Transformers: Prime

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Transformers: Prime
ilustracja
Gatunek animacja
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Główne role Peter Cullen
Liczba odcinków sezon 1 - 26, sezon 2 - 26, sezon 3 - 13
Liczba serii 3 serie + 1 film
Produkcja
Czas trwania odcinka 21 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Stany Zjednoczone 29 listopada 2010
Polska 5 grudnia 2011
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone The Hub
Polska Cartoon Network
Lata emisji Stany Zjednoczone 2010-2013
Chronologia
Kontynuacja Transformers: Robots in Disguise (2015)

Transformers: Prime – seria komputerowej animacji, osadzona w uniwersum Transformers. Pierwsze dwa odcinki zostały wyemitowane 29 listopada. Reszta odcinków pierwszego sezonu rozpoczęły się w lutym 2011. 4 maja 2014 r. w Polsce pojawił się film pt. Transformers Prime: Łowcy Bestii: Powrót Predakonów.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja dzieje się 3 lata po ostatnim ataku Decepticonów. Podczas przyjaźni z dziećmi: Rafem, Miko i Jackiem, Autoboty walczą, by chronić Ziemię przed Decepticonami. Po powrocie z Mrocznym Energonem, Megatron planuje użyć go by wskrzesić armię umarłych Cybertrończyków. Podczas ostatecznej walki Kosmiczny Most zostaje zniszczony, a Megatron i armia wraz z nim. Tymczasem Starscream przejmuje dowództwo nad Decepticonami.

Seria pierwsza[edytuj | edytuj kod]

Po śmierci Megatrona, Starscream rekrutuje kilku nowych Decepticonów i nie zaprzestaje w próbach zniszczenia Autobotów i ich bazy. Zachowuje dla siebie ostatni fragment Mrocznego Energonu, który wyrwał z martwego Megatrona. Jednakże z powodu incydentu z Bumblebee, Megatron ponownie powraca do żywych i odzyskuje przywództwo. Po kilku walkach, Starscream postanawia być niezależnym i odlatuje w swoją stronę. Podczas ostatnich czterech odcinków, okazuje się, że Ziemia jest skorupą, pod którą spoczywa Unicron. Autoboty łączą siły z Megatronem, by go pokonać. W celu ostatecznego pokonania, Optimus używa Matrycy Przywództwa i niszczy Unicrona. Z tego powodu traci pamięć o wojnie i "Mądrości Prime'ów" i dołącza do Megatrona jako Decepticon pod swym starym imieniem, Orion Pax.

Seria druga[edytuj | edytuj kod]

Po zdarzeniach w jądrze Ziemi/Unicrona, Optimus Prime jako Orion Pax dołącza do Megatrona z powodu utraty pamięci. Autoboty wysyłają Arcee i Jacka do Kaonu na Cybertronie, by pobrać moc Matrycy i ostatecznie dzięki nim Optimus powraca do Autobotów. W drugiej serii Autoboty i Decepticony rozpoczynają wyścig o potężne artefakty z Cybertronu na Ziemi, które mogą zawierać informacje, jak odnowić planetę Transformerów, Cybertron. Do nich dołączają Autobot Smokescreen, Decepticon Dreadwing oraz nowa armia Megatrona - Insecticony. Starscream powraca w szeregi Megatrona po przekazaniu mu 4 Kluczy Omega, a Dreadwing zostaje zabity przez lidera Decepticonów. Obydwie frakcje wracają na Cybetron, gdzie zaczynają finałową bitwę, w wyniku której Optimus niszczy Zamek Omega, tym samym też przypieczętowuje los Cybertronu. Dla bezpieczeństwa, Optimus wysyła swoich podwładnych w różne miejsca kontynentu, a sam próbuje zniszczyć Kosmiczny Most, lecz wówczas statek Nemesis niszczy bazę Autobotów, pozostawiając lidera Autobotów pogrzebanego pod gruzami.

