US Open 2015 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2015 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 25–28.08.2015
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Paul-Henri Mathieu
Niemcy Alexander Zverev
Argentyna Guido Pella
Niemcy Michael Berrer
Gruzja Nikoloz Basilaszwili
Japonia Yoshihito Nishioka
Austria Jürgen Melzer
Australia Matthew Ebden
Rosja Jewgienij Donskoj
Rosja Andriej Rublow
Stany Zjednoczone Tommy Paul
Australia John-Patrick Smith
Szwecja Elias Ymer
Rosja Konstantin Krawczuk
Kolumbia Alejandro González
Ukraina Illa Marczenko
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015

US Open 2015 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce w dniach 25–28 sierpnia na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Francja Paul-Henri Mathieu zakwalifikowano
02Niemcy Alexander Zverev zakwalifikowano
03Argentyna Guido Pella zakwalifikowano
04Japonia Tatsuma Itō 1. runda
05Gruzja Nikoloz Basilaszwili zakwalifikowano
06Wielka Brytania Kyle Edmund 3. runda
07Belgia Kimmer Coppejans 3. runda
08Serbia Dušan Lajović 1. runda
09Japonia Taro Daniel 3. runda
10Japonia Gō Soeda 1. runda
11Hiszpania Íñigo Cervantes 2. runda
12Hiszpania Nicolás Almagro 2. runda
13Niemcy Jan-Lennard Struff 2. runda
14Niemcy Matthias Bachinger 1. runda
15Kolumbia Alejandro González zakwalifikowano
16Ukraina Illa Marczenko zakwalifikowano

NumerTenisistaOsiągnięcie
17Niemcy Michael Berrer zakwalifikowano
18Australia John-Patrick Smith zakwalifikowano
19Włochy Luca Vanni 2. runda
20Słowacja Norbert Gombos 2. runda
21Hiszpania Albert Montañés 3. runda
22Kolumbia Alejandro Falla 3. runda
23Japonia Yoshihito Nishioka zakwalifikowano
24Słowenia Blaž Rola 1. runda
25Brazylia André Ghem 1. runda
26Australia Matthew Ebden zakwalifikowano
27Austria Jürgen Melzer zakwalifikowano
28Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 3. runda
29Chorwacja Ivan Dodig 3. runda
30Argentyna Facundo Bagnis 3. runda
31Rosja Jewgienij Donskoj zakwalifikowano
32Argentyna Facundo Argüello 1. runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Francja Paul-Henri Mathieu 6 7  
 Włochy Matteo Donati 3 63     1  Francja Paul-Henri Mathieu 6 6  
 Chińskie Tajpej Chen Ti 65 2      Niemcy Tobias Kamke 1 2  
 Niemcy Tobias Kamke 7 6       1  Francja Paul-Henri Mathieu 6 3 6
 Kazachstan Andriej Gołubiew 7 7       22  Kolumbia Alejandro Falla 2 6 1
 Francja Enzo Couacaud 65 64      Kazachstan Andriej Gołubiew 2 6 5
 Ekwador Giovanni Lapentti 1 0     22  Kolumbia Alejandro Falla 6 3 7  
22  Kolumbia Alejandro Falla 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Niemcy Alexander Zverev 6 6  
 Argentyna Horacio Zeballos 1 4     2  Niemcy Alexander Zverev 6 611 6  
 Belgia Maxime Authom 1 0k      Niemcy Nils Langer 4 7 3  
 Niemcy Nils Langer 6 1       2  Niemcy Alexander Zverev 7 7
 Rosja Karen Chaczanow 6 3 6       29  Chorwacja Ivan Dodig 64 5
 Australia Luke Saville 4 6 1      Rosja Karen Chaczanow 3 4
 Włochy Matteo Viola 4 1     29  Chorwacja Ivan Dodig 6 6  
29  Chorwacja Ivan Dodig 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Argentyna Guido Pella 6 6  
 Niemcy Andreas Beck 3 4     3  Argentyna Guido Pella 6 7  
 Chińskie Tajpej Huang Liang-chi 2 5     WC  Stany Zjednoczone Noah Rubin 4 66  
WC  Stany Zjednoczone Noah Rubin 6 7       3  Argentyna Guido Pella 6 6
 Francja Mathias Bourgue 6 63 6        Francja Mathias Bourgue 3 4
 Serbia Laslo Đere 3 7 4      Francja Mathias Bourgue 6 6
 Indie Somdev Devvarman 7 5 1     20  Słowacja Norbert Gombos 2 4  
20  Słowacja Norbert Gombos 5 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Japonia Tatsuma Itō 3 5  
