska FRA Warren Barguil (Sunweb)
Młodzieżowa GBR Simon Yates (Orica-Scott)
Najaktywniejszych FRA Warren Barguil (Sunweb)
Drużynowa GBR Sky
2017 Tour de France map.png
2016 2018
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

104. edycja wyścigu kolarskiego Tour de France odbywał się w dniach 1 – 23 lipca 2017 roku. Liczył dwadzieścia jeden etapów o łącznym dystansie 3540 km. Wyścig ten zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2017.

Etapy[1][edytuj]

Wikidata-logo S.svgEtap Data Start – Meta type Dystans (km) Zwycięzca etapu Lider
1  1 lipca DüsseldorfDüsseldorf
jazda indywidualna na czas
14 GBR Geraint Thomas GBR Geraint Thomas
2  2 lipca DüsseldorfLiège
płaski
203,5 GER Marcel Kittel GBR Geraint Thomas
3  3 lipca VerviersLongwy
górzysty
212,5 SVK Peter Sagan GBR Geraint Thomas
4  4 lipca Mondorf-les-BainsVittel
płaski
207,5 FRA Arnaud Démare GBR Geraint Thomas
5  5 lipca VittelPlanche des Belles Filles
pagórkowaty
160,5 ITA Fabio Aru GBR Chris Froome
6  6 lipca VesoulTroyes
płaski
216 GER Marcel Kittel GBR Chris Froome
7  7 lipca TroyesNuits-Saint-Georges
płaski
213,5 GER Marcel Kittel GBR Chris Froome
8  8 lipca DoleStation des Rousses
pagórkowaty
187,5 FRA Lilian Calmejane GBR Chris Froome
9  9 lipca NantuaChambéry
górski
181,5 COL Rigoberto Urán GBR Chris Froome
10  11 lipca PérigueuxBergerac
płaski
178 GER Marcel Kittel GBR Chris Froome
11  12 lipca EymetPau
płaski
203,5 GER Marcel Kittel GBR Chris Froome
12  13 lipca PauPeyragudes
górski
214,5 FRA Romain Bardet ITA Fabio Aru
13  14 lipca Saint-GironsFoix
górski
101 FRA Warren Barguil ITA Fabio Aru
14  15 lipca BlagnacRodez
górzysty
181,5 AUS Michael Matthews GBR Chris Froome
15  16 lipca Laissac-Sévérac l'ÉgliseLe Puy-en-Velay
pagórkowaty
189,5 NED Bauke Mollema GBR Chris Froome
16  18 lipca Le Puy-en-VelayRomans-sur-Isère
górzysty
165 AUS Michael Matthews GBR Chris Froome
17  19 lipca La MureSerre Chevalier
górski
183 SLO Primož Roglič GBR Chris Froome
18  20 lipca BriançonCol d'Izoard
górski
179,5 FRA Warren Barguil GBR Chris Froome
19  21 lipca EmbrunSalon-de-Provence
górzysty
222,5 NOR Edvald Boasson Hagen GBR Chris Froome
20  22 lipca MarsyliaMarsylia
jazda indywidualna na czas
22,5 POL Maciej Bodnar GBR Chris Froome
21  23 lipca MontgeronAvenue des Champs-Élysées
płaski
103 NED Dylan Groenewegen GBR Chris Froome

Uczestnicy[edytuj]

Na starcie tego wieloetapowego wyścigu stanęły 22 zawodowe ekipy, 18 drużyn jeżdżących w UCI World Tour 2017 i 4 profesjonalne zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. „dziką kartą”.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-9 SKY Wielka Brytania Team Sky
11-19 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
21-29 MOV Hiszpania Movistar Team
31-39 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
41-49 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
51-59 AST Kazachstan Astana Pro Team
61-69 UAD Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
71-79 FDJ Francja FDJ
81-89 ORS Australia Orica-Scott
91-99 DDD Południowa Afryka Dimension Data
101-109 QST Belgia Quick-Step Floors
Numery Kod Drużyna
111-119 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
121-129 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
131-139 LTS Belgia Lotto Soudal
141-149 SUN Niemcy Team Sunweb
151-159 COF Francja Cofidis
161-169 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
171-179 DEN Francja Direct Énergie
181-189 CDT Stany Zjednoczone Cannondale-Drapac
191-199 TBM Bahrajn Bahrain-Merida
201-209 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert
211-219 FTO Francja Team Fortuneo-Oscaro