Seria trzecia: Łowcy Bestii[edytuj | edytuj kod]

Po zniszczeniu bazy Autobotów przez statek Nemesis, Smokescreen wydobywa ledwo żywego Optimusa z gruzów. Prime wierzy, że zbliża się jego koniec i że Smokescreen jest jego następcą. Tymczasem do Deceptikonów wraca Shockwave wraz z Predaconem. Do rozsypanych po kontynencie Autobotów wraca Wheeljack, przybywa także nowy członek - Ultra Magnus. Autoboty decydują się na atak na twierdzę Deceptikonów. W krytycznym momencie powraca Optimus Prime odbudowany przez moc Kuźni Solus Prime'a i z jego pomocą udaje się unicestwić twierdzę wroga. Predacon ujawnia, że posiada tryb robota i nie jest bezmyślną bestią, a do tego uczy się, zaś Shockwave z rozkazu Megatrona tworzy armię Predaconów, które jednak szybko giną z rąk autobotów. Ratchet zostaje porwany przez Deceptikony, które chcą, by ten pomógł im w naprawie Szyfru Omegi. Po tym, jak udał, że do nich dołącza, pomógł dostać się Autobotom na pokład Nemesisa. W ostatecznej walce z ręki Megatrona ginie Bumblebee, jednak wraca do życia dzięki cybermaterii i ratuje Optimusa, zabijając Megatrona Gwiezdnym Ostrzem. Bumblebee odzyskuję swój głos dzięki cybermateri, która oprócz naprawy ran, naprawiła jego procesor głosu. Optimus i Autoboty z pomocą mocy Zamka Omegi użytej na jądrze planety zaczynają przywracać Cybertron do życia. Autoboty wracają na Cybertron, aby odbudować go, oprócz Ratcheta, ponieważ decyduję się zostać na Ziemi z Rafem, Miko, Jackiem, jego mamą Juną i Agentem Fowlerem.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Autoboty[edytuj | edytuj kod]

