Volley Masters Montreux 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volley Masters Montreux 2009
2008 2010
Szczegóły turnieju
Gospodarz Szwajcaria
Termin 9 - 14 czerwca
Liczba drużyn 8
Hale 2 (w 1 mieście)
Mistrz Brazylia
Statystyki turnieju
Mecze 19
MVP Brazylia Fabiana Claudino

Volley Masters Montreux 2009 – 25. edycja towarzyskiego turnieju siatkarskiego, który trwał od 9 do 14 czerwca z udziałem reprezentacji Polski. W turnieju udział wzięło 8 reprezentacji:

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1  Brazylia 6 3 3 0 9 1 9,000 249 186 1,339
2  Chiny 5 3 2 1 6 5 1,200 247 220 1,123
3  Polska 4 3 1 2 4 6 0,667 197 230 0,857
4  Niemcy 3 3 0 3 2 9 0,222 203 260 0,781

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Wyniki

9 czerwca 2009
Chiny  3:0 (25:17, 25:21, 25:13)  Polska
Brazylia  3:0 (25:20, 25:19, 25:14)  Niemcy
10 czerwca 2009
Chiny  3:2 (25:14, 23:25, 25:23, 22:25, 15:7)  Niemcy
11 czerwca 2009
Niemcy  0:3 (23:25, 17:25, 16:25)  Polska
Brazylia  3:0 (25:22, 25:19, 25:21)  Chiny
12 czerwca 2009
Polska  1:3 (18:25, 26:24, 14:25, 13:25)  Brazylia

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1  Holandia 5 3 2 1 8 3 2,667 255 235 1,085
2  Włochy 5 3 2 1 8 5 1,600 281 257 1,093
3  Kuba 5 3 2 1 6 5 1,200 247 252 0,980
4  Japonia 3 3 0 3 0 9 0,000 191 230 0,830

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Wyniki

9 czerwca 2009
Kuba  3:0 (28:26, 25:22, 27:25)  Japonia
10 czerwca 2009
Holandia  3:0 (25:22, 25:23, 25:22)  Japonia
Włochy  2:3 (19:25, 25:21, 25:15, 23:25, 12:15)  Kuba
11 czerwca 2009
Włochy  3:2 (25:21, 19:25, 18:25, 25:23, 15:11)  Holandia
12 czerwca 2009
Japonia  0:3 (23:25, 12:25, 16:25)  Włochy
Kuba  0:3 (23:25, 21:25, 22:25)  Holandia

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Mecze kwalifikacyjne o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

13 czerwca 2009
Polska  3:0 (25:22, 25:23, 25:21)  Japonia
Kuba  0:3 (17:25, 21:25, 12:25)  Niemcy

Mecz o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

14 czerwca 2009
Polska  3:2 (25:21, 25:19, 22:25, 11:25, 15:11)  Niemcy

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

13 czerwca 2009
Brazylia  3:0 (25:23, 25:20, 25:16)  Holandia
Włochy  3:0 (31:29, 25:23, 25:23)  Chiny

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

14 czerwca 2009
Holandia  0:3 (22:25, 15:25, 20:25)  Chiny

Finał[edytuj | edytuj kod]

14 czerwca 2009
Brazylia  3:0 (25:17, 25:18, 25:23)  Włochy

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1.  Brazylia
2.  Włochy
3.  Chiny
4.  Holandia
5.  Polska
6.  Niemcy
7.  Japonia
 Kuba

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza
atakująca
Najlepsza
blokująca
Najlepsza
zagrywajaca
Najlepsza
libero
Najlepsza
zawodniczka (MVP)
Chińska Republika Ludowa
Xue Ming
Brazylia
Carol Gattaz
Holandia
Chaïne Staelens
Brazylia
Fabi
Brazylia
Fabiana Claudino

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Brazylia Brazylia[edytuj | edytuj kod]

