UCI Europe Tour 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
UCI Europe Tour 2019
2018 2020
Ilustracja

UCI Europe Tour 2019 – 15. edycja cyklu szosowych wyścigów kolarskich rozgrywanych w Europie. Seria rozpocznie się 31 stycznia w Hiszpanii wyścigiem Trofeo Ses Salines-Campos-Porreres-Felanitx, a zakończy 20 października we Francji wyścigiem Chrono des Nations.

Łącznie zaplanowanych jest 267 wyścigów: 175 jednodniowych (kategorie 1.HC, 1.1, 1.2 i 1.2U) oraz 92 wieloetapowych (kategorie 2.HC, 2.1, 2.2 i 2.2U). W kalendarzu znajduje się 15 wyścigów rozgrywanych w Polsce.

Kalendarz UCI Europe Tour 2019[edytuj | edytuj kod]

Styczeń[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
31 Trofeo Ses Salines, Campos, Porreres, Felanitx  Hiszpania 061.1 Hiszpania Jesús Herrada Francja Cofidis, Solutions Crédits

Luty[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
1 Trofeo Andratx Lloseta  Hiszpania 061.1 Niemcy Emanuel Buchmann Niemcy Bora-Hansgrohe
2 Trofeo de Tramuntana: Soller - Deia  Hiszpania 061.1 Belgia Tim Wellens Belgia Lotto Soudal
3 Trofeo Palma  Hiszpania 061.1 Niemcy Marcel Kittel Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
3 Grand Prix Cycliste la Marseillaise  Francja 061.1 Francja Anthony Turgis Francja Direct Énergie
6-10 Volta a la Comunitat Valenciana  Hiszpania 052.1 Hiszpania Ion Izagirre Kazachstan Astana Pro Team
6-10 Étoile de Bessèges  Francja 052.1 Hiszpania Christophe Laporte Francja Cofidis, Solutions Crédits
9 Grand Prix Gazipasa  Turcja 081.2 Białoruś Branisłau Samojłau Białoruś Minsk Cycling Club
10 Grand Prix Alanya  Turcja 081.2 Niemcy Lucas Carstensen Niemcy Bike Aid
14-17 Tour de la Provence  Francja 052.1 Hiszpania Gorka Izagirre Kazachstan Astana Pro Team
16 Vuelta Ciclista a la Región de Murcia Costa Cálida  Hiszpania 061.1 Hiszpania Luis León Sánchez Kazachstan Astana Pro Team
17 Trofeo Laigueglia  Włochy 041.HC Włochy Simone Velasco Włochy Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
17 Clásica de Almería  Hiszpania 041.HC Niemcy Pascal Ackermann Niemcy Bora-Hansgrohe
20-24 Volta ao Algarve em Bicicleta  Portugalia 032.HC Słowenia Tadej Pogačar Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
20-24 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol  Hiszpania 032.HC Dania Jakob Fuglsang Kazachstan Astana Pro Team
21-24 Tour of Antalya  Turcja 072.2 Polska Szymon Rekita Luksemburg Leopard Pro Cycling
22-24 51ème tour cycliste international du Haut Var  Francja 052.1 Francja Thibaut Pinot Francja Groupama-FDJ
24 GP Slovenian Istria  Słowenia 081.2 Słowenia Marko Kump Słowenia Adria Mobil

