US Open 2015 (gra pojedyncza chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2015 – gra pojedyncza chłopców
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 06–13.09.2015
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015

US Open 2015 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania odbyły się pomiędzy 6–13 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz zwycięstwo
02Stany Zjednoczone Michael Mmoh ćwierćfinał
03Szwecja Mikael Ymer ćwierćfinał
04Korea Południowa Hong Seong-chan ćwierćfinał
05Stany Zjednoczone Tommy Paul finał
06Stany Zjednoczone Reilly Opelka 3. runda
07Brazylia Orlando Luz 2. runda
08Chile Marcelo Tomás Barrios Vera 1. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
09Stany Zjednoczone William Blumberg 3. runda
10Francja Corentin Denolly 3. runda
11Korea Południowa Chung Yunseong półfinał
12Wietnam Lý Hoàng Nam 1. runda
13Południowa Afryka LLoyd George Harris 3. runda
14Japonia Akira Santillan 3. runda
15Norwegia Casper Ruud 3. runda
16Grecja Stefanos Tsitsipas 3. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Alex Rybakov 3 0  
  1  Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz 6 6  
  11  Korea Południowa Chung Yunseong 2 3  
3  Szwecja Mikael Ymer 6 62 3
  11  Korea Południowa Chung Yunseong 2 7 6  
    1  Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz 6 64 6
  5  Stany Zjednoczone Tommy Paul 2 7 2
  5  Stany Zjednoczone Tommy Paul 2 7 6  
4  Korea Południowa Hong Seong-chan 6 5 1  
5  Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 6
  Q  Australia Alex de Minaur 0 0  
Q  Australia Alex de Minaur 1 6 6
  2  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 6 3 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz 6 6  
 Francja Ugo Humbert 4 2     1  Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz 6 6  
 Japonia Yusuke Takahashi 6 6      Japonia Yusuke Takahashi 3 4  
 Argentyna Gerónimo Espín Busleiman 4 1       1  Stany Zjednoczone Taylor Harry Fritz 7 6
 Hiszpania Bernabé Zapata Miralles 7 6       16  Grecja Stefanos Tsitsipas 5 1
 Rosja Denis Klok 62 3      Hiszpania Bernabé Zapata 2 4
 Włochy Federico Bonacia 1 4     16  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6  
16  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
12  Wietnam Lý Hoàng Nam 3 4  
Q  Kanada Denis Shapovalov 6 6     Q  Kanada Denis Shapovalov 6 6  
Q  Dania Benjamin Hannestad 3 5      Stany Zjednoczone Ulises Blanch 2 2  
 Stany Zjednoczone Ulises Blanch 6 7       Q  Kanada Denis Shapovalov 0 66
WC  Stany Zjednoczone Alex Rybakov 6 6       WC  Stany Zjednoczone Alex Rybakov 6 7
 Portugalia Felipe Cunha-Silva 4 4     WC  Stany Zjednoczone Alex Rybakov 6 6
 Niemcy Tim Sandkaulen 1 1     7  Brazylia Orlando Luz 3 0  
7  Brazylia Orlando Luz 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
3  Szwecja Mikael Ymer 6 4 6  
WC  Stany Zjednoczone Vasil Kirkov 3 6 3     3  Szwecja Mikael Ymer 6 6  
 Szwajcaria Marko Osmakcic 4 64      Serbia Miomir Kecmanović 4 3  
 Serbia Miomir Kecmanović 6 7       3  Szwecja Mikael Ymer 64 6 6
 Francja Géoffrey Blancaneaux 5 4       15  Norwegia Casper Ruud 7 1 2
WC  Stany Zjednoczone Patrick Kypson 7 6     WC  Stany Zjednoczone Patrick Kypson 0 0k
Q  Niemcy Nicola Kuhn 4 3     15  Norwegia Casper Ruud 6 3  
15  Norwegia Casper Ruud 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
11  Korea Południowa Chung Yunseong 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Gianni Ross 4 4     11  Korea Południowa Chung Yunseong 7 6  
 Czechy Patrik Rikl 7 6      Czechy Patrik Rikl 5 4  
 Australia Jake Delaney 66 4       11  Korea Południowa Chung Yunseong 6 7
 Japonia Yosuke Watanuki 6 6       6  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 4 62
 Argentyna Manuel Peña López 3 3      Japonia Yosuke Watanuki 4 1
 Kanada Alejandro Tabilo 1 4     6  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6 6  
6  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
5  Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 6  
Q  Estonia Mattias Siimar 4 3     5  Stany Zjednoczone Tommy Paul 4 6 7  
 Kanada Félix Auger Aliassime 6 6      Kanada Félix Auger Aliassime 6 4 5  
Q  Chińskie Tajpej Wu Tung-lin 2 4       5  Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 6
 Stany Zjednoczone Nathan Ponwith 4 6 3       10  Francja Corentin Denolly 3 1
 Portugalia Nuno Borges 6 3 6      Portugalia Nuno Borges 4 4
 Finlandia Patrik Niklas-Salminen 6 5 4     10  Francja Corentin Denolly 6 6  
10  Francja Corentin Denolly 3 7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
13  Południowa Afryka Lloyd George Harris 6 62 6  
WC  Stany Zjednoczone Sam Riffice 3 7 4     13  Południowa Afryka Lloyd George Harris 6 6  
 Szwajcaria Johan Nikles 1 4      Japonia Sora Fukuda 4 4  
 Japonia Sora Fukuda 6 6       13  Południowa Afryka Lloyd George Harris 3 4
 Włochy Andrea Pellegrino 6 4 6       4  Korea Południowa Hong Seong-chan 6 6
WC  Stany Zjednoczone Eduardo Nava 3 6 4      Włochy Andrea Pellegrino 3 1
 Argentyna Juan Pablo Ficovich 1 3     4  Korea Południowa Hong Seong-chan 6 6  
4  Korea Południowa Hong Seong-chan 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
8  Chile Marcelo Tomás Barrios Vera 6 4 3  
 Japonia Jumpei Yamasaki 2 6 6      Japonia Jumpei Yamasaki 1 64  
Q  Australia Alex de Minaur 6 6     Q  Australia Alex de Minaur 6 7  
WC  Stany Zjednoczone Alexandre Rotsaert 4 4       Q  Australia Alex de Minaur 7 3 6
 Węgry Máté Valkusz 65 1k       9  Stany Zjednoczone William Blumberg 5 6 3
Q  Stany Zjednoczone Jeff Wolf 7 3     Q  Stany Zjednoczone Jeff Wolf 6 4 1
 Słowacja Lukáš Klein 62 1     9  Stany Zjednoczone William Blumberg 3 6 6  
9  Stany Zjednoczone William Blumberg 7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Japonia Akira Santillan 6 7  
 Uzbekistan Djurabeck Karimov 1 64     14  Japonia Akira Santillan 6 6  
 Argentyna Franco Capalbo 62 0      Korea Południowa Oh Chan-yeong 3 1  
 Korea Południowa Oh Chan-yeong 7 6       14  Japonia Akira Santillan 4 2
 Egipt Youssef Hossam 4 7 1       2  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 6 6
 Niemcy Louis Wessels 6 69 6      Niemcy Louis Wessels 3 1
 Francja Evan Furness 2 4     2  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 6 6  
2  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzca 375
Finalista 270
Półfinalista 180
Ćwierćfinalista 120
3. runda 75
2. runda 30
Kwalifikant, który odpadł w 1. rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]