UNICEF Open 2011 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet UNICEF Open 2011.
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2011.
UNICEF Open 2011
Miejsce  Holandia
’s-Hertogenbosch
Nawierzchnia Trawiasta
Data 13–19.06.2011
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 450 000 €
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Marcel Hunze
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Dmitrij Tursunow
Gra podwójna
Włochy Daniele Bracciali
Czechy František Čermák
2010 2012
Strona internetowa

UNICEF Open 2011tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 z cyklu Rosmalen Open rozgrywany w dniach 13–19 czerwca 2011 roku w ’s-Hertogenbosch na kortach trawiastych o puli nagród 450 000 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Hiszpania Nicolás Almagro 15
2/WC Cypr Markos Pagdatis 32
3 Belgia Xavier Malisse 40
4 Chorwacja Ivan Dodig 43
5 Finlandia Jarkko Nieminen 50
6 Francja Adrian Mannarino 54
7 Francja Jérémy Chardy 55
8 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 56

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
     Kolumbia Santiago Giraldo 3 6 4  
   Rosja Dmitrij Tursunow 6 4 6  
     Rosja Dmitrij Tursunow 6 7  
  3  Belgia Xavier Malisse 3 61  
3  Belgia Xavier Malisse 6 6
     Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 2 4  
       Rosja Dmitrij Tursunow 6 6
  4  Chorwacja Ivan Dodig 3 2
     Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 1 2  
4  Chorwacja Ivan Dodig 2 6 6  
4  Chorwacja Ivan Dodig 7 6
  2/WC  Cypr Markos Pagdatis 64 1  
   Niemcy Denis Gremelmayr 1 0
  2/WC  Cypr Markos Pagdatis 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Hiszpania Nicolás Almagro 6 65 4  
 Niemcy Michael Berrer 3 7 6  
   Niemcy Michael Berrer 66 3  
     Kolumbia Santiago Giraldo 7 6  
 Stany Zjednoczone Michael Russell 64 3
   Kolumbia Santiago Giraldo 7 6  
       Kolumbia Santiago Giraldo 3 6 4
     Rosja Dmitrij Tursunow 6 4 6
   Rosja Dmitrij Tursunow 6 7  
 Stany Zjednoczone Robert Kendrick 2 63  
   Rosja Dmitrij Tursunow 7 3 6
   Francja Nicolas Mahut 62 6 3  
 Francja Nicolas Mahut 7 6
  6  Francja Adrian Mannarino 62 3  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Belgia Xavier Malisse 6 6  
Q  Kolumbia Alejandro Falla 3 1  
  3  Belgia Xavier Malisse 7 6  
     Holandia Jesse Huta Galung 62 4  
WC  Holandia Jesse Huta Galung 6 3 7
   Niemcy Julian Reister 2 6 5  
    3  Belgia Xavier Malisse 6 6
     Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 2 4
   Brazylia Ricardo Mello 4 65  
 Włochy Filippo Volandri 6 7  
   Włochy Filippo Volandri 62 2
   Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 7 6  
 Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 3 6 7
  7  Francja Jérémy Chardy 6 4 67  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 3 64  
WC  Hiszpania Javier Martí 6 7  
  WC  Hiszpania Javier Martí 66 3  
   Rosja Tejmuraz Gabaszwili 7 6  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 1 6
  Q  Rosja Konstantin Krawczuk 4 6 4  
       Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 1 2
  4  Chorwacja Ivan Dodig 2 6 6
   Austria A. Haider-Maurer 6 63 6  
 Słowenia Blaž Kavčič 4 7 4  
   Austria Andreas Haider-Maurer 4 3
  4  Chorwacja Ivan Dodig 6 7  
 Rumunia Victor Hănescu 4 5
  4  Chorwacja Ivan Dodig 6 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Finlandia Jarkko Nieminen 7 6  
 Argentyna Máximo González 5 1  
  5  Finlandia Jarkko Nieminen 63 6 65  
     Niemcy Denis Gremelmayr 7 2 7  
 Niemcy Denis Gremelmayr 6 7
  Q  Francja Ludovic Walter 3 65  
       Niemcy Denis Gremelmayr 1 0
  2/WC  Cypr Markos Pagdatis 6 6
   Holandia Robin Haase 6 6  
 Niemcy Mischa Zverev 3 4  
   Holandia Robin Haase 5 4
  2/WC  Cypr Markos Pagdatis 7 6  
Q  Francja Arnaud Clément 64 3
  2/WC  Cypr Markos Pagdatis 7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 72 150 € 250
Finalista 37 900 € 150
Półfinalista 20 500 € 90
Ćwierćfinalista 11 740 € 45
2 runda 6 910 € 20
1 runda 4 100 € 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Indie Mahesh Bhupathi
Indie Leander Paes
2 Szwecja Robert Lindstedt
Rumunia Horia Tecău
3 Stany Zjednoczone Eric Butorac
Curaçao Jean-Julien Rojer
4 Południowa Afryka Wesley Moodie
Belgia Dick Norman

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
Alt  Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr.
 Austria Andreas Haider-Maurer
5 4    
   Słowacja Filip Polášek
 Słowacja Igor Zelenay
7 6          Słowacja Filip Polášek
 Słowacja Igor Zelenay
6 7    
   Hiszpania Daniel Gimeno-Traver
 Kolumbia Santiago Giraldo
6 6        Hiszpania Daniel Gimeno-Traver
 Kolumbia Santiago Giraldo
0 63    
   Kolumbia Alejandro Falla
 Rosja Dmitrij Tursunow
2 4            Słowacja Filip Polášek
 Słowacja Igor Zelenay
65 64    
3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Curaçao Jean-Julien Rojer
6 6            Włochy Daniele Bracciali
 Czechy František Čermák
7 7    
WC  Argentyna Máximo González
 Stany Zjednoczone Michael Russell
3 2       3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Curaçao Jean-Julien Rojer
64 65  
   Włochy Daniele Bracciali
 Czechy František Čermák
6 3 11      Włochy Daniele Bracciali
 Czechy František Čermák
7 7    
   Holandia Robin Haase
 Wielka Brytania Ken Skupski
4 6 9          Włochy Daniele Bracciali
 Czechy František Čermák
6 2 10
   Stany Zjednoczone James Cerretani
 Niemcy Philipp Marx
5 6 11       2  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
3 6 8
   Chorwacja Ivan Dodig
 Chorwacja Lovro Zovko
7 4 9        Stany Zjednoczone James Cerretani
 Niemcy Philipp Marx
5 6 9  
WC  Holandia Jesse Huta Galung
 Holandia Rogier Wassen
4 6 11   WC  Holandia Jesse Huta Galung
 Holandia Rogier Wassen
7 4 11  
4  Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
6 3 9       WC  Holandia Jesse Huta Galung
 Holandia Rogier Wassen
2 7 7
   Czechy Lukáš Dlouhý
 Niemcy Michael Kohlmann
6 3 10       2  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
6 62 10  
   Szwecja Johan Brunström
 Kanada Adil Shamasdin
4 6 6        Czechy Lukáš Dlouhý
 Niemcy Michael Kohlmann
66 2
   Niemcy Christopher Kas
 Austria Alexander Peya
613 6 7   2  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
7 6  
2  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
7 2 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 21 650 € 250
Finaliści 11 360 € 150
Półfinaliści 6 150 € 90
Ćwierćfinaliści 3 500 € 45
1 runda 2 070 € 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 6 czerwca 2011 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]