Marzec[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
2 Faun Environnement - Classic de l'Ardèche Rhône Crussol  Francja 061.1 Francja Lilian Calmejane Francja Direct Énergie
3 Royal Bernard Drome Classic  Francja 061.1 Francja Alexis Vuillermoz Francja Ag2r-La Mondiale
3 Kuurne-Bruksela-Kuurne  Belgia 041.HC Luksemburg Bob Jungels Belgia Deceuninck-Quick Step
3 International Rhodes Grand Prix  Grecja 081.2 Serbia Dušan Rajović Słowenia Adria Mobil
5 Le Samyn  Belgia 061.1 Francja Florian Sénéchal Belgia Deceuninck-Quick Step
6 Trofej Umag - Umag Trophy  Chorwacja 081.2 Czechy Alois Kaňkovský Czechy Elkov - Author Cycling Team
8-10 International Tour of Rhodes  Grecja 072.2 Holandia Martijn Budding Holandia BEAT Cycling Club
9 Grand Prix Velo Alanya  Turcja 081.2 Białoruś Nikolai Shumov Białoruś Minsk Cycling Club
9 Trofej Poreč - Poreč Trophy  Chorwacja 081.2 Szwajcaria Fabian Lienhard Szwajcaria IAM Excelsior
10 GP Industria & Artigianato  Włochy 041.HC Niemcy Maximilian Schachmann Niemcy Bora-Hansgrohe
10 43ste Rabobank Dorpenomloop Rucphen  Holandia 081.2 Odwołany z powodu złych warunków pogodowych
10 Grote Prijs Jean-Pierre Monseré  Belgia 061.1 Odwołany z powodu złych warunków pogodowych
10 Grand Prix Justiniano Hotels  Turcja 081.2 Turcja Onur Balkan Turcja Salcano Sakarya BB Team
10 Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini  Francja 081.2 Odwołany z powodu złych warunków pogodowych
14-17 Istarsko Proljeće - Istrian Spring Trophy  Chorwacja 072.2 Austria Felix Gall Niemcy Development Team Sunweb
17 Paryż-Troyes  Francja 081.2 Francja Jeremy Cabot Francja Roubaix Lille Métropole
17 Ronde van Drenthe  Holandia 041.HC Holandia Pim Ligthart Francja Direct Énergie
17 Classica da Arrabida - Cyclin'Portugal  Portugalia 081.2 Hiszpania Jonathan Lastra Hiszpania Caja Rural-Seguros RGA
17 104^ Popolarissima  Włochy 081.2 Włochy Nicola Venchiarutti Włochy Cycling Team Friuli
20 Danilith Nokere Koerse  Belgia 041.HC Holandia Cees Bol Niemcy Team Sunweb
20-24 Volta ao Alentejo  Portugalia 072.2 Portugalia João Rodrigues Portugalia W52/FC Porto
22 Youngster Coast Challenge  Belgia 101.2U Niemcy Niklas Märkl Niemcy Development Team Sunweb
22 Bredene Koksijde Classic  Belgia 041.HC Niemcy Pascal Ackermann Niemcy Bora-Hansgrohe
24 Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut  Francja 041.HC Holandia Mathieu van der Poel Belgia Corendon-Circus
25-31 Tour de Normandie  Francja 072.2 Norwegia Ole Forfang Norwegia Joker Fuel of Norway
27-31 Settimana Internazionale Coppi e Bartali  Włochy 052.1 Australia Lucas Hamilton Australia Mitchelton-Scott
30 Classic Loire Atlantique  Francja 061.1 Francja Rudy Barbier Izrael Israel Cycling Academy
31 Cholet-Pays de la Loire  Francja 061.1 Francja Marc Sarreau Francja Groupama-FDJ

