US Open 2014 (gra pojedyncza chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2014 – gra pojedyncza chłopców
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 31.08–07.09.2014
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Australia Omar Jasika
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

US Open 2014 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania odbyły się pomiędzy 31 sierpnia a 7 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Rosja Andriej Rublow ćwierćfinał
02Brazylia Orlando Luz 2 runda
03Stany Zjednoczone Jared Donaldson 3 runda
04Stany Zjednoczone Stefan Kozlov ćwierćfinał
05Francja Quentin Halys finał
06Stany Zjednoczone Frances Tiafoe półfinał
07Korea Południowa Lee Duck-hee ćwierćfinał
08Rosja Roman Safiullin 3 runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
09Brazylia Marcelo Zormann 3 runda
10Stany Zjednoczone Michael Mmoh 1 runda
11Japonia Junpei Yamasaki 1 runda
12Japonia Naoki Nakagawa 1 runda
13Argentyna Matías Zukas 1 runda
14Stany Zjednoczone Taylor Fritz 3 runda
15Argentyna Francisco Bahamonde 1 runda
16Peru Nicolás Álvarez 1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Rosja Andriej Rublow 1 7 4  
6  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 5 6  
  6  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 2 6 66  
  5  Francja Quentin Halys 6 3 7  
4  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 1k
  5  Francja Quentin Halys 3  
    5  Francja Quentin Halys 6 5 1
   Australia Omar Jasika 2 7 6
  7  Korea Południowa Lee Duck-hee 4 5  
 Australia Omar Jasika 6 7  
 Australia Omar Jasika 6 4
   Niemcy Jan Choinski 3 1k  
 Szwecja Mikael Ymer 2 6 3
   Niemcy Jan Choinski 6 3 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
1  Rosja Andriej Rublow 6 6  
 Stany Zjednoczone Dennis Uspensky 3 0     1  Rosja Andriej Rublow 6 7  
LL  Argentyna Jordi Arconada 7 6     LL  Argentyna Jordi Arconada 3 63  
 Rumunia Nicolae Frunză 64 1       1  Rosja Andriej Rublow 6 6
 Włochy Filippo Baldi 66 7 6       14  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 4 0
Q  Japonia Yusuke Yakahashi 7 5 2      Włochy Filippo Baldi 0 1
 Holandia Tim van Rijthoven 3 7 5     14  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 6  
14  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 65 7  
1 runda   2 runda   3 runda
9  Brazylia Marcelo Zormann 6 6  
 Stany Zjednoczone Logan Smith 4 1     9  Brazylia Marcelo Zormann 4 6 6  
SE  Australia Akira Santillan 4 3      Węgry André Bíró 6 4 2  
 Węgry André Bíró 6 6       9  Brazylia Marcelo Zormann 4 7 3
 Japonia Ryōtarō Matsumura 2 3       6  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 5 6
 Szwecja Daniel Appelgren 6 6      Szwecja Daniel Appelgren 63,k
 Korea Południowa Oh Chan-yeong 2 3     6  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 7  
6  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
4  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 6  
 Polska Jan Zieliński 2 3     4  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 7 6  
 Słowacja Alex Molčan 2 2     Q  Brazylia Raphael Matos 62 4  
Q  Brazylia Raphael Matos 6 6       4  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 2 6
 Korea Południowa Hong Seong-chan 6 6        Korea Południowa Hong Seong-chan 3 6 3
Q  Włochy Andréa Pellegrino 1 1      Korea Południowa Hong Seong-chan 6 5 6
WC  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 7 2 6     WC  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 3 7 4  
15  Argentyna Francisco Bahamonde 64 6 3  
1 runda   2 runda   3 runda
12  Japonia Naoki Nakagawa 2 64  
 Rosja Aleksander Bublik 6 7      Rosja Aleksander Bublik 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Walker Duncan 3 3      Peru Juan José Rosas 2 3  
 Peru Juan José Rosas 6 6        Rosja Aleksander Bublik 5 60
 Chorwacja Nino Serdarušić 4 6 3       5  Francja Quentin Halys 7 7
 Stany Zjednoczone Alex Rybakov 6 3 6      Stany Zjednoczone Alex Rybakov 4 2
WC  Stany Zjednoczone Aron Hiltzik 5 3     5  Francja Quentin Halys 6 6  
5  Francja Quentin Halys 7 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
7  Korea Południowa Lee Duck-hee 3 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Sameer Kumar 6 3 2     7  Korea Południowa Lee Duck-hee 6 6  
 Indie Sumit Nagal 6 6      Indie Sumit Nagal 2 2  
Q  Norwegia Viktor Durasovic 3 4       7  Korea Południowa Lee Duck-hee 6 6
 Brazylia João Menezes 2 7 3        Stany Zjednoczone Henrik Wiersholm 1 2
 Stany Zjednoczone Henrik Wiersholm 6 65 6      Stany Zjednoczone Henrik Wiersholm 7 66 6
 Austria Lucas Miedler 7 6      Austria Lucas Miedler 5 7 2  
11  Japonia Junpei Yamasaki 61 4  
1 runda   2 runda   3 runda
13  Argentyna Matías Zukas 2 4  
 Cypr Petros Chrisochos 6 6      Cypr Petros Chrisochos 3 7 3  
 Australia Omar Jasika 7 7      Australia Omar Jasika 6 5 6  
WC  Stany Zjednoczone Deiton Baughman 64 5        Australia Omar Jasika 6 6
 Rosja Borys Pokotiłow 1 5       3  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 4 3
Q  Włochy Simone Roncalli 6 7     Q  Włochy Simone Roncalli 3 1
 Peru Pedro Iamachkine 1 0     3  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 6 6  
3  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
8  Rosja Roman Safiullin 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul 4 3     8  Rosja Roman Safiullin 6 7  
 Australia Marc Polmans 7 6      Australia Marc Polmans 2 5  
 Japonia Sora Fukuda 5 0       8  Rosja Roman Safiullin 5 6 2
 Polska Hubert Hurkacz 2 2        Szwecja Mikael Ymer 7 0 6
 Szwecja Mikael Ymer 6 6      Szwecja Mikael Ymer 7 6
 Korea Południowa Chung Yun-seong 4 6 7      Korea Południowa Chung Yun-seong 5 2  
10  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 6 3 65  
1 runda   2 runda   3 runda
16  Peru Nicolás Álvarez 2 1  
 Słowacja Martin Blaško 6 6      Słowacja Martin Blaško 62 0  
Q  Włochy Matteo Berrettini 7 5 7     Q  Włochy Matteo Berrettini 7 6  
WC  Stany Zjednoczone Eduardo Nava 611 7 63       Q  Włochy Matteo Berrettini 4 2
 Niemcy Jan Choinski 6 6        Niemcy Jan Choinski 6 6
WC  Stany Zjednoczone John McNally 1 2      Niemcy Jan Choinski 6 6
Q  Dania Friis Simon Söndergaard 64 66     2  Brazylia Orlando Luz 2 2  
2  Brazylia Orlando Luz 7 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzca 375
Finalista 270
Półfinalista 180
Ćwierćfinalista 120
3 runda 75
2 runda 30
Kwalifikant, który odpadł w I rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]