Trener: GUIMARÃES José Roberto
Asystent: JUNIOR Paulo Barros

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Fabiana Claudino 24.01.1985 193 Brazylia Rexona Ades Ś
2 Ana Tiemi 26.10.1987 187 Brazylia Finasa/Osasco R
3 Mari 23.08.1983 189 Włochy Scavolini Pesaro P
4 Paula Pequeno 22.01.1982 184 Brazylia Finasa/Osasco P
5 Carol Gattaz 27.07.1981 192 Brazylia Rexona Ades Ś
6 Thaisa Menezes 15.05.1987 196 Brazylia Finasa/Osasco Ś
7 Dani Lins 05.01.1985 183 Brazylia Rexona Ades R
8 Fernandinha 10.01.1980 173 Włochy Futura Volley R
9 Sassá 09.09.1982 179 Brazylia Finasa/Osasco P
10 Natália 24.04.1989 186 Brazylia Finasa/Osasco A
11 Jaqueline 31.12.1983 186 Włochy Scavolini Pesaro P
12 Sheilla 01.07.1983 185 Brazylia São Caetano/Detur Esporte Clube A
13 Fabi 07.03.1980 169 Brazylia Rexona Ades L
14 Silva Adenízia 18.12.1986 187 Brazylia Finasa/Osasco Ś
15 Regiane Bidias 02.10.1986 189 Brazylia Rexona Ades P
16 Fabíola 03.02.1983 168 Brazylia Brusque R
17 Joycinha 13.06.1984 190 Brazylia Rexona Ades A
18 Camila Brait 28.10.1988 170 Brazylia Finasa/Osasco L

Chińska Republika Ludowa Chiny[edytuj | edytuj kod]

Trener: CAI Bin
Asystent: YU Juemin

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Li Juan 15.05.1981 187 Chińska Republika Ludowa Tiencin
2 Xue Ming 23.02.1987 193 Chińska Republika Ludowa Pekin
4 Xu Yunli 02.08.1987 196 Chińska Republika Ludowa Fujian
5 Ma Yunwen 19.10.1986 189 Chińska Republika Ludowa Szanghaj
6 Chu Jinling 29.07.1984 Chińska Republika Ludowa Liaoning
7 Zhang Xian 16.03.1985 167 Chińska Republika Ludowa Junnan
8 Hui Ruoqi 04.03.1991 Chińska Republika Ludowa Jiangsu
9 Zhao Yanni 23.10.1988 187 Chińska Republika Ludowa Syczuan
10 Wang Yimei 11.01.1988 190 Chińska Republika Ludowa Liaoning
11 Wei Qiuyue 26.09.1988 182 Chińska Republika Ludowa Tiencin
12 Yin Na 03.02.1988 Chińska Republika Ludowa Tiencin
15 Yin Meng 11.01.1984 Chińska Republika Ludowa Hebei
16 Wang Qian 14.03.1989 Chińska Republika Ludowa Tiencin
18 Shen Jingsi 03.05.1989 Chińska Republika Ludowa Klub Wojskowy

Holandia Holandia[edytuj | edytuj kod]

Trener: AVITAL Selinger
Asystent: MYRTHE Schoot

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Kim Staelens 07.01.1982 182 Włochy Despar Sirio Perugia R
2 Deborah Sgroot 26.02.1986 Holandia AMVJ
3 Francien Huurman 18.04.1975 Holandia DELA Martinus Amstelveen
4 Chaïne Staelens 07.11.1980 194 Rosja Dinamo Moskwa P
5 Robin De Kruijf 05.05.1991 Holandia DELA Martinus Amstelveen
6 Maret Grothues 16.09.1988 Holandia DELA Martinus Amstelveen
8 Alice Blom 07.04.1980 Włochy Mc Carnaghi Villa Cortese
10 Janneke van Tienen 29.05.1979 Włochy Despar Sirio Perugia L
11 Caroline Wensink 04.08.1984 187 Holandia DELA Martinus Amstelveen Ś
12 Manon Flier 08.02.1984 191 Włochy Vini Monteschiavo Jesi A
15 Ingrid Visser 04.06.1977 191 Rosja Leningradka Sankt Petersburg Ś
16 Debby Stam 24.07.1984 184 Turcja Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł P

