US Open 2015 (gra podwójna kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2015 – gra podwójna kobiet
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 02–13.09.2015
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor David Brewer
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015

US Open 2015 – gra podwójna kobiet – zawody deblowe kobiet, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania odbyły się pomiędzy 2–13 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
3 zwycięstwo
02Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
9 wycofanie
03Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
20 3. runda
04Australia Casey Dellacqua
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
25 finał
05Francja Caroline Garcia
Słowenia Katarina Srebotnik
25 ćwierćfinał
06Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
35 3. runda
07Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
35 3. runda
08Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro
40 2. runda
09Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
42 ćwierćfinał

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
10Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Australia Anastasija Rodionowa
44 2. runda
11Włochy Sara Errani
Włochy Flavia Pennetta
45 półfinał
12Rosja Ałła Kudriawcewa
Rosja Anastasija Pawluczenkowa
52 ćwierćfinał
13Holandia Michaëlla Krajicek
Czechy Barbora Strýcová
53 3. runda
14Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Arantxa Parra Santonja
63 2. runda
15Hiszpania Lara Arruabarrena
Słowenia Andreja Klepač
74 ćwierćfinał
16Niemcy Julia Görges
Polska Klaudia Jans-Ignacik
78 1. runda
17Włochy Karin Knapp
Włochy Roberta Vinci
86 3. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
7 6  
9  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
61 1  
  1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6  
  11  Włochy Sara Errani
 Włochy Flavia Pennetta
4 1  
15  Hiszpania Lara Arruabarrena
 Słowenia Andreja Klepač
0 7 2
  11  Włochy Sara Errani
 Włochy Flavia Pennetta
6 5 6  
    1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6
  4  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
3 3
  12  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
2 6 3  
4  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 2 6  
4  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
63 7 7
   Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
7 5 5  
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
7 7
  5  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
65 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6  
WC  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
1 2     1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6  
 Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 7      Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
1 1  
WC  Stany Zjednoczone Melanie Oudin
 Stany Zjednoczone Jessica Pegula
4 65       1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6
 Kazachstan Zarina Dijas
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 5 67       13  Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Barbora Strýcová
3 0
PR  Stany Zjednoczone Vania King
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
2 7 7     PR  Stany Zjednoczone Vania King
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
3 4
 Wielka Brytania Jocelyn Rae
 Wielka Brytania Anna Smith
4 4     13  Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Barbora Strýcová
6 6  
13  Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Barbora Strýcová
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
9  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
6 6  
 Rumunia Alexandra Dulgheru
 Stany Zjednoczone Christina McHale
2 4     9  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
6 6  
 Niemcy Sabine Lisicki
 Czechy Karolína Plíšková
2 6 2      Niemcy Mona Barthel
 Niemcy Laura Siegemund
2 4  
 Niemcy Mona Barthel
 Niemcy Laura Siegemund
6 3 6       9  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
5 6 7
PR  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Węgry Katalin Marosi
6 3 2        Rumunia Irina-Camelia Begu
 Rumunia Raluca Olaru
7 1 64
 Rumunia Irina-Camelia Begu
 Rumunia Raluca Olaru
2 6 6      Rumunia Irina-Camelia Begu
 Rumunia Raluca Olaru
7 6
 Japonia Kimiko Date-Krumm
 Luksemburg Mandy Minella
1 5     8  Hiszpania Garbiñe Muguruza
 Hiszpania Carla Suárez Navarro
5 4  
8  Hiszpania Garbiñe Muguruza
 Hiszpania Carla Suárez Navarro
6 7  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
3  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 7  
 Rumunia Andreea Mitu
 Brazylia Teliana Pereira
1 62     3  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6  
 Czechy Klára Koukalová
 Chińska Republika Ludowa Liang Chen
1 5      Słowacja Dominika Cibulková
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
4 4  
 Słowacja Dominika Cibulková
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
6 7       3  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
4 6 4
 Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
 Hiszpania Sílvia Soler Espinosa
5 2       15  Hiszpania Lara Arruabarrena
 Słowenia Andreja Klepač
6 4 6
WC  Stany Zjednoczone Nicole Gibbs
 Stany Zjednoczone Taylor Townsend
7 6     WC  Stany Zjednoczone Nicole Gibbs
 Stany Zjednoczone Taylor Townsend
6 3 5
 Francja Alizé Cornet
 Polska Magda Linette
6 0 65     15  Hiszpania Lara Arruabarrena
 Słowenia Andreja Klepač
3 6 7  
15  Hiszpania Lara Arruabarrena
 Słowenia Andreja Klepač
4 6 7  
1. runda   2. runda   3. runda
11  Włochy Sara Errani
 Włochy Flavia Pennetta
3 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Irina Falconi
 Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili
6 0 2     11  Włochy Sara Errani
 Włochy Flavia Pennetta
7 6  
 Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Ajla Tomljanović
65 6 2     WC  Stany Zjednoczone Asia Muhammad
 Stany Zjednoczone Maria Sanchez
65 1  
WC  Stany Zjednoczone Asia Muhammad
 Stany Zjednoczone Maria Sanchez
7 3 6       11  Włochy Sara Errani
 Włochy Flavia Pennetta
5 6 6
 Stany Zjednoczone Madison Brengle
 Niemcy Tatjana Maria
5 2       6  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
7 2 2
 Kanada Eugenie Bouchard
 Rosja Jelena Wiesnina
7 6      Kanada Eugenie Bouchard
 Rosja Jelena Wiesnina
w/o
WC  Stany Zjednoczone Maya Jansen
 Kanada Erin Routliffe
2 1     6  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
 
