UNIQA extraliga siatkarzy (2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
UNIQA extraliga siatkarzy 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Szczegóły rozgrywek
Organizator Czeski Związek Piłki Siatkowej
Termin 16.10.2014 – 25.04.2015
Sezon XXIII
Liczba drużyn 12
Liga Mistrzów VK Jihostroj České Budějovice
Puchar CEV VK Dukla Liberec
VSC Fatra Zlín
Volejbal Brno
Beniaminki VK ČEZ Karlovarsko
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi SKV Havířov
Mistrz VK Dukla Liberec
Strona internetowa

UNIQA extraliga siatkarzy 2014/2015 – 23. sezon walki o mistrzostwo Czech organizowany przez Czeski Związek Piłki Siatkowej. Zainaugurowany został 16 października 2014 i trwał do 25 kwietnia 2015 roku.

W sezonie 2014/2015 w Lidze Mistrzów Czechy reprezentowały VK Jihostroj České Budějovice, a w Pucharze CEVVK Dukla Liberec, VSC Fatra Zlín i Volejbal Brno.

Mistrzem Czech po raz trzeci w historii została drużyna VK Dukla Liberec.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Faza zasadnicza: uczestniczyło w niej 12 drużyn, które rozegrały ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym. Osiem najlepszych zespołów awansowało do fazy play-off.
  • Faza play-off: składała się z ćwierćfinałów (do czterech zwycięstw), półfinałów (do czterech zwycięstw), meczów o 3. miejsce (do trzech zwycięstw) oraz finału (do czterech zwycięstw), który wyłoniły mistrza Czech.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Czech
ČBU
ČBU
DUK
DUK
ZLI
ZLI
PŘÍ
PŘÍ
OSW
OSW
ČZU
ČZU
BNJ
BNJ
BRN
BRN
ODO
ODO
HAW
HAW
ÚNL
ÚNL
KRL
KRL
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów biorących udział w rozgrywkach
  UNIQA extraliga siatkarzy 2014/2015  
ČBU VK Jihostroj České Budějovice Simple gold crown.svg 1 LM
DUK VK Dukla Liberec 2 CEV
ZLI VSC Fatra Zlín 3 CEV
PŘÍ VO Příbram 4
OSW VK Ostrava 5
ČZU ČZU Praha 6
BNJ VK Karbo Benátky nad Jizerou 7
BRN Volejbal Brno 8 CEV
ODO Aero Odolena Voda 9
HAW SKV Havířov 10
ÚNL SK Volejbal Ústí nad Labem 11
Aiga rightarrow inv.svg Nowi uczestnicy
KRL VK ČEZ Karlovarsko

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 ČBU DUK ZLI PŘÍ OSW ČZU BNJ BRN ODO HAW ÚNL KRL
VK Jihostroj České Budějovice - 2:3 3:2 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:1
VK Dukla Liberec 3:1 - 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0 3:0 3:2
VSC Fatra Zlín 1:3 0:3 - 1:3 3:0 3:2 3:1 3:2 3:0 3:0 3:1 1:3
VO Příbram 1:3 0:3 3:1 - 3:0 2:3 1:3 3:0 3:0 3:0 3:1 0:3
VK Ostrava 3:1 0:3 1:3 3:0 - 3:1 3:0 3:1 2:3 3:0 3:0 2:3
ČZU Praha 3:2 1:3 0:3 3:2 3:1 - 3:1 3:1 3:2 3:0 3:1 3:2
VK Karbo Benátky nad Jizerou 0:3 1:3 2:3 3:1 3:1 3:1 - 3:2 3:0 3:0 3:1 2:3
Volejbal Brno 1:3 1:3 3:2 2:3 3:2 0:3 3:1 - 2:3 3:1 1:3 0:3
Aero Odolena Voda 2:3 3:1 2:3 2:3 3:0 1:3 1:3 3:1 - 3:1 3:1 3:2
SKV Havířov 1:3 0:3 0:3 3:2 2:3 3:2 0:3 0:3 1:3 - 2:3 0:3
SK Volejbal Ústí nad Labem 0:3 0:3 0:3 2:3 1:3 0:3 1:3 3:2 1:3 3:2 - 0:3
VK ČEZ Karlovarsko 3:1 2:3 3:1 3:2 3:0 3:0 1:3 3:0 3:0 3:0 3:1 -

