UEFA Champions League 2006–2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
UEFA Champions League 2006–2007
Producent EA Sports
Wydawca Electronic Arts
Dystrybutor POL: Electronic Arts Polska
Seria gier FIFA
Data wydania Am.Płn.: 20 marca 2007
PL: 23 marca 2007
Gatunek sportowa
Tryby gry jedno- i wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Playstation 2, Xbox 360, PSP
Nośniki 1 DVD
Wymagania

procesor Pentium 4 1.3 GHz lub podobny, 256 MB RAM, karta graficzna 64 MB, 1.07 GB HDD

Kontrolery klawiatura, mysz, gamepad

UEFA Champions League 2006–2007komputerowa gra sportowa wyprodukowana przez EA Sports i wydana w 2007 przez Electronic Arts. Gra należy do serii FIFA i jest oparta na licencji piłkarskiej Liga Mistrzów.

Ligi dostępne w grze[edytuj | edytuj kod]

W grze dostępne są tylko ligi europejskie – jest ich 16, a wśród nich jest także liga polska. Oto one:

Tryb meczu towarzyskiego[edytuj | edytuj kod]

W tym trybie można rozegrać spotkanie towarzyskie kontrolując jednym z zespołów z powyżej podanych lig. Zespołów w grze jest około 300. Można również zagrać we dwójkę używając dodatkowego kontrolera.

Tryb UEFA Champions League[edytuj | edytuj kod]

W tym trybie można wybrać jeden z zespołów dostępnych w grze i poprowadzić go do zwycięstwa w Lidze Mistrzów od fazy grupowej aż do finału. Dzięki systemowi losowania można zmienić grupy na takie jakie nam najbardziej dopowiadają lub sprawić żeby komputer losowo dobrał nam przeciwników.

Podczas filmików przedmeczowych widać, jak gracze wchodzą na murawę, a pracownicy trzymają herby drużyn i logo Ligi Mistrzów. Wówczas wygląda to jak prawdziwy mecz transmitowany w telewizji.

Tryb kariery[edytuj | edytuj kod]

W tym trwającym jeden sezon trybie można poprowadzić jeden z klubów. Ten tryb kariery wyróżnia się celem – należy wypełniać zadania np. kupić lewego obrońcę lub wygrać w meczu w którym jest 0:1 dla rywali i 30 minut do końca. Za każde zadanie gracz otrzymuje różną ilość punktów - w zależności od tego jak zostanie wypełnione zadanie; jeśli będzie ono ponad postanowione warunki (np. jeżeli gracz ma wygrać dwoma bramkami, a wygra czterema), to gracz otrzyma dodatkowe punkty, które potem może wymienić na naklejki do albumu. Album posiada naklejki wszystkich piłkarzy z 16 lig i zespołów znajdujących się w grze.

Tryb wyzwań[edytuj | edytuj kod]

W tym trybie można sprawdzić się grając w jednym ze słynnych meczów kwalifikacyjnych lub Ligi Mistrzów. Do wyboru są 42 scenariusze (m.in. finał Ligi Mistrzów z 2005 roku, gdzie należy jak najwyżej wygrać Liverpoolem przegrywając 0:3 z Milanem) i tak samo jak w trybie kariery, za wykonanie wyzwania gracz dostaje punkty, które potem może wymienić na naklejki lub dodatki.

Tryb edycji[edytuj | edytuj kod]

W tym trybie można stworzyć własnego zawodnika lub klub, a także jest możliwość edycji prawdziwych zawodników i klubów.

Tryb treningu[edytuj | edytuj kod]

W tym trybie można trenować jednym z wybranych zespołów, czyli rozegrać sparing z drugą drużyną, lub ćwiczyć rzuty wolne, karne i rożne.

Ścieżka dźwiękowa[edytuj | edytuj kod]