Volta Ciclista a Catalunya 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
kolarstwo szosowe Volta Ciclista a Catalunya 2018
2017 2019
ilustracja
Data 19 marca – 25 marca 2018
Etapów 7
Dystans 1 136,6 km
Czas zwycięzcy 28h 25' 07"
Zgłoszenia 175 kolarzy
Ukończyło wyścig 113 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Hiszpania Alejandro Valverde
Drugie miejsce Kolumbia Nairo Quintana
Trzecie miejsce Francja Pierre Latour
Pozostałe klasyfikacje
Górska Hiszpania Alejandro Valverde
Sprinterska Hiszpania Lluís Mas
Młodzieżowa Francja Pierre Latour
Drużynowa Hiszpania Movistar Team
Oficjalna strona WWW

98. edycja wyścigu kolarskiego Volta Ciclista a Catalunya odbył się pomiędzy 19 – 25 marca 2018 roku. Liczył siedem etapów, o łącznym dystansie 1 136,6 km. Wyścig zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2018.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Na starcie wyścigu stanęło 25 drużyn. Wśród nich znalazło się wszystkie osiemnaście ekip UCI World Tour 2018 oraz siedem zaproszonych przez organizatorów.

Numery Kod Drużyna
1-7 MOV Hiszpania Movistar Team
11-17 SKY Wielka Brytania Team Sky
21-27 QST Belgia Quick-Step Floors
31-37 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
41-47 SUN Niemcy Team Sunweb
51-57 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
61-67 MTS Australia Mitchelton-Scott
71-77 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
81-87 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
91-97 EFD Stany Zjednoczone EF Education First–Drapac
101-107 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
111-117 UAE Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
121-127 LTS Belgia Lotto Soudal
Numery Kod Drużyna
131-137 TBM Bahrajn Bahrain-Merida
141-147 AST Kazachstan Astana Pro Team
151-157 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
161-167 GFC Francja Groupama–FDJ
171-177 DDD Południowa Afryka Dimension Data
181-187 BUR Hiszpania Burgos BH
191-197 CJR Hiszpania Caja Rural-Seguros RGA
201-207 EUS Hiszpania Euskadi Basque Country–Murias
211-217 COF Francja Cofidis
221-227 ICA Izrael Israel Cycling Academy
231-237 MZN Kolumbia Manza Postobon Team
241-247 FVC Francja Fortuneo–Samsic

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Etap Data Start – Meta Dystans Typ Zwycięzca etapu Lider
1. 19 marca CalellaCalella 152,3 km Mediummountainstage.svg Pagórkowaty Kolumbia Álvaro José Hodeg Kolumbia Álvaro José Hodeg
2. 20 marca MataróValls 175,6 km Mediummountainstage.svg Pagórkowaty Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania Alejandro Valverde
3. 21 marca San Cugat del VallésCamprodon 153,2 km Mountainstage.svg Górski Belgia Thomas De Gendt Belgia Thomas De Gendt
4. 22 marca LlanarsLa Molina 170,8 km Mountainstage.svg Górski Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania Alejandro Valverde
5. 23 marca LlíviaVielha e Mijaran 212,9 km Mediummountainstage.svg Pagórkowaty Kolumbia Jarlinson Pantano Hiszpania Alejandro Valverde
6. 24 marca La Pobla de SegurTorrefarrera 117 km Hillystage.svg Pagórkowaty Niemcy Maximilian Schachmann Hiszpania Alejandro Valverde
7. 25 marca BarcelonaBarcelona 154,8 km Hillystage.svg Pagórkowaty Wielka Brytania Simon Yates Hiszpania Alejandro Valverde

Etap 1 – 19.03 : Calella > Calella, 152,3 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Álvaro José Hodeg Belgia QST 3h 39' 31"
2. Irlandia Sam Bennett Niemcy BOH + 0"
3. Australia Jay McCarthy Niemcy BOH + 0"
170. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 4' 59"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Álvaro José Hodeg Belgia QST 3h 39' 21"
2. Irlandia Sam Bennett Niemcy BOH + 4"
3. Ukraina Andrij Hriwko Kazachstan AST + 5"
170. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 5' 09"

Etap 2 – 20.03 : Mataró > Valls, 175,6 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 4h 41' 50"
2. Południowa Afryka Daryl Impey Australia MTS + 0"
3. Australia Jay McCarthy Niemcy BOH + 0"
107. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 49"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 8h 21' 09"
2. Australia Jay McCarthy Niemcy BOH + 4"
3. Południowa Afryka Daryl Impey Australia MTS + 6"
161. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 6' 00"

Etap 3 – 21.03 : Sant Cugat del Vallès > Camprodon, 153,2 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 4h 13' 48"
2. Wielka Brytania Simon Yates Australia MTS + 20"
3. Francja Thibaut Pinot Francja GFC + 20"
112. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 2' 25"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 12h 34' 54"
2. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 23"
3. Australia Jay McCarthy Niemcy BOH + 27"
128. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 8' 28"

