Veronika Mayerhofer

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Veronika Mayerhofer
Data i miejsce urodzenia 10 lipca 1992
Austria Bad Gastein, Austria
Klub SC Bad Gastein-Salzburg
Debiut w PŚ 29 grudnia 2012, Oberhof
(73. miejsce – 3 km - TdS)
Pierwsze punkty w PŚ 19 stycznia 2014, Szklarska Poręba
(26. miejsce – 10 km)
Dorobek medalowy
Zakończenie kariery: 2017 r.

Veronika Mayerhofer (ur. 10 lipca 1992 w Bad Gastein) – austriacka biegaczka narciarska, zawodniczka klubu SC Bad Gastein-Salzburg.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Veronika Mayerhofer pojawiła się w styczniu 2008 roku, podczas zawodów juniorskich w niemieckim Oberstdorfie, gdzie zajęła 19. miejsce w biegu łączonym na 10 km.

W Pucharze Świata zadebiutowała 29 grudnia 2012 roku podczas Tour de Ski w Oberhofie, gdzie zajęła 73. na dystansie 3 km stylem dowolnym, nie ukończyła tej imprezy.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
47. 13 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min +3:41,8 min Polska Justyna Kowalczyk
13. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana bieg sztafetowy 4x5 km[1] 53:02,7 min +4:02,0 min  Szwecja

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
11. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme sztafeta 4x5 km[2] 1:00:36,5 h +4:14,1 min Norwegia Norwegia

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
5. 17 lutego 2009 Polska Szczyrk 5 km stylem klasycznym 16:46,5 min +43,7 s Finlandia Marjaana Pitkänen
15. 18 lutego 2009 Polska Szczyrk 7,5 km stylem dowolnym 28:15,5 min +1:53,5 min Norwegia Anne-Tine Markset
19. 19 lutego 2009 Polska Szczyrk Sprint stylem dowolnym Rosja Darja Godowaniczenko

Mistrzostwa świata juniorów U-23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
24. 22 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Rosja Jelena Sobolewa
18. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 27:50,4 min +2:05,7 min Norwegia Ragnhild Haga
22. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km bieg łączony 40:16,9 min +2:26,3 min Norwegia Ragnhild Haga

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
36. 25 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Szwecja Hanna Brodin
30. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 5 km stylem klasycznym 13:33,9 min +1:24,3 min Finlandia Krista Lähteenmäki
26. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km bieg łączony 30:51,0 min +2:51,4 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
44. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 5 km stylem dowolnym 13:50,6 min +1:29,6 min Norwegia Ragnhild Haga
53. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Niemcy Lucia Anger
27. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km bieg łączony 31:08,4 min +1:44,9 min Norwegia Heidi Weng
12. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää sztafeta 4x3,3 km[3] 35:03,6 min +2:50,6 min Norwegia Norwegia
DNS. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum sprint stylem dowolnym nie wystartowała Szwecja Stina Nilsson
35. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:53,1 min +1:30,6 min Rosja Natalja Żukowa
28. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum bieg łączony 2x5km 29:33,3 min +2:34,0 min Słowenia Nika Razinger

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 109.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2013/2014

Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 7,5 km Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - 73 70 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - 55 71 - - - - - - - - - - 42 26 - - - - - - - - - 5
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Kateřina Smutná, Nathalie Schwarz, Teresa Stadlober, Veronika Mayerhofer
  2. Skład drużyny: Kateřina Smutná, Teresa Stadlober, Veronika Mayerhofer, Kerstin Muschet
  3. Skład drużyny: Veronika Mayerhofer, Teresa Stadlober, Sandra Bader, Nathalie Schwarz

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]