Kwiecień[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
3-6 Giro di Sicilia  Włochy 062.1 Stany Zjednoczone Brandon McNulty Stany Zjednoczone Rally UHC Cycling
5 Route Adélie de Vitré  Francja 061.1 Francja Marc Sarreau Francja Groupama-FDJ
5-7 Le Triptyque des Monts et Châteaux  Belgia 072.2 Dania Mikkel Bjerg Stany Zjednoczone Hagens Berman Axeon
6 Gran Premio Miguel Indurain  Hiszpania 061.1 Francja Jonathan Hivert Francja Direct Énergie
6 Volta Limburg Classic  Holandia 061.1 Szwajcaria Patrick Müller Francja Vital Concept–B&B Hotels
7 GP Adria Mobil  Słowenia 081.2 Słowenia Marko Kump Słowenia Adria Mobil
7 La Roue Tourangelle Région Centre Val de Loire - Trophée Harmonie Mutuelle  Francja 061.1 Belgia Lionel Taminiaux Belgia Wallonie-Bruxelles
7 71° Trofeo piva  Włochy 101.2U Niemcy Georg Zimmermann Austria Tirol KTM Cycling Team
9-12 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire  Francja 052.1 Francja Bryan Coquard Francja Vital Concept–B&B Hotels
10 Scheldeprijs  Belgia 041.HC Holandia Fabio Jakobsen Belgia Deceuninck-Quick Step
12-14 Circuit des Ardennes International  Francja 072.2 Dania Alexander Kamp Dania Riwal Readynez Cycling Team
12-14 GP Beiras e Serra da Estrela  Portugalia 052.1 Kolumbia Edwin Ávila Izrael Israel Cycling Academy
13 Trofeo Edil c  Włochy 101.2U Włochy Giovanni Aleotti Włochy Cycling Team Friuli
14 65 Klasika Primavera de Amorebieta  Hiszpania 061.1 Kolumbia Carlos Betancur Hiszpania Movistar Team
16 Paryż-Camembert  Francja 061.1 Francja Benoît Cosnefroy Francja Ag2r-La Mondiale
17 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne  Belgia 041.HC Holandia Mathieu van der Poel Belgia Corendon-Circus
17-21 Tour du Loir et Cher E Provost  Francja 072.2 Czechy Jan Bárta Czechy Elkov - Author Cycling Team
18-21 Belgrade Banjaluka  Bośnia i Hercegowina 052.1 Polska Paweł Franczak Polska Voster ATS Team
20 Tour du Finistère  Francja 061.1 Francja Julien Simon Francja Cofidis, Solutions Crédits
20 Arno Wallaard Memorial  Holandia 081.2 Wielka Brytania Alexander Richardson Wielka Brytania Canyon dhb p/b Bloor Homes
20 Liège - Bastogne - Liège U23  Belgia 101.2U Stany Zjednoczone Kevin Vermaerke Stany Zjednoczone Hagens Berman Axeon
21 12° Tr. Città di S. Vendemiano - 59° GP Industria & Commercio  Włochy 101.2U Włochy Andrea Bagioli Włochy Team Colpack
22 Tro-Bro Léon  Francja 061.1 Włochy Andrea Vendrame Włochy Androni Giocattoli–Sidermec
22 Giro del Belvedere  Włochy 101.2U Włochy Samuele Battistella Włochy Dimension Data for Qhubeka
22-26 Tour of the Alps  Włochy 032.HC Rosja Pawieł Siwakow Wielka Brytania Team Sky
23 58° G.P. Palio del Recioto - Trofeo C&F Resinatura Blocchi  Włochy 101.2U Włochy Matteo Sobrero Włochy Dimension Data for Qhubeka
23-28 Tour of Croatia  Chorwacja 052.1 Odwołany z powodów ekonomicznych
25 74° GP della Liberazione  Włochy 101.2U Odwołany z powodów ekonomicznych
25-28 Tour of Mersin  Turcja 072.2 Holandia Peter Koning Niemcy Bike Aid
25-1 Le Tour de Bretagne Cycliste  Francja 072.2 Francja Lorrenzo Manzin Francja ital Concept–B&B Hotels
25-27 Vuelta a Castilla y Leon  Hiszpania 052.1 Włochy Davide Cimolai Izrael Israel Cycling Academy
27-28 Tour du Jura Cycliste  Francja 072.2 Belgia Kobe Goossens Belgia Lotto-Soudal U23
28 Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland  Polska 081.2 Czechy Alois Kaňkovský Czechy Elkov - Author Cycling Team
28 15th Rutland - Melton Cicle Classic  Wielka Brytania 081.2 Stany Zjednoczone Colin Joyce Stany Zjednoczone Rally UHC Cycling
28 Giro dell'Appennino  Włochy 061.1 Włochy Mattia Cattaneo Włochy Androni Giocattoli–Sidermec
30-5 Karpacki Wyścig Kurierów  Polska 092.2U Holandia Marijn van den Berg Holandia Metec - TKH Continental Cyclingteam

