US Open 2014 (gra podwójna dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2014 – gra podwójna dziewcząt
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 01.09–06.09.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor David Brewer
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Turcja İpek Soylu
Szwajcaria Jil Teichmann
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

US Open 2014 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania odbyły się pomiędzy 1 a 6 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Catherine Bellis
Czechy Markéta Vondroušová
ćwierćfinał
02Ukraina Anhelina Kalinina
Białoruś Iryna Szymanowicz
2 runda
03Hiszpania Paula Badosa Gibert
Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
2 runda
04Ukraina Olga Fridman
Łotwa Jeļena Ostapenko
ćwierćfinał
05Australia Naiktha Bains
Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
1 runda
06Turcja İpek Soylu
Szwajcaria Jil Teichmann
zwycięstwo
07Słowacja Viktória Kužmová
Słowacja Kristína Schmiedlová
półfinał
08Rosja Anna Kalinska
Rosja Jewgienija Lewaszowa
2 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Catherine Bellis
 Czechy Markéta Vondroušová
w/o  
7  Słowacja Viktória Kužmová
 Słowacja Kristína Schmiedlová
 
  7  Słowacja Viktória Kužmová
 Słowacja Kristína Schmiedlová
3 1  
  6  Turcja İpek Soylu
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 6  
 Indonezja Tami Grende
 Brazylia Luisa Stefani
2 5
  6  Turcja İpek Soylu
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 7  
    6  Turcja İpek Soylu
 Szwajcaria Jil Teichmann
5 6 10
   Białoruś Vera Lapko
 Słowacja Tereza Mihalíková
7 2 7
   Wielka Brytania Maia Lumsden
 Węgry Fanny Stollár
 
4  Ukraina Olga Fridman
 Łotwa Jeļena Ostapenko
w/o  
 Wielka Brytania Maia Lumsden
 Węgry Fanny Stollár
3 3
   Białoruś Vera Lapko
 Słowacja Tereza Mihalíková
6 6  
 Białoruś Vera Lapko
 Słowacja Tereza Mihalíková
6 3 10
   Wielka Brytania Freya Christie
 Wielka Brytania Katie Swan
4 6 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
1  Stany Zjednoczone Catherine Bellis
 Czechy Markéta Vondroušová
6 6  
 Czechy Marie Bouzková
 Belgia Greetje Minnen
4 2     1  Stany Zjednoczone Catherine Bellis
 Czechy Markéta Vondroušová
6 7
 Stany Zjednoczone Raveena Kingsley
 Kanada Katherine Sebov
4 6 7    Węgry Anna Bondár
 Węgry Dalma Gálfi
1 63
 Węgry Anna Bondár
 Węgry Dalma Gálfi
6 4 10  
1 runda   2 runda
 Stany Zjednoczone Madison Bourguignon
 Stany Zjednoczone Ena Shibahara
7 3 4  
 Francja Lucie Wargnier
 Francja Margot Yerolymos
65 6 10      Francja Lucie Wargnier
 Francja Margot Yerolymos
4 3
 Stany Zjednoczone Jessica Ho
 Egipt Sandra Samir
5 3   7  Słowacja Viktória Kužmová
 Słowacja Kristína Schmiedlová
6 6
7  Słowacja Viktória Kužmová
 Słowacja Kristína Schmiedlová
7 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
3  Hiszpania Paula Badosa Gibert
 Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
6 6  
 Rosja Anna Blinkova
 Rosja Anastasija Komardina
3 1     3  Hiszpania Paula Badosa Gibert
 Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
65 4
 Indonezja Tami Grende
 Brazylia Luisa Stefani
7 6    Indonezja Tami Grende
 Brazylia Luisa Stefani
7 6
WC  Stany Zjednoczone Kelly Chen
 Stany Zjednoczone Claire Liu
63 4  
1 runda   2 runda
 Stany Zjednoczone Gabriella Taylor
 Rosja Natalja Wichlancewa
65 7 8  
 Stany Zjednoczone Katrine Steffensen
 Meksyk Renata Zarazúa
7 5 10      Stany Zjednoczone Katrine Steffensen
 Meksyk Renata Zarazúa
4 1
 Czechy Miriam Kołodziejowa
 Słowenia Tamara Zidanšek
4 4   6  Turcja İpek Soylu
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 6
6  Turcja İpek Soylu
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
8  Rosja Anna Kalinska
 Rosja Jewgienija Lewaszowa
7 6  
 Wielka Brytania Katie Boulter
 Czechy Simona Heinová
64 1     8  Rosja Anna Kalinska
 Rosja Jewgienija Lewaszowa
3 64
WC  Stany Zjednoczone Kylie McKenzie
 Stany Zjednoczone Ryan Peus
5 3    Wielka Brytania Maia Lumsden
 Węgry Fanny Stollár
6 7
 Wielka Brytania Maia Lumsden
 Węgry Fanny Stollár
7 6  
1 runda   2 runda
 Stany Zjednoczone Dasha Ivanova
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
1 2  
 Rumunia Ioana Loredana Roșca
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
6 6      Rumunia Ioana Loredana Roșca
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
6 1 11
 Włochy Verena Hofer
 Włochy Bianca Turati
2 5   4  Ukraina Olga Fridman
 Łotwa Jeļena Ostapenko
2 6 13
4  Ukraina Olga Fridman
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 7  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
5  Australia Naiktha Bains
 Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
4 2  
 Białoruś Vera Lapko
 Słowacja Tereza Mihalíková
6 6      Białoruś Vera Lapko
 Słowacja Tereza Mihalíková
6 6
 Rumunia Jaqueline Adina Cristian
 Rumunia Elena-Gabriela Ruse
65 6 3    Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
 Stany Zjednoczone Ingrid Neel
3 4
 Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
 Stany Zjednoczone Ingrid Neel
7 4 10  
1 runda   2 runda
 Wielka Brytania Freya Christie
 Wielka Brytania Katie Swan
6 6  
 Stany Zjednoczone Usue Maitane Arconada
 Australia Kimberly Birrell
3 0      Wielka Brytania Freya Christie
 Wielka Brytania Katie Swan
7 6
 Stany Zjednoczone Michaela Gordon
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin
2 2   2  Ukraina Anhelina Kalinina
 Białoruś Iryna Szymanowicz
610 4
2  Ukraina Anhelina Kalinina
 Białoruś Iryna Szymanowicz
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzcy 270
Finaliści 180
Półfinaliści 120
Ćwierćfinaliści 75
2 runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]