US Open 2019 (gra podwójna kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2019 – gra podwójna kobiet
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 28.08–08.09.2019
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor David Brewer
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Belgia Elise Mertens
Białoruś Aryna Sabalenka
2018 2020
Strona internetowa
Wielki Szlem 2019

US Open 2019 – gra podwójna kobiet – zawody deblowe kobiet, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania mają miejsce pomiędzy 28 sierpnia – 8 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center. Bronić tytułu miały Ashleigh Barty i Coco Vandeweghe, lecz tenisistki wystąpiły z innymi partnerkami. Barty wystąpiła w parze z Wiktorią Azaranką, a Vandeweghe u boku Bethanie Mattek-Sands. Australijka w parze z Białorusinką doszła do finału, lecz w decydującym meczu nie sprostały parze Elise MertensAryna Sabalenka.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
5 ćwierćfinał
02Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Czechy Barbora Strýcová
6 3. runda
03Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
22 ćwierćfinał
04Belgia Elise Mertens
Białoruś Aryna Sabalenka
22 zwycięstwo
05Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Holandia Demi Schuurs
22 2. runda
06Australia Samantha Stosur
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
23 1. runda
07Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Latisha Chan
33 2. runda
08Białoruś Wiktoryja Azaranka
Australia Ashleigh Barty
35 finał

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
09Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke
36 2. runda
10Czechy Lucie Hradecká
Słowenia Andreja Klepač
43 1. runda
11Belgia Kirsten Flipkens
Szwecja Johanna Larsson
51 1. runda
12Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
53 ćwierćfinał
13Chorwacja Darija Jurak
Hiszpania María José Martínez Sánchez
63 1. runda
14Ukraina Ludmyła Kiczenok
Łotwa Jeļena Ostapenko
74 ćwierćfinał
15Rosja Wieronika Kudiermietowa
Kazachstan Galina Woskobojewa
75 1. runda
16Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Stany Zjednoczone Asia Muhammad
77 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 5 1  
8  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
2 7 6  
  8  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
6 6  
   Słowacja Viktória Kužmová
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
0 1  
3  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 3 3
   Słowacja Viktória Kužmová
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
2 6 6  
    8  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
5 5
  4  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
7 7
  12  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
4 3  
4  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
6 6  
4  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
4 6 6
  PR  Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
 Stany Zjednoczone Vania King
6 3 4  
PR  Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
 Stany Zjednoczone Vania King
77 6
  14  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Łotwa Jeļena Ostapenko
62 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinał
1  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6  
 Australia Jessica Moore
 Meksyk Giuliana Olmos
3 2     1  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6  
 Stany Zjednoczone Madison Brengle
 Japonia Ena Shibahara
6 0 4      Rosja Jekatierina Aleksandrowa
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
1 4  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
2 6 6       1  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6  
 Portoryko Monica Puig
 Ukraina Dajana Jastremśka
6 4 3        Rosja Anna Kalinska
 Kazachstan Julija Putincewa
3 2  
 Rosja Anna Kalinska
 Kazachstan Julija Putincewa
3 6 6      Rosja Anna Kalinska
 Kazachstan Julija Putincewa
6 5 6
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Polska Alicja Rosolska
6 6      Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Polska Alicja Rosolska
2 7 3  
13  Chorwacja Darija Jurak
 Hiszpania María José Martínez Sánchez
1 4       1  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 5 1
9  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
77 6       8  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
2 7 6
 Japonia Nao Hibino
 Japonia Miyu Katō
64 4     9  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
3 69  
WC  Stany Zjednoczone Cori Gauff
 Stany Zjednoczone Caty McNally
78 6     WC  Stany Zjednoczone Cori Gauff
 Stany Zjednoczone Caty McNally
6 711  
 Niemcy Julia Görges
 Czechy Kateřina Siniaková
66 2       WC  Stany Zjednoczone Cori Gauff
 Stany Zjednoczone Caty McNally
0 1
WC  Stany Zjednoczone Usue Maitane Arconada
 Stany Zjednoczone Hayley Carter
1 3       8  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
6 6  
 Ukraina Nadija Kiczenok
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6      Ukraina Nadija Kiczenok
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
3 6 610
 Rosja Margarita Gasparian
 Rumunia Monica Niculescu
6 1 1     8  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
6 3 712  
8  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
4 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinał
3  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
7 6  
 Białoruś Lidzija Marozawa
 Słowenia Katarina Srebotnik
5 4     3  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
4 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Kristie Ahn
 Stany Zjednoczone Christina McHale
6 64 6     WC  Stany Zjednoczone Kristie Ahn
 Stany Zjednoczone Christina McHale
6 1 1  
WC  Stany Zjednoczone Hailey Baptiste
 Stany Zjednoczone Emma Navarro
4 77 1       3  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 0 6  
 Rosja Nateła Dzałamidze
 Kazachstan Jelena Rybakina
77 4 5        Niemcy Anna-Lena Friedsam
 Niemcy Laura Siegemund
3 6 2  
 Grecja Maria Sakari
 Australia Ajla Tomljanović
62 6 7      Grecja Maria Sakari
 Australia Ajla Tomljanović
4 1
 Niemcy Anna-Lena Friedsam
 Niemcy Laura Siegemund
6 6      Niemcy Anna-Lena Friedsam
 Niemcy Laura Siegemund
6 6  
15  Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Kazachstan Galina Woskobojewa
4 4       3  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 3 3
11  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
0 4        Słowacja Viktória Kužmová
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
2 6 6
 Słowacja Viktória Kužmová
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
6 6      Słowacja Viktória Kužmová
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
6 6  
 Kanada Bianca Andreescu
 Kanada Sharon Fichman
2 3     WC  Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
 Stany Zjednoczone Taylor Townsend
4 2  
WC  Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
 Stany Zjednoczone Taylor Townsend
6 6        Słowacja Viktória Kužmová
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
77 5 7
 Japonia Shūko Aoyama
 Serbia Aleksandra Krunić
6 6        Stany Zjednoczone Danielle Collins
 Australia Ellen Perez
64 7 5  
 Szwecja Rebecca Peterson
 Słowenia Tamara Zidanšek
2 1      Japonia Shūko Aoyama
 Serbia Aleksandra Krunić
61 2
 Stany Zjednoczone Danielle Collins
 Australia Ellen Perez
1 6 6      Stany Zjednoczone Danielle Collins
 Australia Ellen Perez
77 6  
6  Australia Samantha Stosur
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 4 4  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinał
7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
6 6  
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin
 Niemcy Tatjana Maria
0 2     7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
6 0 3  
 Australia Monique Adamczak
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
2 4      Rosja Anastasija Pawluczenkowa
 Łotwa Anastasija Sevastova
3 6 6  
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
 Łotwa Anastasija Sevastova
6 6        Rosja Anastasija Pawluczenkowa
 Łotwa Anastasija Sevastova
4 3  
 Słowenia Dalila Jakupović
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
6 6       12  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6  
WC  Stany Zjednoczone Francesca Di Lorenzo
 Stany Zjednoczone Ann Li
1 0      Słowenia Dalila Jakupović
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
6 4 1
 Hiszpania Lara Arruabarrena
 Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
4 1     12  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
3 6 6  
12  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6       12  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
4 3
16  Stany Zjednoczone Raquel Atawo
 Stany Zjednoczone Asia Muhammad
3 6 2       4  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
6 6
 Rosja Darja Kasatkina
 Estonia Anett Kontaveit
6 4 6      Rosja Darja Kasatkina
 Estonia Anett Kontaveit
w/o  
WC  Stany Zjednoczone Abigail Forbes
 Stany Zjednoczone Alexa Noel
63 2      Szwajcaria Viktorija Golubic
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
 
