US Open 2008 (gra podwójna dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: US Open 2008.

Turniej debla juniorek US Open 2008 odbył się w dniach 1 - 5 września 2008 roku.

Obrończyniami tytułu były Ksienija Mileuska i Urszula Radwańska, które w tym roku nie wzięły udziału w turnieju.

Nowymi mistrzyniami zostały Noppawan Lertcheewakarn i Sandra Roma, które w finale pokonały Mallory Burdette i Sloane Stephens 6:0, 6:2.

W turnieju deblistek wystartowały dwie Polki: Sandra Zaniewska (w parze z Ksenią Łykiną) odpadły w pierwszej rundzie, oraz Katarzyna Piter (w parze z Romaną Tabakovą, które przegrały w ćwierćfinale z Jessy Rompies i Beatrice Gumulya 2:6, 5:7.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
Osiągnięcie
1 Rumunia Elena Bogdan
Rosja Jelena Czerniakowa
1 Runda
2 Rumunia Ana Bogdan
Francja Kristina Mladenovic
1 Runda
3 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn
Szwecja Sandra Roma
Zwycięstwo
4 Francja Cindy Chala
Australia Johanna Konta
1 Runda
5 Holandia Richèl Hogenkamp
Holandia Arantxa Rus
Półfinał
6 Rosja Ksienija Łykina
Polska Sandra Zaniewska
1 Runda
7 Węgry Tímea Babos
Japonia Aki Yamasoto
2 Runda
8 Japonia Misaki Doi
Japonia Kurumi Nara
Ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał US Open 2008 Noppawan Lertcheewakarn/ Sandra Roma - Mallory Burdette/ Sloane Stephens 6:0, 6:2
Finał US Open 2008,
5 września 2008,
Kort nr 11
Stany Zjednoczone Mallory Burdette
Stany Zjednoczone Sloane Stephens
Tajlandia N. Lertcheewakarn
Szwecja Sandra Roma
1 Set 0 6
2 Set 2 6
Podwójne
błędy
4 0
Skuteczność
pierwszego
serwisu
13/25=52% 17/22=77%
Skuteczność
drugiego
serwisu
5/17=29% 11/14=79%
Skuteczność
przełamywania
0/0=0% 3/5=60%
Wygrane piłki 26 52
Czas
trwania
meczu
44 min

