Tour of Guangxi 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
kolarstwo szosowe Tour of Guangxi 2017
2018
Data 19 – 24 października 2017
Etapów 6
Dystans 920,6 km
Czas zwycięzcy 20h 59' 49"
Zgłoszenia 122 kolarzy
Ukończyło wyścig 115 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Belgia Tim Wellens
Drugie miejsce Holandia Bauke Mollema
Trzecie miejsce Irlandia Nicolas Roche
Pozostałe klasyfikacje
Górska Włochy Daniel Oss
Punktowa Kolumbia Fernando Gaviria
Młodzieżowa Francja Julian Alaphilippe
Drużynowa Stany Zjednoczone BMC Racing Team

1. edycja wyścigu kolarskiego Tour of Guangxi odbywała się od 19 do 24 października 2017 roku. Trasa tego wieloetapowego wyścigu liczyła sześć etapów, o łącznym dystansie 920,6 km. Wyścig zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2017.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Na starcie wyścigu stanęły osiemnaście ekip. Wśród nich szesnaście zespołów UCI WorldTeams oraz dwa inne zaproszone przez organizatorów.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-7 AST Kazachstan Astana Pro Team
11-17 TBM Bahrajn Bahrain-Merida
21-27 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
31-37 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
41-47 CDT Stany Zjednoczone Cannondale-Drapac
51-57 DDD Południowa Afryka Dimension Data
61-67 LTS Belgia Lotto Soudal
71-77 MOV Hiszpania Movistar Team
81-86 ORS Australia Orica-Scott
Numery Kod Drużyna
91-97 QST Belgia Quick-Step Floors
101-107 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
111-117 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
121-127 SKY Wielka Brytania Team Sky
131-137 SUN Niemcy Team Sunweb
142-147 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
151-157 UAD Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
161-167 CJR Hiszpania Caja Rural-Seguros RGA
171-177 VFN Włochy Nippo–Vini Fantini

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Etap Data Start – Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1 19 października Beihai - Beihai 107,4 Plainstage.svg Płaski Kolumbia Fernando Gaviria Kolumbia Fernando Gaviria
2. 20 października QinzhouNanning 156,7 Plainstage.svg Płaski Kolumbia Fernando Gaviria Kolumbia Fernando Gaviria
3. 21 października NanningNanning 125,3 Plainstage.svg Płaski Kolumbia Fernando Gaviria Kolumbia Fernando Gaviria
4. 22 października NanningMashan 151 Mediummountainstage.svg Pagórkowaty Belgia Tim Wellens Belgia Tim Wellens
5. 23 października LiuzhouGuilin 212,2 Mediummountainstage.svg Pagórkowaty Holandia Dylan Groenewegen Belgia Tim Wellens
6. 24 października GuilinGuilin 168 Mediummountainstage.svg Pagórkowaty Kolumbia Fernando Gaviria Belgia Tim Wellens

Etap 1 – 19.10 : Beihai – Beihai, 107,4 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Fernando Gaviria Belgia QST 2h 20' 01"
2. Holandia Dylan Groenewegen Holandia TLJ + 0"
3. Niemcy Pascal Ackermann Niemcy BOH + 0"
22. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Fernando Gaviria Belgia QST 2h 19' 51"
2. Holandia Dylan Groenewegen Holandia TLJ + 1"
3. Niemcy Pascal Ackermann Niemcy BOH + 4"
26. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 10"

Etap 2 – 20.10 : Qinzhou – Nanning, 156,7 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Fernando Gaviria Belgia QST 3h 43' 54"
2. Niemcy Max Walscheid Niemcy SUN + 0"
3. Holandia Wouter Wippert Stany Zjednoczone CDT + 0"
39. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Fernando Gaviria Belgia QST 6h 03' 35"
2. Szwajcaria Silvan Dillier Stany Zjednoczone BMC + 5"
3. Niemcy Max Walscheid Niemcy SUN + 14"
33. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 20"

Etap 3 – 21.10 : Nanning – Nanning, 125,3 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Fernando Gaviria Belgia QST 2h 41' 57"
2. Niemcy Max Walscheid Niemcy SUN + 0"
3. Dania Magnus Cort Nielsen Australia ORS + 0"
76. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Fernando Gaviria Belgia QST 8h 45' 22"
2. Szwajcaria Silvan Dillier Stany Zjednoczone BMC + 13"
3. Niemcy Max Walscheid Niemcy SUN + 18"
44. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 30"