Źródło: siatka.org
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 VK Dukla Liberec 60 22 21 1 10 8 3 0 1 0 81 64 17 3.76 1971 1662 1.19
2 VK Jihostroj České Budějovice 51 22 17 5 8 7 2 2 3 0 84 58 26 2.23 1967 1693 1.16
3 VK ČEZ Karlovarsko 49 22 16 6 9 4 3 4 2 0 86 58 28 2.07 1990 1815 1.1
4 VSC Fatra Zlín 37 22 13 9 6 3 4 2 5 2 86 48 38 1.26 1908 1839 1.04
5 VK Karbo Benátky nad Jizerou 37 22 12 10 3 8 1 2 4 4 84 44 40 1.1 1879 1865 1.01
6 ČZU Praha 36 22 13 9 3 5 5 2 4 3 89 47 42 1.12 1950 1912 1.02
7 VO Příbram 31 22 10 12 4 3 3 4 4 4 87 42 45 0.93 1907 1900 1
8 Aero Odolena Voda 31 22 10 12 1 6 3 4 4 4 90 42 48 0.88 1954 1972 0.99
9 VK Ostrava 29 22 9 13 4 4 1 3 4 6 82 37 45 0.82 1854 1862 1
10 Volejbal Brno 18 22 5 17 1 2 2 5 7 5 89 32 57 0.56 1818 1998 0.91
11 SK Volejbal Ústí nad Labem 10 22 4 18 0 1 3 1 9 8 84 23 61 0.38 1676 1976 0.85
12 SKV Havířov 7 22 2 20 0 0 2 3 4 13 80 16 64 0.25 1539 1919 0.8

Źródło: siatka.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     kwalifikacja do fazy play-off

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

 Ćwierćfinały Półfinały Finały
 
 1 VK Dukla Liberec4 3333   
 8 Aero Odolena Voda0 0012     
     1 VK Dukla Liberec4 3333   
     4 VSC Fatra Zlín0 0001     
 4 VSC Fatra Zlín4 33313          
 5 VK Karbo Benátky nad Jizerou1 1113         
         1 VK Dukla Liberec4 32333
         2 VK Jihostroj České Budějovice1 03000
 2 VK Jihostroj České Budějovice4 33323        
 7 VO Příbram1 21130          
     2 VK Jihostroj České Budějovice4 3333     
     3 VK ČEZ Karlovarsko0 1100   
 3 VK ČEZ Karlovarsko4 33033          4 VSC Fatra Zlín1 0131
 6 ČZU Praha1 10321      3 VK ČEZ Karlovarsko3 3303

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 4 zwycięstw)

