US Open 2016 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 23–26.08.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Włochy Alessandro Giannessi
Stany Zjednoczone Christian Harrison
Rosja Karen Chaczanow
Argentyna Guido Andreozzi
Czechy Jan Šátral
Belgia Steve Darcis
Węgry Márton Fucsovics
Włochy Thomas Fabbiano
Czechy Radek Štěpánek
Brazylia Guilherme Clézar
Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Białoruś Ilja Iwaszka
Indie Saketh Myneni
Stany Zjednoczone Jared Donaldson
Szwajcaria Marco Chiudinelli
Niemcy Mischa Zverev
Słowacja Jozef Kovalík (LL)
Niemcy Daniel Brands (LL)
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

US Open 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 23–26 sierpnia na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Japonia Yūichi Sugita 2. runda
02Rosja Konstantin Krawczuk 2. runda
03Rosja Karen Chaczanow zakwalifikowano
04Brazylia Thiago Monteiro 1. runda
05Gruzja Nikoloz Basilaszwili 1. runda
06Belgia Steve Darcis zakwalifikowano
07Argentyna Renzo Olivo 1. runda
08Włochy Thomas Fabbiano zakwalifikowano
09Czechy Radek Štěpánek zakwalifikowano
10Stany Zjednoczone Tim Smyczek 2. runda
11Stany Zjednoczone Ryan Harrison zakwalifikowano
12Brazylia João Souza 2. runda
13Stany Zjednoczone Dennis Novikov 2. runda
14Stany Zjednoczone Jared Donaldson zakwalifikowano
15Słowacja Jozef Kovalík[a] Lucky Loser
16Niemcy Mischa Zverev zakwalifikowano

NumerTenisistaOsiągnięcie
17Argentyna Marco Trungelliti 1. runda
18Kolumbia Santiago Giraldo 3. runda
19Argentyna Guido Andreozzi zakwalifikowano
20Argentyna Nicolás Kicker 1. runda
21Hiszpania Albert Montañés 2. runda
22Niemcy Tobias Kamke 3. runda
23Stany Zjednoczone Austin Krajicek 1. runda
24Belgia Arthur De Greef 1. runda
25Francja Quentin Halys 2. runda
26Indie Saketh Myneni zakwalifikowano
27Szwajcaria Marco Chiudinelli zakwalifikowano
28Niemcy Michael Berrer 2. runda
29Argentyna Máximo González 2. runda
30Japonia Gō Soeda 2. runda
31Słowenia Grega Žemlja 1. runda
32Holandia Thiemo de Bakker 2. runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Japonia Yūichi Sugita 6 6  
 Francja Alexandre Sidorenko 2 3     1  Japonia Yūichi Sugita 3 6 5  
 Włochy Alessandro Giannessi 7 6      Włochy Alessandro Giannessi 6 3 7  
 Indie Ramkumar Ramanathan 5 1        Włochy Alessandro Giannessi 7 6
 Kazachstan Dmitrij Popko 6 6       22  Niemcy Tobias Kamke 5 1
 Japonia Hiroki Moriya 3 4      Kazachstan Dmitrij Popko 6 0 64
 Australia John-Patrick Smith 2 5     22  Niemcy Tobias Kamke 3 6 7  
22  Niemcy Tobias Kamke 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Rosja Konstantin Krawczuk 6 6  
 Włochy Stefano Napolitano 3 4     2  Rosja Konstantin Krawczuk 6 63 0k  
WC  Stany Zjednoczone Christian Harrison 4 6 7     WC  Stany Zjednoczone Christian Harrison 3 7 2  
 Australia Luke Saville 6 0 5       WC  Stany Zjednoczone Christian Harrison 1 6 6
 Holandia Antal van der Duim 1 0        Kanada Steven Diez 6 4 2
 Kanada Steven Diez 6 6      Kanada Steven Diez 1 6 6
PR  Słowenia Blaž Kavčič 7 7     PR  Słowenia Blaž Kavčič 6 2 4  
23  Stany Zjednoczone Austin Krajicek 5 62  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Rosja Karen Chaczanow 6 6  
 Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 4 4     3  Rosja Karen Chaczanow 6 6  
 Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 2 6 7      Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 4 3  
 Rosja Asłan Karacew 6 3 63       3  Rosja Karen Chaczanow 6 4 6
 Chińska Republika Ludowa Bai Yan 0k        Stany Zjednoczone Noah Rubin 3 6 4
 Stany Zjednoczone Noah Rubin 3      Stany Zjednoczone Noah Rubin 6 4 6
 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 65 2     28  Niemcy Michael Berrer 2 6 4  
28  Niemcy Michael Berrer 2 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Brazylia Thiago Monteiro 4 6 65  