Wyniki etapów[edytuj]

Etap 1 – 01.07: Düsseldorf > Düsseldorf, 14 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY 16' 04"
2. Szwajcaria Stefan Küng Stany Zjednoczone BMC + 5"
3. Białoruś Wasil Kiryjenka Wielka Brytania SKY + 7"
8. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 15"
25. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 33"
54. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 49"
159. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1' 32"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY 16' 04"
2. Szwajcaria Stefan Küng Stany Zjednoczone BMC + 5"
3. Białoruś Wasil Kiryjenka Wielka Brytania SKY + 7"
8. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 15"
25. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 33"
54. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 49"
159. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1' 32"

Etap 2 – 02.07: Düsseldorf > Liège, 203,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia QST 4h 37' 06"
2. Francja Arnaud Démare Francja FDJ + 0"
3. Niemcy André Greipel Belgia LTS + 0"
32. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
57. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 0"
58. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 0"
104. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 0"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY 4h 53' 10"
2. Szwajcaria Stefan Küng Stany Zjednoczone BMC + 5"
3. Niemcy Marcel Kittel Belgia QST + 6"
8. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 15"
23. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 33"
49. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 49"
133. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1' 32"

Etap 3 – 03.07: Verviers > Longwy, 212,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Niemcy BOH 5h 07' 19"
2. Australia Michael Matthews Niemcy SUN + 0"
3. Irlandia Daniel Martin Belgia QST + 0"
10. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 2"
42. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 19"
89. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1' 49"
104. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 2' 42"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Geraint Thomas |Wielka Brytania SKY 10h 00' 31"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 12"
3. Australia Michael Matthews Niemcy SUN + 12"
8. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 32"
23. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 49"
103. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 3' 19"
106. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 3' 23"

Etap 4 – 04.07: Mondorf-les-Bains > Vittel, 207,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Arnaud Démare Francja FDJ 4 h 53' 54"
2. Norwegia Alexander Kristoff Szwajcaria KAT + 0"
3. Niemcy André Greipel Belgia LTS + 0"
29. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 0"
152. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2' 15"
178. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 3' 48"
185. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 3' 57"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY 10h 00' 31"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 12"
3. Australia Michael Matthews Niemcy SUN + 12"
7. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 32"
23. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 49"
103. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 3' 23"
155. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 7' 16"

Etap 5 – 05.07: Vittel > Planche des Belles Filles, 160,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST 3h 44' 06"
2. Irlandia Daniel Martin Belgia QST + 16"
3. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 20"
12. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 40"
29. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 52"
141. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 13' 51"
156. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 15' 11"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 18h 38' 59"
2. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY + 12"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 14"
10. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 1' 01"
18. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 56"
123. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 16' 46"
155. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 21' 59"

Etap 6 – 06.07: Vesoul > Troyes, 216 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia QST 5h 05' 34"
2. Francja Arnaud Demare Francja FDJ + 0"
3. Niemcy André Greipel Belgia LTS + 0"
20. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 0"
59. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 0"
105. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
112. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 0"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 23h 44' 33"
2. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY + 12"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 14"
10. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 1' 01"
18. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 56"
108. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 16' 46"
130. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 21' 59"

Etap 7 – 07.07: Troyes > Nuits-Saint-Georges, 213,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia QST 5h 03' 18"
2. Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD + 0"
3. Australia Michael Matthews Niemcy SUN + 0"
56. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 0"
65. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 0"
69. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 0"
112. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 28h 47' 50"
2. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY + 12"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 14"
10. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 1' 01"
18. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 56"
108. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 16' 46"
130. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 21' 59"

Etap 8 – 08.07: Dole > Station des Rousses, 187,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Lilian Calmejane Francja DEN 4h 30' 29"
2. Holandia Robert Gesink Holandia TLJ + 37"
3. Francja Guillaume Martin Belgia WGG + 50"
8. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 50"
41. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 56"
89. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 20' 56"
119. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 20' 56"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 33h 19' 10"
2. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY + 12"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 14"
10. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 1' 01"
61. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 22' 02"
62. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 22' 05"
103. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 36' 52"

