Ty Pennington

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ty Pennington
Ilustracja
Ty Pennington w mieście North Pole na Alasce, rok 2006.
Imię i nazwisko Gary Tygert Burton Pennington[1]
Data i miejsce urodzenia 19 października 1964 r.
Atlanta w stanie Georgia, USA
Strona internetowa

Tygert Burton "Ty" Pennington (ur. 19 października 1964[2] roku, dorastał w Marietta w stanie Georgia) – stolarz, osoba znana z programów telewizyjnych i model.

Najczęściej kojarzony jest z prowadzenia programu Extreme Makeover: Home Edition (Dom nie do poznania), który w Polsce jest aktualnie wyświetlany przez telewizję Polsat i BBC Lifestyle, oraz Domy ekstremalne metamorfozy - kulisy wyświetlany przez BBC Entertainment i BBC Lifestyle. Wcześniej Pennington był stolarzem w reality show telewizji TLC Trading Spaces.

Pennington był niesfornym dzieckiem i miał trudności w szkole[potrzebny przypis]. W wieku 17 lat zdiagnozowano u niego zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Dzisiaj jest rzecznikiem organizacji ADHD Experts on Call i wykorzystuje Adderall XR do leczenia. Jego matka, dr Yvonne Pennington jest psychologiem, który zajmuje się leczeniem chorych na ADHD i depresję.

Pennington nauczył się pracy w drewnie bardzo wcześnie. Uczył się w Art Institute of Atlanta, pracując w tym samym okresie jako stolarz. Po ukończeniu Instytutu kontynuował pracę, studiując malarstwo i rzeźbę w Atlanta College of Art. W ostatnim semestrze, Pennington został odkryty przez łowcę głów i wkrótce zaczął karierę modela. Podróżował po świecie, pracował dla J.Crew, Swatch i Sprite i występował w reklamach m.in. Diet Coke, Levi's i Macy's.

Pennington wykorzystał swoje umiejętności w przemyśle rozrywkowym, zostając projektantem. Prawdziwa kariera zaczęła się wraz z programem Trading Spaces telewizji The Learning Channel. Szybko stał się znany ze swojego poczucia humoru i kreatywności.

Kiedy telewizja ABC rozpoczęła tworzenie programu, w którym ekipa przebudowywała domy rodzinne w 7 dni lub mniej, Ty został wybrany na lidera 8-osobowej grupy projektantów. Extreme Makeover: Home Edition szybko stało się wielkim hitem i wyniosło Penningtona na szczyt. Prowadziło to do zawarcia kontraktu z siecią domów handlowych Sears, będącą sponsorem programu.

Pennington jest także autorem wydanej w 2003 roku książki Ty's Tricks: Home Repair Secrets Plus Cheap and Easy Projects to Transform Any Room, poradnika dla ludzi remontujących dom.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Był modelem dla Sassy Magazine, razem ze swoją ówczesną dziewczyną, modelką K. Ring.
  • W 2002, People wybrało Penningtona jednym z 50 najlepszych kawalerów.
  • W 2006, Country Music Television wybrało Penningtona jednym z "20 Najseksowniejszych Południowców".

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Ty Pennington (ang.). [dostęp 2012-04-01].
  2. Ty Pennington (ang.). [dostęp 2010-07-21].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]