US Open 2018 (gra pojedyncza chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2018 – gra pojedyncza chłopców
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 02–09.09.2018
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Brazylia Thiago Seyboth Wild
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

US Open 2018 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania mają miejsce pomiędzy 2–9 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin półfinał
02Argentyna Sebastián Báez 2. runda
03Francja Hugo Gaston 3. runda
04Kolumbia Nicolás Mejía 3. runda
05Kazachstan Timofiej Skatow 2. runda
06Brazylia Thiago Seyboth Wild zwycięstwo
07Bułgaria Adrian Andreew 1. runda
08Japonia Naoki Tajima 1. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
09Brazylia Gilbert Soares Klier Júnior 1. runda
10Argentyna Facundo Díaz Acosta 1. runda
11Stany Zjednoczone Tristan Boyer 1. runda
12Chińska Republika Ludowa Mu Tao 1. runda
13Rumunia Filip Cristian Jianu 1. runda
14Stany Zjednoczone Brandon Nakashima ćwierćfinał
15Hiszpania Carlos López Montagud 1. runda
16Turcja Yankı Erel 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 7 6  
Q  Włochy Giulio Zeppieri 60 2  
  1  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 2 4  
  6  Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 6  
SE  Japonia Taisei Ichikawa 63 4
  6  Brazylia Thiago Seyboth Wild 7 6  
    6  Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 2 6
   Włochy Lorenzo Musetti 1 6 2
  WC  Stany Zjednoczone Jenson Brooksby 6 7  
14  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 4 5  
WC  Stany Zjednoczone Jenson Brooksby 3 3
   Włochy Lorenzo Musetti 6 6  
 Włochy Lorenzo Musetti 6 6
   Polska Daniel Michalski 4 0  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Toby Alex Kodat 2 0     1  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 5 6 6  
 Hiszpania Nicolás Álvarez Varona 4 4      Południowa Afryka Philip Henning 7 1 0  
 Południowa Afryka Philip Henning 6 6       1  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 6 6
 Czechy Ondřej Štyler 4 4       Q  Polska Wojciech Marek 2 3
SE  Stany Zjednoczone Emilio Nava 6 6     SE  Stany Zjednoczone Emilio Nava 3 5
Q  Polska Wojciech Marek 6 7     Q  Polska Wojciech Marek 6 7  
13  Rumunia Filip Cristian Jianu 0 65  
1. runda   2. runda   3. runda
10  Argentyna Facundo Díaz Acosta 64 6 5  
Q  Brazylia Mateus Alves 7 4 7     Q  Brazylia Mateus Alves 4 5  
 Dominikana Nick Hardt 6 7      Dominikana Nick Hardt 6 7  
WC  Stany Zjednoczone Govind Nanda 4 68        Dominikana Nick Hardt 4 1
Q  Włochy Giulio Zeppieri 6 6       Q  Włochy Giulio Zeppieri 6 6
 Francja Harold Mayot 2 0     Q  Włochy Giulio Zeppieri 6 6
WC  Stany Zjednoczone Martin Damm 2 4     5  Kazachstan Timofiej Skatow 0 1  
5  Kazachstan Timofiej Skatow 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
4  Kolumbia Nicolás Mejía 7 6  
Q  Stany Zjednoczone Eliot Spizzirri 62 2     4  Kolumbia Nicolás Mejía 6 6  
 Francja Clément Tabur 6 5 2     WC  Stany Zjednoczone Keenan Mayo 3 3  
WC  Stany Zjednoczone Keenan Mayo 4 7 6       4  Kolumbia Nicolás Mejía 6 5 4
 Francja Andrew Fenty 6 2 3       SE  Japonia Taisei Ichikawa 3 7 6
SE  Japonia Taisei Ichikawa 4 6 6     SE  Japonia Taisei Ichikawa 62 7 6