 Rosja Asłan Karacew 6 7      Rosja Asłan Karacew 6 61 6  
 Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 6 4 3      Czechy Jan Mertl 3 7 0  
 Czechy Jan Mertl 4 6 6        Rosja Asłan Karacew 1 3
 Argentyna Nicolás Kicker 6 7       17  Niemcy Michael Berrer 6 6
 Czechy Adam Pavlásek 1 65      Argentyna Nicolás Kicker 4 2
 Uzbekistan Farrux Doʻstov 63 6 4     17  Niemcy Michael Berrer 6 6  
17  Niemcy Michael Berrer 7 4 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 6 6  
 Hiszpania Oriol Roca Batalla 2 4     5  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 4 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 6 6     WC  Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 6 2 3  
 Belgia Niels Desein 1 2       5  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 6 4 6
 Francja Maxime Hamou 2 4        Włochy Thomas Fabbiano 4 6 1
 Belgia Germain Gigounon 6 6      Belgia Germain Gigounon 6 1 1
 Włochy Thomas Fabbiano 6 7      Włochy Thomas Fabbiano 4 6 6  
32  Argentyna Facundo Argüello 2 5  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Wielka Brytania Kyle Edmund 6 6  
PR  Kanada Peter Polansky 3 4     6  Wielka Brytania Kyle Edmund 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 2 7 3      Argentyna Guido Andreozzi 3 4  
 Argentyna Guido Andreozzi 6 5 6       6  Wielka Brytania Kyle Edmund 2 6 5
 Stany Zjednoczone Daniel Nguyen 7 2 6       23  Japonia Yoshihito Nishioka 6 0 7
 Kanada Philip Bester 67 6 4      Stany Zjednoczone Daniel Nguyen 2 6 2
 Indie Yuki Bhambri 4 6 2     23  Japonia Yoshihito Nishioka 6 2 6  
23  Japonia Yoshihito Nishioka 6 1 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Belgia Kimmer Coppejans 6 3 6  
PR  Chorwacja Ante Pavić 4 6 3     7  Belgia Kimmer Coppejans 6 6  
 Szwecja Christian Lindell 62 4     WC  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 4 2  
WC  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 7 6       7  Belgia Kimmer Coppejans 6 3 3
 Chile Nicolás Jarry 1 4       27  Austria Jürgen Melzer 4 6 6
 Rosja Aleksander Kudriawcew 6 6      Rosja Aleksander Kudriawcew 4 7 4
 Czechy Jaroslav Pospíšil 5 2     27  Austria Jürgen Melzer 6 65 6  
27  Austria Jürgen Melzer 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Serbia Dušan Lajović 6 1 2  
 Wielka Brytania Brydan Klein 4 6 6      Wielka Brytania Brydan Klein 6 6  
 Francja Tristan Lamasine 63 7 6      Francja Tristan Lamasine 3 2  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ze 7 5 1        Wielka Brytania Brydan Klein 3 3
 Portugalia Gastão Elias 7 3 4       26  Australia Matthew Ebden 6 6
 Stany Zjednoczone Dennis Novikov 63 6 6      Stany Zjednoczone Dennis Novikov 3 7 2
WC  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 3 2     26  Australia Matthew Ebden 6 63 6  
26  Australia Matthew Ebden 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Japonia Taro Daniel 6 6  
 Argentyna Renzo Olivo 2 4     9  Japonia Taro Daniel 7 6  
 Francja Calvin Hemery 4 7 1      Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 62 1  
 Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 6 62 6       9  Japonia Taro Daniel 3 2
 Chińskie Tajpej Jason Jung 1 5       31  Rosja Jewgienij Donskoj 6 6
 Białoruś Uładzimir Ignatik 6 7      Białoruś Uładzimir Ignatik 6 2 3
 Holandia Thiemo de Bakker 5 5     31  Rosja Jewgienij Donskoj 3 6 6  
31  Rosja Jewgienij Donskoj 7 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Japonia Gō Soeda 2 3  
 Rosja Andriej Rublow 6 6      Rosja Andriej Rublow 6 6  
 Austria Gerald Melzer 5 4      Japonia Yūichi Sugita 3 4  
 Japonia Yūichi Sugita 7 6        Rosja Andriej Rublow 7 2 6
 Niemcy Peter Gojowczyk 4 6 6        Niemcy Peter Gojowczyk 5 6 4
