US Open 2017 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2017 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 22–25.08.2017
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Niemcy Maximilian Marterer
Kanada Denis Shapovalov
Mołdawia Radu Albot
Czechy Václav Šafránek
Stany Zjednoczone JC Aragone
Kazachstan Michaił Kukuszkin
Wielka Brytania Cameron Norrie
Włochy Stefano Travaglia
Niemcy Cedrik-Marcel Stebe
Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras
Francja Vincent Millot
Australia John-Patrick Smith
Stany Zjednoczone Evan King
Francja Nicolas Mahut
Barbados Darian King
Stany Zjednoczone Tim Smyczek
Argentyna Leonardo Mayer (LL)
Słowacja Lukáš Lacko (LL)
2016 2018
Strona internetowa
Wielki Szlem 2017

US Open 2017 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 22–25 sierpnia na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Argentyna Leonardo Mayer[a] Lucky Loser
02Kanada Denis Shapovalov zakwalifikowano
03Włochy Alessandro Giannessi wycofanie
04Ukraina Serhij Stachowski 3. runda
05Włochy Marco Cecchinato 1. runda
06Kazachstan Michaił Kukuszkin zakwalifikowano
07Kazachstan Aleksandr Bublik 1. runda
08Niemcy Peter Gojowczyk 3. runda
09Niemcy Cedrik-Marcel Stebe zakwalifikowano
10Argentyna Facundo Bagnis 2. runda
11Norwegia Casper Ruud 2. runda
12Serbia Filip Krajinović 2. runda
13Argentyna Renzo Olivo 2. runda
14Francja Nicolas Mahut zakwalifikowano
15Słowacja Lukáš Lacko[a] Lucky Loser
16Francja Quentin Halys 1. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
17Białoruś Jahor Hierasimau 2. runda
18Niemcy Maximilian Marterer zakwalifikowano
19Portugalia Pedro Sousa 1. runda
20Kanada Peter Polansky 3. runda
21Chile Nicolás Jarry 2. runda
22Japonia Gō Soeda 3. runda
23Austria Sebastian Ofner 1. runda
24Niemcy Yannick Hanfmann 2. runda
25Austria Gerald Melzer 1. runda
26Australia Matthew Ebden 1. runda
27Mołdawia Radu Albot zakwalifikowano
28Włochy Matteo Berrettini 2. runda
29Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 1. runda
30Włochy Stefano Travaglia zakwalifikowano
31Stany Zjednoczone Michael Mmoh 3. runda
32Francja Kenny de Schepper 1. runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Argentyna Leonardo Mayer 6 6  
 Francja Maxime Janvier 4 4     1  Argentyna Leonardo Mayer 6 6  
 Francja Gleb Sakharov 6 6      Francja Gleb Sakharov 2 1  
 Czechy Petr Michnev 0 2       1  Argentyna Leonardo Mayer 4 5
 Stany Zjednoczone Dennis Novikov 6 2 7       18  Niemcy Maximilian Marterer 6 7
 Japonia Yasutaka Uchiyama 3 6 5      Stany Zjednoczone Dennis Novikov 6 5 3
 Chorwacja Viktor Galović 2 4     18  Niemcy Maximilian Marterer 3 7 6  
18  Niemcy Maximilian Marterer 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Kanada Denis Shapovalov 6 6  
 Stany Zjednoczone Denis Kudla 3 4     2  Kanada Denis Shapovalov 6 7  
 Portugalia Gonçalo Oliveira 2 6 1      Portugalia Gastão Elias 3 5  
 Portugalia Gastão Elias 6 4 6       2  Kanada Denis Shapovalov 62 6 6
 Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 6 6        Czechy Jan Šátral 7 1 3
 Niemcy Yannick Maden 4 3      Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 4 3
 Czechy Jan Šátral 6 6      Czechy Jan Šátral 6 6  
19  Portugalia Pedro Sousa 3 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
Alt  Francja Stéphane Robert 6 6  
 Włochy Lorenzo Giustino 4 2     Alt  Francja Stéphane Robert 3 7 5  
PR  Kanada Frank Dancevic 4 6 6     PR  Kanada Frank Dancevic 6 66 7  
 Włochy Luca Vanni 6 4 4       PR  Kanada Frank Dancevic 2 4
 Stany Zjednoczone Marcos Giron 3 4       27  Mołdawia Radu Albot 6 6
 Chile Cristian Garín 6 6      Chile Cristian Garín 4 4
 Portugalia João Domingues 0 1     27  Mołdawia Radu Albot 6 6  
27  Mołdawia Radu Albot 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Ukraina Serhij Stachowski 6 6  