Maj[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
1 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego  Polska 081.2 Czechy Alois Kaňkovský Czechy Elkov - Author Cycling Team
1 Eschborn-Frankfurt U23  Niemcy 101.2U Dania Frederik Rodenberg Dania ColoQuick
1-5 Five Rings of Moscow  Rosja 072.2 Białoruś Yauhen Sobal Białoruś Minsk Cycling Club
2 Memoriał Romana Siemińskiego  Polska 081.2 Czechy Alois Kaňkovský Czechy Elkov - Author Cycling Team
2-5 Tour of Mesopotamia  Turcja 072.2 Białoruś Branisłau Samojłau Białoruś Minsk Cycling Club
2-5 Tour de Yorkshire  Wielka Brytania 032.HC Wielka Brytania Chris Lawless Wielka Brytania Team Ineos
3-5 Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo  Hiszpania 052.1 Ekwador Richard Carapaz Hiszpania Movistar Team
4 GP Himmerland Rundt  Dania 081.2 Dania Niklas Larsen Dania ColoQuick
4 Ronde van Overijssel  Holandia 081.2 Holandia Nils Eekhoff Niemcy Development Team Sunweb
5 Skive-Løbet  Dania 081.2 Dania Frederik Rodenberg Dania ColoQuick
5 Circuito del Porto - Trofeo Arvedi  Włochy 081.2 Włochy Luca Mozzato Włochy Dimension Data for Qhubeka
5 Entre Brenne et Montmorillonnais  Francja 081.2 Włochy Alberto Dainese Holandia SEG Racing Academy
9-12 Rhône-Alpes Isère Tour  Francja 072.2 Austria Matthias Krizek Austria Team Felbermayr - Simplon Wels
9-12 Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid  Hiszpania 052.1 Francja Clément Russo Francja Team Arkéa Samsic
10-12 CCC Tour - Grody Piastowskie  Polska 072.2 Polska Kamil Małecki Polska CCC Development Team
11 Sundvolden GP  Norwegia 081.2 Norwegia Trond Trondsen Norwegia Team Coop
11 PWZ Zuidenveld Tour  Holandia 081.2 Holandia Luuc Bugter Holandia BEAT Cycling Club
11 Minsk Cup  Białoruś 081.2 Białoruś Jauhienij Karalok Białoruś Reprezentacja Białorusi
11 111th Scandinavian Race in Uppsala 1909-2019  Szwecja 081.2 Dania Rasmus Bøgh Wallin Dania Riwal Readynez Cycling Team
11 Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Hungary  Węgry 081.2 Polska Paweł Franczak Polska Voster ATS Team
12 Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Slovakia  Słowacja 081.2 Czechy Alois Kaňkovský Czechy Elkov - Author Cycling Team
12 Ringerike GP  Norwegia 081.2 Norwegia Kristoffer Skjerping Norwegia Uno-X Norwegian Development Team
12 Gran Premio Industrie del Marmo  Włochy 101.2U Austria Patrick Gamper Austria Tirol KTM Cycling Team
12 Grand Prix Minsk  Białoruś 081.2 Estonia Norman Vahtra Estonia Reprezentacja Estonii
12 Grand Prix de la Somme « Conseil Départemental 80»  Francja 081.2 Francja Lorrenzo Manzin Francja Vital Concept–B&B Hotels
12 Flèche Ardennaise  Belgia 081.2 Szwajcaria Simon Pellaud Szwajcaria IAM Excelsior
14-19 4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France  Francja 032.HC Francja Mike Teunissen Holandia Team Jumbo-Visma
17-19 Yavuz Sultan Selim Tour of Black Sea  Turcja 072.2 Turcja Onur Balkan Turcja Salcano Sakarya BB Team
17-19 Vuelta Aragón  Hiszpania 052.1 Hiszpania Eduard Prades Hiszpania Movistar Team
17-19 Tour d’Eure-et-Loir  Francja 072.2 Holandia Luuc Bugter Holandia BEAT Cycling Club
19 Grand Prix Criquielion  Belgia 081.2 Belgia Arne Marit Belgia Lotto–Soudal U23
19-26 Rás Tailteann  Irlandia 072.2 Odwołany z powodów ekonomicznych
20-24 76th Tour of Albania  Albania 082.2 Włochy Filippo Fiorelli Włochy Gragnano Sporting Club Caselli
22-26 Bałtyk-Karkonosze Tour  Polska 072.2 Polska Kamil Małecki Polska CCC Development Team
23 Chabany Race  Ukraina 082.1 Ukraina Andriy Vasylyuk Ukraina Kyiv Capital Team
23-25 Tour of Estonia  Estonia 052.1 Estonia Mihkel Räim Izrael Israel Cycling Academy
23-26 Ronde de l'Isard  Francja 092.2U Włochy Andrea Bagioli Włochy Team Colpack
24 Horizon Park Race for Peace  Ukraina 081.2 Białoruś Yauhen Sobal Białoruś Minsk Cycling Club
24-26 Tour de l’Ain  Francja 052.1 Francja Thibaut Pinot Francja Groupama-FDJ
24-26 A Travers les Hauts de France  Francja 072.2 Wielka Brytania Ethan Hayter Wielka Brytania Reprezentacja Wielkiej Brytanii U23
24-26 Hammer Stavanger  Norwegia 052.1 Holandia Team Jumbo-Visma
25 Horizon Park Race Maidan  Ukraina 081.2 Białoruś Uladzislai Tsimoshyk Białoruś Reprezentacja Białorusi U23
26 Grote Prijs Marcel Kint  Belgia 061.1 Francja Bryan Coquard Francja Vital Concept–B&B Hotels
26 Horizon Park Race Classic  Ukraina 081.2 Ukraina Andriy Vasylyuk Ukraina Kyiv Capital Team
28-2 Tour of Norway  Norwegia 032.HC Norwegia Alexander Kristoff Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
29-2 Flèche du Sud  Luksemburg 072.2 Belgia Quinten Hermans Belgia Telenet-Fidea Lions
30 Circuit de Wallonie  Belgia 061.1 Francja Thomas Boudat Francja Team Total Direct Energie
30-2 Szlakiem Walk Majora Hubala  Polska 052.1 Polska Maciej Paterski Polska Wibatech Merx 7R
31-2 Tour de la Mirabelle  Francja 072.2 Szwajcaria Simon Pellaud Szwajcaria IAM Excelsior

