US Open 2013 (gra podwójna dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2013 – gra podwójna dziewcząt
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 02–07.09.2013
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
2012 2014
Strona internetowa

US Open 2013 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 2 a 7 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
Osiągnięcie
1 Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
Zwycięstwo
2 Chorwacja Ana Konjuh
Niemcy Antonia Lottner
Półfinał
3 Szwajcaria Belinda Bencic
Hiszpania Sara Sorribes Tormo
Finał
4 Belgia Elise Mertens
Turcja İpek Soylu
Półfinał
5 Ukraina Anhelina Kalinina
Białoruś Iryna Szymanowicz
Ćwierćfinał
6 Stany Zjednoczone Louisa Chirico
Meksyk Alejandra Cisneros
1 runda
7 Włochy Alice Matteucci
Serbia Nina Stojanović
Ćwierćfinał
8 Japonia Mayo Hibi
Japonia Ayaka Okuno
Ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6  
5  Ukraina Anhelina Kalinina
 Białoruś Iryna Szymanowicz
1 3  
  1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
7 6  
  4  Belgia Elise Mertens
 Turcja İpek Soylu
5 4  
4  Belgia Elise Mertens
 Turcja İpek Soylu
6 65 10
  8  Japonia Mayo Hibi
 Japonia Ayaka Okuno
4 7 7  
    1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6
  3  Szwajcaria Belinda Bencic
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
3 4
   Japonia Mami Adachi
 Japonia Hikari Yamamoto
1 0  
3  Szwajcaria Belinda Bencic
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
6 6  
3  Szwajcaria Belinda Bencic
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
65 6 12
  2  Chorwacja Ana Konjuh
 Niemcy Antonia Lottner
7 3 10  
7  Włochy Alice Matteucci
 Serbia Nina Stojanović
6 5 9
  2  Chorwacja Ana Konjuh
 Niemcy Antonia Lottner
4 7 11  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6  
 Brazylia Carolina Meligeni Alves
 Australia Sara Tomic
2 2     1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 7
 Egipt Sandra Samir
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
6 3 10    Egipt Sandra Samir
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
2 5
 Stany Zjednoczone Johnnise Renaud
 Meksyk Victoria Rodríguez
4 6 8  
1 runda   2 runda
WC  Stany Zjednoczone Brooke Austin
 Stany Zjednoczone Kaitlyn McCarthy
3 4  
 Wielka Brytania Katy Dunne
 Serbia Ivana Jorović
6 6      Wielka Brytania Katy Dunne
 Serbia Ivana Jorović
2 6 3
 Australia Naiktha Bains
 Kazachstan Asiya Dair
3 1   5  Ukraina Anhelina Kalinina
 Białoruś Iryna Szymanowicz
6 3 10
5  Ukraina Anhelina Kalinina
 Białoruś Iryna Szymanowicz
6 6  
1 runda   2 runda
4  Belgia Elise Mertens
 Turcja İpek Soylu
6 7  
 Wielka Brytania Katie Boulter
 Ukraina Wiktorija Łuszkowa
2 5     4  Belgia Elise Mertens
 Turcja İpek Soylu
3 6 10
 Rumunia Ioana Ducu
 Łotwa Jeļena Ostapenko
7 3 6    Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
6 2 3
 Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
5 6 10  
1 runda   2 runda
WC  Stany Zjednoczone E.C. Higuchi
 Stany Zjednoczone Claire Liu
2 3  
 Rosja W. Kudiermietowa
 Rosja Marija Marfutina
6 6      Rosja W. Kudiermietowa
 Rosja Marija Marfutina
3 7 10
 Stany Zjednoczone U.M. Arconada
 Meksyk Cassandra Vázquez
1 5   8  Japonia Mayo Hibi
 Japonia Ayaka Okuno
6 64 12
8  Japonia Mayo Hibi
 Japonia Ayaka Okuno
6 7  
1 runda   2 runda
6  Stany Zjednoczone Louisa Chirico
 Meksyk Alejandra Cisneros
3 6 6  
 Japonia Mami Adachi
 Japonia Hikari Yamamoto
6 4 10      Japonia Mami Adachi
 Japonia Hikari Yamamoto
6 6
 Wielka Brytania Harriet Dart
 Chorwacja Jana Fett
6 6    Wielka Brytania Harriet Dart
 Chorwacja Jana Fett
4 2
 Kanada Marika Akkerman
 Paragwaj C.G. Campiz
2 1  
1 runda   2 runda
 Czechy Marie Bouzková
 Słowacja Kristína Schmiedlová
6 7  
 Stany Zjednoczone Christina Makarova
 Rosja Alina Silicz
3 61      Czechy Marie Bouzková
 Słowacja Kristína Schmiedlová
3 3
WC  Stany Zjednoczone Catherine Bellis
 Stany Zjednoczone Katerina Stewart
4 1   3  Szwajcaria Belinda Bencic
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
6 6
3  Szwajcaria Belinda Bencic
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
6 6  
1 runda   2 runda
7  Włochy Alice Matteucci
 Serbia Nina Stojanović
6 6  
 Francja Fiona Ferro
 Francja Margot Yerolymos
4 1     7  Włochy Alice Matteucci
 Serbia Nina Stojanović
6 6
WC  Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
 Stany Zjednoczone Peggy Porter
6 7   WC  Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
 Stany Zjednoczone Peggy Porter
4 1
 Rosja Warwara Flink
 Stany Zjednoczone Jamie Loeb
3 65  
1 runda   2 runda
 Tajlandia Kamonwan Buayam
 Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue
66 6 5  
 Hongkong Katherine Ip
 Węgry Szabina Szlavikovics
7 3 10      Hongkong Katherine Ip
 Węgry Szabina Szlavikovics
2 2
 Włochy Beatrice Lombardo
 Włochy Jasmine Paolini
2 1   2  Chorwacja Ana Konjuh
 Niemcy Antonia Lottner
6 6
2  Chorwacja Ana Konjuh
 Niemcy Antonia Lottner
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczynie 270
Finalistki 180
Półfinalistki 120
Ćwierćfinalistki 75
2 runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]