Japonia Japonia[edytuj | edytuj kod]

Trener: MANABE Masayoshi
Asystent: ABO Kiyoshi

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Megumi Kurihara 31.07.1984 186 Japonia Pioneer Red Wings A
2 Masami Yokoyama 12.12.1981 170 Japonia Denso Airybees R
3 Yoshie Takeshita 18.03.1978 159 Japonia JT Marvelous R
4 Kaori Inoue 21.10.1982 182 Japonia Denso Airybees Ś
5 Mami Hosokawa 20.04.1985 180 Japonia Pioneer Red Wings P
6 Yuko Sano 26.07.1979 159 Japonia Hisamitsu Springs L
7 Akiko Ino 28.09.1986 171 Francja RC Cannes L
8 Yuki Ishikawa 26.04.1987 180 Japonia Takefuji Bamboo Ś
9 Mizuho Ishida 22.01.1988 178 Japonia Takefuji Bamboo R
10 Yuki Shoji 19.11.1981 182 Japonia Pioneer Red Wings Ś
11 Erika Araki 03.08.1984 186 Włochy Foppapedretti Bergamo Ś
12 Saori Kimura 19.06.1986 186 Japonia Toray Arrows P
13 Maiko Kano 15.07.1988 184 Japonia Hisamitsu Springs A
14 Kana Oyama 19.06.1984 187 Japonia Toray Arrows A
15 Koyomi Tominaga 01.05.1989 182 Japonia Pioneer Red Wings P
16 Sayoko Matsuzaki 23.08.1982 Japonia NEC Red Rockets P
17 Mai Yamaguchi 03.07.1983 Japonia Okayama Seagulls P
18 Kanari Hamaguchi 29.08.1985 167 Japonia Toray Arrows L

Kuba Kuba[edytuj | edytuj kod]

Trener: OVIEDO BONILLA Luis
Asystent: GEORGE LAFIGA Eider

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
2 Yanelis Rebeca Santos Allegne 30.03.1986 181 Kuba Ciego de Ávila A i R
3 Nancy Carillo de la Paz 11.01.1986 190 Kuba Hawana Ś
4 Yoana Palacios Mendoza 06.10.1990 Kuba Hawana
7 Lisbet Arredondo Reyes 22.11.1987 181 Kuba Villa Clara
9 Rachel Sánchez Pérez 09.01.1989 188 Kuba Pinar del Río
10 Ana Lidia Cleger Abel 27.11.1989 183 Kuba Santiago de Cuba
11 Leanny Castaneda Simon 18.10.1986 188 Kuba Guantanamo
12 Rosir Calderón Díaz 28.12.1984 191 Kuba Hawana A
14 Kenia Carcasés Opón 22.01.1986 189 Kuba Holguin
15 Yusidey Silie Frometa 11.11.1984 183 Kuba Hawana

Niemcy Niemcy[edytuj | edytuj kod]

