Superliga ukraińska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ukraińska Superliha Siatkarzy 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin październik 2010 - 2011
Sezon XX
Miejsce w rankingu CEV 22
Liczba meczów
Beniaminki * Łoko-Ekspres Charków
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 4 sierpnia 2010

Ukraińska Superliha Siatkarzy 2010/2011 - 20. sezon walki o mistrzostwo Ukrainy organizowany przez Ukraiński Związek Piłki Siatkowej (ukr. Федерація волейболу України, ФВУ). Zainaugurowany został w październiku 2010 roku i trwał do wiosny 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 w Pucharze CEV Ukrainę reprezentować będzie Łokomotyw Charków, natomiast w Pucharze Challenge - Krymsoda Krasnoperekopsk.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Ukrainy
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Ukraińskiej Superlidze Siatkarzy 2010/2011
  Ukraińska Superliha Siatkarzy 2010/2011  
CHA Łokomotyw Charków Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 CEV
KRY Krymsoda Krasnoperekopsk 2 Ch
ISC Impeksahro Sport Czerkasy 3
BDB Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 4
JUA Jurydyczna akademіja Charków 5
Aiga uparrow inv.svg Awans z Wyższej Ligi
LEC Łoko-Ekspres Charków 1
BUR Burewisnyk-SzWSM Czernihów 2
FAW Faworyt Łubnie 3

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 CHA KRY ISC BDB JUA LEC BUR FAW
Łokomotyw Charków 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0 3:2 3:0
Krymsoda Krasnoperekopsk 2:3 3:1 0:3 2:3 3:0 3:0 3:0
Impeksahro Sport Czerkasy 3:1 3:0 3:1 3:0 2:3 2:3 3:0
Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 0:3 2:3 3:2 3:0 1:3 3:0 3:1
Jurydyczna akademіja Charków 0:3 1:3 3:2 3:1 2:3 3:1 3:1
Łoko-Ekspres Charków 3:1 0:3 2:3 2:3 3:0 3:0 3:0
Burewisnyk-SzWSM Czernihów 0:3 3:1 1:3 3:0 2:3 2:3 3:1
Faworyt Łubnie 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 3:2 3:0

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Gospodarz \ Gość1 CHA KRY ISC BDB JUA LEC BUR FAW
Łokomotyw Charków 3:0 0:3 0:3 2:3 2:3 3:0 3:0
Krymsoda Krasnoperekopsk 0:3 3:0 3:2 3:1 3:0 3:0 3:0
Impeksahro Sport Czerkasy 0:3 3:1 3:2 3:1 3:0 1:3 3:1
Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 1:3 3:0 2:3 1:3 3:1 3:0 3:0
Jurydyczna akademіja Charków 0:3 0:3 3:2 3:2 3:2 2:3 3:0
Łoko-Ekspres Charków 3:0 2:3 1:3 3:0 3:0 3:0 3:0
Burewisnyk-SzWSM Czernihów 0:3 2:3 0:3 0:3 0:3 0:3 2:3
Faworyt Łubnie 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 0:3 3:1

Źródło: [2]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Łokomotyw Charków 62 28 21 7 17 1 3 2 2 3 69 28 2.464 2289 1988 1.151
2 Impeksahro Sport Czerkasy 57 28 18 10 7 8 3 6 2 2 68 44 1.545 2541 2286 1.112
3 Krymsoda Krasnoperekopsk 52 28 18 10 11 3 4 2 2 6 60 41 1.463 2294 2147 1.068
4 Łoko-Ekspres Charków 49 28 16 12 10 2 4 5 2 5 60 46 1.304 2326 2275 1.022
5 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 45 28 14 14 10 2 2 5 5 4 57 48 1.188 2299 2240 1.026
6 Jurydyczna akademіja Charków 40 28 15 13 4 4 7 2 3 8 52 57 0.912 2337 2405 0.972
7 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 21 28 6 22 1 3 2 5 3 14 31 73 0.425 2128 2422 0.879
8 Faworyt Łubnie 10 28 4 24 1 1 2 0 5 19 17 77 0.221 1832 2283 0.802

