US Open 2015 (gra podwójna mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2015 – gra podwójna mężczyzn
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 02–12.09.2015
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra podwójna
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015

US Open 2015 – gra podwójna mężczyzn – zawody deblowe mężczyzn, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania odbyły się pomiędzy 2–12 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2 1. runda
02Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
7 1. runda
03Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
11 ćwierćfinał
04Polska Marcin Matkowski
Serbia Nenad Zimonjić
16 ćwierćfinał
05Włochy Simone Bolelli
Włochy Fabio Fognini
19 1. runda
06Indie Rohan Bopanna
Rumunia Florin Mergea
22 ćwierćfinał
07Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Marc López
29 3. runda
08Wielka Brytania Jamie Murray
Australia John Peers
29 finał

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
09Kanada Daniel Nestor
Francja Édouard Roger-Vasselin
35 3. runda
10Austria Alexander Peya
Brazylia Bruno Soares
42 1. runda
11Kanada Vasek Pospisil
Stany Zjednoczone Jack Sock
43 1. runda
12Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
44 zwycięstwo
13Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania David Marrero
55 1. runda
14Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
55 2. runda
15Południowa Afryka Raven Klaasen
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
58 3. runda
16Hiszpania Feliciano López
Białoruś Maks Mirny
73 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 6  
 Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
3 4  
   Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
4 7 67  
  8  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 62 7  
4  Polska Marcin Matkowski
 Serbia Nenad Zimonjić
6 3 64
  8  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
3 6 7  
    8  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
4 4
  12  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6
  12  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 6  
3  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
65 4  
12  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 6
   Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
5 2  
6  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
62 3
   Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
64 7 3  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
7 5 6      Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
7 4 6  
 Niemcy Florian Mayer
 Niemcy Frank Moser
2 3      Indie Leander Paes
 Hiszpania Fernando Verdasco
5 6 3  
 Indie Leander Paes
 Hiszpania Fernando Verdasco
6 6        Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 6
WC  Stany Zjednoczone Michael Russell
 Stany Zjednoczone Donald Young
6 3 6       WC  Stany Zjednoczone Michael Russell
 Stany Zjednoczone Donald Young
2 4
 Belgia David Goffin
 Austria Dominic Thiem
3 6 3     WC  Stany Zjednoczone Michael Russell
 Stany Zjednoczone Donald Young
6 7
WC  Stany Zjednoczone Denis Kudla
 Stany Zjednoczone Tim Smyczek
5 2     14  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
3 63  
14  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
11  Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 68 5  
 Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
4 7 7      Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
6 6  
Alt  Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Diego Schwartzman
6 5 7     Alt  Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Diego Schwartzman
4 4  
 Słowacja Martin Kližan
 Czechy Lukáš Rosol
4 7 5        Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
6 3 6
WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
6 4 6        Wielka Brytania Colin Fleming
 Filipiny Treat Huey
4 6 3
 Finlandia Henri Kontinen
 Argentyna Horacio Zeballos
4 6 3     WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
3 4
 Wielka Brytania Colin Fleming
 Filipiny Treat Huey
6 63 7      Wielka Brytania Colin Fleming
 Filipiny Treat Huey
6 6  
5  Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
1 7 66  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
4  Polska Marcin Matkowski
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
3 4     4  Polska Marcin Matkowski
 Serbia Nenad Zimonjić
7 7  
 Izrael Jonatan Erlich
 Nowa Zelandia Artem Sitak
7 3 64      Włochy Marco Cecchinato
 Włochy Andreas Seppi
65 5  
 Włochy Marco Cecchinato
 Włochy Andreas Seppi
63 6 7       4  Polska Marcin Matkowski
 Serbia Nenad Zimonjić
6 7
 Belgia Steve Darcis
 Francja Benoît Paire
1 5       15  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
3 64
 Francja Adrian Mannarino
 Francja Fabrice Martin
6 7      Francja Adrian Mannarino
 Francja Fabrice Martin
6 64 1
 Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
6 61 3     15  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
4 7 6  
15  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
4 7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
10  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
3 3  
 Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
6 6      Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
4 6 7  
WC  Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
3 6 3      Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Wielka Brytania Jonathan Marray
6 4 63  
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Wielka Brytania Jonathan Marray
6 4 6        Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
4 4
 Kolumbia Santiago Giraldo
 Australia Rameez Junaid
4 6 6       8  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 6
WC  Chile Julio Peralta
 Stany Zjednoczone Matt Seeberger
6 4 4      Kolumbia Santiago Giraldo
 Australia Rameez Junaid
1 5
WC  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo
 Stany Zjednoczone Dennis Novikov
3 2     8  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 7  
8  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
7  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
6 6  
 Holandia Robin Haase
 Austria Julian Knowle
3 2     7  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
6 4 6  
 Francja Lucas Pouille
 Ukraina Serhij Stachowski
7 6      Francja Lucas Pouille
 Ukraina Serhij Stachowski
4 6 2  
 Białoruś Siarhiej Bietau
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
62 4       7  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
2 3
 Wielka Brytania Aljaž Bedene
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver
3 65       12  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6
 Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 7      Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
3 7 67
 Argentyna Guillermo Durán
 Dominikana Víctor Estrella
3 4     12  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 69 7  
12  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
16  Hiszpania Feliciano López
 Białoruś Maks Mirny
64 5  
 Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
7 7      Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6  
 Luksemburg Gilles Müller
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 6      Luksemburg Gilles Müller
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 4  
 Serbia Dušan Lajović
 Serbia Viktor Troicki
2 3        Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
63 5
 Czechy František Čermák
 Czechy Jiří Veselý
6 7       3  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 7
 Korea Południowa Chung Hyeon
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
3 5      Czechy František Čermák
 Czechy Jiří Veselý
w/o
 Niemcy Andre Begemann
 Austria Oliver Marach
2 1     3  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
 