Trener: GUIDETTI Giovanni
Asystent: KOSLOWSKI Felix

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Maren Brinker 10.07.1986 184 Niemcy Bayer 04 Leverkusen P
2 Sarah Petrausch 31.07.1990 186 Niemcy ZTVC Olympia Berlin P
3 Denise Hanke 31.08.1989 179 Niemcy Schweriner SC R
4 Lisa Thomsen 20.08.1985 172 Niemcy USC Münster L
5 Lenka Dürr 10.12.1990 170 Niemcy Rote Raben Vilsbiburg L
6 Esther Stahl 19.08.1980 190 Niemcy Alemannia Aachen A
7 Saskia Hippe 16.01.1991 175 Niemcy Dresdner SC P
8 Anke Borowikow 13.12.1986 186 Niemcy VT Aurubis Hamburg Ś
9 Berit Kauffeldt 08.07.1990 Niemcy Schweriner SC
10 Anne Matthes 30.04.1985 182 Niemcy Dresdner SC P
11 Christiane Fürst 29.03.1985 192 Włochy Foppapedretti Bergamo Ś
12 Kathleen Weiss 02.02.1984 171 Holandia DELA Martinus Amstelveen R
13 Nadja Schaus 08.11.1984 187 Niemcy Bayer 04 Leverkusen A
14 Lena Möllres 06.01.1990 187 Niemcy ZTVC Olympia Berlin R
15 Lisa Rühl 22.09.1989 178 Niemcy VT Aurubis Hamburg L
16 Margareta Kozuch 30.10.1986 188 Włochy Asystel Novara A
17 Heike Beier 09.12.1983 184 Włochy Rebecchi Lupa Piacenza P
18 Corina Ssuschke 09.05.1983 189 Włochy Lines Pallavolo Cesena Ś

Polska Polska[edytuj | edytuj kod]

Trener: MATLAK Jerzy
Asystent: MAKOWSKI Piotr

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
2 Mariola Zenik 03.07.1982 175 Polska Muszynianka Muszyna L
3 Izabela Żebrowska 23.02.1985 189 Polska Muszynianka Muszyna A
4 Izabela Bełcik 29.11.1980 185 Polska Muszynianka Muszyna R
5 Katarzyna Gajgał 21.09.1981 188 Polska MKS Dąbrowa Górnicza Ś
8 Dorota Świeniewicz 27.07.1972 180 Włochy Tena Volley Santeramo P
9 Agnieszka Bednarek 20.02.1986 185 Polska Muszynianka Muszyna Ś
10 Anna Woźniakowska 02.03.1982 182 Polska Muszynianka Muszyna P
11 Anna Barańska 14.05.1984 178 Polska BKS Aluprof Bielsko-Biała P
12 Milena Sadurek 18.10.1984 178 Polska PTPS Farmutil Piła R
13 Dorota Pykosz 22.10.1978 180 Polska Muszynianka Muszyna Ś
15 Agata Sawicka 17.01.1985 181 Polska BKS Aluprof Bielsko-Biała L
16 Aleksandra Jagieło 02.06.1980 180 Polska Muszynianka Muszyna P
17 Joanna Kaczor 16.09.1984 191 Polska Muszynianka Muszyna A
18 Elżbieta Skowrońska 06.06.1983 183 Polska Muszynianka Muszyna P

Włochy Włochy[edytuj | edytuj kod]

Trener: BRACCI Marco
Asystent: MAZZANTI Davide

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
5 Giulia Rondon 16.10.1987 178 Włochy Unicom Starker Sassuolo R
6 Francesca Marcon 09.07.1983 Włochy Zoppas Industries Conegliano
7 Annamaria Quaranta 19.10.1981 184 Włochy CGF Castellana Grotte A
8 Enrica Merlo 28.12.1988 170 Włochy Foppapedretti Bergamo L
10 Giulia Pincerato 16.03.1987 182 Włochy Despar Sirio Perugia R
11 Serena Ortolani 07.01.1987 187 Włochy Foppapedretti Bergamo P
12 Veronica Angeloni 06.07.1986 186 Włochy Despar Sirio Perugia P
13 Valentina Arrighetti 26.01.1985 189 Włochy Foppapedretti Bergamo Ś
15 Lucia Crisanti 16.03.1986 186 Włochy Yamamay Buso Arsizio Ś
16 Lucia Bosetti 19.07.1989 175 Włochy Foppapedretti Bergamo P
17 Ilaria Garzaro 29.09.1986 189 Włochy Scavolini Pesaro A
18 Cristina Barcellini 20.11.1986 186 Włochy Asystel Novara P

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]