Źródło: [3]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finały
                                 
  1  Łokomotyw Charków 3 3 3  
4  Łoko-Ekspres Charków 2 0 1      
  1  Łokomotyw Charków 3 3 3    
  3  Impeksahro Sport Czerkasy 0 2 1    
2  Impeksahro Sport Czerkasy 3 3 0 1 3
  3  Krymsoda Krasnoperekopsk 0 1 3 3 0     Mecze o 3. miejsce
  4  Łoko-Ekspres Charków 1 3 3 1 3
  3  Krymsoda Krasnoperekopsk 3 2 1 3 2

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


01.04.2011 Łokomotyw Charków 3:2 (27:25, 23:25, 21:25, 25:9, 15:12) Łoko-Ekspres Charków
02.04.2011 Łokomotyw Charków 3:0 (25:20, 25:21, 25:17) Łoko-Ekspres Charków
08.04.2011 Łoko-Ekspres Charków 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 21:25) Łokomotyw Charków

31.03.2011 Impeksahro Sport Czerkasy 3:0 (25:18, 25:22, 25:21) Krymsoda Krasnoperekopsk
02.04.2011 Impeksahro Sport Czerkasy 3:1 (24:26, 25:22, 25:15, 25:20) Krymsoda Krasnoperekopsk
07.04.2011 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:0 (25:21, 25:17, 25:21) Impeksahro Sport Czerkasy
09.04.2011 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:1 (27:25, 25:22, 18:25, 25:19) Impeksahro Sport Czerkasy
15.04.2011 Impeksahro Sport Czerkasy 3:0 (25:21, 25:18, 25:22) Krymsoda Krasnoperekopsk

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


20.04.2011 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:1 (25:18, 21:25, 25:20, 25:15) Łoko-Ekspres Charków
21.04.2011 Krymsoda Krasnoperekopsk 2:3 (25:14, 17:25, 21:25, 25:13, 11:15) Łoko-Ekspres Charków
27.04.2011 Łoko-Ekspres Charków 3:1 (25:21, 23:25, 25:18, 25:20) Krymsoda Krasnoperekopsk
28.04.2011 Łoko-Ekspres Charków 1:3 (23:25, 19:25, 29:27, 28:30) Krymsoda Krasnoperekopsk
07.05.2011 Krymsoda Krasnoperekopsk 2:3 (25:19, 18:25, 23:25, 25:16, 9:15) Łoko-Ekspres Charków

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


20.04.2011 Łokomotyw Charków 3:0 (25:17, 25:21, 25:15) Impeksahro Sport Czerkasy
21.04.2011 Łokomotyw Charków 3:2 (23:25, 25:23, 25:18, 12:25, 15:13) Impeksahro Sport Czerkasy
28.04.2011 Impeksahro Sport Czerkasy 1:3 (24:26, 25:23, 22:25, 18:25) Łokomotyw Charków

Faza play-out[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Mecze o miejsca 5-8 Mecze o 5. miejsce
                                 
  5  Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 1 3 3 3    
8  Faworyt Łubnie 3 1 1 2    
  5  Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 3 2 3 3  
  6  Jurydyczna akademіja Charków 1 3 1 2  
6  Jurydyczna akademіja Charków 3 3 3    
  7  Burewisnyk-SzWSM Czernihów 1 0 1         Mecze o 7. miejsce
  8  Faworyt Łubnie 1 0 3 2  
  7  Burewisnyk-SzWSM Czernihów 3 3 2 3  

Mecze o miejsce 5-8[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


31.03.2011 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 1:3 (25:17, 23:25, 17:25, 23:25) Faworyt Łubnie
01.04.2011 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 3:1 (25:18, 22:25, 25:20, 25:19) Faworyt Łubnie
07.04.2011 Faworyt Łubnie 1:3 (15:25, 25:20, 20:25, 18:25) Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce
08.04.2011 Faworyt Łubnie 2:3 (20:25, 21:25, 25:22, 25:20, 9:15) Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce

