UEFA Futsal Cup 2013/2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
UEFA Futsal Cup 2013/2014
Szczegóły turnieju
Gospodarz UEFA
Termin 27 sierpnia 2013 – 26 kwietnia 2014
Liczba drużyn 48
Mistrz FC Barcelona (2. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze

UEFA Futsal Cup 2013/14 – trzynasta edycja najważniejszych w hierarchii i pod względem prestiżu międzynarodowych, futsalowych klubowych rozgrywek federacji zrzeszonych w UEFA. Rozgrywki UEFA Futsal Cup podzielone są na trzy etapy: Preliminary round, Main round, Elite round i Final Four.

Tytuł po raz drugi zdobyła FC Barcelona .

Preliminary round[edytuj | edytuj kod]

Grupy[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Francja Sporting Club de Paris 6 2 2 0 0 25 0 +25
Mołdawia Lexmax Chisinau 3 2 1 0 1 4 8 -4
Litwa FK Nautara Kowno 0 2 0 0 2 21 0 -21
Grupa 2
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Anglia Baku United FC 9 3 3 0 0 16 1 +15
Polska Wisła Krakbet Kraków 6 3 2 0 1 10 7 +3
Albania KS Ali Demi 3 3 1 0 2 6 9 -3
Czarnogóra KF Jedinstvo Bijelo Polje 0 3 0 0 3 0 15 -15
Grupa 3
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Norwegia Vegakameratene 7 3 2 1 0 10 5 +5
Szwajcaria Futsal Minerva 6 3 2 0 1 17 4 +13
Austria Stella Rossa Wiedeń 4 3 1 1 1 13 13 0
Turcja Fırat Üniversitesi Elazığ 0 3 0 0 3 7 25 -18
Grupa 4
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Bośnia i Hercegowina KMF Tango Sarajewo 6 2 2 0 0 18 3 +15
Izrael Asa Ben Gurion 3 2 1 0 1 10 8 +2
Walia Wrexham Futsal Club 0 2 0 0 2 0 17 -17
Grupa 5
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Bułgaria FC Grand Pro Varna 7 3 3 0 0 17 0 +17
Macedonia Północna KMF Zelezarec Skopje 6 3 2 0 1 17 4 +13
Andora FC Encamp 3 3 1 0 2 12 8 -6
Armenia FC Shahumyan Yerevan 0 3 0 0 3 5 29 -24
Grupa 6
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Białoruś Witen Witebsk 9 3 3 0 0 20 6 +14
Irlandia Eden College Futsal 4 3 1 1 1 7 7 0
Szwecja Göteborg Futsal Club 4 3 1 1 1 10 12 -2
Szkocja Perth Saltires 0 3 0 0 3 6 18 -12
Grupa 7
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Niemcy Hamburg Panthers 7 3 2 1 0 16 6 +10
Malta Hibernians FC 4 3 1 1 1 7 11 -4
Dania JB Futsal Gentofte 3 3 1 0 2 8 12 -4
Finlandia FS Ilves Tampere 2 3 0 2 1 6 8 -2
Grupa 8
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Grecja Athina '90 6 2 2 0 0 12 4 +8
Islandia Víkingur Ólafsvík 3 2 1 0 1 10 13 -3
Estonia FC Anzhi Tallin 0 2 0 0 2 9 14 -5

Main round[edytuj | edytuj kod]

Grupy[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Białoruś Witen Witebsk 7 3 2 1 0 12 6 +6
Słowacja Slov-Matic Bratysława 6 3 2 0 1 20 7 +13
Łotwa FK Nikars Ryga 4 3 1 1 1 10 9 +1
Niemcy Hamburg Panthers 0 3 0 0 3 4 24 -20
Grupa 2
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Węgry Győri ETO FC 9 3 3 0 0 12 3 +9
Bośnia i Hercegowina KMF Tango Sarajewo 4 3 1 1 1 10 8 +2
Gruzja Iberia Star Tbilisi 4 3 1 1 1 3 4 -1
Bułgaria FC Grand Pro Varna 0 3 0 0 3 5 15 -10
Grupa 3
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Kazachstan Tułpar Karaganda 5 3 1 2 0 10 5 +5
Ukraina MFK Łokomotyw Charków 4 3 1 1 1 10 9 +1
Włochy Marca Futsal 4 3 1 1 1 7 6 +1
Francja Sporting Club de Paris 3 3 1 0 2 7 14 -7
Grupa 4
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Czechy Era-Pack Chrudim 7 3 2 1 0 13 7 +6
Słowenia FC Litija 6 3 2 0 1 13 8 +5
Anglia Baku United FC 4 3 1 1 1 6 6 0
Cypr AC Omonia Nikozja 0 3 0 0 3 1 12 -11
Grupa 5
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Serbia Ekonomac Kragujevac 9 3 3 0 0 15 3 +12
Holandia CF Eindhoven 6 3 2 0 1 9 10 -1
Chorwacja MNK Nacional Zagrzeb 3 3 1 0 2 7 9 -2
Norwegia Vegakameratene 0 3 0 0 3 1 10 -9
Grupa 6
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Azerbejdżan Araz Naxçıvan 7 3 2 1 0 11 5 +6
Rumunia City'US Târgu Mureş 5 3 1 2 0 16 15 +1
Belgia Action 21 Charleroi 4 3 1 1 1 14 10 +4
Grecja Athina '90 0 3 0 0 3 8 19 -11

