US Open 2014 (gra podwójna chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2014 – gra podwójna chłopców
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 01.09–06.09.2014
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra podwójna
Australia Omar Jasika
Japonia Naoki Nakagawa
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

US Open 2014 – gra podwójna chłopców – zawody deblowe chłopców, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania odbyły się pomiędzy 1 a 6 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
Rosja Andriej Rublow
2 runda
02Brazylia Orlando Luz
Brazylia Marcelo Zormann
ćwierćfinał
03Stany Zjednoczone Michael Mmoh
Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
1 runda
04Argentyna Francisco Bahamonde
Argentyna Matías Zukas
2 runda
05Stany Zjednoczone Taylor Fritz
Holandia Tim van Rijthoven
ćwierćfinał
06Australia Omar Jasika
Japonia Naoki Nakagawa
zwycięstwo
07Cypr Petros Chrysochos
Chorwacja Nino Serdarušić
2 runda
08Korea Południowa Lee Duck-hee
Australia Marc Polmans
ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Norwegia Viktor Durasovic
 Rumunia Nicolae Frunză
7 6  
5  Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Holandia Tim van Rijthoven
5 4  
   Norwegia Viktor Durasovic
 Rumunia Nicolae Frunză
4 3  
   Brazylia Raphael Matos
 Brazylia João Menezes
6 6  
 Brazylia Raphael Matos
 Brazylia João Menezes
4 7 13
  8  Korea Południowa Lee Duck-hee
 Australia Marc Polmans
6 5 11  
     Brazylia Raphael Matos
 Brazylia João Menezes
3 66
  6  Australia Omar Jasika
 Japonia Naoki Nakagawa
6 7
   Włochy Filippo Baldi
 Austria Lucas Miedler
6 6  
 Korea Południowa Chung Yun-seong
 Korea Południowa Hong Seong-chan
3 4  
 Włochy Filippo Baldi
 Austria Lucas Miedler
6 1 11
  6  Australia Omar Jasika
 Japonia Naoki Nakagawa
2 6 13  
6  Australia Omar Jasika
 Japonia Naoki Nakagawa
6 1 10
  2  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Marcelo Zormann
3 6 8  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
1  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
 Rosja Andriej Rublow
6 4 10  
 Japonia Ryōtarō Matsumura
 Japonia Junpei Yamasaki
2 6 6     1  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
 Rosja Andriej Rublow
w/o
 Norwegia Viktor Durasovic
 Rumunia Nicolae Frunză
7 4 10    Norwegia Viktor Durasovic
 Rumunia Nicolae Frunză
 Niemcy Jan Choinski
 Polska Hubert Hurkacz
66 6 6  
1 runda   2 runda
WC  Stany Zjednoczone Sameer Kumar
 Stany Zjednoczone Eduardo Nava
6 6  
 Peru Nicolás Álvarez
 Peru Juan José Rosas
4 2     WC  Stany Zjednoczone Sameer Kumar
 Stany Zjednoczone Eduardo Nava
3 2
 Francja Quentin Halys
 Australia Akira Santillan
4 3   5  Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Holandia Tim van Rijthoven
6 6
5  Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Holandia Tim van Rijthoven
6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
3  Stany Zjednoczone Michael Mmoh
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
5 64  
 Brazylia Raphael Matos
 Brazylia João Menezes
7 7      Brazylia Raphael Matos
 Brazylia João Menezes
7 7
 Słowacja Martin Blaško
 Słowacja Alex Molčan
64 4    Japonia Sora Fukuda
 Korea Południowa Oh Chan-yeong
613 64
 Japonia Sora Fukuda
 Korea Południowa Oh Chan-yeong
7 6  
1 runda   2 runda
WC  Stany Zjednoczone Deiton Baughman
 Stany Zjednoczone Walker Duncan
3 7 7  
 Rosja Borys Pokotiłow
 Polska Jan Zieliński
6 5 10      Rosja Borys Pokotiłow
 Polska Jan Zieliński
68 7 11
 Włochy Matteo Berrettini
 Włochy Andréa Pellegrino
1 63   8  Korea Południowa Lee Duck-hee
 Australia Marc Polmans
7 67 13
8  Korea Południowa Lee Duck-hee
 Australia Marc Polmans
6 7  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
7  Cypr Petros Chrisochos
 Chorwacja Nino Serdarušić
6 3 10  
 Argentyna Jordi Arconada
 Stany Zjednoczone Logan Smith
3 6 2     7  Cypr Petros Chrysochos
 Chorwacja Nino Serdarušić
3 6 4
 Włochy Filippo Baldi
 Austria Lucas Miedler
6 6    Włochy Filippo Baldi
 Austria Lucas Miedler
6 4 10
 Japonia Yusuke Takahashi
 Japonia Makoto Ochi
2 4  
1 runda   2 runda
 Korea Południowa Chung Yun-seong
 Korea Południowa Hong Seong-chan
6 7  
WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul
 Stany Zjednoczone Henrik Wiersholm
4 5      Korea Południowa Chung Yun-seong
 Korea Południowa Hong Seong-chan
6 7
 Chorwacja Domagoj Biljesko
 Węgry André Bíró
61 64   4  Argentyna Francisco Bahamonde
 Argentyna Matías Zukas
2 5
4  Argentyna Francisco Bahamonde
 Argentyna Matías Zukas
7 7  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
6  Australia Omar Jasika
 Japonia Naoki Nakagawa
6 7  
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
 Stany Zjednoczone Alex Rybakov
2 5     6  Australia Omar Jasika
 Japonia Naoki Nakagawa
6 6
 Rosja Aleksander Bublik
 Rosja Roman Safiullin
5 7 9    Peru Pedro Iamachkine
 Kolumbia Luis Valero
4 2
 Peru Pedro Iamachkine
 Kolumbia Luis Valero
7 66 11  
1 runda   2 runda
Alt  Dania Benjamin Hannestad
 Włochy Simone Roncalli
61 2  
WC  Stany Zjednoczone John McNally
 Stany Zjednoczone Gianni Ross
7 6     WC  Stany Zjednoczone John McNally
 Stany Zjednoczone Gianni Ross
4 63
 Stany Zjednoczone Dennis Uspensky
 Szwecja Mikael Ymer
2 2   2  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Marcelo Zormann
6 7
2  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Marcelo Zormann
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzcy 270
Finaliści 180
Półfinaliści 120
Ćwierćfinaliści 75
2 runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]