Etap 4 – 22.03 : Llanars > La Molina, 170,8 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 4h 25' 54"
2. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY + 0"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 6"
68. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 11' 30"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 17h 00' 58"
2. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY + 19"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 26"
81. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 19' 48"

Etap 5 – 23.03 : Llívia > Vielha–Val d'Aran, 212,9 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Jarlinson Pantano Stany Zjednoczone TFS 5h 20' 53"
2. Norwegia Vegard Stake Laengen Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE + 0"
3. Słowenia Matej Mohorič Bahrajn TBM + 10"
41. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 14"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 22h 22' 05"
2. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY + 16"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 26"
77. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 19' 48"

Etap 6 – 24.03 : La Pobla de Segur to Torrefarrera, 117 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Maximilian Schachmann Belgia QST 2h 34' 25"
2. Hiszpania Diego Rubio Hiszpania BUR + 0"
3. Irlandia Sam Bennett Niemcy BOH + 18"
27. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 18"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 24h 56' 48"
2. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY + 16"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 26"
74. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 19' 48"

Etap 7 – 25.03 : Barcelona > Barcelona, 154,8 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Simon Yates Australia MTS 3h 28' 04"
2. Hiszpania Marc Soler Hiszpania MOV + 13"
3. Francja Pierre Latour Francja ALM + 18"
43. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 1' 41"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 28h 25' 07"
2. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 29"
3. Francja Pierre Latour Francja ALM + 47"
59. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 21' 14"

Liderzy klasyfikacji po etapach[edytuj | edytuj kod]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
MaillotVolta.png
Klasyfikacja górska
Red jersey
Klasyfikacja młodzieżowa
Blue jersey
Klasyfikacja sprinterska
Jersey orange lines volta.svg
Klasyfikacja drużynowa
1 Álvaro José Hodeg Álvaro José Hodeg Wilmar Paredes Álvaro José Hodeg Tom Bohli Bora-Hansgrohe
2 Alejandro Valverde Alejandro Valverde Pierre Latour Matej Mohorič Bahrain-Merida
3 Thomas De Gendt Thomas De Gendt Thomas De Gendt Lluís Mas Lotto Soudal
4 Alejandro Valverde Alejandro Valverde Alejandro Valverde Egan Bernal Movistar Team
5 Jarlinson Pantano
6 Maximilian Schachmann
7 Simon Yates Pierre Latour
Klasyfikacja końcowa Alejandro Valverde Alejandro Valverde Pierre Latour Lluís Mas Movistar Team

Klasyfikacje końcowe[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde MaillotVolta.png Red jersey Movistar Team 28h 25' 07"
2. Kolumbia Nairo Quintana Movistar Team + 29"
3. Francja Pierre Latour Jersey blue lines volta.svg Ag2r-La Mondiale + 47"
4. Wielka Brytania Simon Yates Mitchelton-Scott + 47"
5. Hiszpania Marc Soler Movistar Team + 1' 10"
6. Nowa Zelandia George Bennett LottoNL–Jumbo + 1' 23"
7. Kolumbia Daniel Felipe Martínez EF Education First–Drapac + 1' 29"
8. Holandia Steven Kruijswijk LottoNL–Jumbo + 1' 31"
9. Dania Jesper Hansen Astana Pro Team + 1' 31"
10. Francja Thibaut Pinot Groupama–FDJ + 1' 34"
59. Polska Paweł Poljański Bora-Hansgrohe + 21' 14"

Klasyfikacja górska[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1. Hiszpania Alejandro Valverde MaillotVolta.png Red jersey Movistar Team 46
2. Hiszpania Jordi Simón Burgos BH 34
3. Hiszpania Marc Soler Movistar Team 22
4. Hiszpania Antonio Molina Canet Caja Rural-Seguros RGA 22
5. Hiszpania Enric Mas Quick-Step Floors 18

Klasyfikacja młodzieżowa[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Pierre Latour Jersey blue lines volta.svg Ag2r-La Mondiale 28h 25' 54"
2. Hiszpania Marc Soler Movistar Team + 23"
3. Kolumbia Daniel Felipe Martínez EF Education First–Drapac + 42"
4. Australia Ben O'Connor Dimension Data + 48"
5. Francja David Gaudu Groupama–FDJ + 58"

Klasyfikacja sprinterska[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1. Hiszpania Lluís Mas Jersey orange lines volta.svg Caja Rural-Seguros RGA 13
2. Hiszpania Alejandro Valverde MaillotVolta.png Red jersey Movistar Team 8
3. Hiszpania José Joaquín Rojas Movistar Team 5
4. Szwajcaria Tom Bohli BMC Racing Team 5
5. Hiszpania Diego Rubio Burgos-BH 3

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zespół Czas
1. Hiszpania Movistar Team 85h 17' 39"
2. Francja Ag2r-La Mondiale + 5' 02"
3. Francja Groupama–FDJ + 5' 27"
4. Kazachstan Astana Pro Team + 6' 30"
5. Stany Zjednoczone EF Education First–Drapac + 8' 27"

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]