 Niemcy Daniel Brands 6 3 7      Niemcy Daniel Brands 7 7  
 Kanada Frank Dancevic 6 6      Kanada Frank Dancevic 5 65  
 Belgia Ruben Bemelmans 4 3        Niemcy Daniel Brands 6 2 1
PR  Austria Jürgen Melzer 7 6       19  Argentyna Guido Andreozzi 4 6 6
WC  Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 5 1     PR  Austria Jürgen Melzer 3 4
 Turcja Marsel İlhan 3 1     19  Argentyna Guido Andreozzi 6 6  
19  Argentyna Guido Andreozzi 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 7 2 66  
 Australia Matthew Barton 63 6 7      Australia Matthew Barton 4 4  
 Czechy Jan Šátral 6 6      Czechy Jan Šátral 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Christopher Eubanks 1 3        Czechy Jan Šátral 6 7
 Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 6 4 6        Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 3 5
PR  Chorwacja Matija Pecotić 2 6 1      Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 6 5 6
 Barbados Darian King 4 6 6      Barbados Darian King 3 7 3  
31  Słowenia Grega Žemlja 6 4 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Belgia Steve Darcis 6 6  
 Stany Zjednoczone Tommy Paul 3 2     6  Belgia Steve Darcis 6 7  
WC  Nowa Zelandia Jose Statham 63 3      Korea Południowa Lee Duck-hee 4 63  
 Korea Południowa Lee Duck-hee 7 6       6  Belgia Steve Darcis 6 4 7
 Francja Vincent Millot 3 6 6        Hiszpania Enrique López-Pérez 3 6 68
 Francja Mathias Bourgue 6 3 2      Francja Vincent Millot 7 1 4
 Hiszpania Enrique López-Pérez 6 3 6      Hiszpania Enrique López-Pérez 65 6 6  
17  Argentyna Marco Trungelliti 3 6 1  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Argentyna Renzo Olivo 65 3  
 Włochy Lorenzo Giustino 7 6      Włochy Lorenzo Giustino 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Wu Di 6 4 6      Chińska Republika Ludowa Wu Di 2 4  
 Hiszpania David Pérez Sanz 0 6 2        Włochy Lorenzo Giustino 62 1
 Węgry Márton Fucsovics 6 4 6        Węgry Márton Fucsovics 7 6
 Kanada Peter Polansky 2 6 2      Węgry Márton Fucsovics 3 6 6
 Wielka Brytania James Ward 3 4     29  Argentyna Máximo González 6 1 0  
29  Argentyna Máximo González 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Włochy Thomas Fabbiano 1 6 6  
 Włochy Andrea Arnaboldi 6 1 4     8  Włochy Thomas Fabbiano 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Vasil Kirkov 2 5      Belgia Yannik Reuter 1 2  
 Belgia Yannik Reuter 6 7       8  Włochy Thomas Fabbiano 6 61 6
 Kolumbia Alejandro González 6 6        Kolumbia Alejandro González 3 7 3
 Włochy Luca Vanni 4 3      Kolumbia Alejandro González 6 6
 Australia Benjamin Mitchell 1 2     21  Hiszpania Albert Montañés 3 2  
21  Hiszpania Albert Montañés 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Czechy Radek Štěpánek 6 6  
 Chorwacja Franko Škugor 1 1     9  Czechy Radek Štěpánek 6 7  
 Stany Zjednoczone Daniel Nguyen 3 2      Izrael Amir Weintraub 2 65  
 Izrael Amir Weintraub 6 6       9  Czechy Radek Štěpánek 6 6
 Francja Constant Lestienne 63 3        Francja Axel Michon 4 3
 Francja Axel Michon 7 6      Francja Axel Michon 6 63 6
 Rumunia Marius Copil 63 3     30  Japonia Gō Soeda 2 7 4  
30  Japonia Gō Soeda 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 6 6  
 Rosja Aleksander Kudriawcew 3 4     10  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 64 3  
 Argentyna Facundo Argüello 2 3      Brazylia Guilherme Clézar 7 6  
 Brazylia Guilherme Clézar 6 6        Brazylia Guilherme Clézar 6 7
 Francja Grégoire Barrère 4 2        Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 4 65
 Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 6 6      Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 7 6
 Białoruś Jahor Hierasimau 1 3     25  Francja Quentin Halys 61 2  