Czerwiec[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
1 Grand Prix de Plumelec-Morbihan  Francja 061.1 Francja Benoît Cosnefroy Francja Ag2r-La Mondiale
1 Tour de Ribas  Ukraina 081.2 Turcja Onur Balkan Turcja Salcano Sakarya BB Team
2 Odessa Grand Prix  Ukraina 081.2 Kazachstan Matvey Nikitin Kazachstan Vino - Astana Motors
2 Paris-Roubaix Espoirs  Francja 101.2U Wielka Brytania Thomas Pidcock Wielka Brytania Team Wiggins Le Col
2 Rund um Köln  Niemcy 061.1 Belgia Baptiste Planckaert Belgia Wallonie-Bruxelles
2 Boucles de l'Aulne - Châteaulin  Francja 061.1 Francja Alexis Gougeard Francja Ag2r-La Mondiale
2 65° Trofeo Alcide Degasperi  Włochy 081.2 Australia Benjamin Hill Słowenia Ljubljana Gusto Santic
5-9 Skoda-Tour de Luxembourg  Luksemburg 032.HC Hiszpania Jesús Herrada Francja Cofidis, Solutions Crédits
6-9 Boucles de la Mayenne  Francja 052.1 Francja Thibault Ferasse Francja Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole
7-9 Hammer Limburg  Holandia 052.1 Belgia Deceuninck-Quick Step
7-9 Cycling Tour of Bihor - Bellotto  Rumunia 052.1 Kolumbia Daniel Muñoz Włochy Androni Giocattoli–Sidermec
9 Memorial Philippe Van Coningsloo  Belgia 081.2 Belgia Gerben Thijssen Belgia Lotto-Soudal U23
9 48^ Coppa della Pace - 45° Trofeo F.lli Anelli  Włochy 081.2 Niemcy Georg Zimmermann Austria Tirol KTM Cycling Team
9 Gran Premio Città di Lugano  Szwajcaria 061.1 Włochy Diego Ulissi Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
10 Ronde van Limburg  Belgia 061.1 Rumunia Eduard-Michael Grosu Francja Delko-Marseille Provence
11 Bursa Orhangazi Race  Turcja 061.2 Turcja Onur Balkan Turcja Salcano Sakarya BB Team
11-16 Tour de Hongrie  Węgry 052.1 Łotwa Krists Neilands Izrael Israel Cycling Academy
12 Bursa Yildirim Bayezit Race  Turcja 061.2 Turcja Mustafa Sayar Turcja Salcano Sakarya BB Team
12-16 Baloise Belgium Tour  Belgia 032.HC Belgia Remco Evenepoel Belgia Deceuninck-Quick Step
13 Grosser Preis des Kantons Aargau  Szwajcaria 041.HC Norwegia Alexander Kristoff Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
13-16 Ronde de l'Oise  Francja 072.2 Francja Anthony Maldonado Francja St Michel - Auber93
13-16 Oberösterreichrundfahrt  Austria 072.2 Niemcy Jannik Steimle Austria Team Vorarlberg Santic
13-23 Giro Ciclistico d’Italia  Włochy 092.2U Kolumbia Andres Camilo Ardila Kolumbia Reprezentacja Kolumbii
14-16 Małopolski Wyścig Górski  Polska 072.2 Polska Adam Stachowiak Polska Voster ATS Team
16 Midden-Brabant Poort Omloop  Holandia 081.2 Holandia Arvid de Kleijn Holandia Metec - TKH Continental Cyclingteam
17 Mont Ventoux Dénivelé Challenge  Francja 061.1 Hiszpania Jesús Herrada Francja Cofidis, Solutions Crédits
19-23 ZLM Tour  Holandia 052.1 Holandia Mike Teunissen Holandia Team Jumbo-Visma
19-23 Tour of Slovenia  Słowenia 032.HC Włochy Diego Ulissi Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
20-23 La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi  Francja 052.1 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania Movistar Team
20-23 Le Tour de Savoie Mont Blanc  Francja 072.2 Australia Chris Harper Australia Team BridgeLane
21 Dwars door het Hageland  Belgia 061.1 Belgia Kenneth Vanbilsen Francja Cofidis, Solutions Crédits
22 Heylen Vastgoed Heistse Pijl  Belgia 061.1 Kolumbia Álvaro Hodeg Belgia Deceuninck-Quick Step
22 Grand Prix Doliny Baryczy Żmigród - XXIX Memoriał Grundmanna i Wizowskiego  Polska 081.2 Polska Sylwester Janiszewski Polska Voster ATS Team
23 Korona Kocich Gór  Polska 081.2 Polska Patryk Stosz Polska CCC Development Team
23 Elfstedenronde  Belgia 061.1 Belgia Tim Merlier Belgia Corendon-Circus
26 Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T.  Belgia 081.2 Belgia Julien Van Den Brande Belgia Tarteletto-Isorex
26 72° Halle Ingooigem  Belgia 061.1 Belgia Dries De Bondt Belgia Corendon-Circus