 Rosja Aleksiej Watutin 2 1     4  Ukraina Serhij Stachowski 7 6  
 Japonia Hiroki Moriya 3 3      Kanada Félix Auger-Aliassime 68 4  
 Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6       4  Ukraina Serhij Stachowski 6 5 1
 Czechy Václav Šafránek 7 3 6        Czechy Václav Šafránek 3 7 6
 Niemcy Daniel Masur 65 6 3      Czechy Václav Šafránek 2 6 7
 Indie Prajnesh Gunneswaran 1 4     24  Niemcy Yannick Hanfmann 6 4 5  
24  Niemcy Yannick Hanfmann 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Włochy Marco Cecchinato 6 2 4  
WC  Stany Zjednoczone JC Aragone 4 6 6     WC  Stany Zjednoczone JC Aragone 3 7 6  
 Włochy Riccardo Bellotti 7 6      Włochy Riccardo Bellotti 6 5 3  
 Argentyna Andrea Collarini 5 3       WC  Stany Zjednoczone JC Aragone 6 2 6
 Białoruś Uładzimir Ihnacik 6 2 6        Australia Akira Santillan 3 6 3
 Argentyna Máximo González 4 6 0      Białoruś Uładzimir Ihnacik 3 2
 Australia Akira Santillan 3 6 6      Australia Akira Santillan 6 6  
23  Austria Sebastian Ofner 6 3 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6  
 Słowacja Jozef Kovalík 1 3     6  Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 7  
 Niemcy Tobias Kamke 6 6      Niemcy Tobias Kamke 4 64  
 Stany Zjednoczone Noah Rubin 1 4       6  Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 4 7
PR  Stany Zjednoczone Bradley Klahn 6 0 6        Argentyna Guido Andreozzi 1 6 5
 Australia Marc Polmans 2 6 2     PR  Stany Zjednoczone Bradley Klahn 4 7 4
 Argentyna Guido Andreozzi 6 6      Argentyna Guido Andreozzi 6 66 6  
29  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 4 1  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Kazachstan Aleksandr Bublik 2 2  
 Wielka Brytania Cameron Norrie 6 6      Wielka Brytania Cameron Norrie 6 7  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 612 6 2     WC  Stany Zjednoczone Sekou Bangoura 4 5  
WC  Stany Zjednoczone Sekou Bangoura 7 4 6        Wielka Brytania Cameron Norrie 6 7
 Szwajcaria Marco Chiudinelli 6 6       22  Japonia Gō Soeda 1 65
 Australia Blake Mott 3 2      Szwajcaria Marco Chiudinelli 3 1
 Indie Yuki Bhambri 6 1 3     22  Japonia Gō Soeda 6 6  
22  Japonia Gō Soeda 4 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Niemcy Peter Gojowczyk 66 6 6  
 Serbia Nikola Milojević 7 4 4     8  Niemcy Peter Gojowczyk 7 6  
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka 65 6 7      Stany Zjednoczone Reilly Opelka 64 2  
 Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 7 3 62       8  Niemcy Peter Gojowczyk 3 3
 Stany Zjednoczone Christian Harrison 6 1       30  Włochy Stefano Travaglia 6 6
 Irlandia James McGee 2 0k      Stany Zjednoczone Christian Harrison 3 1
 Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 65 5     30  Włochy Stefano Travaglia 6 6  
30  Włochy Stefano Travaglia 7 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 6 6  
 Bośnia i Hercegowina Aldin Šetkić 4 2     9  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 6 6  
 Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 6 7      Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 3 4  
 Australia Sam Groth 4 64       9  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 6 6
 Argentyna Marco Trungelliti 7 6       PR  Kolumbia Alejandro González 2 4
WC  Stany Zjednoczone Jared Hiltzik 65 3      Argentyna Marco Trungelliti 5 3
PR  Kolumbia Alejandro González 4 6 6     PR  Kolumbia Alejandro González 7 6  
26  Australia Matthew Ebden 6 4 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Argentyna Facundo Bagnis 6 6  
 Białoruś Ilja Iwaszka 2 0     10  Argentyna Facundo Bagnis 4k  
 Ekwador Roberto Quiroz 2 6 5      Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 3  
 Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 4 7        Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 6
