US Open 2017 (gra podwójna dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2017 – gra podwójna dziewcząt
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 04–10.09.2017
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor David Brewer
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Serbia Olga Danilović
Ukraina Marta Kostiuk
2016 2018
Strona internetowa
Wielki Szlem 2017

US Open 2017 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 4–10 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiOsiągnięcie
01Serbia Olga Danilović
Ukraina Marta Kostiuk
zwycięstwo
02Kanada Carson Branstine
Stany Zjednoczone Sofia Sewing
2. runda
03Stany Zjednoczone Caty McNally
Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
1. runda
04 Liang En-shuo
Wang Xinyu
półfinał
05Rosja Anastasija Karitonowa
Rosja Jelena Rybakina
1. runda
06Wielka Brytania Emily Appleton
Kolumbia Emiliana Arango
ćwierćfinał
07Rosja Sofja Lansere
Rosja Kamila Rakchimowa
półfinał
08Stany Zjednoczone Elysia Bolton
Stany Zjednoczone Ann Li
ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Serbia Olga Danilović
 Ukraina Marta Kostiuk
6 6  
6  Wielka Brytania Emily Appleton
 Kolumbia Emiliana Arango
3 3  
  1  Serbia Olga Danilović
 Ukraina Marta Kostiuk
6 7  
  7  Rosja Sofja Lansere
 Rosja Kamila Rakchimowa
4 63  
 Polska Maja Chwalińska
 Polska Ania Hertel
3 5
  7  Rosja Sofja Lansere
 Rosja Kamila Rakchimowa
6 7  
    1  Serbia Olga Danilović
 Ukraina Marta Kostiuk
6 7
   Chorwacja Lea Bošković
  Wang Xiyu
1 5
  8  Stany Zjednoczone Elysia Bolton
 Stany Zjednoczone Ann Li
7 4 8  
4   Liang En-shuo
  Wang Xiningu
65 6 10  
4   Liang En-shuo
  Wang Xiningu
63 2
   Chorwacja Lea Bošković
  Wang Xiyu
7 6  
 Japonia Yuki Naito
 Łotwa Daniela Vismane
2 4
   Chorwacja Lea Bošković
  Wang Xiyu
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
1  Serbia Olga Danilović
 Ukraina Marta Kostiuk
64 6 10  
 Stany Zjednoczone Taylor Johnson
 Meksyk María José Portillo Ramírez
7 3 8     1  Serbia Olga Danilović
 Ukraina Marta Kostiuk
6 6
WC  Stany Zjednoczone Elizabeth Mandlik
 Stany Zjednoczone Natasha Subhash
2 5     Cho I-hsuan
 Japonia Naho Sato
4 1
  Cho I-hsuan
 Japonia Naho Sato
6 7  
1. runda   2. runda
WC  Stany Zjednoczone Charlotte Owensby
 Stany Zjednoczone Gabriella Price
5 3  
 Ukraina Wiktorija Dema
 Rumunia Mihaela Lorena Mărculescu
7 6      Ukraina Wiktorija Dema
 Rumunia Mihaela Lorena Mărculescu
2 0
 Włochy Monica Cappelletti
 Włochy Elisabetta Cocciaretto
5 4   6  Wielka Brytania Emily Appleton
 Kolumbia Emiliana Arango
6 6
6  Wielka Brytania Emily Appleton
 Kolumbia Emiliana Arango
7 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
3  Stany Zjednoczone Caty McNally
 Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
4 1  
 Polska Maja Chwalińska
 Polska Ania Hertel
6 6      Polska Maja Chwalińska
 Polska Ania Hertel
6 6
 Kolumbia Sofía Múnera Sánchez
 Burundi Sada Nahimana
6 6    Kolumbia Sofía Múnera Sánchez
 Burundi Sada Nahimana
4 2
 Indie Mahak Jain
 Indie Mihika Yadav
3 2  
1. runda   2. runda
 Szwajcaria Lulu Sun
 Szwajcaria Simona Waltert
4 1  
 Wielka Brytania Ali Collins
 Niemcy Jule Niemeier
6 6      Wielka Brytania Ali Collins
 Niemcy Jule Niemeier
1 4
WC  Stany Zjednoczone Abigail Forbes
 Stany Zjednoczone Cori Gauff
65 7 7   7  Rosja Sofja Lansere
 Rosja Kamila Rakchimowa
6 6
7  Rosja Sofja Lansere
 Rosja Kamila Rakchimowa
7 64 10  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
8  Stany Zjednoczone Elysia Bolton
 Stany Zjednoczone Ann Li
6 7  
 Kolumbia María Camila Osorio Serrano
 Brazylia Thaisa Grana Pedretti
4 5     8  Stany Zjednoczone Elysia Bolton
 Stany Zjednoczone Ann Li
6 6
 Japonia Mai Hontama
 Japonia Anri Nagata
3 6 13    Japonia Mai Hontama
 Japonia Anri Nagata
2 3
 Stany Zjednoczone Hurricane Tyra Black
 Ukraina Anna Laguza
6 3 11  
1. runda   2. runda
 Rosja Alina Czaraewa
 Rosja Daria Frajman
65 5  
 Rosja Anżelika Isaewa
 Serbia Draginja Vuković
7 7      Rosja Anżelika Isaewa
 Serbia Draginja Vuković
w/o
 Hiszpania Paula Arias Manjón
 Hiszpania Eva Guerrero Álvarez
5 2   4   Liang En-shuo
  Wang Xiningu
4   Liang En-shuo
  Wang Xiningu
7 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
5  Rosja Anastasija Karitonowa
 Rosja Jelena Rybakina
7 4 9  
 Japonia Yuki Naito
 Łotwa Daniela Vismane
5 6 11      Japonia Yuki Naito
 Łotwa Daniela Vismane
6 7
 Argentyna María Lourdes Carlé
 Kanada Layne Sleeth
2 6 10    Argentyna María Lourdes Carlé
 Kanada Layne Sleeth
1 5
WC  Stany Zjednoczone Angelica Blake
 Stany Zjednoczone Nikki Redelijk
6 4 8  
1. runda   2. runda
 Chorwacja Lea Bošković
  Wang Xiyu
6 3 14  
 Stany Zjednoczone Hailey Baptiste
 Stany Zjednoczone Nicole Mossmer
2 6 12      Chorwacja Lea Bošković
  Wang Xiyu
6 6
 Ukraina Margarita Bilokin
 Słowacja Viktória Morvayová
6 3 6   2  Kanada Carson Branstine
 Stany Zjednoczone Sofia Sewing
3 2
2  Kanada Carson Branstine
 Stany Zjednoczone Sofia Sewing
4 6 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczynie 270
Finalistki 180
Półfinalistki 120
Ćwierćfinalistki 75
2. runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]