 • Optimus Prime/Orion Pax – lider Autobotów. Transformuje się w czerwony ciągnik siodłowy, a od 3 sezonu w uzbrojoną militarną ciężarówkę. Jak jego poprzednie wersje z serii Cybertron, Animated, czy też Transformers, ma usta i osłonkę na nie. Ceni honor i ochronę przyjaciół ponad wszystko. W ostatnich 3 odcinkach 1 serii okazuje się, że był przyjacielem Megatrona, dopóki ambicje nie przeniosły Megatrona na stronę Decepticonów. Według Ratcheta, Optimus podczas bycia Orionem był jak Jack. W odcinku "Darkest Hour" Optimus zostaje sam w bazie, która zostaje zniszczona przez statek Nemesis. Uratowany ze zgliszcz bazy przez Smokescreena rozważa oddanie przywództwa młodemu wybrańcowi. W 4 odcinku 3 serii powraca w ulepszonym pancerzu. W filmie Predacons Rising łączy się z Primusem pozwalając by na cybertronie istniało życie.
 • Arcee – jedyna kobieta-Autobot w drużynie. Przekształca się w niebieski motocykl. Ze wszystkich Autobotów jest najmniejsza i najbardziej zwinna, za którą żaden Decepticon nie nadąża. Miała silną więź z Cliffjumperem i bardzo ją zabolała jego śmierć, tak jak śmierć Taligate'a, w wyniku czego Arcee nienawidzi Airachnid i Starscreama. Jej partnerem jest Jack Darby.
 • Bumblebee – przekształca się w żółtą Urbanę 5000 - fikcyjną markę auta. Tak jak w filmie, Bumblebee komunikuje się za pomocą elektronicznych efektów dźwiękowych, ponieważ stracił przetwornik mowy w czasie wojny o Cybertron: został złapany i torturowany, jednak nic nie powiedział, przez co Megatron zniszczył mu przetwornik, a Ratchetowi nie udało mu się go naprawić. Jego partnerem jest Raf Esquivel, który wydaje się być jedynym człowiekiem, który potrafi zrozumieć jego język. W odcinku "Deadlock" dzięki Szyfru Omegi odzyskuje przetwornik mowy.
 • Ratchet – medyk drużyny Optimusa. Transformuje się w biało-czerwony ambulans. Jego wygląd i postawa wydaje się być mocno zbliżona do odpowiednika z Transformers: Animated. Często pracuje, więc kiedy ktoś niszczy jego narzędzia, wybucha słowami "To jest mi potrzebne!". W odcinku 11 trzeciej serii udaje, że dołącza do Deceptikonów. Podczas wywołanej przez siebie walki Predakinga i Megatrona wzywa inne autoboty do Nemesis.
 • Bulkhead – transformuje się w wielki zielony ATV. Jest partnerem Miko Nakadai i działa jako jej obrońca. Wykazuje niechęć do pełnomocnika Fowlera i jak sam uważa, jest kretynem. Podobnie jak Ratchet, Bulkhead jest podobny do swego odpowiednika w Transformers Animated, choć jego charakter znacznie odbiega od odpowiednika. Jego najlepszym przyjacielem jest Wheeljack.
 • Wheeljack (czasem nazywany Jackie) - kumpel Bulkheada, wyraźnie bazowany na Wheeljacku z G1. Jest mistrzem walki mieczami, właściciel statku "Jack-hammer", walczył niegdyś w Bitwie pod Darkmount Pass. Pojawia się po raz pierwszy w odcinku "Con Job", gdzie udaje mu się wydostać z rąk Starscreama i pokonać Makeshifta, po czym odlatuje w celu znalezienia braci. Powraca w odcinku "Loose Cannons", gdzie ściga Dreadwinga, który był odpowiedzialny za śmierć Seaspraya. Po kolejnej ucieczce Decepticona, Wheeljack zostaje na Ziemi. Często stosuje strategię "Jeden granat, jeden strzał". Transformuje się w biało-czerwono-zielony 2011 Lancia New Stratos Concept. Raczej w dwóch pierwszych sezonach nie dołącza do Zespołu Prime'a, lecz od sezonu trzeciego staje się członkiem ich podgrupy Wreckerów po tym, jak jego JackHammer został zniszczony przez Starscreama.
 • Seaspray - kolejny Wrecker i martwy kumpel Wheeljacka. Okazuje się, że zginął przez ładunek wybuchowy Dreadwinga w kosmosie podczas podróży na spotkanie z Wheeljackiem.
 • Ultra Magnus - na Cybertronie był prawą ręką Optimusa. Na Ziemię przybył, gdy wykrył sygnał energetyczny spowodowany wydarzeniami z "Darkest Hour". Nie lubi braku szacunku i chce by wszyscy się dostosowali do militarnej jurysdykcji. W odcinku 9 trzeciej serii traci prawą dłoń.
 • Cliffjumper – transformował się w czerwony Dodge Challenger. Zginął w pierwszym odcinku, z ciałem użytym w eksperymencie na Ciemnym Energonie w drugim odcinku. Pojawił się także w 12 odcinku, we wspomnieniach Arcee.
 • Smokescreen - młody, impulsywny i niedoświadczony Autobot. Usiłuje zgrywać wielkiego bohatera; nie przypadł do gustu Arcee. Transformuje się w biały sportowy wóz z czerwonymi i niebieskimi oznaczeniami. Podczas wojny jego obowiązkiem było strzec Hali Historii Alpha Triona. W odcinku "Hard Knocks" okazało się, że w nim został ukryty czwarty klucz Omega.
 • Tailgate - był członkiem Drużyny Delta i pierwszym partnerem Arcee na Cybertronie. Został zabity przez Airachnid.
 • KnockOut - oficjalnie dołącza do Autobotów w filmie Predacons Rising.
 • Nemesis Prime - mroczny autobot i złe alter ego Optimusa

Decepticony[edytuj | edytuj kod]