 Argentyna Thiago Agustín Tirante 7 1 6      Argentyna Thiago Agustín Tirante 7 60 2  
16  Turcja Yankı Erel 5 6 3  
1. runda   2. runda   3. runda
11  Stany Zjednoczone Tristan Boyer 1 5  
 Holandia Jesper de Jong 6 7      Holandia Jesper de Jong 4 1  
 Wielka Brytania Aidan McHugh 7 6      Wielka Brytania Aidan McHugh 6 6  
Q  Rumunia Cristian Crețu 62 3        Wielka Brytania Aidan McHugh 4 1
 Czechy Jiří Lehečka 7 7       6  Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 6
 Australia Rinky Hijikata 66 5      Czechy Jiří Lehečka 4 2
WC  Stany Zjednoczone Zane Khan 7 1 3     6  Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 6  
6  Brazylia Thiago Seyboth Wild 67 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
8  Japonia Naoki Tajima 1 3  
 Czechy Jonáš Forejtek 6 6      Czechy Jonáš Forejtek 1 2  
Q  Francja Valentin Royer 6 2 2     WC  Stany Zjednoczone Jenson Brooksby 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Jenson Brooksby 4 6 6       WC  Stany Zjednoczone Jenson Brooksby 7 6
Q  Szwajcaria Henry von der Schulenburg 6 4       Q  Szwajcaria Henry von der Schulenburg 5 2
 Holandia Deney Wassermann 3 3k     Q  Szwajcaria Henry von der Schulenburg 6 6
 Stany Zjednoczone Trey Hilderbrand 7 2 6      Stany Zjednoczone Trey Hilderbrand 4 4  
12  Chińska Republika Ludowa Mu Tao 65 6 2  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 7 6  
LL  Niemcy Henri Squire 64 4     14  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 6 6  
 Wielka Brytania Anton Matusevich 7 5 5      Finlandia Otto Virtanen 3 4  
 Finlandia Otto Virtanen 5 7 7       14  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 6 6
 Argentyna Juan Manuel Cerúndolo 6 6       3  Francja Hugo Gaston 1 2
 Szwajcaria Damien Wenger 2 3      Argentyna Juan Manuel Cerúndolo 2 1
WC  Stany Zjednoczone Neel Rajesh 1 3     3  Francja Hugo Gaston 6 6  
3  Francja Hugo Gaston 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
7  Bułgaria Adrian Andreew 3 2k  
 Francja Arthur Cazaux 6 4      Francja Arthur Cazaux 0 6 3  
 Włochy Lorenzo Musetti 6 6      Włochy Lorenzo Musetti 6 3 6  
WC  Stany Zjednoczone Stefan Dostanic 4 0        Włochy Lorenzo Musetti 3 6 6
 Belgia Arnaud Bovy 6 7        Stany Zjednoczone Cannon Kingsley 6 3 0
Q  Stany Zjednoczone Axel Nefve 4 5      Belgia Arnaud Bovy 1 7 4
 Stany Zjednoczone Cannon Kingsley 6 6      Stany Zjednoczone Cannon Kingsley 6 66 6  
9  Brazylia Gilbert Soares Klier Júnior 2 3  
1. runda   2. runda   3. runda
15  Hiszpania Carlos López Montagud 2 4  
 Francja Antoine Cornut Chauvinc 6 6      Francja Antoine Cornut Chauvinc 6 7  
 Czechy Dalibor Svrčina 6 2 6      Czechy Dalibor Svrčina 4 5  
 Stany Zjednoczone Tyler Zink 3 6 2        Francja Antoine Cornut Chauvinc 6 2 4
 Polska Daniel Michalski 1 6 7        Polska Daniel Michalski 3 6 6
 Stany Zjednoczone Drew Baird 6 2 65      Polska Daniel Michalski 6 6
 Kazachstan Dostanbiek Taszbułatow 3 5     2  Argentyna Sebastián Báez 4 4  
2  Argentyna Sebastián Báez 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzca 1000
Finalista 600
Półfinalista 370
Ćwierćfinalista 200
3. runda 100
2. runda 45
Kwalifikant, który odpadł w 1. rundzie 30
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]