Turniej Gwiazdkowy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Turniej Gwiazdkowy – towarzyski turniej żużlowy rozgrywany od 1993 do 2005 w Pile. W 2009 roku wraz z reaktywacją miejscowego klubu KS Speedway Polonia Turniej Gwiazdkowy był znów w kalendarzu rozgrywek żużlowych, jednak powrót był jednorazowy i od 2010 roku Turniej Gwiazdkowy nie jest rozgrywany.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

(1-10) 1993–2002[edytuj | edytuj kod]

Nr Turnieju Data 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1
wyniki
18 grudnia 1993 Tomasz Gollob
Polonia Bydgoszcz
Jacek Gollob
Polonia Bydgoszcz
Krzysztof Okupski
Polonia Piła
2
wyniki
17 grudnia 1994 Tomasz Gollob
Polonia Bydgoszcz
Dania Hans Nielsen
Polonia Piła
Jacek Gollob
Polonia Bydgoszcz
3
wyniki
10 grudnia 1995 Tomasz Gollob
Polonia Bydgoszcz
Szwecja Peter Karlsson
bez klubu polskiego
Rafał Dobrucki
Polonia Piła
4
wyniki
14 grudnia 1996 Szwecja Jimmy Nilsen
Polonia Piła
Dania Hans Nielsen
Polonia Piła
Węgry Zoltán Adorján
Wanda Kraków
5
wyniki
6 grudnia 1997 Tomasz Gollob
Polonia Bydgoszcz
Rafał Dobrucki
Polonia Piła
Jacek Krzyżaniak
Apator Toruń
6
wyniki
6 grudnia 1998 Piotr Świst
Stal Rzeszów
Jacek Gollob
Polonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Polonia Bydgoszcz
7
wyniki
4 grudnia 1999 Jacek Gollob
Polonia Piła
Jacek Krzyżaniak
WTS Wrocław
Jarosław Hampel
Polonia Piła
8
wyniki
1 grudnia 2000 Rafał Okoniewski
Stal Gorzów Wielkopolski
Andrzej Huszcza
ZKŻ Zielona Góra
Robert Kościecha
Apator Toruń
9
wyniki
8 grudnia 2001 Rafał Dobrucki
Polonia Piła
Piotr Świst
Stal Gorzów Wielkopolski
Jarosław Hampel
Polonia Piła
10
wyniki
7 grudnia 2002 Sebastian Ułamek
Unia Leszno
Piotr Świst
Stal Gorzów Wielkopolski
Rafał Dobrucki
Polonia Piła

(od 11) od 2003[edytuj | edytuj kod]

Nr Turnieju Data 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
11
wyniki
6 grudnia 2003 Rafał Dobrucki
Unia Leszno
Rosja Polska Roman Poważny
RKM Rybnik
Robert Miśkowiak
Polonia Piła
12
wyniki
4 grudnia 2004 Rafał Dobrucki
Unia Leszno
Łukasz Romanek
RKM Rybnik
Mariusz Franków
TŻ Lublin
13
wyniki
17 grudnia 2005 Mariusz Franków
TŻ Lublin
Andrzej Huszcza
ZKŻ Zielona Góra
Paweł Kowalewski
Polonia Piła
Nie rozgrywano w latach 2006-2008
14
wyniki
6 grudnia 2009 Stanisław Burza
Orzeł Łódź
Paweł Hlib
RKM Rybnik
Grzegorz Knapp
GTŻ Grudziądz
Nie rozgrywany od 2010 roku

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]