 • Megatron/Megatronus - Wódz Decepticonów, zmieniający się w Cybertroniański odrzutowiec. Nie toleruje zdrady i nie obchodzi go los poddanych (choć był zły na Airachnid za opuszczenie Starscreama). Pod koniec 1 sezonu okazuje się, że był przyjacielem Optimusa, jednak wojna skorumpowała jego ideały, zmieniając go w złego tyrana i lidera Decepticonów. W ostatnim odcinku "Deadlock" został zabity przez Bumblebee .W filmie Predacons Rising zostaje ożywiony i ulepszony dzięki Unicronowi jako marionetka zależna od jego woli. Po zamknięciu Unicrona w pojemniku odzyskuje wolną wolę i ucieka.
 • Starscream - Prawa ręka Megatrona, transformował się w odrzutowiec podobny do F-16 Fighting Falcon. W przeciwieństwie do swych poprzednich odpowiedników, okazuje respekt przed Megatronem, lecz zamierza go zabić i przejąć przywództwo. W odcinku "Partners", przekonany o niezależności, opuszcza Megatrona. Został pozbawiony modulatora przez M.E.C.H. gdy stracili modulator Bumblebee. Powraca w drugim sezonie, w którym próbuje wszelkich sposobów, by przetrwać, co w efekcie przyczyniało się do komicznych wydarzeń. W odcinku "Patch" powraca do Decepticonów po przekazaniu Megatronowi 4 Kluczy Omega i udowodnieniu swej wartości. Ma wielu wrogów, jest gadatliwy.
 • Soundwave - Lojalny sługa Megatrona, transformuje się w MQ-9 Reaper. Jest dość małomówny, lecz też bardzo silny i zwinny ze względu na swą budowę. Posiada małego drona na klatce piersiowej, którego wysyła na misje. W ostatnim odcinku "Deadlock" został uwięziony w Strefie Cienia przez Jacka, Miko i Rafaela.
 • Laserbreak - dron Soundwave'a. Jest bardzo szybki, a dzięki swej budowie wręcz niemożliwy do zatrzymania.
 • Vehicony - żołnierze Megatrona. W przeciwieństwie do Vehiconów z "Beast Machines", nie są bezmyślne i mają świadomość. Działają jako żołnierze, zwiadowcy, górnicy, itp. Transformują się w purpurowe potężne samochody lub odrzutowce.
 • Terrorcony - armia umarłych Transformersów, wskrzeszona dzięki Mrocznemu Energonowi. Jest ich wiele, np. na cybertroniańskim cmentarzu na Ziemi lub na Cybertronie. Skyquake i Cliffjumper też byli zainfekowani w Terrorcony (choć drugi zginął podczas eksplozji kopalni Energonu.
 • KnockOut - egomaniakalny Decepticon-medyk, transformuje się w czerwony sportowy wóz Aston Martin Vantage V8. On i Breakdown zostali wezwani przez Starscreama w celu skradzenia Żniwiarza Energonu. Choć jest medykiem, to bardziej lubi niszczyć, niż naprawiać. Ma wysokie mniemanie i często lubi krytykować innych. Ma obsesję na punkcie swojego lakieru. Jest mściwy. Zna ziemską kulturę. W filmie "Predacons Rising" przechodzi na stronę autobotów.
 • Breakdown - asystent Knock Out'a, transformował się w hybrydę wozu bojowego/vanu. Był wielkim rywalem Bulkheada, jako że często walczyli ze sobą. Po wydarzeniach z odcinka "Operation: Breakdown" miał nałożoną przepaskę na prawym oku. Opisując charakter Airachnid, stwierdził, że jest pociągającą Decepticonką, wręcz można świadczyć, że mu się podobała, choć i tak wyszło mu na gorsze. W odcinku "Crossfire" zostaje rozwalony na kawałki przez Airachnid, a jego szczątki zostały zabrane i złożone przez MECH. Od 45 odcinka jego ciało staje się zbroją dla konającego Silasa.
 • Skyquake - Na Cybertronie dostał rozkaz od Megatrona zabicia Optimusa, lecz później został wysłany wraz z Energonem na Ziemię by strzec paliwa transformerów. Wdał się w stan uśpienia do czasu gdy Starscream zbudził go. Jednak Decepticon pozostał wierny jedynie Megatronowi. Niedługo po obudzeniu, Optimus i Bumblebee zgasili jego iskrę. Starscream próbował jeszcze jednej próby zdobycia wojownika wskrzeszając go Mrocznym Energonem, ale zamiast być na rozkazy u komandora Decepticonów, znalazł się w Strefie Cienia.
 • Makeshift - Decepticon potrafiący zmieniać postać, co zrobił przebierając się za Wheeljacka. Zginął na statku Decepticonów próbując przekazać Starscreamowi współrzędne bazy Autobotów.
 • Dreadwing - Decepticon, który był liderem jednostki Seekerów-Decepticonów. Jest odpowiedzialny za śmierć Seaspraya. Powrócił do Megatrona, by się zemścić na Autobotach za śmierć Skyquake'a. Jest "bratem-bliźniakiem" (potrafił wyczuć Skyquake'a, gdyż mieli podzieloną Iskrę). Rywalizuje z Wheeljack'iem. Po odkryciu, że Starscream zbezcześcił zwłoki jego brata, przekazuje Autobotom Kuźnię Solusy Prime, a potem próbuje zabić Starscreama. Ginie z rąk Megatrona za próbę zabicia komandora w celu pomszczenia Skyquake'a.
 • Shockwave- szalony Decepticon-naukowiec, znał bardzo dobrze starożytną sztukę budowania mostów kosmicznych, jest też stwórcą łącza korowo-hipokampowego. Pojawia się we wspomnieniach Arcee jak poznała Cliffjumpera i pojmana przez Starscrema w celu przesłuchań tajnych informacji Autobotów. Nie lubi, jak się podważa jego autorytet. Jego bronią jest potężne działko w lewym ramieniu strzelającym ciągłym strumieniem energii. Podczas ucieczki Arcee i Cliffjumpera przez most kosmiczny na Ziemię w wyniku eksplozji, Shockwave został porzucony na Cybertronie, gdzie wznowił swoje eksperymenty nad CNA (kwasem "cyber"-nukleinowym) Predaconów. Często w jego zdaniach pojawia się słowo "Logiczne". W trzecim sezonie dołącza do ekipy Megatrona jako pierwszy oficer naukowy. Transformuje się w cybertroniański czołg.