Lipiec[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
2 Trofeo Città di Brescia  Włochy 081.2 Włochy Daniel Smarzaro Włochy General Store Bottoli Zardini
3-6 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków  Polska 072.2 Estonia Norman Vahtra Estonia Cycling Tartu
3-7 Sibiu Cycling Tour  Rumunia 052.1 Kostaryka Kevin Rivera Włochy Androni Giocattoli–Sidermec
6-7 In The Steps of Romans  Bułgaria 072.2 Grecja Polychronis Tzortzakis Belgia Tarteletto-Isorex
6-12 Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria  Austria 052.1 Belgia Ben Hermans Izrael Israel Cycling Academy
11-14 GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim Agostinho  Portugalia 072.2 Portugalia Henrique Casimiro Portugalia Efapel
14 Giro del Medio Brenta  Włochy 081.2 Włochy Simone Ravanelli Włochy Biesse Carrera
16-21 Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc  Włochy 092.2U Belgia Mauri Vansevenant Belgia EFC-LR-Vulsteke
20 V4 Special Series Vasarosnameny - Nyiregyhaza  Węgry 081.2 Austria Daniel Auer Austria Maloja Pushbikers
21 V4 Special Series Vasarosnameny - Ibrany  Węgry 081.2 Węgry János Pelikán Węgry Pannon Cycling Team
24-28 Adriatica Ionica Race / Sulle Rotte della Serenissima  Włochy 052.1 Ukraina Mark Padun Bahrajn Bahrain Merida
24 Dookoła Mazowsza  Polska 081.2 Polska Stanisław Aniołkowski Polska CCC Development Team
25 Grand Prix Cerami  Belgia 061.1 Francja Bryan Coquard Francja Vital Concept–B&B Hotels
25 Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika  Hiszpania 061.1 Hiszpania Rafael Valls Hiszpania Movistar Team
26 45. Gemenc Grand Prix I  Węgry 081.2 Węgry Attila Valter Polska CCC Development Team
26-28 Tour of Kosovo  Kosowo 072.2 Grecja Charalampos Kastrantas Brunei Brunei Continental Cycling Team
27 45. Gemenc Grand Prix II  Węgry 081.2 Węgry János Pelikán Węgry Pannon Cycling Team
27-31 VOO-Tour de Wallonie  Belgia 032.HC Belgia Loïc Vliegen Belgia Wanty-Groupe Gobert
28 Grand Prix de la ville de Pérenchies  Francja 081.2 Belgia Jens Reynders Belgia Wallonie-Bruxelles Development Team
30-2 59. Tour de Serbie  Serbia 062.2 Włochy Enrico Salvador Włochy Northwave Cofiloc
31 Circuito de Getxo „Memorial Ricardo Otxoa”  Hiszpania 061.1 Hiszpania Jon Aberasturi Hiszpania Caja Rural-Seguros RGA
31-4 Tour Alsace  Francja 072.2 Wielka Brytania Thomas Pidcock Wielka Brytania Team Wiggins Le Col
31-11 Volta a Portugal Santander  Portugalia 052.1 Portugalia João Rodrigues Portugalia W52/FC Porto