 Szwajcaria Viktorija Golubic
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
77 6        Szwajcaria Viktorija Golubic
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
3 5
 Czechy Karolína Muchová
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 77       4  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
6 7  
 Szwecja Cornelia Lister
 Czechy Renata Voráčová
1 64      Czechy Karolína Muchová
 Szwajcaria Jil Teichmann
61 3
 Rosja Anna Blinkowa
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
3 4     4  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
77 6  
4  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinał
5  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Holandia Demi Schuurs
6 6  
 Francja Alizé Cornet
 Francja Fiona Ferro
3 1     5  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Holandia Demi Schuurs
63 2  
 Japonia Eri Hozumi
 Japonia Makoto Ninomiya
1 77 2      Chile Alexa Guarachi
 Stany Zjednoczone Bernarda Pera
77 6  
 Chile Alexa Guarachi
 Stany Zjednoczone Bernarda Pera
6 64 6        Chile Alexa Guarachi
 Stany Zjednoczone Bernarda Pera
3 64  
 Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
 Stany Zjednoczone Jessica Pegula
7 4 2       PR  Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
 Stany Zjednoczone Vania King
6 77  
PR  Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
 Stany Zjednoczone Vania King
5 6 6     PR  Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
 Stany Zjednoczone Vania King
6 7
 Tunezja Uns Dżabir
 Węgry Fanny Stollár
7 6      Tunezja Uns Dżabir
 Węgry Fanny Stollár
4 5  
10  Czechy Lucie Hradecká
 Słowenia Andreja Klepač
5 3       PR  Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
 Stany Zjednoczone Vania King
77 6
14  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 710       14  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Łotwa Jeļena Ostapenko
62 4
 Ukraina Kateryna Kozłowa
 Rosja Anastasija Potapowa
4 68     14  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 6  
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady
 Stany Zjednoczone Alison Riske
2 6 3      Rumunia Raluca Olaru
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
3 4  
 Rumunia Raluca Olaru
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 3 6       14  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 6
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
6 3 5       2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
4 3  
 Polska Magda Linette
 Polska Iga Świątek
3 6 7      Polska Magda Linette
 Polska Iga Świątek
4 64
 Stany Zjednoczone Lauren Davis
 Stany Zjednoczone Maria Sanchez
4 1     2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
6 77  
2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 740 000 2000
Finalistki 370 000 1300
Półfinalistki 175 000 780
Ćwierćfinalistki 91 000 430
3. runda 50 000 240
2. runda 30 000 130
1. runda 17 000 10

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]