US Open 2018 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2018 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 21–24.08.2018
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor David Brewer
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Ugo Humbert
Włochy Stefano Travaglia
Włochy Federico Gaio
Norwegia Casper Ruud
Hiszpania Marcel Granollers
Polska Hubert Hurkacz
Południowa Afryka Lloyd Harris
Austria Dennis Novak
Kanada Félix Auger-Aliassime
Stany Zjednoczone Collin Altamirano
Stany Zjednoczone Mitchell Krueger
Stany Zjednoczone Donald Young
Hiszpania Tommy Robredo
Argentyna Facundo Bagnis
Niemcy Yannick Maden
Argentyna Carlos Berlocq
Włochy Lorenzo Sonego (LL)
Kanada Peter Polansky (LL)
Belgia Ruben Bemelmans (LL)
Francja Nicolas Mahut (LL)
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

US Open 2018 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce w dniach 21–24 sierpnia na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Słowacja Jozef Kovalík 1. runda
02Estonia Jürgen Zopp 1. runda
03Białoruś Ilja Iwaszka 1. runda
04Boliwia Hugo Dellien 1. runda
05Hiszpania Marcel Granollers zakwalifikowano
06Polska Hubert Hurkacz zakwalifikowano
07Włochy Thomas Fabbiano 2. runda
08Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 1. runda
09Kanada Félix Auger-Aliassime zakwalifikowano
10Włochy Lorenzo Sonego[a] Lucky Loser
11Brazylia Thiago Monteiro 2. runda
12Kanada Peter Polansky[a] Lucky Loser
13Szwajcaria Henri Laaksonen 1. runda
14Argentyna Juan Ignacio Londero 1. runda
15Niemcy Yannick Maden zakwalifikowano
16Szwecja Elias Ymer 1. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
17Belgia Ruben Bemelmans[a] Lucky Loser
18Łotwa Ernests Gulbis 1. runda
19Francja Nicolas Mahut Lucky Loser
20Austria Gerald Melzer 3. runda
21Francja Stéphane Robert 1. runda
22Chorwacja Ivo Karlović 2. runda
23Ukraina Serhij Stachowski 1. runda
24Francja Ugo Humbert zakwalifikowano
25Austria Dennis Novak zakwalifikowano
26Włochy Stefano Travaglia zakwalifikowano
27Argentyna Marco Trungelliti 3. runda
28Norwegia Casper Ruud zakwalifikowano
29Włochy Simone Bolelli 2. runda
30Południowa Afryka Lloyd Harris zakwalifikowano
31Salwador Marcelo Arévalo 2. runda
32Portugalia Gastão Elias 1. runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Słowacja Jozef Kovalík 2 6 64  
 Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 6 3 7      Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 4 6 0  
 Australia Marc Polmans 3 6 6      Australia Marc Polmans 6 3 6  
 Niemcy Oscar Otte 6 4 1        Australia Marc Polmans 5 2
 Chorwacja Ante Pavić 6 4 65       24  Francja Ugo Humbert 7 6
WC  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 3 6 7     WC  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 64 3
 Serbia Peđa Krstin 65 6 63     24  Francja Ugo Humbert 7 6  
24  Francja Ugo Humbert 7 4 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Estonia Jürgen Zopp 3 1  
 Dominikana Víctor Estrella 6 6      Dominikana Víctor Estrella 7 6  
 Dominikana Roberto Cid Subervi 3 64      Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 63 3  
 Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 6 7        Dominikana Víctor Estrella 4 0
 Stany Zjednoczone Evan King 6 3 6       26  Włochy Stefano Travaglia 6 6
 Chile Cristian Garín 3 6 2      Stany Zjednoczone Evan King 6 3 4
 Włochy Matteo Donati 3 2     26  Włochy Stefano Travaglia 4 6 6  
26  Włochy Stefano Travaglia 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Białoruś Ilja Iwaszka 7 4 1  
 Japonia Hiroki Moriya 5 6 6      Japonia Hiroki Moriya 4 3  
 Włochy Federico Gaio 7 6      Włochy Federico Gaio 6 6  
 Czechy Lukáš Rosol 65 4        Włochy Federico Gaio 64 6 7
 Rosja Jewgienij Karlowskij 6 6       27  Argentyna Marco Trungelliti 7 3 64