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
     Stany Zjednoczone Mallory Burdette
 Stany Zjednoczone Sloane Stephens
7 6  
   Południowa Afryka Chanel Simmonds
 Południowa Afryka Bianca Swanepoel
5 2  
     Stany Zjednoczone Mallory Burdette
 Stany Zjednoczone Sloane Stephens
7 6  
  5  Holandia Richèl Hogenkamp
 Holandia Arantxa Rus
63 3  
WC  Stany Zjednoczone Asia Muhammad
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin
3 5
  5  Holandia Richèl Hogenkamp
 Holandia Arantxa Rus
6 7  
       Stany Zjednoczone Mallory Burdette
 Stany Zjednoczone Sloane Stephens
0 2
  3  Tajlandia N. Lertcheewakarn
 Szwecja Sandra Roma
6 6
  8  Japonia Misaki Doi
 Japonia Kurumi Nara
3 5  
3  Tajlandia N. Lertcheewakarn
 Szwecja Sandra Roma
6 7  
3  Tajlandia N. Lertcheewakarn
 Szwecja Sandra Roma
6 5 10
     Indonezja Beatrice Gumulya
 Indonezja Jessy Rompies
3 7 8  
   Indonezja Beatrice Gumulya
 Indonezja Jessy Rompies
6 7
     Polska Katarzyna Piter
 Słowacja Romana Tabaková
2 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
1  Rumunia Elena Bogdan
 Rosja Jelena Czerniakowa
3 2  
WC  Stany Zjednoczone Julia Boserup
 Stany Zjednoczone Christina McHale
6 6     WC  Stany Zjednoczone Julia Boserup
 Stany Zjednoczone Christina McHale
1 5
   Stany Zjednoczone Mallory Burdette
 Stany Zjednoczone Sloane Stephens
7 1 10      Stany Zjednoczone Mallory Burdette
 Stany Zjednoczone Sloane Stephens
6 7
   Rosja Jana Buczina
 Kazachstan Zarina Dijas
66 6 5  
1 runda   2 runda
   Włochy Nastassya Burnett
 Włochy Anastasia Grymalska
64 3  
   Południowa Afryka Chanel Simmonds
 Południowa Afryka Bianca Swanepoel
7 6        Południowa Afryka Chanel Simmonds
 Południowa Afryka Bianca Swanepoel
4 6 10
   Niemcy Linda Berlinecke
 Holandia Quirine Lemoine
2 4   7  Węgry Tímea Babos
 Japonia Aki Yamasoto
6 1 4
7  Węgry Tímea Babos
 Japonia Aki Yamasoto
6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
4  Francja Cindy Chala
 Australia Johanna Konta
2 2  
WC  Stany Zjednoczone Asia Muhammad
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin
6 6     WC  Stany Zjednoczone Asia Muhammad
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin
2 6 10
   Austria Janina Toljan
 Włochy Martina Trevisan
3 2      Stany Zjednoczone Madison Brengle
 Australia Isabella Holland
6 3 6
   Stany Zjednoczone Madison Brengle
 Australia Isabella Holland
6 6  
1 runda   2 runda
   Rosja Wiktorija Kamienska
 Słowacja Zuzana Luknárová
7 1 7  
   Rumunia Alexandra Damaschin
 Kanada Rebecca Marino
5 6 10        Rumunia Alexandra Damaschin
 Kanada Rebecca Marino
1 2
   Stany Zjednoczone Nicole Bartnik
 Wielka Brytania Heather Watson
4 3   5  Holandia Richèl Hogenkamp
 Holandia Arantxa Rus
6 6
5  Holandia Richèl Hogenkamp
 Holandia Arantxa Rus
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
8  Japonia Misaki Doi
 Japonia Kurumi Nara
6 6  
   Kanada Gabriela Dabrowski
 Serbia Milana Spremo
4 4     8  Japonia Misaki Doi
 Japonia Kurumi Nara
6 6
WC  Stany Zjednoczone Kristie Ahn
 Stany Zjednoczone Nicole Gibbs
7 6   WC  Stany Zjednoczone Kristie Ahn
 Stany Zjednoczone Nicole Gibbs
3 2
   Białoruś Bistra Otaszlijska
 Czechy Monika Tumová
63 1  
1 runda   2 runda
   Węgry Réka-Luka Jani
 Węgry Zsófia Susányi
65 6 10  
   Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
 Tajlandia Kanyapat Narattana
7 0 6        Węgry Réka-Luka Jani
 Węgry Zsófia Susányi
1 6 0
WC  Stany Zjednoczone Jamie Hampton
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
4 63   3  Tajlandia N. Lertcheewakarn
 Szwecja Sandra Roma
6 2 10
3  Tajlandia N. Lertcheewakarn
 Szwecja Sandra Roma
6 7  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
6  Rosja Ksienija Łykina
 Polska Sandra Zaniewska
0 3  
   Rosja Walerija Sawinych
 Rosja Marta Sirotkina
6 6        Rosja Walerija Sawinych
 Rosja Marta Sirotkina
1 5
   Indonezja Beatrice Gumulya
 Indonezja Jessy Rompies
6 6      Indonezja Beatrice Gumulya
 Indonezja Jessy Rompies
6 7
   Stany Zjednoczone Alexa Guarachi
 Stany Zjednoczone Lauren McHale
2 2  
1 runda   2 runda
   Wenezuela Gabriela Paz Franco
 Chorwacja Ajla Tomljanović
7 6  
   Paragwaj Veronica Cepede
 Chorwacja Silvia Njirić
5 4        Wenezuela Gabriela Paz Franco
 Chorwacja Ajla Tomljanović
5 4
   Polska Katarzyna Piter
 Słowacja Romana Tabaková
6 7      Polska Katarzyna Piter
 Słowacja Romana Tabaková
7 6
2  Rumunia Ana Bogdan
 Francja Kristina Mladenovic
3 65  

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]