Etap 4 – 22.10 : Nanning – Mashan, 151 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Tim Wellens Belgia LTS 3h 23' 18"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 0"
3. Irlandia Nicolas Roche Stany Zjednoczone BMC + 4"
71. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 5' 06"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Tim Wellens Belgia LTS 12h 09' 00"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 4"
3. Irlandia Nicolas Roche Stany Zjednoczone BMC + 9"
67. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 5' 16"

Etap 5 – 23.10 : Liuzhou – Guilin, 212,2 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Dylan Groenewegen Holandia TLJ 5h 04' 21"
2. Kolumbia Fernando Gaviria Belgia QST + 0"
3. Dania Magnus Cort Nielsen Sudan ORS + 0"
44. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Tim Wellens Belgia LTS 17h 13' 19"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 6"
3. Irlandia Nicolas Roche Stany Zjednoczone BMC + 11"
57. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 5' 18"

Etap 6 – 24.10 : Guilin – Guilin, 168 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Fernando Gaviria Belgia QST 3h 46' 30"
2. Włochy Niccolo Bonifazio Bahrajn TBM + 0"
3. Holandia Dylan Groenewegen Holandia TLJ + 0"
25. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Tim Wellens Belgia LTS 20h 59' 49"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 6"
3. Irlandia Nicolas Roche Stany Zjednoczone BMC + 11"
55. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 5' 18"

Liderzy klasyfikacji po etapach[edytuj | edytuj kod]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Żółta koszulka
Klasyfikacja punktowa
Zielona koszulka
Klasyfikacja górska
Czerwona koszulka
Klasyfikacja młodzieżowa
Biała koszulka
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
1 Fernando Gaviria Fernando Gaviria Silvan Dillier Rémi Cavagna Fernando Gaviria UAE Team Emirates
2 Fernando Gaviria Fernando Gaviria Silvan Dillier
3 Fernando Gaviria
4 Tim Wellens Tim Wellens Nicolas Roche Julian Alaphilippe BMC Racing Team
5 Dylan Groenewegen Daniel Oss
6 Fernando Gaviria
Klasyfikacja końcowa Tim Wellens Fernando Gaviria Daniel Oss Julian Alaphilippe BMC Racing Team

Klasyfikacje końcowe[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Tim Wellens Jersey yellow.svg Team Katusha-Alpecin 20h 59' 49"
2. Holandia Bauke Mollema Trek-Segafredo + 6"
3. Irlandia Nicolas Roche BMC Racing Team + 11"
4. Francja Julian Alaphilippe Jersey white.svg Quick-Step Floors + 15"
5. Belgia Ben Hermans BMC Racing Team + 18"
6. Słowenia Matej Mohorič UAE Team Emirates + 24"
7. Holandia Wout Poels Team Sky + 24"
8. Szwajcaria Silvan Dillier BMC Racing Team + 29"
9. Estonia Rein Taaramäe Team Katusha-Alpecin + 29"
10. Erytrea Mekseb Debesay Dimension Data + 31"
55. Polska Łukasz Wiśniowski Team Sky + 5' 18"

Klasyfikacja punktowa[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1. Kolumbia Fernando Gaviria Jersey green.svg Quick-Step Floors 70
2. Szwajcaria Silvan Dillier BMC Racing Team 34
3. Holandia Dylan Groenewegen Team LottoNL-Jumbo 33
4. Niemcy Max Walscheid Team Sunweb 32
5. Dania Magnus Cort Nielsen Orica-Scott 27

Klasyfikacja górska[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1. Włochy Daniel Oss Jersey red.svg BMC Racing Team 66
2. Irlandia Nicolas Roche BMC Racing Team 40
3. Belgia Tim Wellens Lotto Soudal 25
4. Szwajcaria Silvan Dillier BMC Racing Team 22
5. Holandia Bauke Mollema Trek-Segafredo 16

Klasyfikacja młodzieżowa[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Julian Alaphilippe Jersey white.svg Quick-Step Floors 21h 00' 04"
2. Słowenia Matej Mohorič UAE Team Emirates + 9"
3. Francja Rémi Cavagna Quick-Step Floors + 16"
4. Dania Magnus Cort Nielsen Orica-Scott + 21"
5. Wielka Brytania Hugh Carthy Cannondale-Drapac + 26"

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zespół Czas
1. Stany Zjednoczone BMC Racing Team 63h 00' 47"
2. Belgia Lotto Soudal + 1' 26"
3. Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 1' 26"
4. Australia Orica-Scott + 1' 39"
5. Południowa Afryka Dimension Data + 1' 48"

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]