Elite round[edytuj | edytuj kod]

Grupy[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Hiszpania FC Barcelona 9 3 3 0 0 20 3 +17
Ukraina MFK Łokomotyw Charków 6 3 2 0 1 7 8 -1
Czechy Era-Pack Chrudim 3 3 1 0 2 12 8 +4
Rumunia City'US Târgu Mureş 0 3 0 0 3 2 22 -20
Grupa 2
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Rosja MFK Dinamo Moskwa 9 3 3 0 0 18 3 +15
Serbia Ekonomac Kragujevac 6 3 2 0 1 8 9 -1
Słowacja Slov-Matic Bratysława 3 3 1 0 2 7 14 -7
Słowenia FC Litija 0 3 0 0 3 7 14 -7
Grupa 3
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Kazachstan Kajrat Ałmaty 9 3 3 0 0 25 1 +24
Kazachstan Tułpar Karaganda 6 3 2 0 1 13 12 +1
Białoruś Witen Witebsk 1 3 0 1 2 6 17 -11
Bośnia i Hercegowina Tango Sarajewo 1 3 0 1 2 7 21 -14
Grupa 4
Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
Azerbejdżan Araz Naxçıvan 9 3 3 0 0 17 6 +11
Portugalia Sporting CP 6 3 2 0 1 15 8 +7
Węgry Győri ETO FC 3 3 1 0 2 8 13 -5
Holandia CF Eindhoven 0 3 0 0 3 6 19 -13

Final Four[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
24 kwietnia - Baku
 Kazachstan Kajrat Ałmaty 1  
 Rosja MFK Dinamo Moskwa 2  
 
26 kwietnia - Baku
     Rosja MFK Dinamo Moskwa 2
   Hiszpania FC Barcelona 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
24 kwietnia - Baku 26 kwietnia - Baku
 Azerbejdżan Araz Naxçıvan 4 (2)  Kazachstan Kajrat Ałmaty  4
 Hiszpania FC Barcelona 4 (4)    Azerbejdżan Araz Naxçıvan  6

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


24 kwietnia 2014
15:30
Kajrat Ałmaty Kazachstan
Danilo Baron Gol 31'
1:2
(0:0)
Rosja MFK Dinamo Moskwa
Gol 25' Nando
Gol 39' Fernandinho
Sarhadchi Olympic Sport Complex, Baku

Sędzia: Anglia Marc Birkett

24 kwietnia 2014
18:00
Araz Naxçıvan Azerbejdżan
Rafael Gol 3'
Fabiano Gol 28'
Adriano Foglia Gol 40'
Amadeu Gol 49'
4:4 (dogr.)
k. 2:4
(1:1)
Hiszpania FC Barcelona
Gol 12' Igor
Gol 22'27' Aicardo
Gol 46' Dyego
Sarhadchi Olympic Sport Complex, Baku

Sędzia: Włochy Alessandro Malfer
    Rzuty karne  
Wilde Karny–gol
Lin Karny–gol
Saad Karny–gol
Lozano Pudło
Torras Karny–gol
Pudło Fabiano
Karny–gol Amadeu
Karny–gol Rafael
Pudło Davi

Finał[edytuj | edytuj kod]

22 maja 2013
19:30 WET
MFK Dinamo Moskwa Rosja
Romulo Gol 10'
Tatù Gol 33'
2:5
(1:0)
Hiszpania FC Barcelona
Gol 23' Gabriel
Gol 30' Dyego
Gol 45' Fernando
Gol 50' Sergio Lozano
Gol 50' Paco Sedano
Sarhadchi Olympic Sport Complex, Baku

Sędzia: Portugalia Eduardo Fernandes Coelho
Dinamo Moskwa
Barcelona

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]


26 kwietnia 2014
16:00
Kajrat Ałmaty Kazachstan
Danilo Baron Gol 16'
Fumasa Gol 18'34'
Café Gol 30'
4:6
(2:0)
Azerbejdżan Araz Naxçıvan
Gol 27' Amadeu
Gol 28'32' Adriano Foglia
Gol 37' Fabiano
Gol 39' Augusto
Gol 39' Eduardo
Sarhadchi Olympic Sport Complex, Baku

Sędzia: Anglia Marc Birkett

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]