US Open 2017 (gra podwójna chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2017 – gra podwójna chłopców
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 04–09.09.2017
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra podwójna
Hsu Yu-hsiou
Wu Yibing
2016 2018
Strona internetowa
Wielki Szlem 2017

US Open 2017 – gra podwójna chłopców – zawody deblowe chłopców, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 4–9 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściOsiągnięcie
01 Hsu Yu-hsiou
Wu Yibing
zwycięstwo
02Austria Jurij Rodionov
Czechy Michael Vrbenský
2. runda
03Stany Zjednoczone Trent Bryde
Portugalia Duarte Vale
półfinał
04Stany Zjednoczone Oliver Crawford
Stany Zjednoczone Patrick Kypson
2. runda
05Argentyna Sebastián Baez
Brazylia Thiago Seyboth Wild
półfinał
06Argentyna Axel Geller
Stany Zjednoczone Alexandre Rotsaert
ćwierćfinał
07Izrael Yshai Oliel
Rosja Aleksiej Zacharow
2. runda
08Stany Zjednoczone Sebastian Korda
Kolumbia Nicolás Mejía
1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1   Hsu Yu-hsiou
  Wu Yibing
4 6 10  
6  Argentyna Axel Geller
 Stany Zjednoczone Alexandre Rotsaert
6 3 6  
  1   Hsu Yu-hsiou
  Wu Yibing
6 6  
  5  Argentyna Sebastián Baez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
4 1  
 Francja Dan Added
 Belgia Zizou Bergs
6 66 8
  5  Argentyna Sebastián Baez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
3 7 10  
    1   Hsu Yu-hsiou
  Wu Yibing
6 5 11
   Japonia Toru Horie
 Japonia Yuta Shimizu
4 7 9
   Holandia Jesper de Jong
 Holandia Ryan Nijboer
2 4  
3  Stany Zjednoczone Trent Bryde
 Portugalia Duarte Vale
6 6  
3  Stany Zjednoczone Trent Bryde
 Portugalia Duarte Vale
2 65
   Japonia Toru Horie
 Japonia Yuta Shimizu
6 7  
 Stany Zjednoczone Alafia Ayeni
 Szwajcaria Jakub Paul
2 67
   Japonia Toru Horie
 Japonia Yuta Shimizu
6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
1   Hsu Yu-hsiou
  Wu Yibing
6 7  
 Korea Południowa Park Ui-sung
 Japonia Naoki Tajima
3 5     1   Hsu Yu-hsiou
  Wu Yibing
6 7
WC  Stany Zjednoczone Ryan Goetz
 Stany Zjednoczone Axel Nefve
6 6   WC  Stany Zjednoczone Ryan Goetz
 Stany Zjednoczone Axel Nefve
2 5
 Brazylia Gabriel Decamps
 Meksyk Alan Fernando Rubio Fierros
3 4  
1. runda   2. runda
 Włochy Francesco Forti
 Wielka Brytania Aidan McHugh
6 6  
 Argentyna Juan Pablo Grassi Mazzuchi
 Argentyna Thiago Agustín Tirante
3 3      Włochy Francesco Forti
 Wielka Brytania Aidan McHugh
2 6 8
 Wielka Brytania Jack Draper
 Wielka Brytania George Loffhagen
5 1   6  Argentyna Axel Geller
 Stany Zjednoczone Alexandre Rotsaert
6 3 10
6  Argentyna Axel Geller
 Stany Zjednoczone Alexandre Rotsaert
7 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
4  Stany Zjednoczone Oliver Crawford
 Stany Zjednoczone Patrick Kypson
4 7 10  
 Dominikana Nick Hardt
 Kolumbia Sergio Luis Hernández Ramírez
6 5 8     4  Stany Zjednoczone Oliver Crawford
 Stany Zjednoczone Patrick Kypson
3 3
 Francja Dan Added
 Belgia Zizou Bergs
6 1 10    Francja Dan Added
 Belgia Zizou Bergs
6 6
 Stany Zjednoczone Vasil Kirkov
 Czechy Ondřej Štyler
2 6 7  
1. runda   2. runda
 Francja Cosntantin Bittoun Kouzmine
 Stany Zjednoczone Gianni Ross
3 3  
 Czechy Tomáš Macháč
 Rosja Timofiej Skatow
6 6      Czechy Tomáš Macháč
 Rosja Timofiej Skatow
4 6 10
 Stany Zjednoczone Sam Riffice
 Stany Zjednoczone Danny Thomas
6 66 9   5  Argentyna Sebastián Baez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
6 4 12
5  Argentyna Sebastián Baez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
1 7 11  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
8  Stany Zjednoczone Sebastian Korda
 Kolumbia Nicolás Mejía
4 5  
 Holandia Jesper de Jong
 Holandia Ryan Nijboer
6 7      Holandia Jesper de Jong
 Holandia Ryan Nijboer
7 2 12
 Indie Siddhant Banthia
 Japonia Shinji Hazawa
3 6 11    Indie Siddhant Banthia
 Japonia Shinji Hazawa
62 6 10
WC  Stany Zjednoczone Lukas Greif
 Stany Zjednoczone Govind Nanda
6 3 9  
1. runda   2. runda
 Stany Zjednoczone Brian Cernoch
 Stany Zjednoczone Andrew Fenty
4 6 9  
 Irlandia Simon Carr
 Finlandia Emil Ruusuvuori
6 4 11      Irlandia Simon Carr
 Finlandia Emil Ruusuvuori
2 1
 Tunezja Mohamed Ali Bellalouna
 Francja Hugo Gaston
1 4   3  Stany Zjednoczone Trent Bryde
 Portugalia Duarte Vale
6 6
3  Stany Zjednoczone Trent Bryde
 Portugalia Duarte Vale
6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
7  Izrael Yshai Oliel
 Rosja Aleksiej Zacharow
6 7  
 Brazylia Igor Gimenez
 Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida
4 5     7  Izrael Yshai Oliel
 Rosja Aleksiej Zacharow
2 4
WC  Stany Zjednoczone Brian Shi
 Stany Zjednoczone Sangeet Sridhar
1 4    Stany Zjednoczone Alafia Ayeni
 Szwajcaria Jakub Paul
6 6
 Stany Zjednoczone Alafia Ayeni
 Szwajcaria Jakub Paul
6 6  
1. runda   2. runda
 Cypr Menelaos Efstathiou
 Serbia Marko Miladinović
4 3  
 Japonia Toru Horie
 Japonia Yuta Shimizu
6 6      Japonia Toru Horie
 Japonia Yuta Shimizu
6 7
WC  Stany Zjednoczone William Grant
 Stany Zjednoczone Tyler Zink
4 63   2  Austria Jurij Rodionov
 Czechy Michael Vrbenský
1 5
2  Austria Jurij Rodionov
 Czechy Michael Vrbenský
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzcy 270
Finaliści 180
Półfinaliści 120
Ćwierćfinaliści 75
2. runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]