WC  Stany Zjednoczone Martin Redlicki 2 4      Rosja Jewgienij Karlowskij 4 62
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 6 62 1     27  Argentyna Marco Trungelliti 6 7  
27  Argentyna Marco Trungelliti 4 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Boliwia Hugo Dellien 1 66  
 Kolumbia Daniel Elahi Galán 6 7      Kolumbia Daniel Elahi Galán 7 6  
 Niemcy Daniel Brands 6 7      Niemcy Daniel Brands 5 2  
 Czechy Václav Šafránek 4 63        Kolumbia Daniel Elahi Galán 5 2
 Słowenia Blaž Rola 3 4       28  Norwegia Casper Ruud 7 6
 Australia Max Purcell 6 6      Australia Max Purcell 65 5
 Włochy Andrea Arnaboldi 2 2     28  Norwegia Casper Ruud 7 7  
28  Norwegia Casper Ruud 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Hiszpania Marcel Granollers 7 6  
 Kanada Filip Peliwo 64 2     5  Hiszpania Marcel Granollers 6 6  
 Polska Kamil Majchrzak 2 6 6      Polska Kamil Majchrzak 3 3  
 Czechy Adam Pavlásek 6 1 3       5  Hiszpania Marcel Granollers 6 7
 Serbia Miomir Kecmanović 63 6 6        Serbia Nikola Milojević 0 65
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka 7 4 4      Serbia Miomir Kecmanović 2 6 4
 Serbia Nikola Milojević 6 6      Serbia Nikola Milojević 6 1 6  
32  Portugalia Gastão Elias 4 0  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Polska Hubert Hurkacz 6 6  
 Australia John-Patrick Smith 3 2     6  Polska Hubert Hurkacz 7 6  
 Rosja Iwan Nedelko 4 4     PR  Białoruś Egor Gerasimow 65 3  
PR  Białoruś Egor Gerasimow 6 6       6  Polska Hubert Hurkacz 6 6
 Włochy Gianluigi Quinzi 3 4        Hiszpania Pedro Martínez 3 3
 Hiszpania Pedro Martínez 6 6      Hiszpania Pedro Martínez 1 7 6
 Stany Zjednoczone Christian Harrison 3 6 6      Stany Zjednoczone Christian Harrison 6 65 3  
18  Łotwa Ernests Gulbis 6 2 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Włochy Thomas Fabbiano 6 7  
 Austria Lucas Miedler 2 5     7  Włochy Thomas Fabbiano 5 1  
 Holandia Thiemo de Bakker 4 7 65     WC  Stany Zjednoczone JC Aragone 7 6  
WC  Stany Zjednoczone JC Aragone 6 63 7       WC  Stany Zjednoczone JC Aragone 4 2
 Chorwacja Nino Serdarušić 6 65 2       30  Południowa Afryka Lloyd Harris 6 6
 Austria Sebastian Ofner 3 7 6      Austria Sebastian Ofner 2 1
 Ekwador Roberto Quiroz 65 3     30  Południowa Afryka Lloyd Harris 6 6  
30  Południowa Afryka Lloyd Harris 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 3 3  
 Serbia Danilo Petrović 6 6      Serbia Danilo Petrović 2 6 3  
 Włochy Salvatore Caruso 3 5      Włochy Lorenzo Giustino 6 4 6  
 Włochy Lorenzo Giustino 6 7        Włochy Lorenzo Giustino 5 4
 Rosja Aleksiej Watutin 6 3 6       25  Austria Dennis Novak 7 6
WC  Stany Zjednoczone Tom Fawcett 4 6 1      Rosja Aleksiej Watutin 0 4
 Francja Quentin Halys 1 3     25  Austria Dennis Novak 6 6  
25  Austria Dennis Novak 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Kanada Félix Auger-Aliassime 7 6  
 Holandia Tallon Griekspoor 5 3     9  Kanada Félix Auger-Aliassime 7 6  
 Francja Antoine Hoang 4 6 5      Stany Zjednoczone Christopher Eubanks 65 2  
 Stany Zjednoczone Christopher Eubanks 6 4 7       9  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6
PR  Austria Jürgen Melzer 67 2       20  Austria Gerald Melzer 3 0
 Francja Kenny de Schepper 7' 6      Francja Kenny de Schepper 4 6 4
 Barbados Darian King 5 6 3     20  Austria Gerald Melzer 6 4 6  
20  Austria Gerald Melzer 7 4 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Włochy Lorenzo Sonego 4 6 7  
   Brazylia Rogério Dutra Silva 6 2 66     10  Włochy Lorenzo Sonego 7 5 6  
 Hiszpania Ricardo Ojeda Lara 4 3      Brazylia Guilherme Clézar 5 7 3  
 Brazylia Guilherme Clézar 6 6       10  Włochy Lorenzo Sonego 4 63
 Bośnia i Hercegowina Tomislav Brkić 2 0       WC  Stany Zjednoczone Collin Altamirano 6 7
