UK Championship 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
UK Championship
2016 ← 2017 → 2018
Snooker balls triangled.png
Miejsce Anglia Barbican Centre, York
Zwycięzca Anglia Ronnie O’Sullivan
II miejsce Anglia Shaun Murphy
Najwyższy break 142 Walia Michael White

UK Championship 2017 – jedenasty rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2017/2018. Rozegrany został w dniach 28 listopada - 10 grudnia 2017 roku w Barbican Centre w York (Anglia).[1]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 170 000 £
II Miejsce: 75 000 £
Półfinalista: 35 000 £
Ćwierćfinalista: 22 500 £
Runda 4: 15 000 £
Runda 3: 10 000 £
Runda 2: 5 000 £

Najwyższy break turnieju: 5 000 £

Łączna pula nagród: 850 000 £

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Runda 4
Do 6 frame’ów
                                     
1  Anglia Mark Selby 6  
128  Egipt Basem Eltahhan 4  
  1  Anglia Mark Selby 3  
  64  Szkocja Scott Donaldson 6  
64  Szkocja Scott Donaldson 6
65  Anglia John Astley 2  
  64  Szkocja Scott Donaldson 1  
  32  Chińska Republika Ludowa Li Hang 6  
32  Chińska Republika Ludowa Li Hang 6  
97  Irlandia Północna Gerard Greene 1  
  32  Chińska Republika Ludowa Li Hang 6
  33  Anglia Robert Milkins 4  
33  Anglia Robert Milkins 6
96  Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 1  
  32  Chińska Republika Ludowa Li Hang 5
  17  Walia Ryan Day 6
16  Walia Mark Williams 6  
113  Anglia Paul Davison 0  
  16  Walia Mark Williams 6
  49  Anglia Andrew Higginson 2  
49  Anglia Andrew Higginson 6
80  Anglia Sam Craigie 0  
  16  Walia Mark Williams 5
  17  Walia Ryan Day 6  
17  Walia Ryan Day 6  
112  Anglia Jamie Curtis-Barrett 0  
  17  Walia Ryan Day 6
  48  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 3  
48  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6
81  Anglia Elliot Slessor 5  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Runda 4
Do 6 frame’ów
                                     
41  Anglia Mark Joyce 6  
88  Malezja Thor Chuan Leong 3  
  41  Anglia Mark Joyce 6  
  24  Anglia David Gilbert 4  
24  Anglia David Gilbert 6
105  Anglia Christopher Keogan 4  
  41  Anglia Mark Joyce 6  
  9  Australia Neil Robertson 5  
56  Anglia Gary Wilson 3  
73  Irlandia Ken Doherty 6  
  73  Irlandia Ken Doherty 2
  9  Australia Neil Robertson 6  
9  Australia Neil Robertson 6
120  Anglia Rod Lawler 1  
  41  Anglia Mark Joyce 6
  104  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4
40  Anglia Peter Ebdon 6  
89  Anglia Allan Taylor 3  
  40  Anglia Peter Ebdon 3
  104  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 6  
25  Anglia Anthony Hamilton 1
104  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 6  
  104  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 6
  8  Hongkong Marco Fu 4  
57  Anglia Rory McLeod 5  
72  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 6  
  72  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4
  8  Hongkong Marco Fu 6  
8  Hongkong Marco Fu 6
121  Anglia Nigel Bond 2  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Runda 4
Do 6 frame’ów
                                     
5  Anglia Shaun Murphy 6  
 Pakistan Hamza Akbar 1  
  5  Anglia Shaun Murphy 6  
  69  Anglia Liam Highfield 5  
60  Walia Daniel Wells 4
69  Anglia Liam Highfield 6  
  5  Anglia Shaun Murphy 6  
  37  Anglia Jimmy Robertson 3  
28  Szkocja Alan McManus 6  
101  Finlandia Robin Hull 3  
  28  Szkocja Alan McManus 5
  37  Anglia Jimmy Robertson 6  
37  Anglia Jimmy Robertson 6
92  Malta Alex Borg 1  
  5  Anglia Shaun Murphy 6
  21  Anglia Ricky Walden 1
12  Anglia Kyren Wilson 6  
117  Anglia Sean O’Sullivan 1  
  12  Anglia Kyren Wilson 6
  53  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4  
53  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 6
76  Walia Ian Preece 2  
  12  Anglia Kyren Wilson 2
  21  Anglia Ricky Walden 6  
21  Anglia Ricky Walden 6  
108  Walia Duane Jones 1  
  21  Anglia Ricky Walden 6
  44  Walia Jamie Jones 5  
44  Walia Jamie Jones 6
85  Anglia Craig Steadman 3  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Runda 4
Do 6 frame’ów
                                     