Data Gospodarz Rezultat Gość
18.03.2015 VK Dukla Liberec 3:0 (25:21, 25:20, 25:22) Aero Odolena Voda
19.03.2015 VK Dukla Liberec 3:0 (25:15, 25:14, 25:10) Aero Odolena Voda
22.03.2015 Aero Odolena Voda 1:3 (25:18, 22:25, 22:25, 28:30) VK Dukla Liberec
22.03.2015 Aero Odolena Voda 2:3 (26:28, 25:19, 17:25, 25:18, 8:15) VK Dukla Liberec
18.03.2015 VK Jihostroj České Budějovice 3:2 (23:25, 25:13, 23:25, 25:16, 15:13) VO Příbram
19.03.2015 VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (25:21, 17:25, 36:34, 25:23) VO Příbram
22.03.2015 VO Příbram 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 23:25) VK Jihostroj České Budějovice
23.03.2015 VO Příbram 3:2 (25:21, 16:25, 22:25, 40:38, 15:13) VK Jihostroj České Budějovice
28.03.2015 VK Jihostroj České Budějovice 3:0 (25:17, 25:21, 25:21) VO Příbram
18.03.2015 VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 25:17) ČZU Praha
19.03.2015 VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:17, 25:22, 25:16) ČZU Praha
22.03.2015 ČZU Praha 3:0 (25:19, 29:27, 25:11) VK ČEZ Karlovarsko
26.03.2015 ČZU Praha 2:3 (21:25, 25:21, 25:18, 19:25, 9:15) VK ČEZ Karlovarsko
26.03.2015 VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:21, 25:21, 24:26, 25:9) ČZU Praha
18.03.2015 VSC Fatra Zlín 3:1 (17:25, 29:27, 25:21, 25:18) VK Karbo Benátky nad Jizerou
19.03.2015 VSC Fatra Zlín 3:1 (25:23, 12:25, 27:25, 25:15) VK Karbo Benátky nad Jizerou
22.03.2015 VK Karbo Benátky nad Jizerou 1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 22:25) VSC Fatra Zlín
23.03.2015 VK Karbo Benátky nad Jizerou 3:1 (19:25, 25:17, 25:21, 25:12) VSC Fatra Zlín
26.03.2015 VSC Fatra Zlín 3:0 (25:20, 25:12, 25:14) VK Karbo Benátky nad Jizerou

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 4 zwycięstw)

Data Gospodarz Rezultat Gość
02.04.2015 VK Dukla Liberec 3:0 (25:13, 25:18, 25:18) VSC Fatra Zlín
03.04.2015 VK Dukla Liberec 3:0 (25:19, 25:22, 25:14) VSC Fatra Zlín
06.04.2015 VSC Fatra Zlín 0:3 (16:25, 22:25, 12:25) VK Dukla Liberec
07.04.2015 VSC Fatra Zlín 1:3 (15:25, 22:25, 19:25, 19:25) VK Dukla Liberec
02.04.2015 VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (25:15, 25:18, 18:25, 28:26) VK ČEZ Karlovarsko
03.04.2015 VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (19:25, 25:15, 25:21, 25:20) VK ČEZ Karlovarsko
06.04.2015 VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (15:25, 25:27, 18:25) VK Jihostroj České Budějovice
07.04.2015 VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (23:25, 25:27, 24:26) VK Jihostroj České Budějovice

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Gospodarz Rezultat Gość
17.04.2015 VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:17, 25:20, 25:19) VSC Fatra Zlín
18.04.2015 VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:20) VSC Fatra Zlín
21.04.2015 VSC Fatra Zlín 3:0 (25:23, 25:18, 25:19) VK ČEZ Karlovarsko
22.04.2015 VSC Fatra Zlín 1:3 (22:25, 21:25, 25:21, 18:25) VK ČEZ Karlovarsko

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 4 zwycięstw)

Data Gospodarz Rezultat Gość
17.04.2015 VK Dukla Liberec 3:0 (25:18, 25:21, 25:19) VK Jihostroj České Budějovice
18.04.2015 VK Dukla Liberec 2:3 (25:19, 25:19, 19:25, 22:25, 13:15) VK Jihostroj České Budějovice
21.04.2015 VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (22:25, 21:25, 25:27) VK Dukla Liberec
22.04.2015 VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (19:25, 22:25, 26:28) VK Dukla Liberec
25.04.2015 VK Dukla Liberec 3:0 (25:14, 25:21, 25:20) VK Jihostroj České Budějovice

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1. VK Dukla Liberec
2. VK Jihostroj České Budějovice
3. VK ČEZ Karlovarsko
4. VSC Fatra Zlín
5. VK Karbo Benátky nad Jizerou
6. ČZU Praha
7. VO Příbram
8. Aero Odolena Voda
9. VK Ostrava
10. Volejbal Brno
11. SK Volejbal Ústí nad Labem
12. SKV Havířov

     Liga Mistrzów 2015/2016

     Puchar CEV 2015/2016

     spadek do 1. ligi

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]