Uno-X Pro Cycling Team

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Uno-X Pro Cycling Team
Ilustracja
Uno-X Pro Cycling Team podczas Tour Colombia 2020
Kod UXT[1]
Data założenia 2017[1]
Dywizja UCI Professional Continental Teams[1]
Państwo  Norwegia
Siedziba Lysaker
Adres Lysaker Torg 35
Lysaker[1]
Strona internetowa

Uno-X Pro Cycling Team (Kod UCI: UXT) – norweska grupa kolarska należąca do dywizji UCI Professional Continental Teams.

Grupa powstała w 2017, będąc następcą funkcjonującej do końca sezonu 2016 norweskiej grupy Team Ringeriks-Kraft[2]. Do końca sezonu 2019 należała do dywizji UCI Continental Teams[3], a od 2020 dołączyła do dywizji UCI Professional Continental Teams[4][5].

Nazwa[edytuj | edytuj kod]

  • Uno-X Hydrogen Development Team (2017[2])
  • Uno-X Norwegian Development Team (2018[6]–2019[3])
  • Uno-X Pro Cycling Team (od 2020[5])

Sezony[edytuj | edytuj kod]

2020[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Jonas Abrahamsen20 wrzesień 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Idar Andersen30 kwiecień 1999NOR Norwegia
Erlend Blikra11 styczeń 1997NOR NorwegiaCoop (2019)
Jacob Hindsgaul Madsen14 lipiec 2000DEN DaniaColoQuick (2019)
Daniel Hoelgaard1 lipiec 1993NOR NorwegiaGroupama-FDJ (2019)
Markus Hoelgaard4 październik 1994NOR NorwegiaJoker Icopal (2018)
Morten Hulgaard23 sierpień 1998DEN DaniaColoQuick (2019)
Jonas Iversby Hvideberg9 luty 1999NOR Norwegia
Julius Johansen13 wrzesień 1999DEN DaniaColoQuick (2019)
Kristian Kulset1 październik 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Sindre Kulset7 sierpień 1998NOR Norwegia
Niklas Larsen22 marzec 1997DEN DaniaColoQuick (2019)
Andreas Leknessund21 maj 1999NOR Norwegia
Erik Nordsæter Resell28 wrzesień 1996NOR Norwegia
Frederik Madsen22 styczeń 1998DEN DaniaColoQuick (2019)
Lars Saugstad28 maj 1997NOR Norwegia
Iver Skaarseth15 marzec 1998NOR Norwegia
Anders Skaarseth7 maj 1995NOR NorwegiaJoker Icopal (2017)
Torjus Sleen30 marzec 1997NOR Norwegia
Torstein Træen16 lipiec 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Martin Bugge Urianstad6 luty 1999NOR Norwegia
Syver Wærsted8 sierpień 1996NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Johan Price-Pejtersen (1 sie–31 gru)26 maj 1999DEN DaniaColoQuick (2020)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
1 marInternational Rhodes Grand PrixGRE Grecja1.2NOR Erlend Blikra
10 lipBjergløbetDEN DaniaDEN Morten Hulgaard
4 wrzBałtyk-Karkonosze Tour, 2. etapPOL Polska2.2DEN Frederik Madsen
4 wrzHafjell TTNOR Norwegia1.2NOR Andreas Leknessund
5 wrzLillehammer Grand PrixNOR Norwegia1.2NOR Andreas Leknessund
12 wrzMistrzostwa Danii U23 – jazda indywidualna na czasDEN DaniaCNDEN Julius Johansen
13 wrzMistrzostwa Danii U23 – start wspólnyDEN DaniaCNDEN Julius Johansen
19 wrzMałopolski Wyścig Górski, 2. etapPOL Polska2.2NOR Jonas Abrahamsen
20 wrzMałopolski Wyścig Górski, 3. etapPOL Polska2.2NOR Torstein Træen
11 października 2020Giro della Regione Friuli Venezia Giulia, klasyfikacja generalnaITA Włochy2.2NOR Andreas Leknessund