Etap 9 – 09.07: Nantua > Chambéry, 181,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Rigoberto Urán Stany Zjednoczone CDT 5h 07' 22"
2. Francja Warren Barguil Niemcy SUN + 0"
3. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 0"
102. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 27' 10"
136. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 36' 21"
137. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 36' 21"
157. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 37' 26"
Klasyfikacja generalna po 9. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 38h 26' 28"
2. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 18"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 51"
43. Polska Rafał Majka Niemcy BOH + 37' 26"
59. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 49' 19"
80. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 58' 27"
122. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 1h 14' 22"

Etap 10 – 11.07: Périgueux > Bergerac, 178 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia QST 4h 01' 00"
2. Niemcy John Degenkolb Stany Zjednoczone TFS + 0"
3. Holandia Dylan Groenewegen Holandia TLJ + 0"
33. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
116. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 0"
121. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 0"
DNS Polska Rafał Majka Niemcy BOH DNS
Klasyfikacja generalna po 10. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 42h 27' 28"
2. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 18"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 51"
59. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 49' 19"
80. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 58' 27"
122. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 1h 14' 22"
- Polska Rafał Majka Niemcy BOH -

Etap 11 – 12.07: Eymet > Pau, 203,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia QST 4h 34' 27"
2. Holandia Dylan Groenewegen Holandia TLJ + 0"
3. Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD + 0"
25. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
54. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 0"
75. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 0"
Klasyfikacja generalna po 11. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 42h 27' 28"
2. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 18"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 51"
59. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 49' 19"
80. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 58' 27"
122. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 1h 14' 22"

Etap 12 – 13.07: Pau > Peyragudes, 214,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Romain Bardet Francja ALM 5h 49' 38"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Stany Zjednoczone CDT + 2"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 2"
60. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 17' 22"
104. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 24' 19"
171. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 34' 46"
Klasyfikacja generalna po 12. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST 52h 51' 49"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 6"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 25"
63. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1h 13' 22"
65. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1h 15' 33"
134. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 1h 48' 52"

Etap 13 – 14.07: Saint-Girons > Foix, 101 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Warren Barguil Niemcy SUN 2h 36' 29"
2. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 0"
3. Hiszpania Alberto Contador Stany Zjednoczone TFS + 0"
7. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 48"
130. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 15' 41"
159. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 21' 05"
Klasyfikacja generalna po 13. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST 52h 51' 49"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 6"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 25"
55. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1h 15' 33"
74. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1h 32' 39"
127. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 2h 02' 45"

Etap 14 – 15.07: Blagnac > Rodez, 181,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Niemcy SUN 4h 21' 56"
2. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC + 0"
3. Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD + 1"
49. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 52"
77. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 1' 34"
85. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 59"
Klasyfikacja generalna po 14. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 59h 52' 09"
2. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 18"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 23"
52. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1h 17' 25"
72. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1h 33' 24"
120. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 2h 04' 12"

Etap 15 – 16.07: Laissac-Sévérac l'Église > Le Puy-en-Velay, 189,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS 4h 41' 47"
2. Włochy Diego Ulissi Zjednoczone Emiraty Arabskie UAD + 19"
3. Francja Tony Gallopin Belgia LTS + 19"
141. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 26' 32"
169. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 26' 32"
170. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 26' 32"
Klasyfikacja generalna po 15. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 64h 40' 21"
2. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 18"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 23"
62. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1h 37' 32"
85. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1h 53' 31"
125. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 2h 24' 19"

Etap 16 – 18.07: Le Puy-en-Velay > Romans-sur-Isère, 165 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Niemcy SUN 3h 38' 15"
2. Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD + 0"
3. Niemcy John Degenkolb Stany Zjednoczone TFS + 0"
9. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 0"
66. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1' 43"
103. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 5' 05"
Klasyfikacja generalna po 16. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 68h 18' 36"
2. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 18"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 23"
63. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1h 42' 37"
75. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1h 55' 14"
113. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 2h 24' 19"

Etap 17 – 19.07: La Mure > Serre Chevalier, 183 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ 5h 07' 41"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Stany Zjednoczone CDT + 1' 13"
3. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 1' 13"
47. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 23' 04"
60. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 28' 46"
134. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 33' 41"
Klasyfikacja generalna po 17. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 73h 27' 26"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Stany Zjednoczone CDT + 27"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 27"
59. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2h 04' 32"
75. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 2h 22' 51"
114. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 2h 56' 51"