45  Anglia Mike Dunn 6  
84  Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman 2  
  45  Anglia Mike Dunn 4  
  20  Anglia Mark King 6  
20  Anglia Mark King 6
109  Tajlandia Boonyarit Keattikun 0  
  20  Anglia Mark King 6  
  13  Belgia Luca Brecel 3  
52  Anglia Sam Baird 5  
77  Indie Aditya Mehta 6  
  77  Indie Aditya Mehta 3
  13  Belgia Luca Brecel 6  
13  Belgia Luca Brecel 6
116  Iran Soheil Vahedi 4  
  20  Anglia Mark King 6
  4  Szkocja John Higgins 5
36  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6  
93  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 1  
  36  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6
  29  Anglia Ben Woollaston 1  
29  Anglia Ben Woollaston 6
100  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 2  
  36  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 3
  4  Szkocja John Higgins 6  
61  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 5  
68  Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 6  
  68  Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4
  4  Szkocja John Higgins 6  
4  Szkocja John Higgins 6
 Szkocja Chris Totten 1  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Runda 4
Do 6 frame’ów
                                     
3  Anglia Judd Trump 6  
 Australia Matthew Bolton 0  
  3  Anglia Judd Trump 6  
  62  Anglia Chris Wakelin 0  
62  Anglia Chris Wakelin 6
67  Walia Lee Walker 1  
  3  Anglia Judd Trump 2  
  30  Szkocja Graeme Dott 6  
30  Szkocja Graeme Dott 6  
99  Irlandia Josh Boileau 2  
  30  Szkocja Graeme Dott 6
  35  Walia Dominic Dale 5  
35  Walia Dominic Dale 6
94  Anglia Adam Duffy 0  
  30  Szkocja Graeme Dott 2
  19  Szkocja Stephen Maguire 6
14  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6  
115  Anglia Sanderson Lam 1  
  14  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6
  78  Anglia Mitchell Mann 1  
51  Anglia Stuart Carrington 2
78  Anglia Mitchell Mann 6  
  14  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 5
  19  Szkocja Stephen Maguire 6  
19  Szkocja Stephen Maguire 6  
110  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 1  
  19  Szkocja Stephen Maguire 6
  83  Walia Jak Jones 0  
46  Anglia David Grace 4
83  Walia Jak Jones 6  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Runda 4
Do 6 frame’ów
                                     
43  Anglia Jack Lisowski 6  
86  Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 4  
  43  Anglia Jack Lisowski 3  
  22  Anglia Joe Perry 6  
22  Anglia Joe Perry 6
107  Anglia Billy Joe Castle 1  
  22  Anglia Joe Perry 6  
  54  Norwegia Kurt Maflin 3  
54  Norwegia Kurt Maflin 6  
75  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 1  
  54  Norwegia Kurt Maflin 6
  118  Anglia Jimmy White 2  
11  Anglia Allister Carter 2
118  Anglia Jimmy White 6  
  22  Anglia Joe Perry 6
  6  Irlandia Północna Mark Allen 4
38  Anglia Mark Davis 5  
91  Chińska Republika Ludowa Xu Si 6  
  91  Chińska Republika Ludowa Xu Si 2
  102  Anglia Peter Lines 6  
27  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5
102  Anglia Peter Lines 6  
  102  Anglia Peter Lines 4
  6  Irlandia Północna Mark Allen 6  
59  Anglia Oliver Lines 6  
70  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 3  
  59  Anglia Oliver Lines 4
  6  Irlandia Północna Mark Allen 6  
6  Irlandia Północna Mark Allen 6
122  Niemcy Lukas Kleckers 2  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Runda 4
Do 6 frame’ów
                                     