2019[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Jonas Abrahamsen20 wrzesień 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Idar Andersen30 kwiecień 1999NOR Norwegia
Tobias Foss25 maj 1997NOR NorwegiaJoker Icopal (2017)
Andre Heggø (1 sie–31 gru, stażysta)15 luty 2000NOR Norwegia
Markus Hoelgaard4 październik 1994NOR NorwegiaJoker Icopal (2018)
Ådne Holter (1 sie–31 gru, stażysta)8 lipiec 2000NOR Norwegia
Jonas Iversby Hvideberg9 luty 1999NOR Norwegia
Kristian Kulset1 październik 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Sindre Kulset7 sierpień 1998NOR Norwegia
Andreas Leknessund21 maj 1999NOR Norwegia
Erik Nordsæter Resell28 wrzesień 1996NOR Norwegia
Lars Saugstad28 maj 1997NOR Norwegia
Iver Skaarseth15 marzec 1998NOR Norwegia
Anders Skaarseth7 maj 1995NOR NorwegiaJoker Icopal (2017)
Kristoffer Skjerping4 maj 1993NOR NorwegiaJoker Icopal (2018)
Torjus Sleen30 marzec 1997NOR Norwegia
Torstein Træen16 lipiec 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Martin Bugge Urianstad6 luty 1999NOR Norwegia
Źródło: UCI

Przypis: Andre Heggø missing qualifiers by rider

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
12 majRingerike Grand PrixNOR Norwegia1.2NOR Kristoffer Skjerping
18 sieArctic Race of Norway, 4. etapNOR Norwegia2.HCNOR Markus Hoelgaard
8 wrzGylne GutuerNOR Norwegia1.2NOR Kristoffer Skjerping

2018[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Jonas Abrahamsen20 wrzesień 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Tobias Foss25 maj 1997NOR NorwegiaJoker Icopal (2017)
Sondre Kristiansen2 czerwiec 1993NOR Norwegia
Kristian Kulset1 październik 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Erik Nordsæter Resell28 wrzesień 1996NOR Norwegia
Hans Kristian Rudland16 kwiecień 1997NOR Norwegia
Lars Saugstad28 maj 1997NOR Norwegia
Anders Skaarseth (1 sty–31 lip)7 maj 1995NOR NorwegiaJoker Icopal (2017)
Torjus Sleen30 marzec 1997NOR Norwegia
Torstein Træen16 lipiec 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Sedrik Ullebø (1 sty–31 maj)21 kwiecień 1998NOR Norwegia
Syver Wærsted8 sierpień 1996NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Andreas Leknessund (11 maj–31 gru)21 maj 1999NOR Norwegia
Iver Skaarseth15 marzec 1998NOR Norwegia
Sindre Kulset7 sierpień 1998NOR Norwegia
Jonas Iversby Hvideberg (13 cze–31 gru)9 luty 1999NOR Norwegia
Idar Andersen (30 cze–31 gru)30 kwiecień 1999NOR Norwegia
Martin Bugge Urianstad (1 sie–31 gru, stażysta)6 luty 1999NOR Norwegia
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
11 marTour of Rhodes, 3. etapGRE GrecjaNOR Syver Wærsted
6 majRingerike Grand PrixNOR NorwegiaNOR Syver Wærsted
30 czeOmloop Het Nieuwsblad BeloftenBEL BelgiaNOR Erik Nordsæter Resell

2017[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Jonas Abrahamsen20 wrzesień 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Audun Brekke Fløtten20 sierpień 1990NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Sondre Kristiansen2 czerwiec 1993NOR Norwegia
Kristian Kulset1 październik 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Erik Nordsæter Resell28 wrzesień 1996NOR Norwegia
Hans Kristian Rudland16 kwiecień 1997NOR Norwegia
Lars Saugstad28 maj 1997NOR Norwegia
Torjus Sleen30 marzec 1997NOR Norwegia
Torstein Træen16 lipiec 1995NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Sedrik Ullebø21 kwiecień 1998NOR Norwegia
Syver Wærsted8 sierpień 1996NOR NorwegiaRingeriks-Kraft (2016)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
10 czeFyen RundtDEN DaniaNOR Audun Brekke Fløtten

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d UNO - X PRO CYCLING TEAM 2020 (ang.). uci.org. [dostęp 2020-10-14].
  2. a b Uno-X Hydrogen Development Team (CT) » 2017 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-10-14].
  3. a b Uno-X Norwegian Development Team (CT) » 2019 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-10-14].
  4. Regine Oen Hatten: Uno-X establishes a Norwegian professional cycling team (ang.). mot.global. [dostęp 2020-10-14].
  5. a b Uno-X Pro Cycling Team (PRT) » 2020 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-10-14].
  6. Uno-X Norwegian Development Team (CT) » 2018 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-10-14].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]