3  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
6  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
6 6  
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
3 4     6  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
6 7  
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
65 7 6      Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
3 64  
 Polska Tomasz Bednarek
 Polska Jerzy Janowicz
7 63 4       6  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
64 6 6
 Austria Jürgen Melzer
 Niemcy Philipp Petzschner
5 3       9  Kanada Daniel Nestor
 Francja Édouard Roger-Vasselin
7 4 3
 Francja Jérémy Chardy
 Polska Łukasz Kubot
7 6      Francja Jérémy Chardy
 Polska Łukasz Kubot
2 5
 Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
4 4     9  Kanada Daniel Nestor
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7  
9  Kanada Daniel Nestor
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
13  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania David Marrero
2 6 3  
 Niemcy Tommy Haas
 Czechy Radek Štěpánek
6 3 6      Niemcy Tommy Haas
 Czechy Radek Štěpánek
6 3 7  
 Brazylia Thomaz Bellucci
 Brazylia Marcelo Demoliner
7 7      Brazylia Thomaz Bellucci
 Brazylia Marcelo Demoliner
3 6 63  
WC  Stany Zjednoczone Deiton Baughman
 Stany Zjednoczone Tommy Paul
61 65        Niemcy Tommy Haas
 Czechy Radek Štěpánek
4 3
 Białoruś Alaksandr Bury
 Uzbekistan Denis Istomin
6 3 6        Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
6 6
 Mołdawia Radu Albot
 Serbia Janko Tipsarević
3 6 3      Białoruś Alaksandr Bury
 Uzbekistan Denis Istomin
65 63
 Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
7 5 6      Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
7 7  
2  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
63 7 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 570 000 2000
Finaliści 275 000 1200
Półfinaliści 133 150 720
Ćwierćfinaliści 67 675 360
3. runda 35 025 180
2. runda 21 700 90
1. runda 14 200 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]