7  Anglia Ronnie O’Sullivan 6  
A  Walia Jackson Page 3  
  7  Anglia Ronnie O’Sullivan 6  
  71  Cypr Michael Georgiou 1  
58  Anglia Alfred Burden 5
71  Cypr Michael Georgiou 6  
  7  Anglia Ronnie O’Sullivan 6  
  26  Walia Michael White 1  
26  Walia Michael White 6  
103  Szkocja Ross Muir 5  
  26  Walia Michael White 6
  39  Anglia Matthew Selt 1  
39  Anglia Matthew Selt 6
90  Anglia Ian Burns 2  
  7  Anglia Ronnie O’Sullivan 6
  87  Tajlandia Akani Songsermsawad 5
10  Anglia Barry Hawkins 6  
119  Australia Kurt Dunham 1  
  10  Anglia Barry Hawkins 6
  74  Anglia Hammad Miah 2  
55  Walia Matthew Stevens 3
74  Anglia Hammad Miah 6  
  10  Anglia Barry Hawkins 0
  87  Tajlandia Akani Songsermsawad 6  
23  Anglia Michael Holt 6  
106  Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 5  
  23  Anglia Michael Holt 4
  87  Tajlandia Akani Songsermsawad 6  
42  Irlandia Fergal O’Brien 4
87  Tajlandia Akani Songsermsawad 6  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Runda 4
Do 6 frame’ów
                                     
47  Anglia Robbie Williams 6  
82  Anglia Martin O’Donnell 3  
  47  Anglia Robbie Williams 2  
  18  Anglia Martin Gould 6  
18  Anglia Martin Gould 6
111  Irlandia Północna Joe Swail 3  
  18  Anglia Martin Gould 6  
  50  Iran Hossein Vafaei 4  
50  Iran Hossein Vafaei 6  
79  Tajlandia James Wattana 4  
  50  Iran Hossein Vafaei 6
  15  Szkocja Anthony McGill 5  
15  Szkocja Anthony McGill 6
114  Anglia Ashley Hugill 2  
  18  Anglia Martin Gould 6
  34  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
34  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6  
95  Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 0  
  34  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6
  31  Anglia Tom Ford 1  
31  Anglia Tom Ford 6
98  Szkocja Eden Sharav 1  
  34  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6
  63  Tajlandia Noppon Saengkham 3  
63  Tajlandia Noppon Saengkham 6  
66  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 2  
  63  Tajlandia Noppon Saengkham 6
   Irlandia Leo Fernandez 0  
2  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5
 Irlandia Leo Fernandez 6  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 6 frame’ów
Półfinał
Do 6 frame’ów
Finał
Do 10 frame’ów
                           
  17  Walia Ryan Day 6  
41  Anglia Mark Joyce 5  
  17  Walia Ryan Day 3  
  5  Anglia Shaun Murphy 6  
5  Anglia Shaun Murphy 6
  20  Anglia Mark King 1  
    5  Anglia Shaun Murphy 5
  7  Anglia Ronnie O’Sullivan 10
  19  Szkocja Stephen Maguire 6  
22  Anglia Joe Perry 3  
  19  Szkocja Stephen Maguire 4
  7  Anglia Ronnie O’Sullivan 6  
7  Anglia Ronnie O’Sullivan 6
  18  Anglia Martin Gould 3  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame’ów
Barbican Centre, York, Anglia, 10 grudnia 2017.
Sędzia: Walia Paul Collier
Anglia Shaun Murphy 5–10 Ronnie O’Sullivan Anglia
Sesja południowa: 124 (123)-0, 39-83 (62), 9-108 (103), 76-62 (62), 18-72, 48-57, 70 (69)-27, 60 (52)-57 (52)
Sesja wieczorna: 1-75 (75), 84 (80)-32, 0-104 (104), 0-84 (76), 18–103 (103), 49–86 (86), 0–108 (59)
123 Najwyższy break 104
1 Breaki stupunktowe 3
4 Breaki 50-punktowe 10

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: UK Championship 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-11-15].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]