25  Francja Quentin Halys 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 7 6  
PR  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 61 3     11  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 7 6  
 Bośnia i Hercegowina Aldin Šetkić 4 4      Belgia Joris De Loore 65 4  
 Belgia Joris De Loore 6 6       11  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 6 6
 Szwajcaria Henri Laaksonen 2 6 6        Szwajcaria Henri Laaksonen 3 2
WC  Stany Zjednoczone Thai-Son Kwiatkowski 6 1 4      Szwajcaria Henri Laaksonen 3 6 6
 Serbia Laslo Đere 6 6      Serbia Laslo Đere 6 3 4  
24  Belgia Arthur De Greef 4 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Brazylia João Souza 6 6  
 Australia Andrew Whittington 4 4     12  Brazylia João Souza 6 65 66  
 Portugalia Pedro Sousa 2 3     PR  Niemcy Matthias Bachinger 4 7 7  
PR  Niemcy Matthias Bachinger 6 6       PR  Niemcy Matthias Bachinger 4 3
 Belgia Kimmer Coppejans 6 4 1        Białoruś Ilja Iwaszka 6 6
WC  Stany Zjednoczone Ryan Shane 2 6 6     WC  Stany Zjednoczone Ryan Shane 3 3
 Białoruś Ilja Iwaszka 6 6      Białoruś Ilja Iwaszka 6 6  
20  Argentyna Nicolás Kicker 3 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
13  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 7 5 6  
 Włochy Federico Gaio 68 7 2     13  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 60 5  
 Rosja Daniił Miedwiediew 65 62      Serbia Peđa Krstin 7 7  
 Serbia Peđa Krstin 7 7        Serbia Peđa Krstin 3 0
 Serbia Nikola Milojević 1 6 3       26  Indie Saketh Myneni 6 6
 Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 6 3 6      Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 66 4
PR  Francja Albano Olivetti 3 5     26  Indie Saketh Myneni 7 6  
26  Indie Saketh Myneni 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
14  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 6 6  
 Kolumbia Eduardo Struvay 3 4     14  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 6 7  
 Hiszpania Pere Riba 6 4 4      Hiszpania Jordi Samper-Montaña 1 61  
 Hiszpania Jordi Samper-Montaña 2 6 6       14  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 6 6
WC  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 3 6 6       18  Kolumbia Santiago Giraldo 2 2
 Francja Édouard Roger-Vasselin 6 4 3     WC  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6 1 0k
 Salwador Marcelo Arévalo 64 65     18  Kolumbia Santiago Giraldo 4 6 2  
18  Kolumbia Santiago Giraldo 7 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
15  Słowacja Jozef Kovalík 3 7 6  
 Australia Sam Groth 6 64 3     15  Słowacja Jozef Kovalík 6 6  
 Serbia Marko Tepavac 7 60 6      Serbia Marko Tepavac 1 3  
 Niemcy Peter Gojowczyk 62 7 3       15  Słowacja Jozef Kovalík 65 5
 Francja Tristan Lamasine 6 6       27  Szwajcaria Marco Chiudinelli 7 7
 Estonia Jürgen Zopp 4 4      Francja Tristan Lamasine 4 6 63
 Słowenia Blaž Rola 7 2 3     27  Szwajcaria Marco Chiudinelli 6 3 7  
27  Szwajcaria Marco Chiudinelli 61 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
16  Niemcy Mischa Zverev 6 3 6  
 Kazachstan Andriej Gołubiew 3 6 1     16  Niemcy Mischa Zverev 6 6  
 Rosja Andriej Rublow 7 65 4      Serbia Miljan Zekić 2 1  
 Serbia Miljan Zekić 64 7 6       16  Niemcy Mischa Zverev 6 6
WC  Stany Zjednoczone Sekou Bangoura 6 6       WC  Stany Zjednoczone Sekou Bangoura 4 2
 Chile Gonzalo Lama 2 1     WC  Stany Zjednoczone Sekou Bangoura 6 6
 Austria Dennis Novak 1 3     32  Holandia Thiemo de Bakker 2 3  
32  Holandia Thiemo de Bakker 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści 16 350 16
2. runda 10 900 8
1. runda 5606 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Został przeniesiony do turnieju głównego jako szczęśliwy przegrany.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]