Sierpień[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
3 Hansa Bygg Kalmar Grand Prix Road Race  Szwecja 081.2 Estonia Norman Vahtra Estonia Cycling Tartu
2-5 Kreiz Breizh Elites  Francja 072.2 Belgia Mathijs Paasschens Belgia Wallonie-Bruxelles
4 GP Kranj  Słowenia 081.2 Słowenia Marko Kump Słowenia Adria Mobil
6-10 Cycling Tour of Szeklerland  Rumunia 072.2 Niemcy Jonas Rapp Austria Team Hrinkow Advarics Cycleang
11 KOGA Slag om Norg  Holandia 061.1 Holandia Coen Vermeltfoort Holandia Alecto Cycling Team
11 Antwerpse Havenpijl  Belgia 081.2 Belgia Tibo Nevens Belgia Home Solution Soenens Cycling Team
11 44° Gran Premio Sportivi di Poggiana-44° Trofeo Bonin Costruzioni  Włochy 101.2U Włochy Fabio Mazzucco Włochy Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
13-17 Vuelta a Burgos  Hiszpania 032.HC Kolumbia Iván Sosa Wielka Brytania Team Ineos
15 Puchar Ministra Obrony Narodowej  Polska 081.2 Estonia Norman Vahtra Estonia Cycling Tartu
15-18 Czech Cycling Tour  Czechy 052.1 Południowa Afryka Daryl Impey Australia Mitchelton-Scott
15-18 Arctic Race of Norway  Norwegia 032.HC Kazachstan Aleksiej Łucenko Kazachstan Astana Pro Team
16 Gp Capodarco Comunita Di Capodarco  Włochy 101.2U Włochy Filippo Zana Włochy Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
17 Memoriał Henryka Łasaka  Polska 081.2 Estonia Norman Vahtra Estonia Cycling Tartu
18 La Poly Normande  Francja 061.1 Francja Benoît Cosnefroy Francja Ag2r-La Mondiale
18 Fyen Rundt - Tour of Funen  Dania 061.1 Dania Rasmus Quaade Dania Riwal Readynez Cycling Team
18 Puchar Uzdrowisk Karpackich  Polska 081.2 Niemcy John Mandrysch Niemcy P&S Metalltechnik
20 GP Stad Zottegem  Belgia 061.1 Holandia Piotr Havik Holandia BEAT Cycling Club
20 Grand Prix des Marbriers  Francja 081.2 Wielka Brytania Damien Clayton Wielka Brytania Ribble Pro Cycling
21 Veenendaal-Veenendaal Classic  Holandia 061.1 Australia Zak Dempster Izrael Israel Cycling Academy
21-24 Tour du Limousin - Nouvelle Aquitaine  Francja 052.1 Francja Benoît Cosnefroy Francja Ag2r-La Mondiale
21-25 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark  Dania 032.HC Dania Niklas Larsen Dania ColoQuick
25 Schaal Sels Merksem/ Johan Museeuw Classic  Belgia 061.1 Włochy Attilio Viviani Francja Cofidis, Solutions Crédits
27-30 Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine  Francja 052.1 Hiszpania Christophe Laporte Francja Cofidis, Solutions Crédits
28 Druivenkoers - Overijse  Belgia 061.1 Holandia Arvid de Kleijn Holandia Metec - TKH Continental Cyclingteam
29-1 Deutschland Tour  Niemcy 032.HC Belgia Jasper Stuyven Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
31 Omloop Mandel-Leie-Schelde Meulebeke  Belgia 061.1 Włochy Niccolò Bonifazio Francja Team Total Direct Energie

