Victoria Carl

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Victoria Carl
Victoria Carl
Data i miejsce urodzenia 31 lipca 1995
Niemcy Zella-Mehlis
Klub SCM Zella-Mehlis
Debiut w PŚ 29.12.2012, Oberhof (69. miejsce - 3,1 km F)[a]
Pierwsze punkty w PŚ 31.12.2013, Lenzerheide (30. miejsce - sprint F)[a]
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Niemcy
Mistrzostwa świata juniorów
Złoto Liberec 2013 5 km s.dowolny
Złoto Ałmaty 2015 Sprint s.klasyczny
Złoto Ałmaty 2015 5 km s.dowolny
Srebro Liberec 2013 Sprint s.klasyczny
Srebro Ałmaty 2015 10 km bieg łączony
Brąz Liberec 2013 Sztafeta
Brąz Ałmaty 2015 Sztafeta
Mistrzostwa świata młodzieżowców
Złoto Râșnov 2016 10 km s.dowolny
Srebro Râșnov 2016 10 km s.klasyczny
Igrzyska olimpijskie młodzieży
Złoto Innsbruck 2012 Sztafeta mieszana
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
Złoto Braszów 2013 7,5 km s.dowolny
Złoto Braszów 2013 Sprint s.klasyczny
Srebro Braszów 2013 5 km s.klasyczny
Srebro Braszów 2013 Sztafeta mieszana

Victoria Carl (ur. 31 lipca 1995 w Zella-Mehlis) – niemiecka biegaczka narciarska.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Victoria zadebiutowała w zawodach juniorskich w Eisenerz, które wygrała. W Pucharze Świata zadebiutowała podczas rozgrywania Tour de Ski gdzie zajęła 69. miejsce. Pierwsze pucharowe punkty zdobyła 31 grudnia 2013 w szwajcarskim Lenzerheide, gdzie zajęła 30 miejsce w sprincie stylem dowolnym, rozgrywanym podczas Tour de Ski.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
20. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 min +2:09,5 min Szwecja Charlotte Kalla
19. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +2:04,1 min Norwegia Ragnhild Haga
6. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[b] 51:24,3 min +1:49,4 min  Norwegia
25. 25 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:22:17,6 h +10:24,8 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
38. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:26,63 min Norwegia Marit Bjørgen
29. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +3:49,9 min Norwegia Therese Johaug
6. 26 lutego 2015 Szwecja Falun bieg sztafetowy 4×5 km[c] 49:04,7 min +1:54,5 min  Norwegia
29. 28 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:24:47,0 h +7:39,6 min Norwegia Therese Johaug
23. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:02,34 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
15. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 15 km bieg łączony 37:57,5 min +2:05,8 min Norwegia Marit Bjørgen
21. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +2:17,4 min Norwegia Marit Bjørgen
37. 4 marca 2017 Finlandia Lahti 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:08:36,8 h +6:01,6 min Norwegia Marit Bjørgen
5. 21 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint stylem dowolnym 2:32,35 min +5,71 s Norwegia Maiken Caspersen Falla
6. 24 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint drużynowy stylem klasycznym[d] 15:14,93 min +6,71 s  Szwecja
4. 28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[e] 55:21,0 min +2:46,3 min  Szwecja
9. 2 marca 2019 Austria Seefeld 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:14:26,2 h +2:16,8 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
13. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Szwecja Stina Nilsson
4. 26 lutego 2012 Turcja Erzurum bieg sztafetowy 4×3,3 km[f] 34:06,1 min +50,3 s  Rosja
2.FIS silver medal.png 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
1.FIS gold medal.png 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 12:35,3 min
3.FIS bronze medal.png 27 lutego 2013 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×3,3 km[g] 35:41,1 min +50,3 s  Szwecja
1.FIS gold medal.png 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:29,01 min
1.FIS gold medal.png 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 5 km stylem dowolnym 13:26,9 min
2.FIS silver medal.png 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km bieg łączony 27:02,8 min +2,0 s Norwegia Sofie Nordsveen Hustad
3.FIS bronze medal.png 8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×3,3 km[h] 35:04,0 min +35,3 s  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
7. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:52,14 min Szwecja Jonna Sundling
2.FIS silver medal.png 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:49,4 min +13,1 s Rosja Anastasija Siedowa
1.FIS gold medal.png 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:14,1 min

Igrzyska olimpijskie młodzieży[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
6. 17 stycznia 2012 Austria Innsbruck 5 km stylem klasycznym 14:18,0 min +1:02,9 min Rosja Anastasija Siedowa
12. 19 stycznia 2012 Austria Innsbruck Sprint stylem dowolnym 1:57,4 min Norwegia Silje Theodorsen
1.Gold medal.svg 21 stycznia 2012 Austria Innsbruck bieg sztafetowy mieszany (biegi+biathlon)[i] 1:04:23,4 h

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
1.Gold medal with cup.svg 18 lutego 2013 Rumunia Braszów 7,5 km stylem dowolnym 20:15,3 min
2.Silver medal with cup.svg 19 lutego 2013 Rumunia Braszów 5 km stylem klasycznym 13:54,0 min +2,1 s Rosja Anastasija Siedowa
1.Gold medal with cup.svg 21 lutego 2013 Rumunia Braszów Sprint stylem dowolnym
2.Silver medal with cup.svg 22 lutego 2013 Rumunia Braszów bieg sztafetowy mieszany 4×5 km[j] 56:09,7 min +1:27,2 min  Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 113.
2014/2015 75.
2015/2016 69.
2016/2017 56.
2016/2017 37.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 17 lutego 2019

Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - 69 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - 69 49 30 51 - - - - - - - - - - - - - - - - 1
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - 64 55 - - 50 - - - 56 58 - - - - - - 25 - - - - - - 7 29 - 44
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 18 30 26 21 - - - - - 29
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP C) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
78 7 48 31 50 45 - 36 DNF 36 53 29 34 - - - - - 20 43 25 - - - 35 - - 35 28 17 27 80
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
54 19 21 20 49 32 - - 22 27 12 59 45 32 - - - 27 - - 12 41 30 - - - 27 28 7 16 175
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
47 18 61 37 23 29 - - - 40 21 28 43 35 - - - 21 - - 14 23 - 6 114
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Etap zawodów pucharu świata.
  2. Skład drużyny: Stefanie Böhler, Katharina Hennig, Victoria Carl, Sandra Ringwald.
  3. Skład zespołu: Victoria Carl, Stefanie Böhler, Denise Herrmann, Nicole Fessel
  4. Skład drużyny: Victoria Carl, Sandra Ringwald
  5. Skład zespołu: Victoria Carl, Katharina Hennig, Sandra Ringwald, Laura Gimmler
  6. Skład drużyny: Therese Eichhorn, Laura Gimmler, Vanessa Hinz, Victoria Carl
  7. Skład drużyny: Laura Gimmler, Katharina Hennig, Julia Belger, Victoria Carl
  8. Skład drużyny: Nadine Herrmann, Katharina Hennig, Sofie Krehl, Victoria Carl
  9. Skład drużyny: Franziska Preuß, Victoria Carl, Maximilian Janke, Christian Stiebritz
  10. Skład drużyny: Adrian Schuler, Katharina Hennig, Marius Cebulla, Victoria Carl

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]