Inni[edytuj | edytuj kod]

 • Unicron - Inkarnacja Zniszczenia. Na początku czasu walczył z Primusem, władcą stworzenia. Walka nie miała zwycięzcy do czasu, kiedy Primus stworzył 13 Prime'ów, którzy pokonali Unicrona. Unicron wówczas zapadł w wieczny sen, a pył kosmiczny z biegiem lat pokrywał się z nim, tworząc Ziemię, jednak się przebudził ze względu na ustawienie planet. Jest źródłem Mrocznego Energonu, jak i przeciwieństwem WszechIskry. Został pokonany przez Optimusa (z pomocą Megatrona), który użył mocy Matrycy, by uderzyć w komorę iskry Unicrona.
 • Primus - Inkarnacja Stworzenia. Poprzez stworzenie Trzynastu Prime'ów udało mu się pokonać Unicrona i wygnać go w najdalsze zakątki galaktyki. Primus sam się stał Rdzeniem Cybertrona, który stworzył "Studnię Wszystkich Iskier".
 • Trzynastu Prime'ów - przodkowie Optimusa. Zostali stworzeni, by pokonać Unicrona.
 • Scraplety - niebezpieczne Cybertrońskie szkodniki. Choć małe, w grupie są niczym chmara szarańczy. Lubią jeść metal, lecz najbardziej im smakuje żywy metal, taki jak u Transformerów. Potrafią latać. Jedyne, co może powstrzymać Scraplety to zamrożenie. Bulkhead najbardziej się ich boi.
 • Airachnid- kobieta-Decepticon. Początkowo działała solo, lecz powróciła do Decepticonów w odcinku "Metal Attraction". Jest maniaczką od tortur oraz łowów. Ma charakter sadystki, jest mściwa, przebiegła i zwinna . Choć porusza się jak normalny Transformer, głównie chodzi na nogach pająka znajdujących się na grzbiecie, posiada też jego zdolności jak lepka sieć. Transformuje się w helikopter wojskowy Boeing-Sikorsky RAH-66 Comanche, który zeskanowała od helikoptera Fowlera. Lubi dręczyć Arcee wspomnieniami z przeszłości. W drugim sezonie ponownie odchodzi od Decepticonów, i znajduje gniazdo Insecticonów, dzięki czemu przypuszcza atak na Megatrona. Jednak podczas walki z Arcee zostaje uwięziona i zamrożona w głowicy hibernacyjnej. W odcinku Głód została uwolniona przez Silasa w ciele Breakdowna, a następnie go zabiła, ale została przez niego zarażona.
 • Predakony- Grupa rdzennych mieszkańców Cybetronu. Zginęli przez Wielką Katastrofę długo przed osadzeniem pierwszych Transformersów na Cybertronie. Shockwave za pomocą ich szczątków zaczął klonować predakony. "Projekt Predakon" został udaremniony przez Autoboty w odcinku Ewolucja. Są głównym tematem w trzecim sezonie.
 • Insecticon - grupa Decepticonów, które wyglądają jak insekty. Transformują się w chrząszcze rohatyńce. Ze względu na ograniczoną inteligencję, Insecticony są jak dzikie zwierzęta i atakują wszystko, co uważają za wrogie. Co najmniej dwa Insecticony pojawiły się w serialu: jeden na Cybertronie, który został zeżarty przez Scraplety i jeden na Ziemi pod kontrolą Airachnid, lecz został zdekapitowany przez Megatrona. Okazuje się też, że na Ziemi jest spore gniazdo Insecticonów znalezione przez Airachnid. Po "śmierci" (albo zamrożeniu) ich pani, Insecticony przysięgli lojalność wobec Megatrona.
  • Hardshell - jedyny znany lider Insecticonów. Od reszty roju odróżniają go blizny na ciele, które zostały mu po licznych bitwach z Wreckerami. Jest najbardziej destruktywny i zabójczy z całej grupy. Został zabity przez Miko, która wystrzeliła parę rakiet z statku Wheeljacka.

