Turniej o Złoty Kask 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Turniej o Złoty Kask 2019 – cykl zawodów żużlowych, organizowanych corocznie przez Polski Związek Motorowy. W sezonie 2019 rozegrano trzy turnieje eliminacyjne oraz finał, w którym zwyciężył Krzysztof Kasprzak.

Finał[edytuj | edytuj kod]

  • Gdańsk, 11 października 2019
  • Sędzia: Michał Sasień
Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Krzysztof Kasprzak Gorzów Wlkp. 15 (3,3,3,3,3)
2 Jakub Jamróg Wrocław 13 (3,3,2,3,2)
3 Piotr Protasiewicz Zielona Góra 9 (3,2,3,w,1)
4 Krystian Pieszczek Gdańsk 8+3 (2,0,2,3,1)
5 Dominik Kubera Leszno 8+2 (2,2,1,0,3)
6 Adrian Miedziński Częstochowa 8+w (2,2,0,2,2)
7 Bartosz Smektała Leszno 7 (0,3,1,0,3)
8 Patryk Dudek Zielona Góra 7 (1,0,3,1,2)
9 Szymon Woźniak Gorzów Wlkp. 7 (3,1,2,1,0)
10 Paweł Przedpełski Częstochowa 6 (1,3,0,2,0)
11 Norbert Kościuch Toruń 6 (0,1,3,1,1)
12 Tobiasz Musielak Łódź 6 (1,1,1,3,0)
13 Krzysztof Buczkowski Grudziądz 6 (2,2,u,2,0)
14 Kacper Woryna Rybnik 6 (1,1,0,2,2)
15 Janusz Kołodziej Leszno 5 (0,0,1,1,3)
16 Kacper Gomólski Gdańsk 3 (0,0,2,0,1)
17 Karol Żupiński Gdańsk ns

Bieg po biegu:

  1. Jamróg, Pieszczek, Musielak, Smektała
  2. Protasiewicz, Kubera, Dudek, Kołodziej
  3. Kasprzak, Buczkowski, Przedpełski, Gomólski
  4. Woźniak, Miedziński, Woryna, Kościuch
  5. Kasprzak, Protasiewicz, Woźniak, Pieszczek
  6. Przedpełski, Miedziński, Musielak, Kołodziej
  7. Jamróg, Buczkowski, Woryna, Dudek
  8. Smektała, Kubera, Kościuch, Gomólski
  9. Kościuch, Pieszczek, Kołodziej, Buczkowski (d)
  10. Protasiewicz, Gomólski, Musielak, Woryna
  11. Kasprzak, Jamróg, Kubera, Miedziński
  12. Dudek, Woźniak, Smektała, Przedpełski
  13. Pieszczek, Miedziński, Dudek, Gomólski
  14. Musielak, Buczkowski, Woźniak, Kubera
  15. Jamróg, Przedpełski, Kościuch, Protasiewicz (w)
  16. Kasprzak, Woryna, Kołodziej, Smektała
  17. Kubera, Woryna, Pieszczek, Przedpełski
  18. Kasprzak, Dudek, Kościuch, Musielak
  19. Kołodziej, Jamróg, Gomólski, Woźniak
  20. Smektała, Miedziński, Protasiewicz, Buczkowski
  21. Bieg dodatkowy o 4. miejsce premiowane startem w eliminacjach Grand Prix 2020: Pieszczek, Kubera, Miedziński (w)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]