6  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
17  Włochy Karin Knapp
 Włochy Roberta Vinci
6 6  
Alt  Czechy Denisa Allertová
 Chorwacja Ana Konjuh
1 0     17  Włochy Karin Knapp
 Włochy Roberta Vinci
7 5 6  
 Szwajcaria Belinda Bencic
 Czechy Kateřina Siniaková
4 4      Rosja Margarita Gasparian
 Rosja Aleksandra Panowa
5 7 3  
 Rosja Margarita Gasparian
 Rosja Aleksandra Panowa
6 6       17  Włochy Karin Knapp
 Włochy Roberta Vinci
62 6 2
 Rumunia Monica Niculescu
 Ukraina Olha Sawczuk
6 6       12  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
7 2 6
 Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
2 1      Rumunia Monica Niculescu
 Ukraina Olha Sawczuk
67 3
 Słowenia Polona Hercog
 Chorwacja Mirjana Lučić-Baroni
4 2     12  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
7 6  
12  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Hiszpania Anabel Medina Garrigues
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
7 6  
 Słowacja Janette Husárová
 Słowacja Anna Schmiedlová
5 3     14  Hiszpania Anabel Medina Garrigues
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
2 2  
 Niemcy Annika Beck
 Holandia Demi Schuurs
5 1      Serbia Jelena Janković
 Serbia Aleksandra Krunić
6 6  
 Serbia Jelena Janković
 Serbia Aleksandra Krunić
7 6        Serbia Jelena Janković
 Serbia Aleksandra Krunić
6 5 5
 Białoruś Wolha Hawarcowa
 Ukraina Łesia Curenko
64 6 7       4  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
2 7 7
 Ukraina Kateryna Bondarenko
 Australia Arina Rodionowa
7 3 5      Białoruś Wolha Hawarcowa
 Ukraina Łesia Curenko
4 0
 Australia Darja Gawriłowa
 Belgia Alison Van Uytvanck
6 4 0     4  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6  
4  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
2 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
7  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 6  
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
 Stany Zjednoczone Alison Riske
2 2     7  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 4 6  
WC  Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
 Stany Zjednoczone Ingrid Neel
3 6 6     WC  Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
 Stany Zjednoczone Ingrid Neel
3 6 1  
Alt  Czarnogóra Danka Kovinić
 Kazachstan Julija Putincewa
6 2 2       7  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
2 4
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
6 6        Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
6 6
 Rosja Swietłana Kuzniecowa
 Australia Samantha Stosur
3 4      Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
7 6
 Czechy Eva Hrdinová
 Serbia Bojana Jovanovski
2 3     10  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Australia Anastasija Rodionowa
5 4  
10  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
16  Niemcy Julia Görges
 Polska Klaudia Jans-Ignacik
7 62 5  
 Holandia Kiki Bertens
 Szwecja Johanna Larsson
65 7 7      Holandia Kiki Bertens
 Szwecja Johanna Larsson
7 6  
 Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
2 6 6      Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
64 4  
 Kanada Gabriela Dabrowski
 Polska Alicja Rosolska
6 4 3        Holandia Kiki Bertens
 Szwecja Johanna Larsson
7 64 62
 Stany Zjednoczone Madison Keys
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
2 4       5  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
64 7 7
PR  Belgia Kirsten Flipkens
 Wielka Brytania Laura Robson
6 6     PR  Belgia Kirsten Flipkens
 Wielka Brytania Laura Robson
2 3
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chorwacja Darija Jurak
3 2     5  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  
5  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 570 000 2000
Finalistki 275 000 1300
Półfinalistki 133 150 780
Ćwierćfinalistki 67 675 430
3. runda 35 025 240
2. runda 21 700 130
1. runda 14 200 10

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]