Etap 18 – 20.07: Briançon > Col d'Izoard, 179,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Warren Barguil Niemcy SUN 4h 40' 33"
2. Kolumbia John Darwin Atapuma Zjednoczone Emiraty Arabskie UAD + 20"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 20"
62. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 13' 41"
139. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 28' 33"
141. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 28' 33"
Klasyfikacja generalna po 18. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 78h 08' 19"
2. Francja Romain Bardet Francja ALM + 23"
3. Kolumbia Rigoberto Urán Stany Zjednoczone CDT + 29"
58. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2h 17' 53"
81. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 2h 51' 04"
118. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 3h 25' 04"

Etap 19 – 21.07: Embrun > Salon-de-Provence, 222,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD 5h 06' 09"
2. Niemcy Nikias Arnat Niemcy SUN + 5"
3. Belgia Jens Keukeleire Australia ORS + 17"
25. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 12' 27"
99. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 12' 27"
164. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 12' 27"
Klasyfikacja generalna po 19. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 83h 26' 55"
2. Francja Romain Bardet Francja ALM + 23"
3. Kolumbia Rigoberto Urán Stany Zjednoczone CDT + 29"
58. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2h 17' 53"
82. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 2h 51' 04"
116. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 3h 25' 04"

Etap 20 – 22.07: Marsylia > Marsylia, 22,5 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH 28' 15"
2. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1"
3. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 6"
88. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 2' 44"
Klasyfikacja generalna po 20. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 83h 55' 16"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Stany Zjednoczone CDT + 54"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 2' 20"
57. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2h 17' 48"
81. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 2h 53' 42"
116. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 3h 24' 58"

Etap 21 – 23.07: Montgeron > Avenue des Champs-Élysées, 103 km[edytuj]

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Dylan Groenewegen Holandia TLJ 2h 25' 39"
2. Niemcy André Greipel Belgia LTS + 0"
3. Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD + 0"
66. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
81. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 0"
147. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 2' 27"
Klasyfikacja generalna po 21. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 86h 20' 55"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Stany Zjednoczone CDT + 54"
3. Francja Romain Bardet Francja ALM + 2' 20"
55. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2h 17' 48"
75. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 2h 53' 42"
109. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 3h 26' 58"

Liderzy klasyfikacji po etapach[edytuj]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey yellow.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja górska
Jersey polkadot.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
Najaktywniejszy kolarz etapu
Jersey red number.svg
1 Geraint Thomas Geraint Thomas Geraint Thomas - Stefan Küng Team Sky -
2 Marcel Kittel Marcel Kittel Taylor Phinney Yoann Offredo
3 Peter Sagan Nathan Brown Pierre Latour Lilian Calmejane
4 Arnaud Démare Arnaud Démare Guillaume Van Keirsbulck
5 Fabio Aru Chris Froome Fabio Aru Simon Yates Philippe Gilbert
6 Marcel Kittel Edvald Boasson Hagen
7 Marcel Kittel Marcel Kittel Dylan Van Baarle
8 Lilian Calmejane Lilian Calmejane Lilian Calmejane
9 Rigoberto Urán Warren Barguil Warren Barguil
10 Marcel Kittel Elie Gesbert
11 Marcel Kittel Maciej Bodnar
12 Romain Bardet Fabio Aru Steve Cummings
13 Warren Barguil Alberto Contador
14 Michael Matthews Chris Froome Thomas De Gendt
15 Bauke Mollema Bauke Mollema
16 Michael Matthews Sylvain Chavanel
17 Primož Roglič Michael Matthews Alberto Contador
18 Warren Barguil Darwin Atapuma
19 Edvald Boasson Hagen Jens Keukeleire
20 Maciej Bodnar -
21 Dylan Groenewegen Warren Barguil
Klasyfikacja końcowa Chris Froome Michael Matthews Warren Barguil Simon Yates Team Sky Warren Barguil

Zawodnicy, którzy nie ukończyli wyścigu[edytuj]

Na skutek wypadków lub urazów udział w wyścigu zakończyli przed jego ukończeniem m.in. zawodnicy z czołówki klasyfikacji oraz byli i aktualni mistrzowie krajowi Mark Cavendish, Arnaud Démare, Jon Izagirre, Ignatas Konovalovas, Rafał Majka, Richie Porte, Geraint Thomas, Alejandro Valverde. Wyścigu nie ukończył także, wskutek dyskwalifikacji, aktualny mistrz świataPeter Sagan.

Przypisy

  1. Tour de France 2017 route presented (ang.). cyclingnews.com. [dostęp 2016-10-25].

Bibliografia[edytuj]