 Japonia Yasutaka Uchiyama 6 4 2      Niemcy Peter Gojowczyk 6 6
 Węgry Márton Fucsovics 6 6      Węgry Márton Fucsovics 2 0  
25  Brazylia André Ghem 2 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Hiszpania Íñigo Cervantes 4 6 7  
 Wielka Brytania Liam Broady 6 4 5     11  Hiszpania Íñigo Cervantes 3 2  
 Włochy Gianluca Naso 3 4     PR  Szwajcaria Marco Chiudinelli 6 6  
PR  Szwajcaria Marco Chiudinelli 6 6       PR  Szwajcaria Marco Chiudinelli 1 4
 Dominikana José Hernández 7 6       WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 6
 Francja Jonathan Eysseric 64 1      Dominikana José Hernández 3 5
WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 4 6     WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 7  
24  Słowenia Blaž Rola 3 6 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Hiszpania Nicolás Almagro 7 6  
 Holandia Igor Sijsling 65 3     12  Hiszpania Nicolás Almagro 67 6 4  
PR  Izrael Amir Weintraub 6 4 3      Brazylia Guilherme Clézar 7 4 6  
 Brazylia Guilherme Clézar 3 6 6        Brazylia Guilherme Clézar 3 2
 Bośnia i Hercegowina Aldin Šetkić 1 1       18  Australia John-Patrick Smith 6 6
 Francja Vincent Millot 6 6      Francja Vincent Millot 5 2
WC  Stany Zjednoczone Jesse Witten 65 1     18  Australia John-Patrick Smith 7 6  
18  Australia John-Patrick Smith 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
13  Niemcy Jan-Lennard Struff 4 6 6  
 Indie Saketh Myneni 6 4 1     13  Niemcy Jan-Lennard Struff 2 6 65  
 Szwecja Elias Ymer 6 6      Szwecja Elias Ymer 6 4 7  
 Czechy Jan Šátral 2 1        Szwecja Elias Ymer 7 6
 Bośnia i Hercegowina Tomislav Brkić 3 3       21  Hiszpania Albert Montañés 5 4
 Polska Michał Przysiężny 6 6      Polska Michał Przysiężny 2 66
 Hiszpania Jordi Samper-Montaña 4 k     21  Hiszpania Albert Montañés 6 7  
21  Hiszpania Albert Montañés 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
14  Niemcy Matthias Bachinger 2 4  
 Rosja Konstantin Krawczuk 6 6      Rosja Konstantin Krawczuk 6 3 7  
 Barbados Darian King 6 3 64      Estonia Jürgen Zopp 2 6 63  
 Estonia Jürgen Zopp 2 6 7        Rosja Konstantin Krawczuk 6 3 6
 Argentyna Máximo González 6 6        Argentyna Máximo González 3 6 2
 Stany Zjednoczone Jarmere Jenkins 2 4      Argentyna Máximo González 6 5 6
WC  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 3 3     19  Włochy Luca Vanni 3 7 2  
19  Włochy Luca Vanni 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
15  Kolumbia Alejandro González 7 6  
WC  Stany Zjednoczone Marcos Giron 61 2     15  Kolumbia Alejandro González 7 6  
 Francja Édouard Roger-Vasselin 2 6 4      Rumunia Marius Copil 5 3  
 Rumunia Marius Copil 6 4 6       15  Kolumbia Alejandro González 6 6
PR  Portugalia Pedro Sousa 2 3       30  Argentyna Facundo Bagnis 4 3
 Indie Ramkumar Ramanathan 6 6      Indie Ramkumar Ramanathan 3 6 64
 Australia Jason Kubler 65 2     30  Argentyna Facundo Bagnis 6 2 7  
30  Argentyna Facundo Bagnis 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
16  Ukraina Illa Marczenko 7 6  
 Japonia Hiroki Moriya 63 1     16  Ukraina Illa Marczenko 6 7  
 Francja David Guez 6 6      Francja David Guez 2 64  
 Słowacja Jozef Kovalík 4 4       16  Ukraina Illa Marczenko 4 6 6
 Włochy Andrea Arnaboldi 6 6       28  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 3 4
 Belgia Yannick Mertens 3 4      Włochy Andrea Arnaboldi 4 6 65
 Białoruś Dmitrij Żyrmont 2 2     28  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 2 7  
28  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści 15 000 16
2. runda 10 000 8
1. runda 5000 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]