Wersja ortograficzna: Virgin America

Virgin America

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Virgin America
Ilustracja
IATA
VX
ICAO
VRD
Znak
REDWOOD
Historia
Data założenia 2004
Rozpoczęcie działalności 8 sierpnia 2007
Lokalizacja
Państwo  Stany Zjednoczone
Węzeł Port lotniczy San Francisco
Węzeł rezerwowy Port lotniczy Los Angeles
Flota
Liczba samolotów 52
Liczba tras 7
Przedsiębiorstwo
Siedziba Burlingame  Stany Zjednoczone
Członkowie zarządu C. David Cush, Donald J. Carty, Bob Dana
Udziałowcy Virgin America, Inc.
Strona internetowa

Virgin America jest amerykańską tanią linią lotniczą założona przez Richarda Bransona, właściciela Virgin Group. Jej głównym założeniem jest zapewnianie tanich przelotów przy zachowaniu wysokiego standardu dla lotów długodystansowych pomiędzy metropoliami wschodniego i zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Główną bazą linii jest lotnisko San Francisco International. [1] Pierwszy lot w barwach Virgin America odbył się 8 sierpnia 2007 roku na trasie pomiędzy San Francisco a Nowym Jorkiem.

Własność i współpraca[edytuj | edytuj kod]

Zgodnie z amerykańskim prawem jedynie 25% udziałów amerykańskich linii lotniczych może być w rękach zagranicznych inwestorów, a kontrolę nad nimi muszą sprawować obywatele Stanów Zjednoczonych [2]. Stąd też 75% udziałów Virgin America należy do Black Canyon Capital LLC [3], który to jest odpowiedzialny za obsadzenie dwóch trzecich zarządu. Pozostałe udziały należą do Virgin Group, która to udziela także praw do wykorzystania swojej marki[2].

Siedzibą główną Virgin America jest Burlingame w Kalifornii. Linie są niezależną firmą, która nie jest zmuszona do działania w porozumieniu z innymi podmiotami działającymi pod marką Virgin. Mimo to pozostałe linie lotnicze Virgin pozostają liniami partnerskimi Virgin America.

Porty Docelowe[edytuj | edytuj kod]

Główna Kabina

Virgin America obecnie lata do 6 miejsc w Stanach Zjednoczonych.

USA[edytuj | edytuj kod]

Kolorado

Kalifornia[edytuj | edytuj kod]

Nevada[edytuj | edytuj kod]

Nowy Jork[edytuj | edytuj kod]

Wirginia[edytuj | edytuj kod]

Teksas[edytuj | edytuj kod]

Flota[edytuj | edytuj kod]

Virgin America
Model Samolotu Ogółem Pojemność
(Pierwsza/Ekonomiczna)
Airbus A319-100 10 119 (8/111)
Airbus A320-200 42
(11 zamówionych)
146 (8/138)
Airbus A320neo 30 zamówionych[4] zostanie ogłoszony

Kabina Pasażerska[edytuj | edytuj kod]

Kabina Pierwszej Klasy

Pierwsza Klasa[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza klasa jest dostępna na wszystkich lotach i we wszystkich samolotach. Siedzenia mają wysokość 55 cali i szerokość 28 cali.Podróżujący tą klasą otrzymują darmowe posiłki, przekąski, napoje (również alkoholowe). Wszystkie fotele są wyposażone w indywidualne monitory oferujące dostęp do bezpłatnej telewizji satelitarnej, filmów, gier oraz gniazdko dla laptopa. Fotele wyposażone są również w funkcje masażu.

Klasa Ekonomiczna[edytuj | edytuj kod]

Kabina klasy ekonomicznej jest dostępna na wszystkich lotach i we wszystkich samolotach. Fotele mają szerokość 32 cali. Podczas lotu pasażerowie mogą kupować przekąski, posiłki i alkohole. Wszystkie fotele są wyposażone w indywidualne ekrany, które oferują bezpłatną telewizję satelitarną, płatne filmy, kilka bezpłatnych gier oraz gry płatne. Dostępne są również gniazdka zasilające laptopa.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]