 Ukraina Illa Marczenko 6 3 4        Belgia Joris De Loore 3 3
 Belgia Joris De Loore 3 6 6      Belgia Joris De Loore 6 6
 Korea Południowa Lee Duck-hee 6 6      Korea Południowa Lee Duck-hee 4 2  
25  Austria Gerald Melzer 4 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Norwegia Casper Ruud 6 6  
 Kazachstan Dmitrij Popko 4 0     11  Norwegia Casper Ruud 2 4  
 Włochy Simone Bolelli 6 6      Włochy Simone Bolelli 6 6  
 Niemcy Daniel Brands 2 3        Włochy Simone Bolelli 6 4 3
 Wielka Brytania Brydan Klein 6 3 67        Francja Vincent Millot 1 6 6
 Francja Vincent Millot 3 6 7      Francja Vincent Millot 6 6
 Japonia Tatsuma Itō 2 6 6      Japonia Tatsuma Itō 0 4  
32  Francja Kenny de Schepper 6 3 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Serbia Filip Krajinović 5 6 6  
 Czechy Lukáš Rosol 7 4 2     12  Serbia Filip Krajinović 4 4  
WC  Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf 4 1      Australia John-Patrick Smith 6 6  
 Australia John-Patrick Smith 6 6        Australia John-Patrick Smith 6 6
 Kanada Brayden Schnur 6 4 5        Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 4 4
 Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 4 6 7      Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 7 6
 Argentyna Federico Coria 3 4     17  Białoruś Jahor Hierasimau 5 4  
17  Białoruś Jahor Hierasimau 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
13  Argentyna Renzo Olivo 7 6  
 Niemcy Jeremy Jahn 65 4     13  Argentyna Renzo Olivo 6 1 0  
WC  Stany Zjednoczone Evan King 7 6     WC  Stany Zjednoczone Evan King 3 6 6  
 Włochy Salvatore Caruso 62 2       WC  Stany Zjednoczone Evan King 6 6
 Turcja Cem İlkel 6 6       31  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 3 3
WC  Stany Zjednoczone William Blumberg 2 4      Turcja Cem İlkel 1 2
PR  Holandia Igor Sijsling 3 2     31  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 6 6  
31  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
14  Francja Nicolas Mahut 6 6  
 Korea Południowa Kwon Soon-woo 3 4     14  Francja Nicolas Mahut 6 65 6  
 Indie Ramkumar Ramanathan 6 6      Indie Ramkumar Ramanathan 3 7 2  
 Francja Paul-Henri Mathieu 4 4       14  Francja Nicolas Mahut 7 3 6
  Wu Di 6 1 1        Grecja Stefanos Tsitsipas 66 6 0
 Grecja Stefanos Tsitsipas 4 6 6      Grecja Stefanos Tsitsipas 66 7 7
 Salwador Marcelo Arévalo 2 60     28  Włochy Matteo Berrettini 7 64 62  
28  Włochy Matteo Berrettini 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
15  Słowacja Lukáš Lacko 6 6  
 Litwa Laurynas Grigelis 3 4     15  Słowacja Lukáš Lacko 7 7  
WC  Stany Zjednoczone Austin Krajicek 4 7 7     WC  Stany Zjednoczone Austin Krajicek 65 66  
 Egipt Mohamed Safwat 6 62 64       15  Słowacja Lukáš Lacko 6 4 3
 Barbados Darian King 6 6        Barbados Darian King 3 6 6
WC  Stany Zjednoczone Daniel Nguyen 2 1      Barbados Darian King 7 6
 Francja Calvin Hemery 5 3     21  Chile Nicolás Jarry 64 3  
21  Chile Nicolás Jarry 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
16  Francja Quentin Halys 65 4  
 Stany Zjednoczone Tim Smyczek 7 6      Stany Zjednoczone Tim Smyczek 6 6  
 Francja Benjamin Bonzi 2 3     WC  Stany Zjednoczone Raymond Sarmiento 1 3  
WC  Stany Zjednoczone Raymond Sarmiento 6 6        Stany Zjednoczone Tim Smyczek 6 6
 Włochy Stefano Napolitano 3 2       20  Kanada Peter Polansky 3 4
 Słowenia Blaž Rola 6 6      Słowenia Blaž Rola 6 4 3
 Rosja Konstantin Krawczuk 3 65     20  Kanada Peter Polansky 3 6 6  
20  Kanada Peter Polansky 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści 16 350 16
2. runda 10 900 8
1. runda 5606 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Został przeniesiony do turnieju głównego jako szczęśliwy przegrany.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]