Tristan-Samuel Weissborn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tristan-Samuel Weissborn
Ilustracja
Weissborn podczas US Open 2016
Państwo  Austria
Data i miejsce urodzenia 24 października 1991
Wiedeń
Wzrost 180 cm
Masa ciała 78 kg
Gra leworęczny, oburęczny bekhend
Status profesjonalny 2009
Zakończenie kariery aktywny
Trener Michael Eibl, Gilbert Schaller, Ivan Galic, Rainer Fiala
Gra pojedyncza
Wygrane turnieje 0
Najwyżej w rankingu 503 (22 lipca 2013)
Gra podwójna
Wygrane turnieje 0
Najwyżej w rankingu 77 (1 maja 2017)
Wimbledon 1R (2017)
US Open 2R (2016)

Tristan-Samuel Weissborn (ur. 24 października 1991 w Wiedniu) – austriacki tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa.

Kariera tenisowa[edytuj | edytuj kod]

Zawodowym tenisistą został w 2009 roku. W turnieju rangi ATP zadebiutował w 2016 roku podczas turnieju w Gstaad, gdzie w parze z Holendrem Sanderem Arendsem dotarli do półfinału, ulegając parze Julio PeraltaHoracio Zeballos 1:6, 6:3, 9–11.

W rankingu gry pojedynczej najwyżej był na 503. miejscu (22 lipca 2013), a w klasyfikacji gry podwójnej na 77. pozycji (1 maja 2017).

Zwycięstwa w turniejach rangi ATP Challenger Tour w grze podwójnej[edytuj | edytuj kod]

Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Partner Przeciwnicy Wynik finału
Zwycięzca 1. 15 listopada 2015 Urtijëi Twarda (hala) Austria Maximilian Neuchrist Chorwacja Nikola Mektić
Chorwacja Antonio Šančić
7:6(7), 6:3
Zwycięzca 2. 1 maja 2016 Ostrawa Ceglana Holandia Sander Arends Czechy Lukáš Dlouhý
Chile Hans Podlipnik-Castillo
7:6(8),6:7(4), 10–5
Zwycięzca 3. 15 maja 2016 Heilbronn Ceglana Holandia Sander Arends Chorwacja Nikola Mektić
Chorwacja Antonio Šančić
6:3, 6:4
Zwycięzca 4. 12 lutego 2017 Budapeszt Twarda (hala) Chorwacja Dino Marcan Słowenia Blaž Kavčič
Chorwacja Franko Škugor
6:3, 3:6, 16–14
Zwycięzca 5. 30 kwietnia 2017 Anning Ceglana Chorwacja Dino Marcan Australia Steven de Waard
Słowenia Blaž Kavčič
5:7, 6:3, 10–7
Zwycięzca 6. 29 lipca 2017 Praga Ceglana Czechy Jan Šátral Niemcy Gero Kretschmer
Niemcy Andreas Mies
3:6, 7:5 10–3
Zwycięzca 7. 21 stycznia 2018 Koblencja Twarda (hala) Monako Romain Arneodo Holandia Sander Arends
Chorwacja Antonio Šančić
6:7(4), 7:5, 10–6
Zwycięzca 8. 17 lutego 2018 Cherbourg-Octeville Twarda (hala) Monako Romain Arneodo Chorwacja Antonio Šančić
Wielka Brytania Ken Skupski
6:3, 1:6, 10–4
Zwycięzca 9. 31 marca 2018 Saint-Brieuc Twarda (hala) Holandia Sander Arends Wielka Brytania Luke Bambridge
Wielka Brytania Joe Salisbury
4:6, 6:1, 10–7
Zwycięzca 10. 27 stycznia 2019 Rennes Twarda (hala) Holandia Sander Arends Holandia David Pel
Chorwacja Antonio Šančić
6:4, 6:4
Zwycięzca 11. 27 kwietnia 2019 Nanchang Ceglana (hala) Holandia Sander Arends Australia Alex Bolt
Australia Akira Santillan
6:2, 6:4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]