Wrzesień[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
1 Croatia- Slovenia  Słowenia 081.2 Słowenia Marko Kump Słowenia Adria Mobil
1 Grote Prijs Jef Scherens - Rondom Leuven  Belgia 061.1 Włochy Niccolò Bonifazio Francja Team Total Direct Energie
1 75 eme Grand Prix International de la ville de Nogent-sur-Oise  Francja 081.2 Belgia Emiel Vermeulen Francja Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole
1 Ronde van Midden Nederland  Holandia 081.2 Odwołany z powodów ekonomicznych
4-8 Okolo jiznich Cech / Tour of South Bohemia  Czechy 072.2 Odwołany z powodów formalnych
4-7 Giro della Regione Friuli Venezia Giulia  Włochy 072.2 Francja Clément Champoussin Francja Ag2r-La Mondiale
6 Hafjell TT  Norwegia 081.2 Dania Mikkel Bjerg Stany Zjednoczone Hagens Berman Axeon
6 Grand Prix Velo Erciyes  Turcja 071.2 Turcja Onur Balkan Turcja Salcano Sakarya BB Team
7 Brussels Cycling Classic  Belgia 041.HC Australia Caleb Ewan Belgia Lotto Soudal
7 Lillehammer GP  Norwegia 081.2 Dania Niklas Larsen Dania ColoQuick
7-14 OVO Energy Tour of Britain  Wielka Brytania 032.HC Holandia Mathieu van der Poel Belgia Corendon-Circus
7-8 Tour of Central Anatolia  Turcja 072.2 Turcja Ahmet Örken Turcja Salcano Sakarya BB Team
8 Antwerp Port Epic / Sels Trophy  Belgia 061.1 Belgia Aimé De Gendt Belgia Wanty-Groupe Gobert
8 GP de Fourmies / La Voix du Nord  Francja 041.HC Niemcy Pascal Ackermann Niemcy Bora-Hansgrohe
8 Chrono Champenois Masculin International  Francja 081.2 Dania Mikkel Bjerg Stany Zjednoczone Hagens Berman Axeon
8 Gylne Gutuer  Norwegia 081.2 Norwegia Kristoffer Skjerping Norwegia Uno-X Norwegian Development Team
11-15 Turul Romaniei  Rumunia 052.1 Holandia Alex Molenaar Holandia Monkey Town - à Bloc CT
14 Coppa Agostoni - Giro delle Brianze  Włochy 061.1 Białoruś Alexandr Riabushenko Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
14 De Kustpijl  Belgia 081.2 Holandia Bas van der Kooij Holandia Monkey Town - à Bloc CT
15 100° Coppa Bernocchi - 43° GP BPM  Włochy 061.1 Niemcy Phil Bauhaus Bahrajn Bahrain Merida
15 Int. Raiffeisen Grand Prix Gratwein-Straßengel  Austria 081.2 Polska Maciej Paterski Polska Wibatech Merx 7R
15 Tour du Doubs  Francja 061.1 Szwajcaria Stefan Küng Francja Groupama-FDJ
15 Duo Normand  Francja 061.1 Dania Rasmus Quaade
Dania Mathias Norsgaard Jørgensen
Dania Riwal Readynez Cycling Team
18 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini  Włochy 051.1 Włochy Giovanni Visconti Włochy Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
18 Grand Prix de Wallonie  Belgia 061.1 Łotwa Krists Neilands Izrael Israel Cycling Academy
18-21 Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie  Słowacja 052.1 Belgia Yves Lampaert Belgia Deceuninck-Quick Step
19 Coppa Sabatini - Gran Premio città di Peccioli  Włochy 061.1 Kazachstan Aleksiej Łucenko Kazachstan Astana Pro Team
20 Kampioenschap van Vlaanderen  Belgia 061.1 Niemcy Jannik Steimle Austria Team Vorarlberg Santic
20 Grand Prix Erciyes  Turcja 071.2 Białoruś Nikolai Shumov Białoruś Minsk Cycling Club
21 Primus Classic  Belgia 041.HC Belgia Edward Theuns Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
21 Memorial Marco Pantani  Włochy 061.1 Kazachstan Aleksiej Łucenko Kazachstan Astana Pro Team
21-22 Tour of Kayseri  Turcja 072.2 Turcja Onur Balkan Turcja Salcano Sakarya BB Team
22 Gooikse Pijl  Belgia 061.1 Niemcy Pascal Ackermann Niemcy Bora-Hansgrohe
22 Grand Prix d'Isbergues - Pas de Calais  Francja 061.1 Dania Mads Pedersen Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
22 Trofeo Matteotti  Włochy 061.1 Włochy Matteo Trentin Australia Mitchelton-Scott
24 Ruota d'Oro - GP Festa del Perdono  Włochy 101.2U
25 Omloop van het Houtland Lichtervelde  Belgia 061.1
27-29 Konya Tour of Mevlana  Turcja 072.2
29 Paris-Chauny (classique)  Francja 061.1

Październik[edytuj | edytuj kod]

Data Wyścig Kraj Kategoria Zwycięzca Drużyna
3 Sparkassen Münsterland Giro  Niemcy 041.HC
5 Giro dell’Emilia  Włochy 041.HC
5 Tour de l'Eurométropole  Belgia 041.HC
6 Tour de Vendée  Francja 061.1
6 Gran Premio Bruno Beghellii  Włochy 041.HC
6 La DH Famenne Ardenne Classic  Belgia 061.1
6 91° Il Piccolo Lombardia  Włochy 101.2U
8 Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank Vandenbroucke  Belgia 061.1
8 Tre Valli Varesine  Włochy 041.HC
9 Mediolan-Turyn  Włochy 041.HC
10 Gran Piemonte  Włochy 041.HC
10 Paris-Bourges  Francja 061.1
12 Tacx Pro Classic / Ronde van Zeeland  Holandia 061.1
13 Paris - Tours Elite  Francja 041.HC
13 Memorial Rik Van Steenbergen / Kempen Classic  Belgia 061.1
13 Paris-Tours Espoirs  Francja 101.2U
20 Chrono des Nations Espoirs  Francja 101.2U
20 Chrono des Nations  Francja 061.1

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]