Ludzie[edytuj | edytuj kod]

 • Jackson "Jack" Darby - 16-letni chłopak i główny ludzki protagonista. Dał się wciągnąć w wojnę Transformerów, kiedy spotkał Arcee, która działa jako jego strażniczka. Według Ratcheta jego zachowanie i osobowość były podobne do Optimusa jeszcze kiedy był Orion Pax'em.
 • Miko Nakadai - 15-letnia japońska studentka z wymiany. Lubi dreszcz emocji i przygody, co sprowadzało na nią deszcz kłopotów, choć także jest pokazane, że jest odpowiedzialna i ma silną więź z Bulkheadem. Często ma telefon, który się przydaje w pewnych sytuacjach. W sezonie 3 dowiadujemy się, że Miko, która walczy w Ultra-Zbroi może pokonać kilku Vehicon'ów oraz Starscreama.
 • Rafael "Raf" Esquivel - 12-letni chłopiec i najlepszy przyjaciel Bumblebee. Wydaje się być jedynym człowiekiem, który wydaje się rozumieć mowę Bumblebee. Nigdy nie rozstaje się z swoim laptopem. Posiada bardzo wysoką inteligencję, dzięki czemu potrafi naprawiać błędy w oprogramowaniach, a nawet hackować ciężkie systemy komputerowe.
 • Specjalny Agent William "Bill" Fowler - jest łącznikiem ze światem zewnętrznym, a Drużyną Prime'a. Zawsze pojawia się, kiedy "coś się dzieje". Ma spore doświadczenie w pilotowaniu podniebnych pojazdów (jak myśliwiec i helikopter). Czasami to on pada ofiarą skanowania trybu pojazdów przez Decepticony (zwłaszcza przez Airachnid, Skyquake'a i Dreadwing'a).
 • June Darby - matka Jacka, pracuje w szpitalu. Na początku była nieświadoma istnienia Autobotów, ale po zdarzeniach z "Crisscross" staje się kolejną sojuszniczką Autobotów. Wydaje się mieć sporą wiedzę o medycynie ludzi, niż Autoboty.
 • M.E.C.H. - organizacja terrorystów, która skupiała się wokół tworzeniu najnowocześniejszej technologii. Pierwszy raz pojawili się w odcinku "Convoy", w którym próbowali skraść "Dyngusa" (Dynamiczno-Nuklearny Generacyjny System). Po odkryciu Transformerów rozpoczęli "Projekt Chimera", stworzenie samo-transformującego się Transformera, co w drugim sezonie się im udaje stworzyć klona Optimusa. Jednak plan spalił się na panewce, a Silas został ciężko ranny. Kiedy zwolennicy umieścili Silasa w ciele Breakdowna, natychmiast zostali zabici przez niego.
  • Silas - lider M.E.C.H.-u. Po zabiciu swoich wspólników próbował dołączyć do Deceptikonów, ale został przez nie uwięziony i wykorzystany do doświadczeń. W odcinku Głód został zmieniony połączeniem mrocznego energonu i syntetycznego energonu w terrorcona, a następnie zabity przez Airachnid.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Serial TV[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria:

Dialogi:

Montaż: Magdalena Waliszewska (odc. 64-65)
Wystąpili:

i inni

Lektorzy:

Transformers Prime: Łowcy Bestii: Powrót Predakonów[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Agnieszka Zwolińska
Dialogi: Jakub Kowalczyk
W wersji polskiej udział wzięli:

Lektor: Przemysław Nikiel

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

 • I seria (odcinki 01-26) – 5 grudnia 2011 roku,
 • II seria (odcinki 27-39) – 15 października 2012 roku,
 • II seria (odcinki 40-52) – 11 lutego 2013 roku,
 • III seria (odcinki 53-65) – 2 września 2013 roku,
 • Film Transformers Prime: Łowcy Bestii: Powrót Predakonów – 4 maja 2014 roku.