31.03.2011 Jurydyczna akademіja Charków 3:1 (28:26, 22:25, 25:23, 25:23) Burewisnyk-SzWSM Czernihów
01.04.2011 Jurydyczna akademіja Charków 3:0 (25:13, 25:19, 25:22) Burewisnyk-SzWSM Czernihów
07.04.2011 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 1:3 (25:19, 24:26, 11:25, 22:25) Jurydyczna akademіja Charków

Mecze o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


20.04.2011 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 3:1 (25:18, 19:25, 25:20, 25:20) Faworyt Łubnie
21.04.2011 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 3:0 (25:17, 25:12, 25:18) Faworyt Łubnie
27.04.2011 Faworyt Łubnie 3:2 (20:25, 18:25, 25:18, 25:20, 15:11) Burewisnyk-SzWSM Czernihów
28.04.2011 Faworyt Łubnie 2:3 (20:25, 25:20, 25:22, 30:32, 10:15) Burewisnyk-SzWSM Czernihów

Mecze o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


20.04.2011 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:22) Jurydyczna akademіja Charków
21.04.2011 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 2:3 (23:25, 18:25, 25:16, 25:15, 17:19) Jurydyczna akademіja Charków
27.04.2011 Jurydyczna akademіja Charków 1:3 (25:22, 22:25, 17:25, 17:25) Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce
28.04.2011 Jurydyczna akademіja Charków 2:3 (25:21, 24:26, 13:25, 25:12, 10:15) Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Łokomotyw Charków
2 Impeksahro Sport Czerkasy
3 Łoko-Ekspres Charków
4 Krymsoda Krasnoperekopsk
5 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce
6 Jurydyczna akademіja Charków
7 Burewisnyk-SzWSM Czernihów
8 Faworyt Łubnie
1 Klub Łokomotyw Charków otrzymał dziką kartę na grę w Pucharze CEV.
2 Kluby Impeksahro Sport Czerkasy i Łoko-Ekspres Charków nie zostały zgłoszone do europejskich pucharów.


     Puchar CEV 2011/2012

     baraże

     spadek do Wyszczej lihy

Mistrzostwo
Łokomotyw Charków
Puchar
Łokomotyw Charków
Spadek do Wyszczej lihy
Faworyt Łubnie
Awans z Wyszczej lihy
Nowator Chmielnicki

Baraże[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


06.05.2011 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 3:1 (17:25, 27:25, 25:19, 25:21) SDJuSSz-Micnyj horiszok Winnica
07.05.2011 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 3:1 (22:25, 25:19, 25:21, 25:23) SDJuSSz-Micnyj horiszok Winnica
13.05.2011 SDJuSSz-Micnyj horiszok Winnica 2:3 (25:15, 19:25, 25:22, 18:25, 12:15) Burewisnyk-SzWSM Czernihów

06.05.2011 Jurydyczna akademіja Charków 3:0 Łokomotyw Kijów
07.05.2011 Jurydyczna akademіja Charków 3:0 Łokomotyw Kijów
13.05.2011 Łokomotyw Kijów 0:3 Jurydyczna akademіja Charków

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy blokujący Ukraina Mykoła Rudnyćkyj (Łokomotyw Charków)
Najlepszy atakujący Ukraina Ołeksandr Żumatij (Impeksahro Sport Czerkasy)
Najlepszy rozgrywający Ukraina Dmytro Storożyłow (Łokomotyw Charków)
Najlepszy libero Ukraina Serhij Kysil (Impeksahro Sport Czerkasy)

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Kolejka
Runda
Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
1 27 3,38 1174 43,48
2 27 3,38 1195 44,26
3 29 3,63 1261 43,48
4 29 3,63 1297 44,72
5 27 3,38 1155 42,78
6 33 4,13 1469 44,52
7 31 3,88 1335 43,06
8 33 4,13 1442 43,70
9 32 4,00 1407 43,97
10 26 3,25 1158 44,54
11 29 3,63 1259 43,41
12 31 3,88 1318 42,52
13 33 4,13 1397 42,33
14 27 3,38 1179 43,67
Razem 414 3,70 18046 43,59

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]