WC  Stany Zjednoczone Collin Altamirano 6 6     WC  Stany Zjednoczone Collin Altamirano 7 5
PR  Ukraina Illa Marczenko 3 67     22  Chorwacja Ivo Karlović 5 4  
22  Chorwacja Ivo Karlović 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Brazylia Thiago Monteiro 7 65 6  
 Japonia Tatsuma Itō 5 7 2     11  Brazylia Thiago Monteiro 65 3  
 Francja Calvin Hemery 7 6      Francja Calvin Hemery 7 6  
 Niemcy Matthias Bachinger 63 3        Francja Calvin Hemery 6 5 2
 Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 6 6        Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 3 7 6
 Japonia Gō Soeda 3 3      Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 3 7 7
WC  Stany Zjednoczone Thai-Son Kwiatkowski 6 3 6     WC  Stany Zjednoczone Thai-Son Kwiatkowski 6 67 5  
23  Ukraina Serhij Stachowski 4 6 1  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Kanada Peter Polansky 6 6  
 Hiszpania Sergio Gutiérrez-Ferrol 4 4     12  Kanada Peter Polansky 7 6  
PR  Kolumbia Santiago Giraldo 6 6     PR  Kolumbia Santiago Giraldo 67 4  
   Chorwacja Viktor Galović 4 4       12  Kanada Peter Polansky 5 6 3
 Niemcy Mats Moraing 2 62        Stany Zjednoczone Donald Young 7 1 6
 Stany Zjednoczone Donald Young 6 7      Stany Zjednoczone Donald Young 0 6 6
 Austria Maximilian Neuchrist 5 7 5     29  Włochy Simone Bolelli 6 4 2  
29  Włochy Simone Bolelli 7 5 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
13  Szwajcaria Henri Laaksonen 5 4  
 Hiszpania Tommy Robredo 7 6      Hiszpania Tommy Robredo 6 6  
 Włochy Luca Vanni 6 5 3      Francja Grégoire Barrère 3 0  
 Francja Grégoire Barrère 4 7 6        Hiszpania Tommy Robredo 6 2 6
 Słowacja Norbert Gombos 6 4 6       19  Francja Nicolas Mahut 3 6 3
 Holandia Scott Griekspoor 4 6 3      Słowacja Norbert Gombos 6 3 0
 Czechy Zdeněk Kolář 1 3     19  Francja Nicolas Mahut 4 6 6  
19  Francja Nicolas Mahut 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
14  Argentyna Juan Ignacio Londero 5 67  
 Argentyna Facundo Bagnis 7 7      Argentyna Facundo Bagnis 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 6 5 2     WC  Stany Zjednoczone Sebastian Korda 4 4  
WC  Stany Zjednoczone Sebastian Korda 4 7 6        Argentyna Facundo Bagnis 6 62 6
 Włochy Alessandro Giannessi 3 2       17  Belgia Ruben Bemelmans 3 7 2
 Francja Constant Lestienne 6 6      Francja Constant Lestienne 4 3
 Stany Zjednoczone Kevin King 4 3     17  Belgia Ruben Bemelmans 6 6  
17  Belgia Ruben Bemelmans 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
15  Niemcy Yannick Maden 6 6  
 Egipt Mohamed Safwat 1 3     15  Niemcy Yannick Maden 7 6  
 Australia Bernard Tomic 6 0 3      Australia Thanasi Kokkinakis 65 4  
 Australia Thanasi Kokkinakis 3 6 6       15  Niemcy Yannick Maden 6 6
 Australia Alex Bolt 6 7        Australia Alex Bolt 4 2
 Włochy Stefano Napolitano 3 5      Australia Alex Bolt 7 3 6
 Włochy Gian Marco Moroni 3 6 5     31  Salwador Marcelo Arévalo 5 6 3  
31  Salwador Marcelo Arévalo 6 2 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
16  Szwecja Elias Ymer 62 6 3  
 Argentyna Carlos Berlocq 7 3 6      Argentyna Carlos Berlocq 6 3 6  
 Hiszpania Enrique López-Pérez 6 6      Hiszpania Enrique López-Pérez 3 6 1  
WC  Stany Zjednoczone Ulises Blanch 3 2        Argentyna Carlos Berlocq 7 6
 Wielka Brytania Liam Broady 6 6        Białoruś Uładzimir Ignatik 63 2
 Wielka Brytania Jay Clarke 3 1      Wielka Brytania Liam Broady 6 2 63
 Białoruś Uładzimir Ignatik 7 6      Białoruś Uładzimir Ignatik 4 6 7  
21  Francja Stéphane Robert 5 1  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści 30 000 16
2. runda 16 000 8
1. runda 8000 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Został przeniesiony do turnieju głównego jako szczęśliwy przegrany.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]