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Premiera odcinka N/o Tytuł polski Tytuł oryginalny
SERIA PIERWSZA
05.12.2011 01 Mrok gęstnieje Darkness Rising
06.12.2011 02
07.12.2011 03
08.12.2011 04
09.12.2011 05
12.12.2011 06 Mistrzowie i uczniowie Masters and Students
13.12.2011 07 Złomowisko Scrapheap
14.12.2011 08 Oszustwo Con Job
15.12.2011 09 Konwój Convoy
16.12.2011 10 Deus Ex Machina Deus Ex Machina
19.12.2011 11 Szybki metal Speed Metal
20.12.2011 12 Pajęczyca Predatory
21.12.2011 13 Chory umysł Sick Mind
22.12.2011 14 Megatron w głowie Out of His Head
23.12.2011 15 Strefa cienia Shadowzone
26.12.2011 16 Breakdown Operation: Breakdown
27.12.2011 17 Zmowa Crisscross
28.12.2011 18 Przyciąganie metalu Metal Attraction
29.12.2011 19 Pod skałami Rock Bottom
30.12.2011 20 Kompani Partners
02.01.2012 21 Nadmiar informacji T.M.I.
03.01.2012 22 Silniejszy, szybszy Stronger, Faster
04.01.2012 23 Ten, który padnie One Shall Fall
05.01.2012 24 Ten, który powstanie One Shall Rise
06.01.2012 25
09.01.2012 26
SERIA DRUGA
15.10.2012 27 Orion Pax Orion Pax
16.10.2012 28
17.10.2012 29
18.10.2012 30 Operacja: Bumblebee Operation: Bumblebee
19.10.2012 31
22.10.2012 32 Swoboda Działania Loose Cannons
23.10.2012 33 Krzyżowy Ogień Crossfire
24.10.2012 34 Nemezis Prime Nemesis Prime
25.10.2012 35 Dyplomacja Grill
26.10.2012 36 Armada Armada
29.10.2012 37 Latający Umysł Flying Mind
30.10.2012 38 Tunel Wizji Tunnel Vision
31.10.2012 39 Trójstronny Triangulation
11.02.2013 40 Podział Triage
12.02.2013 41 Toksyczny Toxicity
13.02.2013 42 Zranienie Hurt
14.02.2013 43 Emocje Out of the Past
15.02.2013 44 Sojusznik New Recruit
18.02.2013 45 Fabryka Ludzi The Human Factor
19.02.2013 46 Dziedzictwo Legacy
20.02.2013 47 Alfabet Alfy i Omegi Alpha/Omega
21.02.2013 48 Mocne Uderzenie Hard Knocks
22.02.2013 49 Wewnętrzna Robota Inside Job
25.02.2013 50 Patcz Patch
26.02.2013 51 Regeneracja Regeneration
27.02.2013 52 Czarna Godzina Darkest Hour
SERIA TRZECIA – ŁOWCY BESTII
02.09.2013 53 Darkmount Darkmount, NV
03.09.2013 54 Koncentracja sił Scattered
04.09.2013 55 Zdobycz Prey
05.09.2013 56 Rebelia Rebellion
06.09.2013 57 Projekt Predacon Project Predacon
09.09.2013 58 Hierarchia Chain of Command
10.09.2013 59 Gołąbeczki Plus One
11.09.2013 60 Głód Thirst
12.09.2013 61 Ewolucja Evolution
13.09.2013 62 Minus jeden Minus One
16.09.2013 63 Perswazja Persuasion
17.09.2013 64 Synteza Synthesis
18.09.2013 65 Impas Deadlock
FILM PEŁNOMETRAŻOWY
04.05.2014 F1 Transformers Prime: Łowcy Bestii: Powrót Predakonów Transformers Prime: Beast Hunters: Predacons Rising

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]